Znížený prolaktín. Máte s tým skúsenosť?

tilly
11. feb 2008

máte skúsenosti so zníženým prolaktínom? všade čítam len o zvýšenom a mne z vyšetrení zistili, že ten môj je znížený 😅

čo to znamená? súvisí to s neúspešným snažením?

zuz11
11. feb 2008

skus si precitat diskusiu o zvysenom prolaktine 😉
nasla som tam totiz toto 😀
"A znizeny prolaktin podla mna neexistuje, lebo mne doky povedal, ze ak je aj hladina do 10, tak je dobre, cim nizsia, tym lepsie, mozno aj nula.Norma je do 30, a mne zistili 110"
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

juliam
11. feb 2008

ja som mala tiež len zvýšený prolaktín. doktor povedal, že to máme ako prirodzenú antikoncepciu. brala som lieky na zníženie, no a teraz čakáme bábo. tak liečba pomohla 🙂

janinkane
12. feb 2008

Ahojte dievčatá.....chce pridať svoju skusenosť....mam tiež zvýšený prolaktín a lekár mi naordinoval Parlodel 1/2 tbl večer.Beriem ho len druhý týžden..

Juliam,chcem sa spýtať..aké si mala hodnoty?,a po akom čase si otehotnela???

janetka
12. feb 2008

tak ja to absolútne nechápem, lebo na inej stránke som si našla, že znížený prolaktín mávajú chlapi a to im znižuje tvorbu spermií 😀
som z toho totálne mimo 😀

inak píše tilly z janetkinho PC 😉

lenka20
12. feb 2008

tilly - ja som sa 2 roky kedysi liecila na extremne zvyseny prolaktin a kym som brala lieky na znizenie a nevedeli mi poriadne nastavit davku tak som mala niekolkokrat aj prilis nizky prolaktin - to tiez nie je dobre na otehotnenie, mne nechceli robit IUI ani pri vysokom, ani pri nizkom, vraj by to bolo zbytocne, lebo oba stavy brania otehotneniu. takze urcite existuje aj znizeny prolaktin. ako sa postupuje neviem, ale isto na to su nejake lieky. zalezi aj na tom, kedy ti brali krv na prolaktin - hodnoty z krvi odobratej vcas rano na lacno nie su vobec objektivne, krv sa ma odobrat po ranajkach, cca 3 hodiny po tom, co si vstala. vtedy sa vysledkov mozes drzat.

tilly
autor
12. feb 2008

lenka, ďakujem, krv mi brali okolo jednej cez obed, asi 4 hodiny predtým som raňajkovala...
ale neviem otehotnieť, tak na tom asi niečo bude... zvyšovať prolaktín liekmi nechcú, ale celé mi to nejde do hlavy, keďže som pred rokom dokojila a ešte mám stopy mliečka, tak by som skôr chápala zvýšený prolaktín...

saska1
2. máj 2008

ahojte kočky..neviete poradiť...??dr.mi zistila zvýšený prolaktín, nasadila norprolac...po mesiaci a pol som si dala urobiť u inej dr-.obvodáčky aj prolaktín, a zistili mi že ho mám dosť pod hranicou..ale brala mi krv ráno, nalačno..ref.hodnoty sú od 4,72-20, a ja som mala 1,4..myslíte, že by to skreslilo výsledky až tak..??.a bola som 12DC...teraz neviem, či mám norprolac užívať dalej, alebo ho vysadiť.. ☹

kvietok23
23. feb 2011

ahojte, je tu niekto, kto uziva norprolac? moze sa ked este kojim?

adenka84
24. feb 2011

@kvietok23 já jsem noprolac užívla, ale jsetli se může při kojení to nevím...přečti si informační letáček..ale pokud ti ho předepsla. Mudr.tak určitě věděl oc dělá..a určitě věděl, že kojíš, ne?

kvietok23
24. feb 2011

@adenka84 ja som ho tiez uzivala, nez sme cakali maleho, musim prestat kojit :( nehccela som to urobit tak hned, ale musim..kedze musim uzivat norprolac. Ja som jej to hovorila pred mesiacom, ked sme zacali riesit problem a vcera na mna vybehla, ze vy este stale kojite, no ano...takze tak :(

micak
19. mar 2012

Zistuje sa z krvi branej endokrinologickou pocas prvych 10 dni cyklu aj hladina prolaktinu ? Alebo na to treba ine vysetrenie?
Ake su prejavy zvysenej tvorby prolaktinu mimo obdobia tehotenstva a dojcenia?

jankaaustria
24. feb 2020

Anti müller schen hormon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre