Zrazu mám strach z tehotenstva

diaszoky
12. máj 2021

Ahojte baby a muzom sa pokusame o babetko zatim nic. Kramy my meskali tyzden ked som si urobula test bol negativny. Este pred mesiacom dvomi som vkuse robila testy ako posadnuta a teraz ked mi menzes nedosiel a mohlo to znamenat eventualne tehotenstvo, som sa zrazu zlakla. Odrazu som sa bala ako to bude ? Co ak nam to pokazi vztah? Co budem robit doma? Kedze robim pracu ktora mi velmi nedovoluje pracovat popri tehotenstvu. Odrazu som sa zlakla ako keby som sa netesila. V podvedomi som vsak riesila davaj si pozor na seba Atd.. neviem ci to prameni z toho ze sme dlhhsi cas byvali v zahranici kde sme boli iba sami dvojka a sme na seba tak naviazani alebo neviem. Poradte mi povzbudtte tiez ste to tak mali? Menzes nakoniec dosiel☹️

amelie2017
12. máj 2021

Uplne normalna reakcia. Aj my sme sa snazili niekolko mesiacov a ked to vyslo, zrazu panika. A pri druhom tiez 😀

petamich
12. máj 2021

my sme sa snazili prvy mesiac, ked to vyslo a tiez nas chytila panika 🙂 sice to vtedy nedopadlo dobre a realne sme sa k tomu drobcovi potom dopracovali az o cca. pol roka, ked som zasa otehotnela ale pamatam si tie pocity, ze sme obaja prekvapene pozerali na ten test, ze dokelu co teraz...takze podla mna si mala uplne normalne pocity, je nas takych viac, na konci dna ma clovek potom 9 mesiacov sa na to nachystat 😃

diaszoky
autor
12. máj 2021

@petamich no tak apson som nebola samas takymi pocitmi 😞

s_a
12. máj 2021

Ja osobne som najväčši strach dostala keď mi ho dali po pôrode do rúk, že preboha čo s ním teraz budem robiť a čo keď začne plakať 😁 ale keď som.to zvládla ja, musia všetky 😀

miirka123
12. máj 2021

@diaszoky ja to iste sme sa snažili dlho a vždy keď meškalo a vyzeralo to že sa podarilo tak panika😄

kkovacovak
12. máj 2021

@diaszoky a to ešte počkajte na tehotenské hormóny 😄 jeden deň sa vytešujete a plánujete všetko čo s bábätkom budete robiť, čo mu kúpite a aké to bude celé krásne a druhý deň vás chytí stres, panika že to nezvládnete, že budete zlá matka a ako sa vám strašne zmení život. Takže je to normálne a bude horšie 😄

oblecenie99
12. máj 2021

@kkovacovak Tehotenské hormóny, ale tie popôrodné..... 😅

Autorka, je to úplne normálna reakcia ;)

amelie2017
12. máj 2021

@s_a u nas bol najvacsi strach, ked sme dostali prepustaciu spravu, ze uz mozeme ist domov. Sice sme mali v nemocnici absolutne sukromie, ale vzdy boli sestricky na telefone a prisli, ked bolo treba. A doma niktoooooo...

s_a
12. máj 2021

@amelie2017 ja som odpočítavala sekundy kedy pôjdem domov do kľudu k mužovi .. týchto sestričiek som sa aj bála niečo opýtať 🙄
ale už je dobre, už by som šla časom aj do druhého :D

amelie2017
12. máj 2021

@s_a ja som rodila v zahranici v sukromnej, muz bol celu dobu s nami, sestricky uzasne. Ale na SK by som sa asi tiez tesila domov.

diaszoky
autor
12. máj 2021

@oblecenie99 ok dakujem😏

vikybotka
12. máj 2021

Myslím že nad tým moc premýšľaš 😄 my sme boli s priateľom mesiac keď sme zistili že sa nám “podarilo” ver mi to bol stres. Keď niekoho ani len nepoznáš poriadne ani spolu nebývate obidvaja ste mladý a nezabezpečený. No on povedal že to zvládneme babka povedala že dieťa je dar, a tak sme to zvládli 🙂 mame dvojročnú dcérku kúpili sme dom a plánujeme druhé mimco 🙂 a samozrejme sa lubime ❤️ Stres bol a bude podstatne je žiť tu teraz a dobre bude

diaszoky
autor
13. máj 2021

@vikybotka super si to napisala dakujem za podporu ❤️

marianna_peskova
14. máj 2021

Ja som sa neskutočne tešila na prvé tehotenstvo, jedla som vitamíny, pila alchemilku. Podarilo sa nám počať na prvýkrát. Chvíľu som žila v panike, ako to zvládneme. Panika pomaly ustúpila a potom sa znova objavila, keď som porodila a prvýkrát som držala syna v náručí.
Takže neboj sa, pocity strachu sú úplne bežné.

petamich
14. máj 2021

@marianna_peskova mna teraz chyta druhe kolo paniky, ze co s drobcom po porode, som normalne v noci mala nocnu moru, ze som ho nevedela dat do autosedacky 😂 vsetci vravia, ze ved to zvladneme ale teda kusok ma chyta panika

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre