Zumba a aktívny beh popri snažilkovaní. Môže to uškodiť?

kuko7
17. mar 2013

Ahojte baby 🙂 chcem sa spytat,,,chodievam pravidelne cvicit a behavat, ale teraz sa zaciname snazit o druhe babatko a ja neviem ci ist, alebo si dat pauzu, kym neskusime co a ako. Ide o to, ze prvu dcerku ked sme chceli, tak som chodila behavat rano a vecer a pri tom sme sa snazili a az ked som si vytkla clenok a bola skoro mesiac v klude, tak az potom sa zadarilo,,nahoda, ci fakt treba klud a kludne sporty? dakujem za kazdu radu , pripadne info 🙂

xlucia
17. mar 2013

cvicit treba, to telu prospieva ale nie sa prepinat. vsetko s mierou.... 😉

katka1981
17. mar 2013

A nebolo to tym, ze si z tolkeho sportu uz nevladala nic ine? 😀 Ale nie, sport neuskodi, ale s mierou.

janedoe
17. mar 2013

podobnu dilemu riesim aj ja..... mne povedala doktorka, ze ked som zvyknuta na pohyb, tak to nevadi. Ale ako uz pisala xlucia, vsetko s mierou.... ja rozmyslam, ze to urobim tak, ze budem chodit cvicit a ked sa krpec zadari a potvrdi sa mi tehotenstvo, tak mozno do druheho mesiaca este s mierou zumbovat budem a potom uvidim.... nechcem ho predsa vyskakat 😀 Citala som vsak o jednej babe, co chodila na zumbu asi do 5 mesiaca, ale necivicila tak intenzivne a neskakala. Ale to sa mi uz zda byt moc.

tea333
17. mar 2013

aktivita k tehotenstvu iba pomoze 😉 na zaciatku tehotenstva neuskodi ak to nie je extremny pohyb a si nan zvyknuta.
ak pravidelne behavas a cvicis zumbu kludne mozes pokracovat az kym ti brusko nebude vadit 🙂

3mama3
17. mar 2013

Ja som v poslednom tehotenstve chodila na zumbu a na stepy do konca 7. mesiaca. Samozrejme, že stepy bez podložky a zumba bola na 50 percent, to musíš vedieť, ako sa cítiš. Keď pravidelne športuješ a nebudeš mať žiadne problémy v tehu, nie je čo riešiť, ale vždy po porade s gynekologičkou. A čo sa týka toho otehotnenia v kľude - stres ničomu neprispieva a všetkého veľa škodí. Drž sa 😀

povuma
17. mar 2013

ja som lyžovala prvé mesiace, plávala, bicyklovala, beh som potom zamenila za rýchlu chodzu 😉 treba ubrat na intenzite, ale tehotenstvo je prirodzený stav pre ženu, šport neškodí,......

katy1979
18. mar 2013

Ja som s prvym otehotnela pri dost aktivnom sportovani. T.j. dvakrat do tyzdna street dance, 2-3x squash a k tomu spinning. Keby ze som netrpela nevolnostami tak urcite by som aspon pri tanci ostala.

andy04
18. mar 2013

Veľa závisí aj od veku čím viac ťahá hore tým viac si dávať pozor na druh športu. ak máš pochybnosti skus zmeniť na niečo kludnejsie napríklad yoga alebo plávanie. Ja som plavala do 7 mesiaca pomáha to chrbtici a opuchaniu... cítila som sa lahucka ako pierko 😀
Predtým som bicyklovala ale ked sme sa začali snažiť tak som po dvoch mesiacoch pribrzdila a na tretí otehotnela tiež si myslím ze sa nám zadarilo práve preto a ked boli dve ciarky tak som sa už na bicykli necitila bezpečne takze som sa rozhodla pre plavanie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre