Používame cookies. Viac informácií tu. OK
asia83
28. dec 2018

@teressa30 Už som to tu písala. Čudujem sa, že vám vaša doktorka nespomenula cystu. Ja som mala, ako to vy nazývate, zväčšenú Bartholiho žľazu, no preto, lebo som v nej mala cystu. Ona sa nezväčší len tak pre nič za nič. Mne tá cysta upchala vývod tej žľazy, teda tá tekutina, ktorá sa v nej tvorí, nemala kde odtekať. Dostali sa tam baktérie, ktoré bežne v pošve sú, no a zápal bol na svete. Raz mi hnis vypichli v lokálnej anestéze v nemocnici, potom som sa rozhodla dať si žľazu von. Nechcela som mať s ňou už také problémy. Až po jej výbere som otehotnela. Nebola by sranda, ak by sa vám to zapálilo v tehotenstve. Ono môže, nakoľko ju máte zrejme upchatú aj vy.

sofia1
28. dec 2018

Urcite by som trvala s nou von.tiez ma nebolela ale tak ako píše asia83 kvôli bakteriam dala von

chruumka
28. dec 2018

@teressa30 mne sa raz upchala bartolinyho žľaza išla som ku doktorke ta hneď volala do nemocnice že mám ísť na príjem a že má hneď budú operovať. Keďže som ráno nič nejedela tak má hneď zobrali vyčistili mi tu žľazu, na druhý deň má pustili domov a chodila som každý deň na precistenie ( strašná bolesť ). Odvtedy s tou žľazou nemám problém aj keď po operácii mi po dvoch mesiacoch asi 2x opuchla, ale nebolo to take strašne ako prvýkrát a pomohol mi na to rosalgin 🙂 už asi 3 roky nemám s tou žľazou žiadny problém. Dokonca som bola aj pred mesiacom tehotná len som mala mimomaternicove tehotenstvo 😞

asia83
28. dec 2018

@chruumka Teraz nemáte. No je to časovaná bomba. Už keď sa vám raz zapálila a upchala, prečítajte si odborné články, aké je percento, že sa vám to vráti. Vysoké. Najistejšie je dať ju von.

chruumka
28. dec 2018

@asia83 nemám s tou žľazou žiadny problém, doktorka mi vravela, že ak chcem môžem si ju dať preč, ale že ak s tým nemám dlhšie problém tak to vôbec nevadí. Ja som rada, že s tým nemám žiadny problém aj keď viem, že sa to môže vrátiť ale aj nemusí 🙂 mamina to mala tiež, nechala si tu žľazu a 20 rokov s tým problém nemá 🙂 príde mi zbytočne chodiť do nemocnice s niečim s čím nemám zatiaľ 3 roky problém 🙂 ale ďakujem za upozornenie

asia83
28. dec 2018

@chruumka Ja som s ňou nemala problém 14 rokov, počas ktorých už bola upchatá cystou, teda "zväčšená". To, dať si ju vybrať, som sa rozhodla hneď po tom, čo som v nej mala prvýkrát hnis, a teda sa mi zapálila. 14 rokov som nevedela, že v nej mám cystu. Ja vám prajem, aby ste s ňou ani vy minimálne tých 20 rokov problém nemali.

nikpa
28. dec 2018

Ja ju mam zvacsenu asi 3 roky a myslim, ze sa pomaly ale isto zväčšuje, teraz je asi vo veľkosti menšieho orechu. Nikdy som s ňou nemala problém, dokonca som počas nej otehotnela s dvojčatami. Dr.povedal, ze sa vyberá az ked sa zapali ale o tom, že v nej môže byť cysta som netušila. Ako vám na to prišli, sono, či?

asia83
29. dec 2018

@nikpa Nie, žiadne sono. Doktorka sa pozrela, pohmatala a povedala, že tam je cysta. Tiež som ju mala veľkú.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli