Zvýšená štítna žľaza

michaelagburova
15. apr 2023

Ahojte snažíme sa o bábätko teraz mi vyšla zvýšená štítna žľaza ..počula som že je to problém pri otehotnení máte niekto skúsenosti ? Ďakujem

malinka158
15. apr 2023

Tiez to prave riesim. Mne podla vysledkou vyslo autoimunutne ochorenie stitnej zlazy. Bola som na odberoch a potom mi nasadia lieky. Ale lekar povedal ze to moze byt problem.

zabka79
15. apr 2023

@michaelagburova no ja som potratila a vysledky vysli ze mam hypotyreozu. Ale neviem ci to bolo tym. Po nasadeni.luekov som okamzite otehotnela a uz donosila syna

martinapodhorcova
15. apr 2023

Vraj to moze byt problem pru otehotneni. Mne sa vsak podarilo otehotniet uplne bez problemov, az nasledne mi zistili tazku hypotyreozu (co som vobec netusila ze ju mam, ale bola u mna uz pred otehotnenim). Asi v 9tom tyzdni som vsak zacala krvacat, nepotratila som sice, no lekar mi nasad Duphaston. Krvacanie sa upravilo, ale 100% nezmizlo. Az po urceni diagnozy stitnej zlazy a nasadeni Euthyroxu uplne prestalo a do konca tehotenstva bolo vsetko bez problemov. Myslim ze ochorenie stitnej zlazy malo u mna za nasledok to krvacanie a mozno by som bez nasadenia liecby o dieta aj prisla nakoniec.
Urcite ma ochorenie stitnej zlazy a tehotenstvo velky suvis, z mojej skusenosti mozno ani nie tak s otehotnenim samotnym, ale s uspesnym donosenim 🤷‍♀️

stellarstar
15. apr 2023

@michaelagburova zvýšená štítna žľaza neexistuje len zvýšené hormóny alebo hodnoty štítnej žľazy. Každý zdravotny problém so štítnou žľazou môže spôsobovať problém s otehotnenim. Preto treba začať a dodržiavať dr nastavenú liečbu. Správna funkcia ŠŽ je dôležitá počas plánovania tt a aj počas celého tt.

stellarstar
15. apr 2023

@martinapodhorcova aj zvýšená aj znížená funkcia ŠŽ ma súvislosti priamo s otehotnenim najčastejšie tsh ta by mala byť okolo 2 nie pod a nie nad

scorpionflower1
15. apr 2023

@michaelagburova hypotyreoza je znizene mnozstvo hormonu SZ, hypertyreoza je zvysene mnozstvo hormozu SZ. Autoimunitna choroba SZ je produkcia protilatok SZ proti sebe samej. Moze to byt problem pro otehotneni, pokial ide o hypotyreozu sa sa dobre kompenzovat liekmi, hypertyreoza je komplikovanejsia a horsie sa dostava pod kontrolu. Neviem, co mas zvysene ci protilatky alebo hormony.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre