Aké ste mali reakcie na MMR očkovanie?

emode
25. aug 2010

Naša pediatrička nám povedala, že by nemali byť žiadne reakcie a že je deťmi dobre znášaná, na 8. deň (včera) sa však u nás objavila teplota a dnes poobede už cez 38 st. Tak by som rada vedela, ako sa to prejavilo u Vás a hlavne ako dlho reakcia trvala. Ďakujem za odpovede.

zrzulka
21. feb 2011

.... my sme MMR dcere nedavali ... co sa tyka reakcii na ockovanie, tak syn po prvej davke Hexy + pneumo ziskal ekzem 😢 MMR neplanujeme davat ani jemu, resp nie v 15tich mesiacoch ako je na SR povinne zaockovat. Ockovanie MMr zvazime podla okolnosti.

kmirkav
21. feb 2011

Ked sme dosli od Dr. dala som ihned vlazny obklad na nozicku 1. hodinu kazdych 15 min, 2. hod. kazdych 30 min, potom po hodine a potom vzdy, ked sa mala zobudila. Robila som to tak 12 hodin. Po 16 hod. od ockovaniasom namerala 37,9 st, trvalo to asi 1 1/2 dna a potom samo preslo. Dnes je to 8. den, co sme boli ockovat, dufam, ze uz je to za nami.

mexicanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tigarah
15. apr 2011

maleho ockovali v utorok a dnes sa zobudil z teplotou... a taky je nesvoj. mam strach. lekarka nic nepovedala.... len teraz som si citala o tych kadejakych moznych reakciach

barbarka
7. máj 2011

dnes je 10ty den ockovania a maly ma 38,3 teploty tak je to asi z toho 😒

zuzkat1
8. máj 2011

@anjelicek26 reakcie na mmr su az po 2 tyzdnoch
ja som chcela inak odmietnut nakoniec sme dali a reakcia ziadna...takze super....

m.i.r.i
9. máj 2011

ziadna reakcia...na hexa sme mali iba na tretiu davku jemne zvysenu teplotu hned prvy den...inak na ziadne ockovania nic... zalezi od dietatka..vseobecne to je pravda, ze tato vakcina je velmi dobre znasana, nam ju davali do ramienka, maly sa pri tom usmieval na doktorku a ani nepipol a uz o minutu ani nevedel ze ho ockovali, pricom tie hexa napriklad, to bol dost velky plac, pripuchnute miesto vpichu a aj to par dni bolo dost vidno tu bodku po vpichu...toto je ziva vakcina, vacsinou neskodna aj ked si vies precitat riadne strasidelne pripady...vseobecne ak ma dietatko predpoklad, alebo znizenu imunitu, mozno nejake predcasniatka co horsie znasaju ockovania, tak moze reagovat horsie aj na tuto, ale ak ste nemavali problemy predtym, tak je najvacsia pravdepodobnost, ze ziadne nebudu ani na MMR..to iba moj nazor...nas inak volali na ockovanie hned na zaciatku 15 mesiaca, kedze sme vsetky ockovania mali nacas a presne, maly este nikdy nebol chory a nemal ziadne ine problemy.....drzim palce, aby to tak dopadlo aj u vas, lebo nie kazdy ma to stastie

zopka
9. máj 2011

Ani my (so starším synom) sme nemali žiadnu reakciu na MMR a ja som si dokonca k tomuto priplatila ešte aj vakcínu proti ovčím kiahňam a nič mu nebolo. 🙂
Na ovčie kiahne treba očkovať ešte druhou vakcínou asi po 6 mesiacoch a syn na tú druhú vakcínu už reagoval vyrážkami, ktoré sa mu začali zjavovať na 15.deň po očkovaní (tak po jednom kuse) a vyhadzovanie vyrážok skončilo asi po mesiaci. Ale ani ho to nesvrbelo, ani nebol nijako inak nespokojný.
Ja si myslím, že hlavne treba dbať na to, aby bolo dieťa v čase očkovania úplne zdravé a malo by to dopadnúť OK. 🙂

mirkaza
14. máj 2011

Od ockovania sa mi dcerka poriadne nenajedla, dostala vysyp po chrbatiku a trochu po brusku, par dni mala castejsie stolicu, dostala nadchu a dnes na 10.-ty den vysoke horucky. Ak budem mat dalsie dietatko, tak tuto vakcinu odmietnem.

saraaa
17. máj 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat ci su nejake postihy za to, ze odmietnete tuto vakcinu....moja dcerka tuto vakcinu presvihla koli znizenej imunite, teraz ma 22 mes. a veeelmi zvazujem ci ju mam dat..radsej by som teda nedala..no neviem ake su postihy..financne, lekarka ma problem, neviete o tom nieco??

zuzuxx
20. máj 2011

u nas reakcia az na 15ty den, ked som si myslela, ze sme to zvladli bez reakcii 😒 Teploty 39, v noci plac a vysyp po telicku. Dufam, ze to rychlo zmizne

chichaa
20. máj 2011

žiadna reakcia nebola

sofia2008
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matysek412
20. máj 2011

Presne na siedmy den po ockovani dostal syn teploty. Prvu noc okolo 38,5, druhu noc 40,5 stupna. Bol horuci ako kachle, nastastie mu po paralene a zabaloch trochu klesla. po dvoch tyzdnoch sa cely vysypal, drobne cervene vyrazky, trosku svrbeli, vystupene nad povrch koze. Mal ich po celom tele - brucho, chrbat, nohy, ruky, okrem tvaricky. Po tyzdni pomaly vymizli.....lekar to povazoval za alergicku reakciu na nieco (syn v ten den jedol iba potraviny, ktore jedol uz aj predtym a bez reakcie)- ockovanie ho ani nenapadlo zvazovat...

sampo
21. máj 2011

u nas ziadna reakcia nebola, ale citala som take horory, ze ked sme sli ockovat, skoro by som sa aj pobila, aby sme nedali, dr. sa snazila mi vysvetlit, ze zbytocne panikarim, ale veru cele 2 tyzdne som ju sledovala.. 🙂 ja som naozaj odporca tychto povinnych ockovani a vzdy, ked sme tam sli, som mala z toho zaludocnu neurozu a mala to vzdy zvladla super.. nastastie

jaroe
21. máj 2011

neriskovala som, nemam dieta zaockovane

katka0210
21. máj 2011

My sme po hexe dostali prudkú reakciu, obrovská hrča navrela malej na krku a skončili sme na rok v nemocnici na onkológii! Tri týždne ju liečili proti TBC, od ktorej ubehlo pol roka po zaočkovaní! Sami dobre vedia, že súvislosti sú aj pol roka, no nepriznajú nič!!! Peniaze sú dôležitejšie a ako sa vyjadril jeden lekár o mojej dcérke, že je jedna z tisíc! A že to stojí za to, že je to malá daň za ostatné deti!!! MMR sa dcérka skoro nedožila! A kým žije, už ju nedám nikdy v živote zaočkovať.
Rakovina je autoimunitné ochorenie a to je kontraindikované s akoukoľvek vakcínou. Naša obvodná to vie, no napriek tomu nás núti do očkovania, len aby mala splnený plán!!!
Viete aké majú Vaše deti hodnoty imunoglobulínov v krvi? Že neviete? Moja dcérka ich mala na nule a vakcína ju skoro zabila! Nám vakcína spustila rakovinu, niekomu spôsobí alergie a ekzémy, nechutenstvo, pričom žiadnu z tých chorôb, proti ktorým sa očkuje nikdy nemusí dostať a ekzém, alergie a iné vážne neurologické poruchy pretrvávajú celý život!
Očkovanie je byznys! Ak to necháme takto naďalej, bude povinných očkovaní len pribúdať a nemocnice už teraz praskajú vo švíkoch, lebo nikdy predtým toľko chorých detí nebolo ako je teraz!
Ja som za slobodnú voľbu v očkovaní, keď má dcérka vážne následky, nedám ju predsa očkovať znova, na to ju príliš ľúbim!
slobodavockovani.sk

acim
23. máj 2011

Sme 4 tyzdne po ockovani a Karolinka sa nam vcera vysypala, zacalo to cervenymi flakmi vzadu na krku, potom postupne ramena az po chrbatik, na hrudnicku, brusko, vnutorna strana ruk a stehien, sem tam uz aj na ostatnej casti ruk. Tak sme dnes isli k pani doktorke a vraj to je alergia na potraviny, mam jej nasadit dietu a podavat fanistilove kvapky 3x denne. Ale mne sa nechce verit, zeby az takato reakcia na nejaku potravinu? ☹

andrejka1974
26. máj 2011

my sme mali vacsinou teploty aj po pneumokokovi pri dcerke ale ja som zastancom ze ockovat treba mne starsi syn chytil pneumokoka vtedy sa neockovalo este voci nemu a zacali mu praskat cievy dostal vaskulitidu a to mal len 15 mesiacov zachranili mi ho v poslednej chvili nasadili koprtikoidy a nastastie zabrali ak by liecba nebola poskytnuta vcas tak by tu uz nebol teraz ma 11 rokov dcerka bola ockovana neskor koli vahe ale absolvovala vsetky ockovania aj proti ovcim kiahnam reakcie mala s teplotami a tak sme mali odstupy aj mesiac medzi ockovaniami

lenka0283
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.j
7. júl 2011

my sme dnes 8 den po ockovani a namerala som mu takmer 40st. som zvedava co nas caka najblizsie dni ☹

cucu2
3. aug 2011

ja som sa tejto vakciny dost obavala, kedze sme sledovani od narodenia na neurologii. Pravdupovediac som ockovanie odsuvala na co najneskorsi termin - choroba, sopliky, dovolenka 🙂 . Podarilo sa mi to odsunut az do 23. mesiaca. Tuk, tuk, tuk- reakcia zatial ziadna- sme skoro 4 tyzdne po ockovani.

miliharmi
4. aug 2011

Naše reakce na mmr vakcínu, sice výrazně menšinová, ale abyste věděli, co všechno se může stát, je popsána
http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock...
Mě osobně tato vakcína připadá rizikovější než jsou nemoci, proti kterým má chránit.

vefi89
4. aug 2011

Na šiesty deň po očkovaní horúčky 40-tky, febrilné kŕče, triaška, nervové zášklby, hnačka, neutíšiteľný plač, nervozita, zápal horných dýchacích ciest.
horúčky, kŕče, triaška,zášklby- 48 hodín
nervozita 2 týždne
hnačka 2 týždne
zápal horných dýchacích ciest sa nám vracia každý týždeň od očkovania aj s horúčkami...

ale vakcína je určite neškodná 😉

abbey1
4. aug 2011

Reakcia u staršej bola dosť náročná a vyčítam si ,že som dala zaočkovať.Bohužiaľ som neskoro začala pátrať.Úplne jej zblbol imunitný systém a nastúpil kolotoč toho istého ochorenia,niekoľko mesiacov permanentnej liečby antibiotikami a úplne bez výsledku.Vymeškala mesiac zo školy-Ona,ktorá bývala minimálne chorá.Lekárka ju poznala len z preventívok.
Napokon nám pomohlo až preliečenie u homeopatiek.A odvtedy kľud.ŤUK ŤUK.
Toto očkovanie mi príde veľmi rizikové vzhľadom na samotné ochorenia proti ktorým je určené.
Takže u nás MMR už nikdy.

didulka85
4. aug 2011

Stale sa nevieme dostat z reakcie po hexe a prevenare. Podstupujeme detox, caka nas chirurg. MMR nedam pichnut v ziadnom pripade.

andel7766
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zajo79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz