Dať zaočkovať ročné dieťa proti prasacej chrípke?

matata123
24. nov 2009

prosim vas o radu...
som zufala.. zajtra mam ockovat svojho 12mesacneho syna 🙂 proti tomuto virusu ☹ a neviem ci robim dobre.. ☹ dali by ste zaockovat svoje dieta na mojom mieste?? 😲 som v zahranici a tu uz vo velkom ockuju deti tehotne zeny a chorych ludi... ja neviem... 😨 citala som par komentarov na tvnoviny.sk 😖 a neboli velmi povzbudzujuce.. 😖 prosim mamicky a oteckovia... skuste mi poradit.. ozaj neviem co mam robit.. bojim sa ze ked ho zaockujem tak ze sa mnu nieco stane.. 😢 ale na druhej strane co ak to moze naozaj pomoct 😉 a ta vakcina ozaj pomoze????? 😒 😒 😒 😒

linette
14. dec 2009

veronika na slovensku je vela minusov.. od PN az po dochodkovy vek .. ten by som zmenila ako prvy.. naco mame robit do 62, aby sme sa nedozili dochodku a aby mlady sa nemohli zamestnat (kedze vsade su "stary") a samozrejme aby islo vsetko statu.. dalej vysoke dane, inflacia.. a este k tomu SR stale nema peniaze. ze to pochopit neviem.. ale to uz ina tema.

veronikapp
14. dec 2009

linette nie len na sk je vela minusov 😢 to aby sa clovek bal mat deti...

babulka
15. dec 2009

Linette, a presne kvoli tomuto nemozu byt antiockovacie iniciativy brane seriozne. 😖 Pretoze sa medzi nimi zvezu aj rozni sialenci. (a stranky ako cez.okno.sk, resp. prop.sk a im podobne v ziadnom pripade nemozno brat vazne 😔)
Myslim, ze ak ma byt takato iniciativa uspesna alebo aspon brana v odbornej verejnosti vazne, tak sa musi voci takymto "zarucenym spravam" jednoznacne a razantne ohradit. Aby ich potom nehadzali do vreca s fanatikmi vidiacimi za vsetkym sprisahanie a koneic sveta...
Alebo s tym odporcovia ockovania suhlasia? 😉

jaron
15. dec 2009

Ahojte,

tiež u mňa také stránky ako "cez okno" a pod. vyvolávajú skôr nedôveru voči "faktom" tam publikovaným ako dôkaz. Stačí si prečítať na tej stránke aj iné témy. Nechcem tým vyjadriť, že všetky fakty proti očkovaniu nie sú pravda, len to, že niektoré zdroje vyvolávajú skôr pravý opak toho, čo chceli povedať.

Stačí, keď sa článok začne v zmysle asi ako: "máme pre vás niečo utajované, čo pred vami zatajili mocní tohto sveta..." a mnohí už strácajú súdnosť, a dali by sa presvedčiť o hocičom.

babulka
15. dec 2009

Jaron, dovolim si nadviazat na tvoju poslednu vetu.....alebo takato informacia odradi rozumnych ludi, ktori by aj mali zaujem sa nieco dozvediet, ale fanatizmus a senciaciechtivost podanej informacie ich odradi od dalsieho citania 😔

petot
15. dec 2009

babulka: U nás v Iniciatíve pomerne prísne rozhodujeme, ktoré informácie zverejniť na stránke. Vyššieuvedený link je jeden z tých, na ktoré nás ľudia upozorňujú, no ten článok budí dojem senzáciechtivosti, a čo je horšie, neodkazuje sa na žiadne overiteľné zdroje, hoci niektoré informácie z neho sa overiť dajú.

Zverejňujeme overiteľné informácie, buď zo spravodajských portálov, tlače, alebo vyjadrenia odborníkov, alebo vedeckých štúdií. Dosť často sa stane, že nezverejníme odkaz na článok, ktorý je síce zaujímavý, ale neoveriteľný.

veronikapp
15. dec 2009

sledujete to? Vakciny proti prasacej chripke su uz tu... Sam hlavny hygienik sa dal zaockovat ako prvy. A vraj aj niekolko novinarov. Dalej sa odporuca tehotnym zenam, chronicky chorym ludom a ludom zabezpecujucim chod statu. Som zvedava ako to dopadne 😒

jaron
15. dec 2009

Petot,
som rád, že sa neznižuješ použiť všetko, čo sa ti hodí na podporu tvojho názoru, páči sa mi tvoja odpoveď, čo sa týka tých "senzačných" zdrojov. 🙂

anndrea
15. dec 2009

Ja som tehotna v 27 tyždni, takže mám čakať akože nejakú pozvánku na očkovanie? či ako to bude prebiehať? a keď by som náhodou odmientla musím podpísať nejaký "reverz"?

veronikapp
15. dec 2009

anndrea nie, pozvanku ti neposlu, ale mas akoze prednost pred nami nie tehotnymi... Lebo vakcin je obmedzeny pocet, ak by bol zvyseny zaujem... 😝

petot
16. dec 2009

veronikapp: Akurát že akosi chýbajú údaje o bezpečnosti vakcíny pre tehotné mamičky a ich plody. http://afssaps-prd.afssaps.fr/html/par_eu/20091...

petot
16. dec 2009

jaron: Zverejňovanie neoveriteľných fantastických správ je to posledné, čo by nám pomohlo. Ja sám som pôvodne nechal svoje deti zaočkovať po tom, čo som opačný názor považoval za nejaký druh sketárstva, akých je dnes plno. A urobil som chybu. 😒

Práve to, že odpor proti očkovaniu sa často spája s rôznymi ezoterickými a inými názorovými prúdmi, ma dosť miatlo aj pri pokusoch o seriózne naštudovanie problematiky.

Takže pochopiteľne sa snažíme, aby ľudia, ktorí hľadajú informácie, dostali od nás pokiaľ možno kvalitu. Je to ťažké preto, lebo lekári na túto tému neradi hovoria a ešte menej publikujú (čo po hone na Wakefielda je celkom pochopiteľné). Takže publikácií je málo, kvalitných ešte menej, a úplne nezaujatých, bez sprievodných nie-neutrálnych informácií...

Niekedy je napríklad ťažké oddeliť zaujímavé inforácie od určitej miery kontroverzie, takže v našich zdrojoch sú aj materiály, kde autori (popri dobre podložených informáciách) vyjadria napr. aj svoj názor na možnú liečbu pomocou napr. homeopatie, čo je vec na ktorú majú ľudia rôzne názory, ale pre nás to nie je dôvodom článok cenzurovať 😀 Náš postoj k problematike homeopatie je neutrálny - aktívne ju nepropagujeme, ani proti nej nebrojíme, je to téma mimo nášho pôsobenia. Je však možné, že na základe týchto článkov nás aj tak niekto zaškatuľkuje ako. Niektorí autori sa zase hlásia ku German new medicine, vitariánstvu, ďalším prúdom. Opäť zaujímavé, ale nie je to predmetom našej činnosti a nezaoberáme sa tým.

Možnože to súvisí s tým, že hlavný prúd medicíny je úplne jasný a pochoduje ráznym krokom vpred pod taktovkou farmaceutického priemyslu. Akonáhle niekto začne kriticky alebo samostatne myslieť, je odsúvaný na okraj, je z neho automaticky burič. Prichádza o kontakty, výskumné granty, kolegovia ho nespoznávajú...Niet divu, že lekári, ktorí sa vyjadrili kriticky k očkovaniu, sa stali "vydedencami" medicíny. Toto zrejme niektorých donútilo k niečomu, čo pôvodne vôbec nemali v úmysle - profilovať sa v opozícii ku západnej medicíne ako takej, a zrejme potom našli zázemie v niektore alternatívnej vetve medicíny (či už homeopatii, GNM, alebo niečom inom).

A zdá sa mi, že to funguje aj naopak. Že kto sa dostal do alternatívneho prúdu, je potom náchylnejší (a zrejme aj slobodnejší) kritizovať nešváry konvenčnej medicíny, kam patrí aj slepá viera v očkovanie.

Ako vidíš, je tu dosť tenká a zložitá hranica medzi výberom kvalitných materiálov, neutralite voči príbuzným témam, pestrosťou pohľadov, a cenzúrou.

linette
16. dec 2009

babulka v kazdom pripade je dobre si precitat aj ine nazory a zamysliet sa nad nimi, zacat zistovat ako to je, hladat dokazy, ktore su tazko dostupkne (ktore su neni dostupne, alebo znicene, alebo prepisane...) je to dost tazke, no vo mne vyvolava velky otaznik uz len to, ako malo je tych informacii o vedlajsich ucinkoch dostupnych verejne, schvalene.
samozreme ked vselijake organizacie a vlada hlasia na kazdom kroku ake je to dobre, prospesne tak sa na to lahko chytime.

moj nazor je taky, ze imunita kazdeho cloveka je ina, ani jedna nieje zhodna. ockovanim sa ta imunita narusa. niekto je silne odolny a nic sa mu nestane. niekto uz slabsie, ma par vedlajsich ucinkov, iny zasa je velmi slaby a ochorie z tej vakciny. kazda imunita by potrebovala mat svoju vakcinu a to je nerealne, ved nas je vela. mikrobiologovia vychadzaju z vacsiny a tak vyrabaju tie vakciny, aj lieky. vela vakcin je zbytocnych, kombinovane su najhorsie. a este horsie je to, ze ockuju male babatka, ktore sa ledva nadychli a uz do nich pichaju virusy.. preco nepockaju do dvoch rokoch, kym sa ta imunita ako tak vytvori.
ja by som dala odklad minimalne od dvoch rokov a aj to len tie najdolezitejsie ockovania a najbezpecnejsie, ktore nemam sajnu ktore su.

prasacia chripka je umelo vytvorena tak isto ako aj vtacia. kedze si niekto vytvori virus, potrebuju aj lieky a vakciny. tie sa vyrobia vo velkom, popredaju a maju zisk. je to velmi smutne ale je to tak. im nevadi, ze ludia na to umieraju, oni vidia len peniaze. mimochodom prasacia chripka ma take iste priznaky ako obycajna, lekar urobi testy len na prasaciu kedze je v mode a vysledky to potvrdia. ake lahke. a ktovie ako liecia potom ludi..

sa mi nepaci nasilu ockovanie celoplosne - uplna hovadina. preco robia nasilu??? co tym chcu dosiahnut??
ozaj ked vypukla prasacina, tak preco neuzavreli hned letiska a hranice? zeby to nebolo az tak nebezpecne? je to velka nafuknuta bublina..

linette
16. dec 2009

petot suhlasim.. lenze nie kazdi lekar vie o vsetkych negativnych ucinkoch vakciny. su lekary, ktori sa tiez daju nachytat a su lekary ktori sa o to zaujimaju a vedia o com je rec.
sesternica studuje ne lekarskej fakulte a je zaockovana proti vsetkemu moznemu, keby vedela o vedlasich ucinkoch vsetko tak by si to nedovolila, je tu pekne vidno ako krasne sa dokazu ludia ovplyvnovat.
spytat by sme mali mikrobiologov.. len kde ich nast?

danu
16. dec 2009

jankako • 26tt • Dnes o 12:00
Ahojte.možte písať svoje názory na očkovanie proti chrípke..ja som akurat včera mala debat so svojim lekárom,že čo na to vravi.Povedal že v žiadnom prípade neočkovať!!!!!
Co na to vaši lekári???A Vy samé???
Dakujem za príspevky

lubica1995 • 2d, 27tt • Dnes o 12:04
Mne sa to tiež moc nepozdáva, na jednej strane hovoria o nakazených a na strane druhej hovoria o vedlajších účinkoch samotnej vakcíny. Nebudem to riskovať, rozhodne nie. Tiež ma zaujma, čo si o tom myslíte...

vefi89 • 2d, 31tt • Dnes o 12:05
určite nie. riziko, že sa nakazím, je 50:50, a takisto riziko, že moje telo príjme vakcínu, nebude mať vedľajšie účinky a neblíži malému tiež 50:50

mirka12011 • 16tt • Dnes o 12:06
urcite nieeee

jankako • 26tt • Dnes o 12:29
počkať,ale to asi nie je pre tehotne tema..teda nepíšu tam tehulky...
mne včera lekár gynekolog povedal to čo som písala a dodal že je to nebezpečne,že je to zložita imunulogia..
je aj vela názorov že je to len reklamny ťah,aby sa vakcíny míňali..Ja som dosť ustráchany človek a hned si choroby ,,privlastnim"že ju určite dostanem aj ja..preto mám z toho v hlave taky zmätok.ešte ked umreli na to tehotne.Boože.. ☹
Roim všetko preto aby som prasacinu nedostala..Vyhýbam sa kolektivu,jem ovocie,zeleniny,kys.kapustu,cesnakove polievky,cibulku s medom a čo ja viem čo ešte.Preventvine si dávam Oscilococinum...Síce sa necítim celkom fit,tak či tak...trošku pokašliavam,sem-tam sopliky.Modlim sa aby to už viac neprepuklo..teploty som zatial nemala.A dúfam že ani nedostanem.

danaja • 1d, 19tt • Dnes o 12:36
Ahoj, ja idem zajtra na poradnu, tiez sa o tom chcem porozpravat s lekarom, uvidim, co mi na to povie, aky bude mat nazor on

jankako • 26tt • Dnes o 12:37
tak napíš zajtra čo povedal...

brisilda
16. dec 2009

kocky ja som sa vcera rozpravala so sestrickou a ta mi to tiez zarazila ze ani ona sa neda zaockovat neto este keby bola tehotna 😖 a je pravda ze vas to chrani 50:50 tak ci tak na ockovanie uz je neskoro kedze chripku tu uz mame 😒 mne neodporucali ockovanie ani koli sezonnej neto este koli prasacej !!! ved ta vakcina bola vyrobena teraz v lete tak neviem ako a kedy ju mali moznost odskusat

brisilda
16. dec 2009

lieky nam zakazuju dokonca aj niektore potraviny sa v tehotenstve vyslovene nesmu a tu nas idu ockovat voci kdejakemu svinstvu no je na kazdej ako sa rozhodne to ze jedna mamicka zomrela v 8 mesiaci je taka nahoda ako ked vas na ulici prejde auto no zeby sme koly tomu teraz navychadzali na ulicu je trosku odveci

jankako
16. dec 2009

Takže ako zatial čítam,väčšina je proti očkovaniu...Rada si prečítam aj dalšie názory..Asi ma to aj trochu ukludnuje že väčšina je proti....
Kdesi som počula že očkovanie neodporúčaju 9 z 10 lekárov...Zaujímave,ked v médiach stále počúvame očkovať,očkovať...aj tehotne..Aj tie vyskumy by ma zaujímali,či to robili na tehotnej..???
ked prasacia chrípka prepukla prvy krat v Amerike,moja sesternica ktora tam žije o tom nič nevedela..Ale u nás v správach toho bolo kopec informácii..Hm,tiež zaujímave..
Jednoznačne uvidime ake infošky prinesu dalej média...

cmulinko
16. dec 2009

My zijeme v irsku.Najprv som dostala list pre mojho 2 rocneho syna,ze mu mam zajednat termin na ockovanie a potom som dostala dalsi list kde ma upozornuju na to,ze nakolko mam druheho syna mensieho ako 6 mesiacov,tak zial ockovani nemoze byt,ale cela rodina v jeho okoli ma narok zaockovat sa a tym ho chranit.A ked bude mat 6 mesiacov,tak ho mozem dat zaockovat.Mne to pripada ako z nejakeho filmu o ebole a pekne postupne po malych davkach trepu hovadiny do ludi aby sa cela familia zaockovala vakcinou, o ktorej nikto z nas nevie nic...a mozno ani samotni vyrobcovia.Neverim ani jednemu slovu o tej vakcine a nikdy by som si to dobrovolne nedala pichnut.A co sa tehotnej zeny tyka,tak matka=jeden organizmus a dieta=druhy organizmus...kto zaruci,ze budu mat rovnake reakcie na vakcinu? Nie je to jedno a to iste telo...mozno matka bude v pohode cely zivot a mozno dieta bude mat celozivotne nasledky.nech mi nikto nevravi,ze je to bezpecne pre tehotne....lebo experimenty na tehotnych zenach a na detoch sa nemozu robit,takze pani vyrobcovia klamu.

jankako
16. dec 2009

Linette dík za zaujímavy odkaz na stránku..

veronikapp
16. dec 2009

Ta super vakcina je uz stiahnuta v USA, je vraj neucinna... Hotova katastrofa 😝

inka04
16. dec 2009

...aspon tehotne zeny z tohto svinstva mohli vynechat... ...kolko buducich mamiciek urobi vsetko, co povedia lekari, pre dobro svojho dietatka ☹

vanish1
16. dec 2009

budúce mamičky, odporúčam prečítať http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=57&t=95671

blazka24
16. dec 2009

no neviem proti normálne chrípke som očkovaná, ale čo narobili okolo tejto vakcíne čo stiahli aj amíci to je sííííííla
čo sa týka toho či je očkovanie prospešné a dostupnosť info - kto kedy čítal o tom, ako krémy proti vráskam ničia pokožku??? a ženy ich používajú ale to je asi to isté ako všetko umelé a chemické - kto kedy vedel že umelé hnojivá spôsobia rakovinu respektíve zanesú organizmus? je toho veľa a nikto to vtedy neriešil a ani nerieši, tak isto aj mobilné telefony a ich škodlivosť na organizmus a telefonujete? ale áno a máte telefony nonstop zapnuté, ale jasné že áno - tak asi tak je to aj s vakcínami............

cora73
17. dec 2009

ale to vsetko ostatne mame moznost odmietnut alebo nepouzivat..A vie sa o tom vseobecne..

kdezto "povinne" ockovania deti nie a zdravotnicky personal ockovanie proti prasacej chripke len na reverz... 😕

icejane
17. dec 2009

🙂 spytajte sa svojej lekarky a sestricky ci su ockovane proti prasacej chripke...tipujem ze nie...lebo maju rozum 😎

leishmania
17. dec 2009

http://gloria.tv/?media=37516

dobry link o ockovani proti prasacej chripke, je to s anglickymi titulkami

janulcek
20. dec 2009

Našla som na koníkovi zaočkovanu babenku proti prasacej chrípke.Ale ona žije asi niekde v zahraniči...
Pýtala som sa na jej názor,tak som zvedava čo mi napíše...