Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
19. apr 2012

Pravda je taka, ze clovek to jednoducho podpisat nemusi. Ziadny zakon mu to neprikazuje. Ja som tiez nic nepodpisovala a pediatricka to ani nechcela. Tym to pre mna skoncilo.

rajulko
19. apr 2012

@nikimax Drzim palce. Videla som dokument. Ja sama som sa rozhodla moje dieta neockovat-na nic a vas dokument ma v tom len utvrdil a budem moje presvedcenie sirit stale dalej. Sama som si presla peklom, co sa tyka imunity-nehovorim, ze je to len ockovanim, ale po 4 rokoch chronickej unavy, neustalych ekzemov, alergii a vela inych priznakov som si nastudovala velmi vela veci a nie doktori ma zachranili, ale internet a poznatky z neho. Zmenila som uplne zivotospravu, stravu a vidim vysledky. Verim, ze aj vam sa podari Maximkovi este pomoct. Myslim, ze urcite to pojde-len nie "farma"cestou.

rajulko
19. apr 2012

Este jedna vec ma napadla: mam znameho 35 rocny chlap, vysoky, vysportovany-dal sa zaockovat pred cestou do azie a je z neho "leziak" o 20 kilo lahsi uz 5 rokov takto trpi.

prevenar
19. apr 2012

@rajulko uhh.. nic moc ☹ , ale zasade vsetko podla planu 1) zarobili na vakcine (super) 2) zo zdraveho cloveka spravili vecneho pacienta, ktoreho budu teraz liecit do konca zivota (uplne najlepsie) ..lepsie to pre nich uz ani nemohlo dopadnut. ☹

neviem co s tym, zrejme by som skusil homeopata (vybral by som zo slovenskej komory homeopatov) - nejaka detoxikacia . ale v zasade netusim, v kazdom pripade vela stastia.

tamix
19. apr 2012

@rajulko je to smetné. Nech určite skúsi homeopata ALE DOBRÉHO!!! Ozaj dobrého!!! Ak chceš, napíšem jedného do IP

halienka
19. apr 2012

@tamix prosím ak môžeš aj ja by som ťa poprosila o kontakt na toho dobrého homeopata do IP 🙂 ďakujem 🙂

tamix
19. apr 2012

@rajulko smetné = smutné

monky978
19. apr 2012

No to sa ťažko takto za compom rieši... Doktorka mi na rovinu povedala, že ona dodržuje predpis a jednoducho ma musí nahlásiť. Snažím sa vcítiť aj do jej kože. Neviem aký má ona z toho postih, ale ja ju nebudem stavať do pozície kde ona bude robiť niečo proti zákonné prípadne proti svojmu presvedčeniu. A nakoniec aj apelovala na mňa, že nech si za svojím slovom stojím, že nechcem očkovať a teda to aj podpíšem. Ale rozhodnutá som zmeniť pediatra, lebo je to trošku aj moja chyba, že som si pred nástupom ku nej nepreverila aký má ona postoj k vakcinácii a antivakcinácii. A to, že doktorka je zásadne pre očkovanie aj so sestričkou už spravilo medzi nami bariéru v ďalšom komunikovaní. Aspoň ja som to tak cítila a vnímala. Som si vedomá všetkých rizík bez očkovania, ale tie sa mi zdajú byť ďaleko menej nebezpečné ako riziká spojené s očkovaním a umelým zasahovaním do rozvíjajúcej sa imunity. A zastrašovanie typu, že pri vypĺňaní tlačiva do škôlky mi zapíše do prihlášky, že dieťa je neočkované mi prídu dosť smiešne. V tom prípade kašlem aj na škôlky.

didulka85
19. apr 2012

@monky978 si sa jej mala opisat aky predpis dodrzuje. Lebo ziadny taky nie je. Nahlasovanie neockujucich rodicov je dobrovolna iniciativa lekara.

eaka
19. apr 2012

@rajulko môjmu mladému už asi rok spievam o očkovaniach a že dcéru očkovať nedáme a minule len tak medzi rečou, že bol u všeob.dr a že ho zaočkovala proti tetanu, skoro som spadla z postele, hovorím, Ty vôbec počúvaš, čo Ti hovorím?? no zatiaľ vyzerá byť v poriadku, tak nech mu to vydrží 🙂

monky978
19. apr 2012

@didulka85 no ešte lepší dôvod odísť od nej...

rajulko
19. apr 2012

@prevenar @tamix No on zije v USA-je povodom Poliak-skusal uz vselico. Momentalne ani neviem, ci este zije, lebo uz nebol schopny ani chodit na internet, ked som s nim naposledy pisala a to je asi rok dozadu.
a tamix homeopata mozes poslat do IP mne 😉

rajulko
19. apr 2012

@eaka No ja som mojmu muzovi dala pekne vsetko nastudovat a nastastie je celkom uvedomely, co sa takychto veci tyka a suhlasil-tiez som ho poslala sa hadat s doktorom, kedze on vie dobre argumentovat narozdiel odo mna 😀

brumca
19. apr 2012

ahojte 🙂 chcem sa opytat ci je tu niekto, koho dietatko ma odklad ockovania do 2rokov? prosim piste IP...dakujem 🙂

prevenar
19. apr 2012

@brumca to bohuzial neviem , ale viem,ze nasa legislativa "odklad" ockovania nepozna. bud postupujes podla ockonacistickeho kalendara , alebo nie. ak hej budes potapkana po chrbate a riskujes nenapravitelne poskodenie zdravia vlastneho dietata vymenou za totalne nic. ..alebo nepostupujes a potom budes riesena rovnakym sposobom ako ked "odmietnes" . je pravda,ze k "odkladacom" su niektori lekari "zhovievavejsi" ( ooo ake blahosklonne od nich) ale to je skutocne uz len na voli a nevoli konkretneho lekara.

len aby ti to bolo jasne, v pripade ,ze doteraz nebolo 😀

manof
20. apr 2012

vitD od Swansonu je už všetok zajednaný, takže mi už objednávky neposielajte - prinajmenšom nie do začiatku septembra

manof
20. apr 2012

s úsmevom - hlavne č. 22
🙂

Výroky detí

1. Radšej mám mamičkinu sestru, ako svoju. Mamičkina sestra je mojou tetou, ale moja je pre mňa ničím.

2. V maminom brušku je bábätko, iba neviem ako to zhltla.

3. Na mamičky sa nezvykne kričať, ony sú osožné.

4. Keď dvaja ľudia sa zaľúbia do seba, a prvýkrát sa pobozkajú, ihneď sa zrútia a ani nevstanú aspoň hodinu, ale možno ani dlhšie.

5. Polostrov je taký ostrov, ktorý úplne nedokončili.

6. Babička je tlstá preto, lebo je plná lásky.

7. Tak by som rada chcela ešte bračeka, ale mami stále používa tampón...

8. Človek čím je starší, tým sú jeho zuby drahšie.

9. Dievčatká preto nevedia cikať postojačky, lebo nevedia o čo sa chytať.

10. Keď babku bolia zuby, jednoducho ich dá do pohára.

11. Raz som bola tak chorá, že som mala 40-kilovú horúčku.

12. Ja už nemám babičku: zasadili sme ju v cintoríne.

13. Mamičky sa tiež musia pásť, aby z ich cicíkov tieklo mlieko?

14. Švajčiarske kravy využívajú v prvom rade na výrobu čokolády.

15. Obyvatelia Sardínie sa volajú sardinky.

16. Aby to bolo dobré, sestričky v nemocnici musia byť sterilné.

17. Lekári vravia, že najhoršie sú smrteľné choroby.

18. Keď sa mi narodil braček, dali ho do akumulátora.

19. Motýľ je taký hmyz, ktorý patrí do čeľade helikoptérovitých.

20. Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno zúžitkovať:
prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srste kartáče a jeho menom dokonca možno aj nadávať.

21. Zoo je super miesto. Možno tam vidieť aj také zvieratá, ktoré ani neexistujú.

22. Nie som pokrstený, ale zaočkovaný som 🙂)

23. Životná poistka sú také peniaze, ktoré dostane ten, kto prežije smrť.

24. Neviem koľko mám rokov, lebo sa to stále mení.

25. Veľmi som sa zľakol, keď nám mamička ochorela, lebo som myslel, že otec nám bude variť.

26. Akvárium je prakticky mini-more, v čom plávajú domáce rybičky.

27. Výživné je plat detí, keď sa ocko odsťahuje z domu.

28. Adopcia dieťaťa je oveľa lepšia možnosť, ako pôrod. Rodičia si sami môžu vybrať dieťa a nemusia za každú cenu prijať to, čo
práve dostanú.

29. Pápež býva vo Vákuume.

30. Každá ryba vyrába ikry, ruské ryby aj kaviár.

31. Kravy nesmú rýchlo behať, aby im mlieko nevyčvachtalo z vemena.

32. Muži u nás sa môžu zosobášiť iba s jednou ženou. Tomu sa hovorí monotónia.

33. Nechápem, prečo sa mamka hnevá, že som rozbil vázu. Aj tak bola stará, dokonca čínska, ani nie naša...

34. Sestra zase ukončila ročník so samými jednotkami. Stavme sa, že to robí voči mne naschvál.

35. Babička sa odsťahovala na druhý svet. Teraz už aj ja budem mať niekoho v zahraničí...

zaockujte_aj_slnko
20. apr 2012

@monky978
lekarka musi hlasit ale POCTY ODMIETNUTI NIE MENA!

to je uplne jedno ze ona je provakcionistka, a ty nie........ kazdy si ma robit na co ma pravo a povinnosti...

skolky vyzadovanim OSOBNYCH UDAJOV O ZDRAVI (informacia o tom ake lieky si uzivala je osobna informacia) porusuje ustavu a zakony v SR! ale kazdemu je to zatial jedno.....

v pohode mozes pri zapise do skolky tento udaj vynechat lebo je nezakonne ho vyzadovat..... ale nikto ti bez toho zase dieta do skolky nezobrie, lebo oni zase maju pravo nezobrat kazde dieta ked je podozrenie ze moze "byt chore".... ale to by bolo na velky sud, a v SR nerealne....

didulka85
20. apr 2012

Vzdy ma tak nejako vnutorne potesi, ked nejaky moj kamarat na facebooku da anti-ocko clanok...
Neviem, ci to tu bolo, nebolo...
http://zdravedieta.rodinka.sk/v-bezpeci/prostre...

manof
20. apr 2012

Ďalšia petícia za záchranu súkromia na internete:
http://www.avaaz.org/en/stop_cispa_corporate_gl...

manof
20. apr 2012

@didulka85
To je od Dr. Loibnera - spolupracovníka nebohej Anity Petek-Dimmer

vcelickamaja
20. apr 2012

Cele povinne ockovanie je jeden hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Casom sa uzakoni na Slovensku povinne pichanie heroinu. Si nechavame srat na hlavu, Hlavne ze sa urcite osoby nabalia a vyvaluju sunky v destinaciach kde sa neockuje povinne nic 😀 Podkani vladnu na Slovensku!!!!!!!!!!!!!

vcelickamaja
20. apr 2012

Cele povinne ockovanie je jeden hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Casom sa uzakoni na Slovensku povinne pichanie heroinu. Si nechavame srat na hlavu, Hlavne ze sa urcite osoby nabalia a vyvaluju sunky v destinaciach kde sa neockuje povinne nic 😀 Potkani vladnu na Slovensku!!!!!!!!!!!!!

prevenar
20. apr 2012

@vcelickamaja opakovanie - matka mudrosti 🙂 + neurazal by som potkany lol

tamix
20. apr 2012

dnes som sa presvedčila, že strach z chorôb je oveľa väčší než strach z vedľajších účinkov vakcín. Kamoška dala malého zaočkovať napriek dlhým hodinám diskutovania o danej téme. So všetkým súhlasila a napriek tomu dala zaočkovať. Ja sa už vzdávam mojej antiočkovacej aktivity ☹

bobocka
20. apr 2012

@tamix no zas ak sa niekto rozhodne svoje dieta zaockovat po tom co si zisti pre a proti,tak si myslim,ze je na mieste respektovat nazor toho rodica a zelat jemu a jeho dietatu nech teda vakcina splni co slubuje(nemyslim to tak,ze ty nezelas,bozechran,len mozno rozhodnutia inych nebrat osobne 😉 ).
podla mna nie je na mieste sudit a komentovat rozhodnutia inych rodicov.kazdy mame na vec svoj nazor a kazdy mame pravo byt zan respektovani.
tvoja kamaratka ma strach z choroby vacsi ako z ockovania a rozhodla sa svoje dieta zaockovat,teda chranit dieta podla nej tym najlepsim sposobom.
osobne si myslim,ze je na mieste sirit osvetu a je to velmi dolezite,no treba nechat ludi nech si spravia nazor sami a nie im nanucovat ten nas.
ja si nemyslim,ze neockujuci rodicia by sa mali citit zle ak, skaredo povedane ,nestiahnu na svoju stranu dalsieho rodica.podstata je aj tak sirenie osvety a hlavne docielit slobodu v ockovani.nie je podstatne kolko rodicov prestane svoje deti ockovat,toto rozhodnutie je na nich a nik nema pravo kometovat ci rozhodnutie daneho rodica je zle alebo nie.podstatne je docielit slobodu v ockovani nech sa kazdy z nas moze slobodne rozhodnut ci prejavi doveru v ockovanie alebo nie a ak nie,tak nech za to nie je prenasledovany ako stvana zver.
nemyslim si ze cielom by mala byt neockovanost celeho sveta,ale moznost slobodnej volby 😉
podla mna by bolo na mieste preniknut do lekarskych kruhov viac a posunut ich na besedy ,ktore nefinancuju farma firmy.nech aj samotny lekar ma poriadne info aj z druhej strany a tym padom aj relevantne info pre "pacienta". pretoze mnohi lekari o to info z druhej strany nejak nestoja a to je strasna skoda. 😖

prevenar
20. apr 2012

@tamix vitaj v klube 😀 mne to vychadza tak ,ze 95% ludi sa na teba pozera ako na zjavenie ..a mozno 5% si ta aj vypocuje a zacne si zhanat o danej teme nejake alternativne informacie. bohuzial budes sa musiet naucit akceptovat realitu. ) pozitivne je ,ze ludia ktori raz uvidia pravdu sa uz nikdy nevratia "spat" . zas plati, ze komu niet rady, tomu proste niet pomoci , ale zas treba to aspon skusit, lebo nikdy nevies 😉

shakti9
20. apr 2012

@bobocka uplne s tebou suhlasim a mam dobry pocit citajuc tvoj prispevok... ked tak premyslam, este horsie je ludi, ktori su na "druhej strane" akoby nenavidiet, nielen odsudzovat... priznam sa k jednej veci, pri ktorej som sa sama pred sebou zahanbila - kamaratkino plne ockovane dieta zacalo byt neustale chorlave, evidentne ma problemy s imunitou a ja som sa malu chvilu citila "na koni" ... potom som si uvedomila, ze nemam patent na pravdu a netreba zabudat na pokoru - ockovat ci neockovat, ani jedno neznamena nesmrtelnost a 100% zdravie!!! je to o volbe, nazore, presvedceni, pre niekoho skusenosti, ale myslim, ze vacsina normalnych rodicov chce pre svoje dieta len to najlepsie a tu snahu predsa nemozno sudit a vidiet ciernobielo. A napokon, ja tiez nikoho nepresviedcam, sama to nemam rada, ak na mna niekto tlaci, ale ani neskryvam svoj postoj samozrejme.

bobocka
20. apr 2012

@shakti9 ockovanie je podla mna velmi delikatna tema a co clovek, to iny nazor ,to ina skusenost.niekto sa viac boji choroby,iny neziaducich ucinkov vakcin .niekto veri svojmu lekarovi na 100%,iny ho povazuje za cloveka co svoju mysel zapredal...k tejto teme treba ozaj pristupovat citlivo a nesudit niekoho len preto,ze ma iny nazor ako mame my.pretoze nik z nas nemoze s urcitostou povedat,ze ten nas nazor je ten spravny.v to mozme len a len dufat.volime len to,co povazujeme za mensie zlo.a pre kazdeho je to nieco ine.verim ,ze vsetci milujeme svoje deti nadovsetko a chceme pre ne len a len to najlepsie. 🙂

prevenar
20. apr 2012

@shakti9 @bobocka

ja by som si dovolil nesuhlasit s tymto nekonecnym "ospravedlnovanim" ludi ktori su uplne ignorantky k realite a podla mna aj k vlastnemu dietatu. mozno by sa dali nazvat aj vhodnejsie, ale nic lepsie mi nenapadlo. skusim to este upresnit par prikladmi.

.."ze kazdy chce pre svoje dieta len to, najlepsie .." skutocne ? ..a ako sa to prejavuje ? a co to pre nich znamena .. cize ked kamosku, znameho, niekoho koho poznate upozornite ,ze ockovanie moze potencionalne viest k poskodeniu zdravia , ktore moze byt nezvratne az fatalne a on/ona na pozera cez vas ako cez sklo . chvilu je ticho a potom sa vrati k teme o novom kociku ^^ dojde domov a zapne si telku a zacne pozerat "farmu" (napriklad) . viete ako , niekoho sa nesnazite presvedcit ,ze zajtra dojdu mimozemstania a vyhladia nas , ale osobe ktora je vam nejakym sposobom blizka vysvetlujete ,ze je tu iste nebezpecenstvo pre zdravie dietata ( co aj keby rovno nebola pravda ) a dana osoba si ani neda tu namahu ,ze hop .. nieco mi tu vravi, sice tomu moc neverim , ale pre istotu si to este overim na nete , ci nahodou nema pravdu, lebo ak hej tak by to bol fakt pruser. ..no a na miesto toho narazite skor na reakciu " hmm co to trepe , aaahhh nechce sa mi nad tym rozmyslat, uhh to znie zle, radsej o tom nechcem nic vediet a na co si robit zbytocne problemy s uradmi, kaslat na to. " - teda, toto je to "chcenie toho najlepsieho pre dieta ? " ..toto je ta laska ? toto je ten normalny rodic ? ..lebo takato je zial vacsina.

potom vyjadrenie ,ze kazdy ma "svoj nazor" cize , zas ..skutocne ? - co to je vlastne nazor ? - ked ma niekto sumu informacii o ockovani rovnajucu sa nule , co ten jeho nazor vlastne reprezentuje ? zbezne prebehnutie si reklamneho letaciku v cakarni, ubezpecenie pani doktorky,ze ockovanie je uplne bezpecne a ,ze v zivote v zivote nemala na ockovanie ziadne neziaduce ucinky ? to je ten "nazor" za ktori sa da skryt ? ..."ahh daj mi pokoj, ja mam na to svoj nazor" ^^ - toto je ten "nazor" na ktorom stoji zdravie, mozno aj zivot vlastneho dietata ?

pisem to preto,lebo sa mi zda ,ze pod to ospravedlnovanie nezaujmu zahrnate uplne kazdeho ..aj niekoho komu je vlastne prednejsie vlastne pohodlie , jednoduchsia vlastna pohodlnost ..ako zdravie vlastnych deti , ako nejaky volny cas ktori by nebol az tak zabavne vyuzity. ..alebo hadky s nejakou lekarkou ktora si nevsimla ,ze nie sme v cine .

sorry, ale pre mna clovek ktori napriek snad uz vsadepritomnemu "sumeniu" a informaciam okolo ockovania nenajde ani trochu casu aby sa na tie "hluposti a bludy" aspon pozrel, ked uz o nich teta kazdy hovori a nesnazil sa zistit,ze o co vlastne ide. tak taky clovek nema o skutocnej laske k dietatu ani ponatia.

kedze vravite ,ze svet nie je ani biely, ani cierny, tak si mozte zalozit do "mozajky" aj moj "kamienok" 🙂