Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
5. sep 2012

@martinjasen samozrejme nereagovať sa budem snažiť 🙂

eaka
5. sep 2012

@halienka Existuje možnosť zablokovania prístupu na celý MK osobe, ak napríklad má viac nickov a pod..podľa mňa by to malo byť aplikovateľné aj na trollov..

alienka73
5. sep 2012

Ahojte, viete mi prosim povedat co je nove vo veci ockovania zo strany lekarov, teda hlasenia neockovanych deti? Zmenilo sa nieco za posledne roky? Minuly rok sme presli k lekarke ktora " nenahlasovala" nic pretoze mi povedala, ze ona si nie je vedoma o tom zeb y musela take nieco hlasit. Vcera mi volala ze tam ma v karte poznamku ze sme posunuli ockovanie lebo su / boli deti chore. Teraz ma poslat nejaky papier do15teho 9. asi na hygienu alebo kam o tom ci odmietame alebo preco nie su zaockovani. Ako mam postupovat? Jedna sa o tretiu davku hexavakciny a prevenaru a MMR ockovanie. MMR preockovanie ma byt aj u starsieho. V ockovacom kalendari som citala ze v 6 roku. MOj syn ma 5 rokov v novembri, jeho spoluziaci niektory tiez este nemaju 5 rokov su uz preockovani, vie mi niekto povedat preco sa lekari tak ponahlaju ked je tam napisane v 6 tich rokoch?? Aj mojho chcela uz dr preockovat a to ona bola proti ockovaniu ☹ Dakujem, budem vdacna za nejaku radu ako postupovat podla noveho , kludne aj spravu, dakujem

alienka73
5. sep 2012

zabudla som napisat ze ja ockovat nechcem.

eaka
5. sep 2012

@alienka73 Ahoj. Preočkovanie je v šiestom roku života, teda kedykoľvek medzi 5. a 6.narodeninami.. Zmenilo sa asi to, že neočkujúcich rodičov je stále viac a teda asi aj RÚVZ tlačí na pediatrov, aby nahlasovali..

inak to musia mať s tými pokutami tiež pekný biznis.. Neviete, na čo sa môžu použiť prostriedky vyzbierané na pokutách? snáď nie na "podporu očkovania" 🙂

keziah
5. sep 2012

@eaka vybrate pokuty su v zasade prijmom statneho rozpoctu. netusim, ci sa da ich vyuzitie nejak blizie vypatrat.

eaka
5. sep 2012

@keziah Ďakujem, je to síce OT, ale párkrát ma napadlo, že kam vlastne idú peniaze, čo vyberú policajti na cestách.. 🙂 a aj tieto pokuty.. mali by byť nejak zmysluplne využité podľa toho, za čo bola pokuta zaplatená..napríklad na fond, z kt.by sa zaplatila štúdia bezpečnosti vakcín.. alebo vlastná slovenská kontrola každej vakcíny, ktorú by nám EU a WHO pchali.. ale snívajme ďalej, že? 🙂 Tak aspoň na pomoc detičkám, "tým pár kvapkám v mori", ktoré to schytali so všetkou parádou.. ☹

rintintyna
5. sep 2012

nevím, jak je to právně ošetřené v SR, ale na setkání ROZALIA v ČR jsem se od právničky z Ligy lidských práv dozvěděla, že nahlašování pediatrem je protiprávní, že musí zachovat mlčenlivost. Oni mohou pouze namátkově kontrolovat... no ale známe to...

yanus
5. sep 2012

@eaka kam idu? Do nekonecneho cierneho tunela 🙂, co si SK zvolilo, to aj mame ;)

yanus
5. sep 2012
keziah
5. sep 2012

@martinjasen napadlo ma, neda sa tu zaviest nieco ako karma? prispevok, ktory dostane vela negativnych znamok sa vobec nezobrazi. tymto sposobom by si komunity v jednotlivych temach vedeli roznych trolov "upratat".

pectore
5. sep 2012

@yanus tak to pisal teda pekne davno 20.03.2011 ..."Tvrdí, že posledným príkladom bola minuloročná prasacia chrípka, ktorej vírus bol umelo vysadený farmaceutickými spoločnosťami v Mexiku"... no ak maju take sposoby..ze najprv vysadia niekde nejaku pliagu a potom rižuju na jej dobrovolnom očkovani...tak je to čisty biznis....a hnus....a ani by som nebola prekvapena.... no je otazne ci je to aplikovane aj na choroby ktore v minulosti pachali velke skody a proti ktorym sa dodnes v strachu pred ich navratom preventivne ockuje.... Zavedenie tychto vakcin bolo totiz z ineho dovodu..a to z dovodu ze ich ucinost v boji bola preukazatelna a stale aj je.... K tomu sa autor aspon prostrednictvom tohto clanku nevyjadruje. Takze o povinnom ockovani tam nieje ani slovo...iba o ciernych praktikach tzv "sezonnych" chorob...typu choroba sialenych krav...aby sa predavalo kuracie, potom zas vtacia chripka aby sa predavalo hovedzie...a takto s nami zametaju...ale povinne ockovanie tu bolo zavedene z ineho dovodu....

yanus
5. sep 2012

@pectore i ll let u be my own troll, oh yeah 😀 j

tepka
5. sep 2012

@eaka pokutu platíš ale štát nechce byť zodpovedný a platiť odškodné rodinám nech im platí výrobca vakcín vidíte to svinstvo????berú ale dať niečo to nedaju!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bambi2
5. sep 2012

@petot no mala som dost ked som toto videla... 😀 takze netreba dat vysetrit dieta, staci kliesta.. nie?? 😉

petot
5. sep 2012

@martinjasen Som rád, že sa problémom trollovania začali zaoberať admini. No zamykať kvôli nim tému mi príde nefér. Je to asi také, ako keď do autobusu nastúpi asociál, obťažuje cestujúcich, nevedia s tým nič urobiť a nakoniec príde šofér a vyhodí všetkých "lebo tam majú smrad". 😉

Viem, že žiadnym technickým opatrením sa trollovaniu nedá zabrániť, ale používateľ, ktorý pričasto porušuje pravidlá (napr. "neurážaj, neprovokuj") by po upozornení mohol dostať ban, či už dočasný alebo trvalý. "neprovokuj" v podstate zahŕňa aj trollovanie. A nemám nijaký problém, aby boli potrestaní aj dlhodobí návštevníci, ktorí porušujú pravidlá a nedbajú na upozornenia. Väčšina ľudí tu chce kľudne diskutovať.

Dokonca si myslím, že na to, aká je to komplikovaná a vyhrotená téma, toto fórum je poväčšinou ešte veľmi kultivované 🙂

anthy
5. sep 2012

Ahojte, ja som dnes bola na bežnej kontrole u našej pediatricky.
Na konci návštevy, ked som uz obliekala malého prišla za mnou
s letacikmi na ockovanie proti rotavirom. Pekne sa snažila,
povysvetlovala 🙂 Celkom mi to zahralo do karat, okrem toho,
že som jej povedala, že žiadne nepovinne ockovanie
nechcem, som nadhodila tému povinného ockovania.
Ostala naďalej milá 🙂 povedala, že ok, len jej podpisem do karty
že nechceme ockovat. Navrhla som jej, že ja prinesiem svoj
papier, ktorý nech si založi do karty. Súhlasila.
Narovinu som sa jej opytala, či nahlasuje neockovancov na úrad.
Povedala, že nie, len chce mat v karte nejaký doklad, aby ked
sa niečo stane, tak aby bola kryta.
Takze som dnes odchadzala s príjemným pocitom ako
"bezbolestne" to pre obe strany dopadlo.

zeleny_cajik
5. sep 2012

@bambi2 prepac, co je zle na tom vysetreni kliesta? Ja by tu moznost vyuzila, radsej ako dieta trapit kontrolnym odberom krvi....

majusqwa
5. sep 2012

@keziah hej, podla mna je to blbost, lebo takmer vsetci moji spoluziaci na VS boli feminaristi a keby boli blbi, tak sa na nu nedostanu. to nie je skola, kde beru bez prijimaciek a vsetko je zadarmo. a ako hovorim, moja mamina a jej dvaja brachovia boli odchovani na muke s vodou a jeden je dekan, druhy uspesny inzinier a mamina tiez nie je blba, ako vravim, VS urobila v 45-tich rokoch. a poznam ludi, ktori boli len kojeni a teda toho IQ vela nepobrali. a ja som spokojna s tym, ako mi to pali...
nechapem, preco si vsetci myslia, ze ked som prestala kojit, mam problem s laktaciou. nie, nemam problem. uz po tisicikrat pisem, ze som musela zacat brat silne lieky a keby som dalej kojila, dceru by som si mohla pekne odpisat. takze tolko

keziah
5. sep 2012

@majusqwa prepac mi, tie lieky som nejak prehliadla, ked som citala o zaprazenych polievkach, tak som bola v tom, ze problem je inde. vidim, ze mas svoju teoriu o to, ze " je blbost, ze materske mlieko ma pozitivny vplyv na IQ," patricne opretu o zivotne skusenosti, nebudem ta presviedcat o opaku a tymto pre mna tento maly OT konci.

samiana
5. sep 2012

@nikimax
presne to som si myslela, že nabola žiadna taká lokálna rekcia, a preto to šlo "dovnútra" a veľmi poškodilo, možno, keby bol lokálne poriadne opuchol, tak by následky neboli také vážne, možno, to dopredu nikto nevie.
Je to presne ako píšeš, to že je "bez reakcie" neznamená, že je bez následkov (dieťa po očkovaní). Takže lotéria, ruská ruleta, a podobné prirovnania, to očkovanie doradu a všetkých.

Veľmi sa teším, júúúj, ste výborní, len aby to šlo k lepšiemu 😵 😵 😵

samiana
5. sep 2012

@nikimax
a ešte k tomu lieku ledum - v akútnej homeopatii sa používa na bodné rany, kedy je rana hlboko a bolí, proste poranenie bodné hlboké a také znecitlivejúce, proste pocit hlbokého poranenia vpichom, vbodnutím. Je to liek na zahojenie takýchto rán.

Liek Ledum sa podáva aj na také rany, kde hrozí riziko vzniku tetanu, teda kde nie je prístup vzduchu a je otázne, či tam niečo neostalo, čo nemá. Jeho úlohou je pekne "liečiť odspodu rany", teda nie tak, že rana sa uzatvorí napovrchu a vo vnútri to kvasí, ale pekne odspodu začne hojiť.

Takže tak.

oscarka3
5. sep 2012

@bambi2 , ale keď boreliozou môže nakaziť aj blanokrídly hmyz, tak to aby sme si kúpili sieťky na motýle a chytali všetky potvory. čo okolo nás lietajú, ale ako by to vyšetrovali to by som chcela vidieť ;)

majusqwa
5. sep 2012

@keziah tak mna tiez stve, ze nemozem kojit, ale co narobim. a nikdy som nenapisala toto: "je blbost, ze materske mlieko ma pozitivny vplyv na IQ". neviem, kde si to v mojich prispevkoch nasla. ja som len reagovala na vetu, ze ti, co nie su kojeni, su hlupi. neviem, kde to kto kedy vycital, ale je to blbost ako mraky. poznam takych, co su kojeni a su aj mudri, aj hlupi. rovnako poznam zivenych len umelymi mliekami a su tiez aj mudri, aj hlupi. materske mlieko ma podla mna vplyv aj na IQ, to vsak neznamena, ze ti, co neboli kojeni su len hlupi a ti, co boli kojeni su len mudri - toto je podla mna blbost ako mraky

eaka
5. sep 2012

@oscarka3 v každom prípade, keby ten kliešť BOL pozitívny na boreliózu..začalo by sa dieťa liečiť bez akéhokoľvek vyšetrenia??
@zeleny_cajik ide o to, že dieťa vlastne vyšetrenia ani neušetríš... ak zistíš, že kliešť nebol nakazený, tak sa dieťa vyš.vyhne...no ak zistíš, že kliešť nakazený bol, tak sa dieťa bude vyšetrovať určite aj tak, pred započatím liečby..
a odber krvi zas nie je týranie..

zeleny_cajik
5. sep 2012

@eaka jasné, že keď je u kliešťa zistená nákaza, tak sa vyšetreniu nevyhnem. Ale ak nie je, tak si za necelých 15 eur ušetrím stres a zbytočný odber krvi,ktorý síce nie je týraním, ale ani pôžitkom a tá suma mi nepríde tak vysoká, aby som sa tomu vyhla 😉 Môj otec mal minulý rok boreliózu, hoci si ju diagnostikoval v skorom štádiu a hneď sa liečil, zle sa z toho dostával, tak ja mám z toho fukoty 😕

eaka
5. sep 2012

@zeleny_cajik áno áno, eurá majú tú výhodu, že človek má pocit, že sú to nejaké korunky, jedna korunka sem jedna tam.. zaujímalo by ma, či by si ľudia povedali, že si za nejakých 450korún môžu ušetriť nepríjemný odber krvi a či by do toho šli tak nadšene.. Ale ad1 OT, ad2 je to Tvoja vec, Tvoje dieťa, Tvoje peniaze, nemusíme to ďalej rozoberať, 🙂

oscarka3
5. sep 2012

@eaka to ja netuším. s boreliozou je to ťažké, pri vyšetrení na boreliozu bývajú často falošne negatívne výsledky.

prevenar
5. sep 2012

@anthy super 😉 ..ale este by som sa netesil 1) na ten papier co tam zanesies si davaj velky pozor. (popripade mi text posli pred odoslanim) ..mozu na teba prist aj "nahodou" a potom ta nevhodny text bude mrziet. 2) aby ta neprekvapilo predvolanie a dovod , "oznamenie detskeho lekara" ..nie je to tvoja matka, na to nezabudaj ^^

v kazdom pripade dufam,ze to mysli uprimne a fakt ti usetri kopec problemov . tak vela stastia 🙂

manof
6. sep 2012

Podľa švédskej štúdie môžu lieky proti alergii (i vakcíny) s obsahom hliníka spôsobiť novú alergiu
http://www.slobodavockovani.sk/news/podla-sveds...