Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
6. sep 2012

@manof
v tom clanku sa pise :
"Dr. Eva Netterlid a jej kolegovia dúfajú, že budú môcť pokračovať vo výskume tejto veci"

Obavam sa, kedze pichli do osieho hniezda, tak nebudu moct pokracovat vo vyskume. Dostanu odporucanie, nech si najdu inu oblast

glowix
6. sep 2012
https://www.youtube.com/watch?v=TkyzEUmmWK4

včera som pozerala, velmi zaujimave, kto nevidel tak odporučam pozriet..

monuska342
6. sep 2012

@hajanka
@tin007 dakujem vam urcite ockovanie aspon posuniem a ockovat ho teraz nedam
@stastnamamulka velmi zaujimavy clanok dakujem 🙂 a co pneumokoky su take nebezpecne?

keziah
6. sep 2012

@majusqwa oka, nepochopili sme sa, dovolila som si maly prierez cez nase prispevky, tam je vidiet, ako sa tak stalo:

prispevok od aaluska z 4.9. o 13:52 Ja všade čítam, aké je dojčenie super pre dieťa. Dokonca som sa dočítala, že zvyšuje IQ - no to sa mi zdá ako blbosť.

prispevok od majusqwa z 4.9. o 20:16 aaluska s tym IQ to je blbost - ja aj so segoru sme boli na umelom mlieku a nemame sice IQ 170, ale blbe tiez nie sme

prispevok od keziah zo vcera o 07:48 majusqwa naozaj si presvedcena, ze to o IQ a materskom mlieku je blbost len preto, ze ty a sestra sa necitite blbe? co vies, keby si bola odkojena, tak by ti to mozno palilo este o kusok lepsie

prispevok od majusqwa zo vcera o 20:37 keziah hej, podla mna je to blbost, lebo takmer vsetci moji spoluziaci na VS boli feminaristi....

prispevok od keziah zo vcera 20:48 vidim, ze mas svoju teoriu o to, ze " je blbost, ze materske mlieko ma pozitivny vplyv na IQ," patricne opretu o zivotne skusenosti, nebudem ta presviedcat o opaku..

prispevok od majusqwa zo vcera 21:53 nikdy som nenapisala toto: "je blbost, ze materske mlieko ma pozitivny vplyv na IQ". neviem, kde si to v mojich prispevkoch nasla. ja som len reagovala na vetu, ze ti, co nie su kojeni, su hlupi...materske mlieko ma podla mna vplyv aj na IQ, to vsak neznamena, ze ti, co neboli kojeni su len hlupi a ti, co boli kojeni su len mudri - toto je podla mna blbost ako mraky

tvoj posledny prispevok mi objasnil, ako si to vlastne myslela, takze myslim, ze si uz konecne rozumieme. parada. 😀

anthy
6. sep 2012

@prevenar dakujem za ponuku 😉 urcite ti ten text poslem. Chcela na ten papier podpisy oboch rodicov, ale ked som jej povedala, ze v tom pripade by sa mohlo stat, ze nam pokutu vyrubia obidvom, tak suhlasila, ze tam bude len moj podpis.
Bola som pripravena na tu najhorsiu variantu, takze mohla ma prekvapit len pozitivne 🙂
Trosku som sa aj tesila a bola zvedava na jej reakciu, kedze v zivotopise si uvadza:
2 roky práce v súkromnej ambulancii Praktického lekára pre deti a dorast v Prahe.
Toto pracovisko je zároveň očkovacím centrom a centrum klinických štúdií nových očkovacích látok.
hmm, takze mozno aj preto taky ustretovy pristup 😉

prevenar
6. sep 2012

@anthy ..podla mna ziska od teba ten papier a potom ta natrie ^^ ..s pomocou toho papiera. zda sa mi to ako nova taktika kt. si vymysleli a dohodli sa na nej na nejakom "kongrese" tvaria sa "milo" len aby dostali ten papier a tym padom malo RUVZ legalne krytie aby mohli voci tebe "zasiahnut" ...zatial sice zasahuju tiez , ale ak neexistuje ziadne tlacivo, tak sa nemaju ako legalne dozvediet tvoje osobne udaje ,,jedine od lekarky , ktora im ich nelegalne poskytne ..no a ten papier je krytie pre lekarku, ale v zmysle ..aby sa ona sama vyhla nelegalnemu prezradeniu osobnych udajov a zaroven, aby ta mohla bez problemov natriet.

totizto .. cely ten "papier" je absolutne mimo zakona, nieci nicim viazana vyprodukovat take tlacivo. co sa tyka "krytia" lekarky, tak vsetko je uz stanovene v nasich zakonoch. ..lekarka ma pouzit existujucu diagnozu ..a to je veta ..

"ockovanie sa nevykonalo, diagnoza Z28.2" +datum a podpis LEKARA. Z28.2 - jeoficialna diagnoza v zozname diagnoz a znamena - ockovanie sa nevykonalo z dovodu nesuhlasu rodica. tymto je lekar chraneny, VSETKO dalsie na vyse je nezmysel a s najvacsou pravdepodobnostou to bude pouzite voci tebe.

ten papier nemusis napisat, ani ho podpisat , nezavazuje ta k tomu ziaden existujuci zakon ..ale ked to uz urobis mozu to pouzit, lebo si to odovzdala zo svojej vlastnej vole ..a je to ista forma samo udania .

ako som vravel , netvrdim,ze toto je zrovna pripad tvojej lekarky ...ale vidim trend , posun ... zo sialenych psychotickych reakcii s vysledkom ,ze nemali ziaden papier ,,, k "milemu" priatiu tvojho rozhodnutia s jednou drobnou "podmienockou" ..ze podpises nejaky papier ^^ no , ved uvidis a zreferujes 🙂 ..kludne mi ten text posli .

vela stastia

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
6. sep 2012

@monuska342
Pneumokoky sú nebezpečné pre (pasívnych i aktívnych) fajčiarov a veľmi malé percento ľudí, ktorí majú značne zdevastovanú imunitu (napr. očkovaním).
Pre dobre a zdravo živených nefajčiarov sú v zásade neškodné.

manof
6. sep 2012

@lenaluci
myslím, že je už načase urobiť hrubú čiaru za trollovaním a osobnými výpadmi (jedno z koho strany), viac to tu nerozmazávať a venovať sa téme (Nesúhlas s povinným očkovaním)

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
6. sep 2012

odporucam kazdemu , aby ste ju nahlasili 🙂

duplicka
6. sep 2012

kazda dr sa obhana smrtelnym tetanusom ☹ , kamoske presne to iste povedal dr, kazdy tetanus riesi a ake hovadiny na nete citame, no skoda, ze necitaju aj oni, nie vykazy ake budu uhrady od statu za ocko,ale aj druhu stranku nie? hmmm http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a... , je v pode a vykaloch zvierat, akych presne? psie? kravske? neviem to najst

tenty
6. sep 2012

@manof tie kvapky su nahradou za vigantol? dakujem, len pre istotu ... a pre deti? 😕 🙂

manof
6. sep 2012

@tenty áno, je to prírodnejšia alternatíva k Vigantolu - pre deti aj pre dospelých - čisto vitamín D3 a olivový olej.

Okrem toho, že Vigantol je čistá chémia, je aj ďalší dôvod, prečo hľadať náhradu: Vigantol totiž vyrába firma Merck - výrobca vakcín.

tenty
6. sep 2012

@manof dakujem ,napisem IP 🙂

prevenar
6. sep 2012

@tenty ..chcel som akurat napisat, ze je to jedno , ci je , alebo nie je ..lebo aj cista voda je lepsia pre dieta ako vigantol 😉

tenty
6. sep 2012

@prevenar uz som niekde citala o vigantole ako o humuse, ale neviem si vobec spomenut, ze kde 😒 preto hladam vhodnejsiu alternativu... och, ale sme ho s malym pojedli, no co... zasa raz dobre rady od lekarov 😖

prevenar
6. sep 2012

@tenty jo, je to humus , ako kopec dalsich veci ...my sme sice vybrali, ale pre prestudovani udajov okolo vigantoli sme ho hodili do kosa. asi tak .

chovancova27
6. sep 2012

Včera úspešne odmietnutá MMR + podpísané odmietnutie... a dr. prehováranie už vzdala🙂) Kočky, neviete, koľko mi môžu vysoliť pokutu za odmietnuté MMR, ak máme kotraindikáciu alergia na vaj. bielok ? aj si ma predvolajú pred lekársky "súd"?🙂))) Čím sa tam treba oháňať?

prevenar
6. sep 2012

@chovancova27 vysku pokuty neodhadne asi nikto 😉 ..max je 320 . za jednu vakcinu zvyknu davat od 40 do 100 co som ja videl. +/- . to s tou kontraindikaciou netusim. je jedno cim sa budes ohanat, ak to nedas na sud ... oni ignoruju zakony a ked sa ti nepaci "daj to na sud" -- a bude ta to stat len nejakych 5000e ^^

lenaluci
6. sep 2012

To vám nevadí, čo tam je napísané k tomu lieku? (This product is not intended to be used by children due to its high potency.Tento produkt nie je určený ďeťom vďaka svojej vysokej účinnosti.)

manof
6. sep 2012

@lenaluci to je preto, lebo podľa debilných amerických predpisov je denná dávka pre deti len 200 IU, čo je smiešne málo. Jedna kvapka Swansonu je 400 IU, čo je podľa tupých amerických úradníkov pre deti priveľa. Lenže Vigantol má ešte viac v jednej kvapke, takže nie je o čom. V americkom vydaní toho istého Vigantolu, čo sa u nás bežne dáva deťom, musí byť presne také isté varovanie - nevhodný pre deti.

tamix
6. sep 2012

@prevenar koho treba nahlásiť?

tamix
6. sep 2012

@duplicka práve dnes mi povedala kamarátka, že jej sestra bola presvedčená neočkovať, až kým neprišli na poradňu a tam im Dr. nakecala, že čo keď malý dostane tetanus, lebo koľko smrteľných prípadov je a čo bude robiť potom. Jasné, že sa naplašili a dali malého zaočkovať. Fuj, fuj, fuj, je mi z toho na gr...

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
6. sep 2012

@tamix .."lenaluci" ..ale uz je to vymazane..takze. ale kludne mozes nahlasit jej dalsie prispevky 🙂

duplicka
6. sep 2012

@tamix presne tak tlacia a pritom by mohli kuk ake su statistiky a aka je liecba ak by ,ale preco by to robili, ked je jasne, ze by nemali eurace za ocko 🤐

duplicka
6. sep 2012

🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ja mam pocit,ze lepsie je mat sukromnu temu ako to co sa tu v poslednej dobe odohrava 🤐

tamix
6. sep 2012

@duplicka veď už jedna súkromná je, ale ja nestíham čítať aj jednu aj druhú 😒 . Zatiaľ čítam len túto. Ozaj, prispieva ešte niekto do tej súkromnej?

eaka
6. sep 2012

@duplicka súkromná téma je...ale mala by ostať aj verejná...
ja by som bola za akýsi poloverejný kompromis, tému, do ktorej môže prispieť každý, kto ju nájde.. ale nebola by tak ľahko nájditeľná, nevyskakovali by na prvej stránke najposlednejšie príspevky, ktoré často pritiahnu nudiace sa osoby.. bola by vyhľadateľná len s presným znením názvu témy alebo určitými kľúčovými slovami.. aby ju našiel len ten, kto sa o túto vec zaujíma, nie hocikto, kto si kráti svoj drahocenný čas, s ktorým nevie, čo lepšie robiť...
🙂