Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kaktus80
21. dec 2011

zrusenie toho bonzovania a sledovanie evidencie ockovania by snad mohlo aj prejst.. kedze pripomienkovalo aj Ministerstvo financií Slovenskej republiky aj tiez Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky.

Všeobecne:
Návrh odporúčam prehodnotiť v kontexte s Ústavou SR, pretože by mohol byť nesúladný s jej čl. 13 ods. 1 (čl. I bod 3), pretože ukladá povinnosti.
Pripomienka odoslaná 20. 12. 2011

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky (2)Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky (2)
Zásadná
K bodu 3 a bodu 4 materiálu:
Z návrhu vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 585/2008 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení v znení vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 273/2010 Z. z. žiadame vypustiť bod 3, pretože je v rozpore s čl. 13, odsek 1 Ústavy SR (ako podzákonná norma ukladá povinnosti). Žiadame takisto vypustiť bod 4 návrhu vyhlášky z dôvodu, že dochádza k porušeniu čl.19 odsek 3 Ústavy SR a rovnako sa porušuje Dohovor o ľudských právach a biomedicíne 40/2000 Z.z., konkrétne články 5. a 6.
Pripomienka odoslaná 20. 12. 2011

anicka1981
21. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko no neviem, ale bulharsko bolo naozaj dost zaostale, to by si musel vidiet,,, ako viem, ze to bolo par rokov dozadu, neviem ako to tam vyzera teraz, ale tie smetiska v meste to bolo strasne,

anicka1981
21. dec 2011

@miliharmi no tak to mi znechutilo aj den, nielen vecer, ako ani neviem co k tomu povedat, su smiesny

miliharmi
21. dec 2011

@anicka1981 Nedej se úplně znechutit, je hrozné, že takhle lžou, ale na druhé straně je pozitivní, že už jsme je mnozí odhalili, bohužel někteří až po té, co na to doplatili. ☹

anicka1981
21. dec 2011

boze, ockovanie proti HIV ide do fazy skusania na ludi, na jojke bolo, ze akymi narocnymi skuskami to prejde a bla bla, no ked to bude tak ako s ockovanim proti HPV tak sa ludia traste.... ako je toto normalne????

olivova
21. dec 2011

@anicka1981 - o par mesiacov zistis, ze HIV mozes dostat aj z prachu pri upratovani....alebo vietor doveje...

olivova
21. dec 2011

nevsimla som si ci niekto dal tento link...zaujimava je diskusia pod nim 🙄
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...

anicka1981
21. dec 2011

@olivova no a som zvadava, ci ho daju do povinneho ockovania, ako v tych 15 otazok o ockovani, zo zena.cz, ze pokial choroba niekde vo svete je tak sa ockovat proti nej musi... a nezavazi ani ze je to prenosne krvou ako pri zltacke typu b, lebo tam to tiez bolo zdovodnene, ze to sa moze nakazit aj uterakom a pod,,,, 😝

dulkagabulka
21. dec 2011

@lotosek
nadviažem na tvoj pribeh s potkanom..som si spomenula na jednu prihodu:

Dcera bola prvačka na zakladnej škole a jej spolužiak pichol prsty do /myšacej/ diery v triede, niečo ho uhryzlo a zobrali ho do nemocnice. Dcera mi to rozpravala a pytala sa, čo tam s nim budu robit.
Ja: Asi ho budu očkovat proti besnote.
Dcera: Ako sa prejavuje besnota?
Ja: Neviem presne, človek ma teploty a idu mu peny z ust.
Dcera dlho dlho premyšlala a potom povedala : Mami, to nechapem...To ako PENIS Z UST?


😀 😀 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
21. dec 2011

@kaktus80
Ministerstvo hospodarstva potrebovalo 2000 ludi aby pochopilo..... ale nie vlastnych zamestnancov ale cudzich :D

manof
21. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko
Ale veľmi pozitívne je, že aspoň na niektorých ministerstvách nie sú všetci zamestnanci totálne vygumovaní...

manof
21. dec 2011

Dievčence, čo ste si objednali vitD,

včera došla ďalšia várka. Kto sa do nej zmestil, dostal odo mňa mail. Ak zaplatíte včas, do konca týždňa to pošlem, príde vám to budúci týždeň.

Dnes sa mi už podarilo objednať ďalšiu várku a tentokrát šlo objednať až 15 ks, takže budem môcť dodať vit D, orientačne budúci týždeň. Aspoň dúfam.

Vyjde takmer na všetky - až na jednu.

anicka1981
21. dec 2011

@manof zmestila som sa tam aj ja ?, neda sa mi otvorit gmail 😒 zase

pifina
21. dec 2011

@manof nabuduce nebudem spekulovat a budem to riesit cez teba, my zatial stale cakame ...

vavrenka
21. dec 2011

@anicka1981
@manof
😕 nejaka akcia na vitamin D? je nejaky special?
a aj s vianocnou zlavou 25%? 😉 😉

prevenar
21. dec 2011

neuverite co som vykuchal z informacneho bahna 🙂 ludia, tomuto vravym testovanie s velkym T ! zrejme prve svojho druhu v historii ockovania , celkom pekny "vysledok" co myslite ?

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/zdr...

prevenar
21. dec 2011

@peti19 super nalez 🙂 nedalo mi a hned som aj prispel lol

eaka
21. dec 2011

Že "Stačí sdílení ručníků, zubních kartáčků, holení." tak to sa 3-mesačných bábatiek fakt týka.. 😉

miliharmi
21. dec 2011

@manof Dalo by se poslat i do Čech na dobírku ten vit. D nebo je to příliš složité? Hlavně asi ta rozdílná měna je problém nebo bych ti mohla zaplatit v korunách?

manof
21. dec 2011

@anicka1981
Jak to je možné, že Ti gmail nejde otvoriť? Cez aký prehliadač pozeráš na gmail?

manof
21. dec 2011

@miliharmi
Rozdielna mena nie je problém, problém je skôr dostať sa do CZ. Posielať to zo Slovenska sa totiž prudko neoplatí. Ale jedna kamarátka chodí tak raz za dva týždne, takže ju môžem poprosiť.

vefi89
21. dec 2011

Teraz som vylovila pekný vetu:
"Hlasy odporcov hovoria o závažných komplikáciách očkovania. Najčastejšie však ide o mierne reakcie ako je teplota, bolesť či začervenanie v mieste vpichu. Závažné reakcie sa vyskytujú iba v ojedinelých prípadoch."

t.z., že temer celý prašivý koník je zamorený výskytom ojedinelých prípadov.... takže ja to vidím v tom, že keby som sa sem nezaregistrovala, nemal by krpatý ani NÚ

😀😀

peti19
21. dec 2011

@prevenar prečítala som tú diskusiu, tá mamička, čo aj napriek nežiaducim účinkom chce dať dieťa očkovať... nič si o tom nezistí poriadne ☹ veď vlastným telom by som to dieťa bránila, ak by to nešlo inak, ach jaj ☹

denduska
21. dec 2011

@vefi89 zeby to bolo sposobene registraciou na mk????? 😀 😀 😀

denduska
21. dec 2011

@peti19 o akej diskusii hovorite..? prepac teraz som sem nakukla po par dnoch... 😅

nae
21. dec 2011

@manof @miliharmi Event. by to mohlo ist aj cezo mna, ale k Mili by sa to dostalo az tak o mesiac. Zijem v CR, ale na Slovensko chodime k rodicom. Ak by ste sa nedohodli, tak mi poslite IP a mozeme poriesit.

anicka1981
21. dec 2011

@manof chrome, vobec sa mi neda, neake errory mi vyhadze,

prevenar
21. dec 2011

@anicka1981 ..aky antovirusivy soft pouzivas ? a kedy si updejtovala kniznicu na posledy ? 😀 nechem malovat certa na stenu ..ale :-P . este mozes mat poskodeny prehliadac, odinstaluj a nainstaluj najnovsiu verziu ..cisto teoreticky, mozes mat poskodeny aj windows ..ale to neches lol ..ake errory ? daj mi copy / paste do sukromnej posty a pozriem sa na to 😎

peti19
21. dec 2011