Očkovali vaše dieťa Prevenarom 13 a Rotarixom v jeden deň?

luckaprima
4. mar 2012

Príspevky na túto tému sú tu rok - dva staré, chcela by som počuť aktuálne názory mamičiek ktoré dostali túto kombináciu v jeden deň. Ako detičky reagovali? mali nejaké nežiaduce účinky? Nie je to naraz veľa vírusov pre také mlaličké telíčko? Prevenar isto dám lebo už sme začali, len s tým Rotarixom váham, okolo mám ale veľa prípadov, ktorí doplatili na to že ho nedali a skončili na infuzkach, ale aj niekoľko s nežiaducimi účinkami.. tak neviem, či ho dať.. a či fakt naraz ako to chce naša Dr. Poradíte?? Ďakujem 🙂

xclusive
4. mar 2012

V stredu sme absolvovali ockovanie...hexa,Prevenar a rotarix......Nepostrehla som ziadne neziaduce ucinky..Ja pracujem v labaku..denne nam nosia vzorky od deti,ktore maju infekcnu hnacku..takze ak uz navyse nieco dat...tak ja som zasadne za rotarix...

raffaella
4. mar 2012

My sme to dostali naraz - bolo to v case, ked som ockovaniu nevednovala ziadnu pozornost, co doteraz nechapem, ako som mohla 😒 Rotarix chrani deti len do jedneho roka, my sme to nemali a nepamatam sa, ze by mi mama vravela, ze sme presli nejakymi hroznymi hnackovymi ochoreniami.
Dieta (len niekolkomesacne) absolvuje ockovanie proti 6 chorobam v hexavakcine + dalsie siedme v Prevenari. To je viac nez dost na jeden jediny den. Rotarix je nepovinny, a je mozne ho absolvovat do 6 mesiacov veku zivota, tak ak uz teraz o tom (a opravnene) pochybujes a napriek tomu mu Rotarix chces dat, nedavaj to aspon v jeden den ako povinne ockovanie. Samozrejme, ze PED ti povie, ze je to super ockovat v jeden den, ale poloz si sama otazku, co asi urobi uz len to povinne ockovanie.
Moje dieta reakciu nemalo ziadnu - ona ma ale celkovo silnu imunitu, doteraz nemala ani antibiotika este. Hovorit vsak po par dnoch, ze nemalo ziadne NU je skoro - mnohe NU sa prejaruvuju od niekolkych tyzdnov do niekolkych mesiacov. Je mnozstvo literatury ci inych zdrojov od odbornikov na tuto temu, treba si precitat pred kazdym takymto dolezitym rozhodnutim.

deni26
4. mar 2012

ja som davala syna takto ockovat a nemali sme ziadne vedlajsie ucinky. aj teraz budeme takto davat ockovat dceru.

halienka
4. mar 2012

Ak už ho chceš dať, tak určite je lepšie nie v jeden deň, ale rozdeliť, moja švagriná dala rozdeliť dokonca hexu a prevenar, rotarix ani nedávala, prevenar dala o 3 týždne neskôr ako hexu. Ja osobne si myslím, že je to neuveriteľne veľa na také malé telíčko všetko v jeden deń. Jasné, doktorka ťa bude presviedčať, že v pohode, pre ňu je to jednoduchšie švihnúť všetko naraz a mať pokoj. No keby sa niečo stalo pravdy sa nedovoláš, pretože už je tu jedna kočka, ktorej dieťa malo než. reakcie po očkovaní hexa+prevenar (a to nedávala ten rotarix ešte k tomu) a keď sa dovolávala pravdy u výrobcu prevenaru, tak jej bolo povedané, že ona im nikdy nedokáže že to bolo z ich vakcíny, lebo to mohlo byť aj z hexy (ktorú vyrába iný výrobca) a keďže sa obe aplikujú v jeden deň, tak sa jednoducho nedá dokázať, ktorá vakcína bola zodpovedná za než. účinky. Dobré čo? A teraz si predstav, že by k tomu bol ešte aj ten rotarix...Jasné, je kopec detí, ktoré to zvládnu vcelku dobre, ale sú aj také, čo majú potom problémy, a pokiaľ viem dokonca tu na stránke nedávno (v januári) bol prípad, kedy po presne tomto koktaili vakcín hexa+pneumokoky+rotarix v jeden deň dieťa do 3 dní zomrelo - možno tam bola aj iná skrytá príčina, aj keď dieťa vyzeralo v deň očkovania zdravé, no ten nával vakcín ho jednoducho dorazil. Preto ak už to chceš všetko dať, tak radšej to rozdeľ, nech sa aj doktorka jeduje, ona sa potom trápiť nebude keby sa niečo stalo. Prepáč, že ťa trochu straším, ale vždy lepšie predchádzať problémom ako sa potom trápiť, myslím, že to je minimum čo môžeš urobiť pre svoje dieťa, že mu tie vakcíny rozdelíš a nedáš všetky naraz, určite je väčšia šanca ak by mali byť nejaké než. reakcie, že ich minimálne znížiš. 😉 🙂 Držím palce 😉

ejuska79
4. mar 2012

aj my sme davali v jeden den... všetko bolo nastastie o.k....nemala našťastie žiadne negatívne účinky.....ale aj tak upozorňujem, ten rotarix nie je účinny vorí všetkým druhom rotavírusom....minulý týždeň sme sa vratili z nemocnice, co ho mala aj tak chytila.... takze neviem....doteraz ked bol nejaky rotivirus vo vzduchu, vzdy sa jej to vyhlo (dokonca aj ked som ja mala a kojila som ju) tak som sa tesila, ze super, ale tentokrat nie.... bola na infuziach cele dva dni a este dalsie dva dni vracala a hnackovala...

abbey1
4. mar 2012

V jeden deň? To je priam šialenstvo! Ak už chce niekto očkovať, prečo také dávky podať v jeden deň?
To by malo byť zakázané a lekári by mali rozmýšlať. 😠

sisaha
4. mar 2012

Moja dcera tiez dostala naraz a takisto som nepostrehla ziadne priznaky.

lutia
4. mar 2012

my sme dostali tiez obidve injekcie naraz a bez problemov

lenkax7
4. mar 2012

aj my sme mali obe vakciny v jeden den a bolo to bez problemov.

marta83
4. mar 2012

my tak isto vsetko v jeden den a vsetko bolo ok....

estterka
4. mar 2012

u nas v zahranici JE ZAKAZANE davat v jeden den zivu a nezivu vakcinu-vzdy treba nechat minimalne tyzden rozostup. tu na MK zomrel len nedavno chlapcek,ktoremu vakciny takto nakombinovali ☹ a tyhto pripadov smrti po tejto kombinacii je znamych bohuzial ovela viac-tak preco riskovat??? ten chlapcek,co zomrel maminke tu na MK bol do ockovania uplne zdrave dietatko 😔

nechapem stale,preco toto slovensky lekari ignoruju,ze sa tieto dva druhy vakcin sa nesmu kombinovat.

renatka100
4. mar 2012

My sme rotarix nedali rozhodli sme sa davat iba povinne vakciny, a stacila aj ta reakcia co mala. Hodinovy plac s krcmi a vysoku horucku.

memaja
4. mar 2012

Dobrý, mám staršieho syna 3,5 ročného, kt. dostal prevenar aj rotarix v jeden deň - žiadne hrozné reakcie - iba zvýšená teplota 37, a mám mladšieho syna 7 mesačného, kt. takisto dostal prevenar aj rotarix v jeden deň - a tu nebola žiadna zlá reakcia. Neľutujem a dúfam ani nebudem. majuš

blovitc120
4. mar 2012

Ak už obidve vakcíny, nedala by som isto v jeden deň ale s odstupom a odpovede "my sme dali a nič sa nestalo" mi prídu smiešne resp. absolútne bez vypovedacej schopnosti, pretože ja tiež môžem zjesť vajce alebo orechy a nič sa mi nestane a druhý človek môže z toho dostať anafylaktický šok, takže asi tak.

mysiacik2
4. mar 2012

Aj našu malú očkovali v jeden deň. Aj keď bolo by lepšie keby to nemala naraz ale už to má aspoň za sebou.´A ako pisala blovitc120 s tým anafylaktickým šokom má pravdu. Každý sme rozdielny a tak isto aj dieťa je iné a na každeho to môže zaučinkovať inak.

vejinka
4. mar 2012

starsi vsetky ockovania v norme ..mladsi mal 40tky vzdy po ockovani ..aj grcal a aj hnackoval..nastastie po troch dnoch akoby utalo . ale nic prijemne pre male dieta 😖

ronja31
4. mar 2012

ahoj luckaprima, ked sa rozhodujes ci dat alebo nedat nieco v jeden den, daj si to vysvetlit svojej doktorke. Ja som o to poziadala, a na zaklade toho som sa rozhodla a obe deti dostali tieto ockovania naraz. Kedze je to uz nejaky ten cas a to vysvetlenie si presne nepamatam, ale viem, ze nie je dolezite len to ci sa kombinuje ziva a neziva vakcina, ale aj zdravotny stav dietata, stav po narodeni, aktualny zdravotny stav a pod. Nasa doktorka skor nez nieco zaockuje tak deti vzdy prejdu prisnou kontrolou (dychanie, hrdlo, nos, uzliny, ked sa jej to nepozdava aj CRP) a az potom povie ci ockovat alebo nie. Samozrejme ockovacie latky su nenormalny biznis, ale argument, ze my ako deti sme nic take hrozne nemali, neockovali sme sa a pod. je rovnake ako ked sa budeme tvarit, ze chripka je rovnaka ako bola pred sto rokmi, a pod. Samozrejem rozhodnutie je na tebe, obe moje deti su zaockovane rotarixom a viem, ze som ich uplne neochranila, ale zato ja osobne poznam deticky ktore boli zaockovane a vdaka tomu priebeh takychto podobnych ochoreni mali lahsi. Je tazke sa rozhodnut, lebo kazdy chce pre svoje dieta len to najlepsie. Ja som napriklad dala syna zaockovat proti ovcim kiahniam, a kazdy sa cuduje ze preco - odpoved je jednoducha - imunitne reakcie sa do urcitej miery dedia a kedze ja som mala velmi tazku liecbu ovcich kiahni (bola som takmer dospela), rozhodla som sa zaockovat, a viem ze kiahne moze dostat, ale tiez viem, ze priebeh by mal byt lahky resp normalny.

nika.ondrusova
5. mar 2012

nám najprv očkovali prevenar a po dvoch týždňoch sme boli na rotarix, bolo nám povedané, že sa to nesmie očkovať naraz

martina_mg
5. mar 2012

My sme dostali hexa-prevenar-rotarix naraz a mali sme zvýšenú teplotu na 37,6, večer bol malý zlostný, no ani sa mu nečudujem ked dostal včeličku do oboch nožičiek a jedna ho asi pobolievala lebo ju mal začervenanú tak sme dávali studený obklad a potom nikoľko dní bol mrzutý a uplakaný.Potom sme s manželom trochu ľutovali a premýšľali,či sme urobili dobre s tým očkovaním. Myyslela som si,že je to bežné očkovať v jeden deň všetko,ako nám povedala lekárka. Prvá noc bola hrozná.manžel o štvrtej ráno pozeral na nete účinky po očkovaní a ja som tíšila malého,lebo mu niečo bolo a predpokladám že očkovania. Máme ísť na preočkovanie tak uvidím čo to bude.

radka24
11. mar 2012

My sme dostali vsetko v jeden den a bolo vsetko ok. vraj je to aj doporucene pockat s rotarixom do prveho ockovania. nemali sme vobec ziaden problem. Neviem, ale my sme dostali ockovaciu latku proti rotavirusom do ustociek, nieje to injekcia.

lilliaan
11. mar 2012

my sme mali hexu a prenevar 13 s dvoj tyzdnovym odstupom, rotarix sme nemali vobec. Ja by som nenechala dietatko ockovat v jeden den koli moznosti neziaducich ucinkov. Nemali sme ani zvysenu teplotu, Teo zvladol vsetko v pohode... ale aj tak to nikomu neodporucam. Pride mi to len ako lenivost pediatrov, aby to vsetko supli za jednu navstevu poradne a hotovo...
Tolko sa uz toho popisalo o neziaducich ucinkoch a o nebezpecenstve aj tieto ockovania spojit. Nechapem preco mamicky este stale vobec rozmyslaju to ockovanie spojit... Nechce sa vam ist k doktorovi castejsie alebo kde je problem... Ani my dospeli sa nechodime "napichat" jednou navstevou na x - ockovani,, preco s tym trapit miminka..

glee
28. mar 2012

Nasa pediatricka mi to vysvetlila tak, ze rotarix ide len do traviacieho traktu, nie do krvneho obehu. Preto nie je prekazkou ockovat naraz tymito troma vakcinami. Dokonca mala uz mala byt ockovana tento tyzden, ale odlozili sme to, kvoli nadche a kychaniu. Ale napriek tomu by ju bola zaockovala aspon rotarixom (len ho nemali v lekarni, museli sme objednat), kedze podla slov lekarky takato choroba nebrani ockovaniu rotarixom. Kazdopadne, nas to este len caka, pravdepodobne bud. tyzden, takze skusenost este nemame. Dufam, ze bude bezproblemova.

jerryjanka
28. mar 2012

doktorka ktorá povie že choroba nie je kontraindikáciou k očkovaniu upozornujem Živou vakcínou by mala odovzdať diplom a nikdy viac neliečiť 😖 😖 😖

martina2001
28. mar 2012

ahoj, áno prvé očkovanie sme mali obe naraz a druhé už osobitne, akurát vtedy bol problém s vakcínami, mala nemala žiadne nežiadúce účinky, dokonca ani teplotu nie

zuzana75
27. jan 2013

Ahojte kocky, mam 3 mesacnu Terezku a v utorok by sme mali ist na prve ockovanie. citam, citam a citam vsetko mozne a zacinam mat obavy.. mozem jej dat naraz obe vakciny aj s rotarixom... som bezradna... nechcem malickej ublizit... poradte mi prosim.. mam radsej najskor dat prevenar a potom o 2 tyzdne rotarix ? ci ako? DAKUJEM za podporu... ☹

zuzub
27. jan 2013

obidve spolu a žiadna reakcia.inak mimochodom malej min.týžden zistili pneumokoka a presne ten tip čo spôsobuje zápal pľúc, pokiaľ by nebola očkovaná tak na 99,9% ho dostane....

lucka227
27. jan 2013

mne povedala doktorka ze sa to neda rozdelit a ze sa ockuje len v jeden den. Takze sme to nechali tak a ockovali sme naraz. Prve ockovanie,spala tri hodky po tom a trosku opuch. Druhe nechutenstvo,spava,opuch velky,davali sme octan dva dni asi a teraz treti krat sme cerstvo po ockovani a mala v noci po ockovani 38,2 dali sme cipok paralen a dobre,cez den este zvysena a vobec nepapala len som kojila a vecer uz pohoda,inak okrem toho nic. Takze cekom fajn 😵

pectore
28. jan 2013

Toto ockovanie sme nedavali.... ale ani hexu a prevenar sme neockovali spolu a dali sme medzi jednotlivými ockovaniami mesacny rozostup. Urcite by som nedala zaockovat vsetko naraz... zive s nezivou... pneumokoky s DTaP ...

clauda2010
19. nov 2013

nam ockovala naraz najprv, nervozita , krce , nespavost m, hnacky a potom mala pol roka kazde dva tyzdne 3 dni vysoke teploty ,

kbeata
19. nov 2013

mimo temy,ale ako NU by som davala aj periodicke teploty po ockovani,moja neterka tym trpi asi od mala 😒 ,ma 10 rokov