Po ktorom očkovaní ste spozorovali ekzém u dieťatka?

sedem
25. okt 2011

Ahojte,
nechcem v tejto teme riesit ci ockovat alebo nie, na to je tu uz dost tem, chcem sa opytat mamiciek, ktore svoje deticky zaockovat dali a spozorovali neskor nejaky ekzem na kozi babatka - po akej vakcine ste to spozorovali, ako dlho po ockovani ste si to vsimli, ake boli prejavy(vyrazky, sucha koza...), ci ste na to upozornili pediatra/pediatricku pred dalsim ockovanim, aka bola reakcia lekara, ci ste dali dalej ockovat...viem, ze nedokazem, ze to je prave z ockovania, ale nikto z mojej ani priatelovej rodiny nemame ziaden kozny problem, nie sme alergici..prva dcerka bola riadne ockovana podla ockovacieho planu a priznam, neviem uz presne spatne posudit cas, ale objavil sa u nej ekzem - zacalo to suchymi flakmi na kozi(prsia, stehna, neskor bok a ruky), tie sa striedavo objavovali a mizli, neskor zda sa, sme sa ich zbavili po vsakovakych mastiach a potom sa zas zacala vysypavat drobnymi vyrazkami - tie ju asi svrbeli, kedze sa ich pokusala skrabat, vyzerali ako potnicky, uplne drobnucke, ked si to poskrabala, zvyraznili sa, nastastie to vyzera tak, ze aj tych sme sa uz zbavili - kozna lekarka sa vyjadrila, ze ide len o suchu kozu, ktoru treba vela mastit(osobne si myslim, ze diagnoza nie je spravna, kedze vysetrenie prebehlo cca z pol metrovej dialky, ani sa malej nedotkla, pozrela z dialky a bolo hotovo). Teraz vsak bola zaockovana aj moja druha dcerka Priorixom, Hexavakcinu som dala zatial odklad a cca dva tyzdne po ockovani sa jej presne na stehienku, kde bola ockovana vytvoril maly suchy fliacik, ako mala aj prva dcerka..o par dni by sme mali ist na preockovania a ja mam hrozu z toho, ze zase prepukne u nas ekzem..zial, podozrievam prave ockovanie, kedze inak si to vysvetlit neviem..dakujem za vase postrehy, nazory 😉

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simaadamko
20. aug 2016

Atopický ekzém ihneď po 1.ockovani.
Ďaľšie očkovania rozdelené. Ale zhoršenie ekzemu.vzdy po očkovaní hlavne po pneumokokoch.