Teplota po očkovaní proti osýpkam, mumpsu a rubeole

dena567
31. okt 2014

Mamicky prosim vas sme boli minuly tyzden na tomtom ockovani boli sme oboznameny s teplotami na siedmy az desiaty den cize vcera bol presne tyzden co sme po ockovani.vcera malickej zacali teploty o jedenastej vecer a dnes mame tiez od rana stale a dost vysoke az 40 striedam jej cipky a zabaly ale teplota ustupi len na hodinku a znova je vysoka.je to?normalne prosim upokojte ma kolko to moze trvat.je to v poriadku?je slabucka ani papat nechce a ani tekutiny tazko to do?nej dostavam dakujem

katarinka289
31. okt 2014

V takom stave by som volala na pohotovost.Nehladala by som odpoved na MK.Dcera nastastie take problemy nemala.Ani som nevedela,ze ju ockovali.Nam mamina vzdy zrazila teplotu tak,ze nam nadrobila kvasnice na mokru vreckovku a priviazala na ruky ev.aj na nohy.Vzdy klesla

zita19
31. okt 2014

@dena567 chod s nou na pohotovost alebo rovno do nemocnice

miricici
31. okt 2014

Ahoj, aj my sme mali takúto podobnú reakciu po tomto očkovaní, dcérka mala 39stup. teploty, nakoniec sme skončili na antibiotikách lebo teploty trvali viac ako tri dni, ale inak všetko mala OK, CRP aj moč, bola trocha obsypaná ale lekárka tvrdila že by to nemalo byť vplyvom očkovania ale ja si myslím že to mala z toho. Možno niečo zohralo aj to že nás očkovali v auguste a bolo dosť horúco... ale pre istotu ak by sa ti nedarilo zrážať teploty išla by som s ňou na pohotovosť, držím palce nech to máte čím skôr za sebou 🙂

iwesska
31. okt 2014

Urcite na pohotovost, nech to zaznamenaju ako neziaduci ucinok. Kedze sa jedna o zivu vakcinu, mohla ochoriet na jednu z chorob.

mandarinkadarinka
31. okt 2014

Presne ako hovorí iwesska a pomodli sa, aby tie teploty bol len jediný problém, ktorej nastal a nic horšie. Veľa štastia... A požiadaj ich nech to hlásia ako nežiadúci účinok

vejula
31. okt 2014

@miricici
@dena567 kamaratkin syn, to isté čo vy. Týžden po MMR horučky a vysyp, je to pomerne časté. KEdže sa jedná o očkovanie živou vakcínou, mohlo dôjsť k prepuknutiu samotnej choroby. Mircici akože prečo vam davala ATB? KEd mal aj CRP a všetko v poriadku? 😖 nechapem 😒

katrin31
31. okt 2014

@miricici ak sa mozem opytat tak na zaklade coho vam dala antibiotika ked vsetky testy ako pisete boli negativne..

katinka71
31. okt 2014

moj dostal po MMR ockovani uz na 3 den 40 teploty a trvali presne tyzden,antibiotika nedostal ziadne

dena567
autor
31. okt 2014

Takze mamicky bol u nas priamo pediater doma je to uplne normalna reakcia.mala sa uz napala a aj teplota klesla.chcelabsom len vediet ci nemate niekyora skusenost.ale akobsme boli oznameny moze to trvat aj tri dni ako to tu jedna mamicka aj spomenula.dakujem

vejula
31. okt 2014

teraz čitam v nežiaducich učinkoch priorixu, že môžu perbehnuť atypicke, mierne alebo oslabené príznaky osypok. A na toto šlahnuť anitbiotika... asi by som zvažovala zmenu pediatričky
@katrin31

miricici
1. nov 2014

@katrin31, @vejula tak antibiotiká jej nasadila preto lebo teploty trvali viac ako tri dni a nemali klesajúcu tendenciu, tzn. vždy boli okolo 39, lekárka nechcela riskovať... ako mala som dilemu či jej ich nasadím ale nakoniec som jej ich dala, ja nie som lekár a zase naša lekárka nie je ten typ čo nasadzuje pri každej chorobe antb.

lulu2014
1. nov 2014

my sme dali pri staršej dcere polovičku ibalginu čiže 200 a do pol hodky bola mokra ako keby sme ju vybrali z vane teplota 37 a potom bolo ok.
ale ty sa rozhodni podla seba
a tiež sme mali 40 a ako píšeš ty hodinka na nejakých 38-38,5 a zase 40 boli sme na pohotovosti dali nam aj atb tie slamkové čo malá nechcela ale poradila Dr. ten ibalgin a ten naozaj zabral. takže atb sme vôbec nedali. vodu som jej davala po lyžičkách a striekačkou...ale aj to bol boj.
držím palce aby ste boli rýchlo fit. 🙂
a pri menšej nas to ešte čaká

zuznaa
2. nov 2014

Po ockovani MMR je normalne mat teplotu, ale ak trva dlhsie ako 2-3 dni, tak radsej ju daj pozriet doktorke. Ale ak nechces cakat zavolaj lekarke. Ak si nevies poradit s teplotou striedaj Nurofen a Panadol, kazde 3-4 hod. max po dobu 48 hod.

maciatkolulu
2. nov 2014

Ja len ziram ako to niektore svihaju s atb.... ma 3dni horucku, tak dr dala pre istotu atb. Nerozumiem, na zaklade coho? Ako prisla na to, ze ich dieta potrebuje? Crp vyslo, tak ako aj vsetky testy ok, tak odkial vedela, ze sa jedna o bakterie a nie virus napr????? A navyse ked to bola horucka po ockovani @miricici A @lulu2014 vy ste dostali atb na zaklade coho? Asi vam ich lekar predpisal, na zaklade niecoho a bum dam, nedam. Ako cukríky. .. alebo vitaminiky. Nuz a potom sa cudujeme, ze su deti rezistentne voci atb a tie im v pripade naozajstnej bakterialnej infekcie nezaberaju. Smutne. Myslela som, ze uz skoncili casy. Pani doktorka, mala ma horucku poprosime trojdnove atb. Zjavne nie.

lulu2014
2. nov 2014

....no uprimne povedané ja som s tou Dr. na kramároch vôbec nebola spokojná- podľa mňa to bola hrozná Dr. Meno si už nepamätám bolo to pred 11 rokmi. Ale bola som otrasená z jej pristupu lebo malú iba popočúvala a čau. Len zlé bolo to že keď máš dieťa 3 dni vo vysokých teplotách a už ti naozaj nič nezaberá a teplota 40 tak už sa vyberieš na pohotovosť - boli v tom čase Vianoce - naše Dr. nerobila.....tak to necháš na odborníkov ale nie vždy na neho natrafíš. No našťastie zabral ten ibalgin a bolo fajn. Takže Atb sme nebrali a ja osobne som som veľmi proti liekom a lieky až keď "horí". Takže lieky a doktori z mojej strany už naozaj v poslednom rade keď už si nevieme radi inak.
A ešte v tom čase nefičal internet čo sa týka očkovania a iných portálov ktoré sú teraz....