Život v Anglicku a vyšetrenie na Slovensku

andrea561
18. apr 2016

Ahojte,
chcela by som sa spytat ci mi vie niekto pomoct. Zijem v UK ,v decembri sa mi narodil maly a teraz sme prisli na SK na neurcito. Mame europsku karticku, ktoru mi tu nikto neberie a a chcela by som poistit maleho a koncom aprila mame mat aj posledne ockovanie, ktore by som chcela robit tiez na SK a dat ho aj pozret p doktorke.
Viete mi poradit co na to potrebujem alebo aky je s tym system co sa tyka doktorov?Jeho rodny list som uz poslala na rodne cislo, cize potom by som mu mohla vybavit karticku?
Dakujem

adsumus
18. apr 2016

@andrea561 podla mna by si si mala zájsť na poistovnu, tam ti poradia aj to vyriešia.

loginexistuje
18. apr 2016

@andrea561 cize si poslala podklady na specialnu matriku do BA? musis pockat na RL a potom pojdes do zdravotnej poistovne, len dieta nema mat zdravotne poistenie v dvoch statoch unie. Cize v UK by si mala zrusit a u nas uzatvorit

mihula
18. apr 2016

@andrea561 ak mas europsky preukaz poistenca,ktory stale platí vzdiadnom pripade nemozes mat problem.Nedaj sa odpalkovat,oni to niektorí lekari,alebo skor sestry neradi vidia,lebo s tym maju trocha viac roboty .

mummy01
18. apr 2016

Mas pravo na osetrenie ak mas europsku karticku. Ale napr.moja segra ked je na slovensku a potrebuje ist s detmi k dr.tak plati cash a nikdy to nebolo viac ako 10-20€

andrea561
autor
18. apr 2016

DAKUJEM ZATIAL ,UVIDIM CO SA BUDE DAT UROBIT

aristka
18. apr 2016

Preco mas problem ...treba prefotit maleho karticku .aby si mala pri navsteve dr .to on necha pre poistovnu aj s prefotenou spravou a namiesto rod.cisla sa pise identifilacne cislo .....vobec by si s tym nemala mat problem..