7 týždňová dcéra prestala sať z prsníka

eevicka83
14. dec 2013

Ahojte. Velmi prosim o radu ako dalej...moja dcerka ma 7 tyzdnov doterax plne dojcena bez cumlika bez fladky. Priberala okolo 150g tyxdenne.dostala vsak nadchu este prve dni nadchy papala a postupne uplne prestala a pritom sme osavali nostrk a pri dojceni som nemala pocit ze nevie dychat...neviem ci ju este nieco ine boli alebo co. Ale ja som zufala lebo akonahle ju prilozim zoberie prsnik a zaspi hned...od nervozity sa mi nrchce spustat uz ani mlieko ani do odsavacky.cize ho je malo a ja neviem ako sa ukludnit.hrozne velmi chcem vylucne dojcit.bola u nas aj laktacna ake nic sme nevyriesili.ona s prisatim doteraz problem nemala.no ale uz zacala len spat a spat...zatial som sa snaxila jej mliecko dat striekackou ale to vypije tazko 20 ml..cika uz hrozne malo..cievku na prsnik som si tiez dala ale nesaje tak ani z cievky nejde...som nutena dat flasu s mliekom ale som z toho zufala..pytam sa seba .kde sa stala chyba ked doteraz sme sa plne dojcili...ako to napravit??? Bez flase jrj hrozi dehydratacia a neprospievanie.dr. povedal ze ju da na infuzie do nemocnice ale to nechceme...myslite ze ked bude parkrat pit z flase prsnik u z nebude sat??!potrebujem ju z flasou dostat z najhorsieho...okrem toho som taka nervozna ze mliecko nejde ani do odsavacky takze sa mi velmi znizuje tvorba a to jem donperidon( costi) senovku a benedikt....takze uz nemam co spravit...a mala sa uz sama nebudi co predtym nebol problem... vela sme sa nosili v satke uplne casto sme boli spolu telo na telo tak nevhapem ci by jedna hlupa choroba toto vsetko pokazila????!!!nemstr este nejaky napad ako to vyriesit a ukludnit sa a uvolnit ?

luba28
14. dec 2013

@eevicka83 musis dat flasu a stale skusat ak chces kojit a odsavat,aby sa mliecko tvorilo,....a do nosteka dat nejake kvapky s morskou solou na cistenie,odsat a tak skusit,mozno je stekaju hlieny a preto prestala,....

eevicka83
autor
14. dec 2013

@luba28 a myslis ze by mohla akceptovat flasu a aj prsnik ?ze snad zacne papat len ci este aj z prsnika....a najhorsie je ze mi nejde odsavat...predtym islo krasne ale teraz sa znizila tvorba velmi a este k tomu velka nervozota a nechce sa spustit tak lahko a ked aj tak slaby tok..

luba28
14. dec 2013

@eevicka83 moooja,musis skusat,nas bol prikrmovany a nechcel potom prsnik,lebo z flase islo lahsie,tak som ho odstavila,ale moja kamoska aj prikrmovala aj kojila,...sem tam dala flasu,....a maly chcel aj tak aj tak,...deti su rozne, a aj ta nervozita nerobi dobrotu,....povedz si,ze ked to nejde tak to nejde,ale male nesmie byt hladne,len toto maj na pamäti,....nebudes ani prva ani poslednaaa,.....babo je na 1.mieste a nie reci druhych,....

luba28
14. dec 2013

@eevicka83 este skus si kupit vineu obycajnu a pi kolko vladzes,..to je taky babsky recept na tvorbu mlieka,....mne sice nezabral velmi,ale kamosky a cela izba na porodnici ju pili a mali mlieka na rozdavanie,....

barbs24
14. dec 2013

@luba28 kasli na dojcenie, ja by som nerozmyslala a dala by som flasku...urcite by som nenechala babatko hladovat, to je stokrat horsie...daj jej nech sa napapa z flasky, neriskuj ze sa jej zhorsi zdrav. stav. ked das flasku mozno sa ti este prisaje, ale hlavne nech je napapana. je plno deti ktore piju UM od zaciatku a su zdrave ako buk, medzi nimi aj moja.. my sme riesili nieco podobne ako vy az zacala chudnut a plienky zacala mat skoro suche, tak sme kupili UM, potom som este dojcila chvilu, ale tym ze mala aj UM sa tvorba znizovala a aj ona si menej narokovala prsnik...a to ma rok a este nebrala ziadne lieky okrem nurofenu na zubky...drzim palce

luba28
14. dec 2013

@barbs24 zle si to adresovala,ale aj ja jej tak hovorim,....skoro

simonka1304
14. dec 2013

@eevicka83 tak toto mi uz pride trochu chore,za kazdu cenu dojcit,aj ked nemas mlieko a dieta ma uz znaky dehydratacie.To neni sranda nechat take male bez tekutin.Aj deti,kt.vyrastli na UM,su zdrave a stasne.

barbs24
14. dec 2013

@luba28 prepac asi som stlacila odpovedat na tvoj nick nahodou :]

barcelona94901
14. dec 2013

@eevicka83 ja som prvé mesiace fungovala na klobučikoch,fľaške ,potom bol už iba plne kojený, s tými soplíkmi to nie je malina,my sme s nimi prišli z porodnice,bola tam studená izba,ale dá sa to zvládnuť,skus aj inak polohovať a hlavne prikladať,prikladať,ak chceš teda kojiť..a uvidíš ked bude bábo už zdravé,bez prechladnutia či sa to zlepší,tej fľašky sa netreba báť,ved nenecháš si dieťa hladné...a neviem ako tu dámam,ale mne teda tiež nič nechutí ,ked som prechladnutá,je prirodzené,že organizmus má iné potreby a menej spotrebuje
A ak chceš kojiť,riad sa pokynom lekárky,pediatričky,laktačnej,báb,ktoré koja a fakt každé dieťa je iné..nikde nie je napísané,že ak má dieťa fľašu automaticky sa odstaví,my sme tak fungovali,rozbehli kojenie ,aj ked sme boli na um ,fľaške,prikladala som ,to mliečko sa rozbehlo postupne až netrebalo fľašku,ved uvidíš sama či vám to pojde,či bude priberať ,ako bude ,ked bude bez prechladnutia
no ,netreba hned podľahnuť panike a radám typu,vykašli sa na dojčenie,to je najvačšia blbosť
dojčenie má svoj význam,je prospešné ,ked sa dá zachrániť ,prečo nie? kľudne daj um mliečko,ktoré ti pediatrička poradila a nebud z toho nervozna ,ty tiež nie si po prechladnutí na druhý den fit,či hej? 😉 klídek,pohoda um aj prikladanie sa dá zvládnuť,neznamená to odstavenie 😉 mne odsávať neišlo napríklad vobec,,ale prikladaním sme to napravili

@barbs24 kašli na dojčenie je ozaj rada ako hrom.. 🙄

barbs24
14. dec 2013

@barcelona94901 tak som zvedava co by si robila keby tvoje dieta bolo dehydrovane hrozilo by mu ze ma ist do nemocnice. heeej dojcit 2 kvapkami, urcite by mu bolo super....viva supeDojciaceMamicky co hejtuju tie ktore nedojcia za kazdu cenu ked to nejde....precitala som si tvoju radu, a prosim nechytaj ma za slova - moja rada bola vykaslat sa na dojcenie ak je situacia realne taka vazna ako tato mamicka hovori...

luba41
14. dec 2013

hlavne sa ukludni....na prsník sa vôbec neprisaje? a z fľaše pije? skúste začať kojenie úplne od začiatku, možno je to forma štrajku, skús ísť podľa protokolu z mamily http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pr... a zavolaj si hned inú laktačnú poradkynu / skús sa popýtať po skúsenejšej v okolí nech Ti na Mamile poradia alebo aj tu Ti môžu odporučiť/... a priberanie 150g na týžden nie je málo, ale možno tam bol nejaký problém, ktorý ani laktačná neodhalila / nie vždy sa dá z krátkej návštevy všetko podchytiť/..
@eevicka83

barcelona94901
14. dec 2013

@barbs24 no najlepšie riešenie ,nedojčiaca matka v laktačnej poradni ,čo nečíta ,ale automaticky odstavuje 😝

quaxi
14. dec 2013

@eevicka83 hlavne klud. teraz to sice nejde vyriesit bez pridania UM, ale to neznamena, ze ho budes uz davat stale. O par dni ci tyzdnov mozete mat po probleme, ak sa nevzdas. Babatko mas teraz vyhladovane, preto je velmi spave a nevladze pit. Treba ho teda trosku posilnit, dat mu nejake mlieko bez namahy - ak uz nevladze ani z cievky, tak skus striekacku, lyzicku, poharik, ak by sa ti nepodarilo ani takto, potom skus flasu s najmensim otvorom. Radsej nech sa dobre naje, zrusenie UM budes riesit az potom, ked bude silnejsia. Niekolkokrat denne vsak skusaj prikladat, ponukni najprv prsnik s cievkou a az ked sa nedari, daj nieco ine. Davaj pit castejsie, aj po hodine, aj menej ak by vypila. Treba stale co najcastejsie prikladat, casto sa snazit odsavat, bez ohladu na to, ze to nejde. Ide o stimulaciu, nie o vysledok. Doteraz si to robila velmi dobre, takze mas velku sancu, ze sa vam to upravi. Zostan v kontakte s laktacnou poradkynou, alebo napis do Mamily - odpovedaju rychlo a su velmi skuseni, urcite ti poradia.

barbs24
14. dec 2013

@barcelona94901 a co ze som nedojciaca matka??? sa ti zda ze nedojciace matky su horsie ako ty lebo ty dojcis??? prosim ta..predstav si ze co to o tom viem, tak ma tu nepoucuj. a ano radim, lebo mam zdravy rozum a nemam potrebu radit v takejto situacii aby dojcila, 'lebo potom bude mat slabe puto s babatkom' .:D:D...mozes si hovorit a pisat a davat tu ksichtiky s jazykmi aj sa na hlavu postavit, ked si myslis ze dehydrovane dieta a matka ktorej odchadza mlieko ma trapit svoje dieta aby sa mohla bit do hrude ze mala mlieko a dojcila..a nepis mi uz aj tak ma nevytocis. si dojci aj do 3 rokov svoje deti mne to je jedno

barbs24
14. dec 2013

@barcelona94901 materske mlieko je super vec, a ked ho je a este k tomu vela, dala by som ho svojej dcere dokedy by sa len dalo, ale nedalo sa a nieco som si s tym prezila, tak viem preco pisem to co pisem , tak nabuduce vaz slova, tu islo o otazku ktoru dala zakladatelka a nie o to aby si komentovala prispevky ostatnych...

zuzi0110
14. dec 2013

@eevicka83 a koľko je to že málo popiškane plienky? okolo 7. týždňa sa mlieko zvykne ustálovať a už netečie ako z fontány. Mne teraz pri tretej dcére netieklo vôbec. Až keď malá saje tak sa spúšťa. Odsávačkou nevytiahnem nič... Dojčíme sa úplne v pohode. Ak do nej musíš mlieko tlačiť striedačkou tak myslíš že umelé bude piť v pohode? Mne deti ak boli choré tak sa z choroby potrebovali doslova vyspať. Proste potrebovali svoj čas na regeneráciu síl. Ak by bolo dieťa hladné tak by podľa mňa revalo o život... Ja by som asi viac sledovala ju ako mlieko. Nechala by som ju na prsníku hoci aj celý deň, hoci aj keby sa zobudila po 10 minútach by som si ju hneď na prsník dala. Ja si myslím že aj jej imunita teraz bojuje s tým čo si mala ty. Ja síce neviem podrobnosti v ako stave je naozaj ale ja by som to asi riešila takto podľa toho čo píšeš.

zuzanockamt
14. dec 2013

@barcelona94901 a nedojciaca matka je horsia matka? ... nemoze si vyjadrit svoj nazor? ... aj ja som bola nedojciaca a to obdobie, ked samlieko stracalo, tak bolo hrozne ... a tiez budem radit radsej dat UM nez trapit dieta

lauricka
14. dec 2013

mohla by si skusit prechodne dokrmovat flasou, ktora je pre dojcene deti....teda, aby nestracala saci reflex. Lenze, pises, ze tvoja mala proste nesaje a z tychto flasi treba poriadne sat, tak, ako aj z prsnika. Takze potom mozno Softcup (http://www.babytip.sk/f-ase-a-termosky/f-ase/p/...) alebo ten poharik na dokrmovanie babatiek, taky kalisok. Ale to ta musi laktacna naucit ako pouzit, lebo sa to treba naucit, Ty aj mala, nie je to na zaciatku lahke. Chapem, ze mala nesala, ked mala upchaty nos. Nechapem ale, preco nesaje, ked je uz OK. Nemoze mat este iny problem? Skus riesit s lekarom, ci nemoze byt aj iny zadrhel. Co ma este napada, ze ako nesala pri chorobe, prestalo sa poriadne tvorit mlieko a teraz zaspava, lebo jej netecie, mozno je aj demotivovana sat, kedze jej netecie. Co by ale nemalo byt pri cievke, tam jej predsa tecie pekne. Hm, je to zvlastne. Kazdopadne sama citis, ze problem je v Tvojej nervozite. Dolezite je nestratit mlieko, takze radsej malu dokrm akokolvek, aby si nebola nervozna, ze je hladna alebo dehydrovana a snaz sa ukludnit, aby si mala mliecko. To je dolezite teraz. Ak nezacne sat, aspon jej budes moct odsavat materske....a ak sa budes stale pokusat byt s nou v klude telo na telo a ponukat, mozno sa znovu chyti aj na prsnik. Bude v poriadku, ak aj by ste skoncili na umelom, to nie je taka tragedia. Ale zatial sa pokus urobit co sa da sama so sebou. Drzim palce.

zuzi0110
14. dec 2013

@lauricka presne s tebou súhlasím. Aj ja som to napisala. Je to divné lebo ak dieťa nemá mlieko v takom veku tak sa hnevá a po všetkom chnǎpe a nie to že do neho treba tlačiť mliečko striedačkou. Iba novorodenci s bilirubínom zvyknú zaspávať bez napapania sa. Mamička by mala napísať viac. Kedy choroba začala a v akom stave je teraz, ako dlho to trvá....

lauricka
14. dec 2013

@zuzi0110 si mi pripomenula moje dvojky, zltacku mali silnejsiu a dlhsie, prve dni v inkubatore, ja slaba ako mucha, oni slabi, zaspati...zacali ich tam dokrmovat flaskou, ani ma neinformovali. Ked som ich chcela prikladat, trikrat potiahli a spali, jasne, ze stimulacia tvorby mlieka bola slaba...no, bolo to hrozne obdobie a ja prvorodicka, vedela o tom houby...dnes to vidim inak a keby som mohla vratit cas, vedela by som viac, ako na to. Aj bez tych sestriciek, ktore mi aj tak vobec nepomohli. Ale to uz je prec a nepatri to k teme. Dufajme, ze malinka bude OK.

zuzi0110
14. dec 2013

@lauricka moja kamaratka rodila pred 3 mesiacmi a stále mi volala lebo sestričky jej podávali nesprávne informácie o kojení... Ešte mi napadlo že ak by si mamička chcela machanicky vytvoriť nadprodukciu tak to môže urobiť tak že po každom kojení si prsník odsaje do poslednej kvapky. Aj keby tam len jednu kvapku mala. Ale najlepšie je mať odsávačku Medela lebo tie Avent vraj tak neťahajú. Tým sa jej budú prsníky viac stymulovať a tvoriť viac mlieka. Nie je to síce odporúčaný spôsob ale u mňa funguje. Držím palce a nech je rýchlo všetko ok 🙂

eevicka83
autor
15. dec 2013

@lauricka
@zuzi0110 baby veeelmi vam dakujem za podporu.som ani nedufala ze sa najdu mamicky ktore si urobia cas aby pomohli matke v zufalej situacii pre nu... urcite sa vam to v niecom dobrom vrati 🙂
Po velkom trapeni sa vcera napapala opat z prsnika.nutrilon jej dali len v nemocnici potom mala doma moje cez striekacku.najprv som ponukla prsnik a ked nic ani cievka nic tak som dala striekacku 25ml zhruba kazde 2-2,5 hod. Lebo viac nechcela.potom som odsavala jedla vsetko mozne na podporu tvorby mlieka a trosku sa mi to zvysilo aj ked jeden prsnik ma uz boli ale tak zvladnem dufam. Potom papala este asi 3 x doteraz aj ked nie tak nejak vela ale papala a to je dolezite lebo predtym nesala vobec...teraz mi len ostava duuuufat ze sa to nezopakuje a ked tak nie takto katastrofalne...drzte nam prosim paste 🙂

eevicka83
autor
15. dec 2013

@lauricka tebe este strasne dakujem za napad s tymi medela flaskami.hned zajtra rano si ich idem objednat je mi jedno kolko to stoji hlavne aby som mohla v takomto pripade (dufam ze sa nezopakuje) davat mliecko alternativne bez mensieho rizika ze pokazim prisatie malej...
Chcela by som sa este spytat ci nemas skusenosti svoje alebo od inych ci je odsavacka medela lepsia ako avent?

S laktacnou poradkynou som v kontakte stale takze myslim ze fakt robim maximum... a je mi jedno ze to je narocne obdobie aj na psychiku aj financie (vsetky mozne doplnky na tvorbu mlieka a dopnky k dojceniu pri problemoch) len nech to dopadne tak aby bolo dobre a boli sme obe spokojne s dojcenim.

barcelona94901
15. dec 2013

@zuzanockamt stačí si prečítať príspevky a nevyberať si z toho výcuc,.,,
nedojčiaca mamička,ktorá v laktačnej poradni poradí kašli na dojčenie,si zrejma pomýlila diskusiu 😉

@barbs24 ja nemusím vážiť svoje príspevky

zuzi0110
15. dec 2013

@eevicka83 Medela má stupne podtlaku na predné a zadné mlieko. Aj tá najlacnejšia. Kamarátka mi volala z porodnice že nic nevytiahne. Že má Avent a ten nemá stupňovanie. Poslala som jej Medelu a s tou vytiahla. Odsávala si po kojení aby mala nadprodukciu lebo malý mal žltačku a nevládal. Na druhý deň malý vypil z jej prsníka 40ml a ona mala kopu mlieka. 🙂 a vy ste boli teraz z chorobou v nemocnici? Ako dlho je chora? Ty kojíš už tretie? Ja mám tiež tri dievčatka 🙂 Držím silno palce nech je už všetko ok 🙂

zuzi0110
15. dec 2013

@eevicka83 neviem z akého mesta si ale Medela sortiment majú skoro v každej lekárni alebo zdravotníckych potrebách. Ja by som v Košiciach vedela kúpiť Medelu aj dnes. Nemusíš objednávať cez net a čakať 🙂

zuzanockamt
15. dec 2013

@barcelona94901 nie vykaslat sa na dojcenie, ale neznasilnovat to, co uz nejde ... ja osobne radsej dam UM ako sa napchavat liekmi typu COSTI, len aby bolo umelo mlieko vytvorene a pritom tie lieky sa pri dojceni neodporucaju - asi vedia preco, ja by som si to do dietata nepchala

danka483
15. dec 2013

odporúčam ti ľahni si s malinkou do postele koža na kožu nahá aj ty aj bábo ( len plienku ) a buďte takto celý deň a ponúkaj určite to zaberie hlavne kľud 😉 a tieto mega rady nečítaj 😉

zanetamatej
15. dec 2013

@barcelona94901 Presne tak hlavne to netrebe vzdat ako tu niektore pisu ale dnes je taka doba ze kazdy hlada sposob ako si co ulahcit a dojcenie vyzaduje veeela snahy ja som kojila 20 mes.presli sme si vselicim ale netreba hned UM ved babo nevie ze ma na vyber tak vo vacsine takychto pripadov staci snazit sa a hladat radu ako tato mamina nie hned dat UM a hotovo, (no nevylucujem ze niekedy nic nepomoze a treba inak ale co robili nase prababky ked nemali UM?neviem...)

zuzkaanicka
15. dec 2013

@eevicka83 tazko na dialku posudit, ale vyzera to tak, ze malicka je zoslabnuta (po prilozeni hned zaspi), mohla to sposobit ta choroba, ale ja by som pre istotu isla k lekarovi, ci nie je aj nejaky iny dovod (nechcem Ta vystrasit, ale ja by som pre svoj pokoj isla) ... Ty sa skus ukludnit, je to tazke, isto si vystresovana, ale kludne sa radsej vyplac, ak to pomoze 😉 ... ak chces velmi kojit, tak treba stimulovat, odsavat aj rucne-to je lepsie ... ale mala musi zosilniet-takze aj umele mlieko-hoci aj lyzickou, keby to neslo inak (je to fuska, ale da sa) ... ked bude mala fit, tak bude vladat tahat a este sa mozete aj do roka (aj do troch) kojit 😉 ... a keby sa Ti to aj nepodarilo, tak zase to nie je ziadna zivotna tragedia ... ja som kojila velmi dlho obe deti, uzila som si svoje, som rada, ze som to zvladla, ale zase neberiem to ako najdolezitejsie na svete 😉