7 týždňová dcéra prestala sať z prsníka

eevicka83
14. dec 2013
Ahojte. Velmi prosim o radu ako dalej...moja dcerka ma 7 tyzdnov doterax plne dojcena bez cumlika bez fladky. Priberala okolo 150g tyxdenne.dostala vsak nadchu este prve dni nadchy papala a postupne uplne prestala a pritom sme osavali nostrk a pri dojceni som nemala pocit ze nevie dychat...neviem ci ju este nieco ine boli alebo co. Ale ja som zufala lebo akonahle ju prilozim zoberie prsnik a zaspi hned...od nervozity sa mi nrchce spustat uz ani mlieko ani do odsavacky.cize ho je malo a ja neviem ako sa ukludnit.hrozne velmi chcem vylucne dojcit.bola u nas aj laktacna ake nic sme nevyriesili.ona s prisatim doteraz problem nemala.no ale uz zacala len spat a spat...zatial som sa snaxila jej mliecko dat striekackou ale to vypije tazko 20 ml..cika uz hrozne malo..cievku na prsnik som si tiez dala ale nesaje tak ani z cievky nejde...som nutena dat flasu s mliekom ale som z toho zufala..pytam sa seba .kde sa stala chyba ked doteraz sme sa plne dojcili...ako to napravit??? Bez flase jrj hrozi dehydratacia a neprospievanie.dr. povedal ze ju da na infuzie do nemocnice ale to nechceme...myslite ze ked bude parkrat pit z flase prsnik u z nebude sat??!potrebujem ju z flasou dostat z najhorsieho...okrem toho som taka nervozna ze mliecko nejde ani do odsavacky takze sa mi velmi znizuje tvorba a to jem donperidon( costi) senovku a benedikt....takze uz nemam co spravit...a mala sa uz sama nebudi co predtym nebol problem... vela sme sa nosili v satke uplne casto sme boli spolu telo na telo tak nevhapem ci by jedna hlupa choroba toto vsetko pokazila????!!!nemstr este nejaky napad ako to vyriesit a ukludnit sa a uvolnit ?
zuzanockamt
15. dec 2013
@zanetamatej prababky dali ovseny alebo ryzovy odvar, kravske alebo kozie mlieko ... poznam taky pripad - predcasne narodene dieta 900 gramove nar. v roku 1948 a vypiplane najskor na ovsenom odvare 🙂 ... a prezilo bez ujmy na zdravi - je to moj otec 🙂 😉
zuzkaanicka
15. dec 2013
@zuzanockamt uplny suhlas ... kojila som dlho, mala som rozne problemy-nebolo to vobec jednoduche, velmi som chcela kojit, ale lieky typu COSTI by som nebrala ... bud sa da rozkojit stimulovanim, pripadne bylinkami, alebo radsej nekojit.
zuzanockamt
15. dec 2013
@zuzkaanicka ja som skusila caje, vineu, homeo, ale bohuzial kazdym dnom z tohop stresu toho bolo menej, syn nechcel sat, napinalo ho z toho, nervacil alebo zaspal, kedze mal zltacku plus k tomu vpadnute bradavky ... ale utrapila som sa kvoli tomu a teraz viem, ze zbytocne
zuzkaanicka
15. dec 2013
@zanetamatej nase babky nemali UM, ale ak nekojili, tak dali kravske alebo kozie mlieko ... zrejme vtedy kojilo viac zien ako teraz, ale ktovie ... mozno by sme boli prekvapene 😉
kaja73
15. dec 2013
@zuzkaanicka inak vtedy boli aj tzv-dojky-zeny co kojili cudzie deti-ale to bolo hlavne pre panov.
inak bezne sa pripravovalo kravske mlieko-ale nie plne-riedilo sa vyvarom bud z ryze alebo inej obilniny - na 2/3 a pridaval sa tam cukor.
tak to aspon trochu pripominala materske mlieko.
Ale tie kravy neboli napchane hormony a atb. :-p
zuzkaanicka
15. dec 2013
@kaja73 vidis, na dojky som zabudla 😉 ... a jasne, ta biela tekutina, ktoru predavaju v obchode-ta mozno ani okolo kravy nesla :-p ... vtedy mali mlieko rovno nadojene a to bolo asi o inom ... a samozrejme, riedili ho a sladili 😉 ... ja som za kojenie, mam odkojenych par rokov (hodne), ale viem pochopiet aj tie maminky, ktorym to naozaj nejde .... ak ma vsak niekto poziada o radu, ako rozkojit, tak poradim a rada 😉
barcelona94901
15. dec 2013
@zuzanockamt nikde lieky nespomínam,reagovala som na príspevok vykašli sa na dojčenie.. 8-(
zuzanockamt
15. dec 2013
@barcelona94901 ale LP lieky typu COSTI propaguju :-p
barcelona94901
15. dec 2013
@zuzanockamt no tu sa propaguje kašli na dojčenie :-p
zuzanockamt
15. dec 2013
@barcelona94901 je to rozumnejsie, neznasilnovat to, ked sa fakt neda ako sa napchat liekmi a napchat nimi aj dieta
zuzkaanicka
15. dec 2013
@barcelona94901 na zachranu kojenia treba vyskusat vsetko, uz aj preto, aby si mamicka potom nic nemusela vycitat 😉 ... ale k liekom by som nesiahala, to uz je fakt neprirodzene a kojenie by malo byt prirodzene 😉 ... ja som posledna, kto by niekomu kazal, aby sa na to vykaslal, ale rozhodne nie za cenu napr. COSTI :-p ... takze v tomto so Zuzkou suhlasim 😉
kadri
15. dec 2013
@eevicka83 skusala si stlacanie prsnika a telesny kontakt "skin to skin"?

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

laktacna poradkyna ti kontrolovala prisatie? kazdopadne psychika je velmi dolezita, ver si 😉 🙂
barcelona94901
15. dec 2013
@zuzkaanicka ale ja lieky nikde nespomínam 😉
zuzkaanicka
15. dec 2013
@barcelona94901 ved ja viem, ze Ty si ich nespominala 😉 ... ja len proste pisem, ze som za zachranu kojenia vsetkymi moznymi sposobmi, len nie liekmi-teda v tomto suhlasim so Zuzkou 😉 ... proste su uz situacie, kedy sa na to kojenie matka moze s cistym svedomim vykaslat-lebo radsej nekojit, ako s liekmi ... otazne je, ako sa k takej situacii da dopracovat, to sa neodvazujem ani len naznacit-lebo nikdy som v takej nebola ... ja som mala vseliake problemy, ale mlieka som mala vzdy vela, nastastie 😉
isabel11163
15. dec 2013
@eevicka83 ahoj tak v prvom rade sa ukľudni a uvedom si čo je pre teba dôležitejšie či nejaké dojčenie alebo zdravie dieťaťa ??? Ak chceš aby dieťa skončilo na infúziách a ty kdesi za plotom ako čistá depresia tak pokračuj ďalej...nepochopím prečo si ženy tak hrozne komplikujú niečo čo by malo byť najúžasnejšie obdobie ich života.. keď sa dá plne dojčiť je to super ale keď sa nedá svet sa preto nezrúti a absolútne to neznamená že si ako maminka zlyhala veď ten tvoj drobček ťa milujem 🙂 poznám veľa žien ktoré sa nechali trápiť laktačnou poradkyňou skúšali striekačku,cievku po prste, a kopec iných techník a čo z toho bolo ?? nič !!! akurát tak vystresovaná mamina zrelá rovno na psychiatriu a nespokojné dieťa.. treba si uvedomiť že dieťa cíti každý náš nepokoj a nepohodu to znamená že spokojná matka sa rovná spokojné bábätko.. teraz daj pekne dieťaťu papať z fľašky pretože jesť musí inak prídu teploty,dehydratácia atď atď..a ty sa pekne odsávaj.. ak máš málo mliečka zaobstaraj si umelé a kombinuj to s tvojím.. hlavne si uvedom že ak prestaneš dojčiť svet sa nezrúti koľké deti neboli dojčené a čo im chýba koľkokrát sú zdravšie než tie plno dojčené.. držím ti palce a hlavu hore všetko bude dobré 🙂 🙂
1177
15. dec 2013
@eevicka83
ak mozem, poradila by som este 1 kapsulu denne lecitinu- lecitin je skor na regenaraciu a pamat, ale vedlajsi ucinok ma spustanie mliecka.. mne to poradila laktacna a fungovalo to..
martini
15. dec 2013
z mojej vlastnej skúsenosti píšem - mala sa asi chorobou oslabila a nevládze toľko ťahať, na základe toho ti klesla laktácia a pitie je ešte náročnejšie... skús ju dočasne krmiť cievkou hoc aj po prste (ked nesaje z prsníka, po prste je to jednoduchšie, hlavne to prisatie) a odstriekavaj mlieko. Nie odsavačkou, ale ručne. Skús pogoogliť ako sa to robí, kde tlačiť a ako dlho a často a skús sa to naučiť. Samej mi nešlo odsať žiadnou odsávačkou (manuálnou ani elektrickou) a naučila som sa to robiť ručne a bolo to postupne veľmi efektívne. Len musíš akceptovať to, že jedno odstriekavanie trvá asi 40 minut (počas toho máš viackrát pocit, že už je prsník prázdny, ale o chvílu sa naplaví oxytocín a mliečko potečie alebo bude kvapkať zasa), nebud sklamaná z množstva odstriekaného mlieka na začiatku, ono sa to do troch dní rozbehne. Zároven pre udržanie potrebného množstva mlieka musíš akceptovať zásadu, že koľko malú dokrmiš nejakým umelým mliekom toľko minimálne musíš dostať odstriekaním...teda kopírovať jej spotrebu. Taktiež každé dojčenie musí začínať normálnym dojčením, aby si mala neodvykla od pitia z prsníka. po každom dokrmení odstriekaj čo sa dá...uvidiš, takto sa to zasa rozbehne, bude mlieka viac, malej sa bude lahšie piť a následne vdaka tomu zosilnie a všetko bude ako predtým...držím prsty.
eevicka83
autor
15. dec 2013
@zuzi0110 ano kojim uz tretie...🙂 dievcatka vsetko 🙂 boli sme len sme sa ukazat v nemocnici lebo primar detdkeho nam je kamarat ze co je s nou ked nechce sat.neboli sme inak hospitalizovane..nikdy flasu ani cumlik nemala len teraz vcera v nemocnici 1x.chora je uz tyzden.ale nie katadtrofalne preto to nechapem...aj teraz papa tak ze potiahne pusti potiahne pusti alebo len drzi v puse a netaha ale uz je to vzdy lepsie ako ked som vam sem pisala.tak sa musim modlit nech to uz nespravi a nech zacne este lepsie papat..
boka79
15. dec 2013
Ahoj, vyzera to tak, ze mate strajk z choroby, zapamatala si, ze nevedela asi dychat pir dijcenie a teraz nechce, podla mna to moze prejst, len treba skusit s tou cievkou stale a stale,.Ked chces kojit, flasku by som nedavala, ked nesaje ani pri cievke, preco by mala sat flasku? Ja osobne by som to skusala s cievkou a dala by som si ju na noc k sebe, nech sa casto budi a nech sa v polospanku prisaje. alebo pri zaspavani.Aku ma podjazykovu uzdicku? nema kratku? Skusila by som este senovku a benedikt a potom je este aj moringa olejodarna, tak nejako sa to vola, na zvysenie tvorby mlieka.
A len tak na okraj , UM mlieko obsahuje tazke kovy napr., co materske nema, je vela studii , co sa tyka prospesnosit toho materskeho,dokonca aj ked beru zeny costi , ja to poviem tak, ked ta to velmi psychicky vycerpava, tak nemaj zle svedomie a daj dietatu, , aby nebolo hladne aj flasku, poznam tento stav, moju velku som dojcial len 10 mes. a potom som dala flasku, bola som psych. na tom zle. Maleho stale dojcim a bojovala som, ale bola som aj psychicky b´vyvazena. Nechcem ti k flaske urcite radit, ja osobne by som skusala dalej. Otazka je aj, preco nechce sat? skus ist k lekarke, ci okrem nadchy nema nieco ine, ze nevladze trebars sat.
Ale nas bol najlepsi liek, spolu spat, cez den, v noci , maly sa budil a mlieko sa vylepsovalo.
quaxi
15. dec 2013
@zuzkaanicka costi je liek, ktory sa bezne podava priamo babatkam (na reflux), ak si ho da kojaca matka, do jej mlieka ho prejde uplne zanedbatelne mnozstvo, omnoho menej, nez by to iste babatko mohlo priamo dostat, ak by mu ho predpisal lekar na reflux. U babatiek neboli zaznamenane ziadne vazne neziaduce ucinky pri priamom a dlhodobom podavani, takze ak ho matka berie par tyzdnov kvoli lepsej tvorbe mlieka a dieta dostava len tu mikro davku, co presla do mlieka, nie je tam ziadne riziko. Nezda sa mi zrovna rozumne odstavit len preto, aby dieta nedostavalo mikro davku neskodnej chemie, a namiesto toho donho cpat UM plne chemicky vyrobenych pridavnych latok a umelych hormonov ci antibiotik, co do mlieka presli z nadopovanej kravy.
zuzi0110
15. dec 2013
@eevicka83 keď tak krátko tak to podľa mňa je tak ako som ti písala že sa chce len dospať a zregenerovať silu 🙂 ak by bola hladná tak by revala a pila z cievky. To chce čas a pokiaľ pije len pije menej tak netreba sa báť 🙂 Dakedy človek nemusí vyzerať choro a cíti sa pod psa. mne sa prsia nanalievajú ako som ti písala. Aj sa dakedy hnevá že sa jej hneď neleje. Občas ju aj prehodíme na druhý prsník lebo sa hnevá na prvom. ale keď poriadne cucne tak sa mi tak zleje mlieko až ma v nohách zabolí 😃 prsia prázdne a priberá viac ako kilo na mesiac. No čo ti budem hovoriť.. 😃 chce to len pevné nervy a ponúkať ju aj keby si len 2 krát cucla. Chce to čas a relax. Držte sa 🙂
barbs24
15. dec 2013
@barcelona94901 no mala by si lebo si dolezita jak hrom a radis aby matka ktorej dieta je dehydrovane a hrozia mu infuzky aby dojcila dalej...pani dolezita
zuzkaanicka
15. dec 2013
@quaxi nebudem sa s Tebou hadat, na pribalovom letaku je, ze sa nema dojcit pocas jeho uzivania, ale kazdy nech si robi, ako uzna za vhodne ... ja som kojila naozaj dlho, starsiu dceru takmer 4 roky, mladsiu viac ako 4 roky, takze ja urcite nie som proti kojeniu a myslim, ze o kojeni toho viem celkom dost, nemala som ho bezproblemove ... jedine, co na tvorbu mlieka naozaj dobre posobi, je caste prikladanie (dopyt a ponuka) a celkova pohoda matky 😉 ... ale hadat sa s nikym nebudem, ja viem svoje a mam naozaj za tych 8 rokov bohate skusenosti 😉
eevicka83
autor
15. dec 2013
@zuzi0110 jeeej ja som si prispevok precitala pozde a uz som objednala... ale vraj zajtra to pride ale posta bola 5 eur ale mozno v lekarni u vas bx to bololacnejsie lebo si pamatamked som este svagrinej kupovala suplementor pred rokom pre dvojicky tak stal okolo 25 eur a na nete stoji okolo 40 eur!!no nic ale ked som sa poponahlala tak moja chyba ale hlavne nech pomoze vsetko mozne...
eevicka83
autor
15. dec 2013
@danka483 dakujem ti aj to je rada teraz papa kusok lepsie ale ak by bol problem co dufam ze sa to nezopakuje tak hrozne ako to bolo vcera a predvcerom tak skusim aj to co radis ty. 🙂 citam len tie pozitivne rady.. ine mi nepomozu teraz

a co sa tyka lieku costi a byliniek ja si nemyslim ze to skodi..je zistene ze do mlieka prechadza velmi male minimum z toho lieku costi a bylinky senovka a benedikt nie su skodlive...
eevicka83
autor
15. dec 2013
@zanetamatej ved prave aj ja si hovorim ze ako moze odmietat vecne ked nic ine doteraz nepoznala. ona nevie ze je na vyber flaska a este aj nieco ine ako MM.. tak som si to hovorila a preto som stale dufala ze to zvladneme
eevicka83
autor
15. dec 2013
@zuzkaanicka mas uplnu pravdu. ked som ju nechala a vynechala len jedno dojcenie uz to islo dole vodou.. nabuduce budem vediet ze ked nechce prsnik z nejakeho dovodu nesmiem vynechavat papanie viac ako 4-5 hod.. musi dostat mlieco alternativnou formou... uz som objednala aj poharik pre dojcene deti, aj lyzicku specialnu z ktorej sa nevylieva pre dojcene deti ktore su napr. spave a pri najhorsom aj flasku pre dojcene deti( aj ked viem ze ziadna flaska nie je bezpecna aby sa dietatko na nu nenaucilo ale asi je spravena kusok inaksie ze sa z nej tazsie pije no to len v krajnom pripade )
a u dr. som bola aby ju pozrel a neprisli na nic iba ze zatial treba dokrmit alternativne urcite a ze uz je na mne aky sposob zvolim. no tam mi ju nakrmili UM 😞 ale aspon som to nespravila ja a trochu som mala lepsi pocit ze nehladuje.. a potom doma sme sa opat trapili striekackou najpr prsnik potom striekacka a tak...
eevicka83
autor
15. dec 2013
@kadri ano skusala som vsetko co pises... aj laktacna u nas bola niekolkokrat .
eevicka83
autor
15. dec 2013
@1177 - fakt pozriem si to .. ale beriem uz aj senovku a benedikt aj costi pozerala som studie v kanade sa tento liek uz velmi davno pouziva oficialne na tvorbu mlieka aj. do mlieka z neho prechadza 0,001 % . a celkovo je toliek na travenie cize myslim ze nic nebezpecne.. a mne aj tak zaludok tazko travi a casto mam problemy takze mi aj v tomto pomaha. bola som aj na gastre na hadicke do zaludka kvoli traveniu. takze pre mna si myslim by to nemalo byt az take zle.. urcite som nezacala brat nieco bez toho aby som si poriadne neprecitala recenzie a pod..
boka79
15. dec 2013
@quaxi
lepsie si to nemohla napisat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli