Ako dávkovať Ricinus Communis 5CH?

cicamica1980
21. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte prosim vas,

ako sa ma davkovat RICINUS COMMUNIS 5CH? ako dlho sa smie pouzivat? kdesi som citala ze 7 dni max na podporu laktacie.
na kolko dni vydrzi jedno balenie?

dakujem

lenka311
21. mar 2013

@cicamica1980 Sú to také guličky, sladké, ktoré cmúľaš... Ja som to brala dlhšie ako 7dní. Brala som to tak mesiac a dva krát denne po 5guličiek.... - a dôležitejšie ako homeopatiká je veľa piť, zapražené polievky /kmínová, vajíčková/ a hlaavne pozitívne myslenie a prikladať prikladať prikladať.... 😉 😉 😉 😉
Pekné kojenie...

zuzsko
21. mar 2013

ja som si davala 3 krat 5 guliciek, tak mi povedali v lekarni, joj ale nepamatam ako dlho...urcite 1 balenie som vybrala a druhe som zacala brat. popritom som uzivala kapsule More milk a super mi to pomohlo, odporucam 🙂

eveenka
21. mar 2013

@cicamica1980 3xpo 5 guliciek, alebo 4xpo 4 gulicky pod jazyk a nechat rozpustit, a 20 min pred tym ani potom nejest nepit. V jednom baleni je cca 80 guliciek. Laktacne odporucaju max tyzden lebo to ma ucinok len tie prve dni na rozbeh mliecka. Ako mi povedala lekarnicka s homeopatiou je to casto beh na dlhe trate. Skor odporucam costi je sice na predpis, ale zabera perfektne a ma dlhodoby ucinok. Dobry je aj bio caj leros oranzovy na podporu laktacie a laktofyt. Ale toto vsetko ma zmysel iba ak sa casto priklada dieta na prso.

perletka
21. mar 2013

na tom papieriku na RC 5 CH je napísané aj užívanie 😉 treba si ho prečítať - 3x denne po 5 guľôčok 🙂

sasie
7. jún 2013

@zuzsko Ahoj, prosim ta, ty si kombinovala ricinus s more milk? Lebo ja mam kupene oboje ale bojim sa ich uzivat sucastne ci to neprezenem ... aby sa mi maly z toho nevyhadzal a aby som si ja nejako neuskodila... ale zase chcem mat mliecko cim skor. Ricinus beriem 2xpo 5 asi tri dni ale nemam pocit zmeny zatial :-/ ..skusim zvysit davku na 3x po 5.

zuzsko
7. jún 2013

Ano, kombinovala som to a v pohode, dcerka z toho nemala problem, neboj 🙂 a brala som 3 krat 5 guliciek, drzim palce!! 😉

jankastubka
1. aug 2013

A nevadi to kombinovat so senovkou greckou? Zacala som ju brat, dnes je 3 den a stale nic. Tak chcem skusit aj toto.

jankastubka
1. aug 2013

@eveenka to costi predpisuje ktory lekar? Gynekolog, ci bezny?

jolinarr
15. aug 2013

oplatí sa mi to užívať aj pri 23 mesačnom dieťatku. Ešte by som dcérku chcela dojčiť, ale zdá sa mi, že sa mi už mliečko vytráca.

biancal
15. aug 2013

ja som brala 2x denne po 5 guličiek 🙂 nejako mi to nezaberalo, tak som si kúpila Motherlove more milk 🙂

manuska83
12. apr 2014

ahojte chcem sa opýtať na ten Ricinus. Kedy ste si dali prvú dávku po pôrode alebo ešte pred pôrodom? Dakujem za odpovede 😉

liv1
3. máj 2014

@manuska83 az po ked bolo treba zvysit tvorbu 😉

emocia
3. máj 2014

@liv1 ahoj, zachytila som tvoju otázku na frekvencie dojčenia mesačných bábätiek, tak ti píšem, že ako poradkyňa laktačná a pre život s bábätkom radím dojčiť na požiadanie, t.j. keď dieťa dáva signály, že sa chce, je pripravené sa dojčiť – to je "práca" s jazýčkom alebo natáčanie hlavičky vpravo-vľavo, teda hľadanie prsníka. Ručička do pusinky to nevyhnutne nemusí byť, ak si ju dáva do pusky po dojčení, znamená to chuť a vôľu pokračovať v saní, nie nevyhnutne v prijímaní potravy. Vtedy, ak práve si to sanie naprázdno (dudlovanie) nevie dať na prsníku, môže veľmi dobre poslúžiť prst-ukazovák. Dieťaťu vsunieme nechtom dolu do pusinky celý prvý článok prsta a jemným pohybom hore-dolu motivujeme dieťa začať sať. Toto býva vždy prijaté a mocne využívané, hoci na prvý raz môže dieťa byť rozpačité a akoby odmietať, lebo je to niečo nové, nepozná to, tak jemným pohybom prsta sa toto môže prekonať. Prst môže a aj veľmi dobre slúžiť a pomáhať, čo samozrejme vidím niekoľkokrát za týždeň 🙂 Som poradkyňa z praxe, je to moja hlavná pracovná náplň a mám vo svojom portfóliu vyše 500 poradennských situácií a viac ako 100 príprav matiek pred pôrodom a ich sprevádzanie, a tak sme s dlhoročne praxujúcou dulou začali robiť kurzy pre tehuľky: Čakáme bábo – cesta k uvedomelému rodičovstvu. Tak si teba aj maminy, ktoré toto čítate, dovolím poprosiť, ak máte vo svojom okolí tehuľky, povedzte im, prosím, o našom kurze v BA. Najbližší 17. mája, viac info o kurze tu na koníkovi v Profesionáloch https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/emocia/ a na príslušnom webe o čakaní bábätka 🙂

liv1
3. máj 2014

@emocia dakujem za info 😉. Na poziadanie aj davam. Len by ma zaujimalo ake su vase rady v pripade refluxu. Lebo to az take jednoduche nie je, priam prave naopak... Urcite dam vediet ked bude prilezitost. 😉

emocia
3. máj 2014

@liv1 Ak ide o dieťa s refluxom, určite potrebuje byť naviazané v šatke, čo mu umožní papať často a menšie množstvá. Rozhodne si však nerobím ambíciu radiť pri tejto dg mailom. osobné poradenstvo má obrovský význam, pretože tam nejde iba o riešenie refluxu. To je iba príznak niečoho, a spravidla matka dieťaťa s refluxom potrebuje sa dozvedieť to "niečo". Reflux diagnostikovala lekárka? A poradila dávať špeciálne UM? Držím vám palce! A.

emma_932
3. máj 2014

5 guliciek 2x denne. ale pozor na jednu vec - predtym ako si das homeopatiu by si nemala aspon hodinu jest, pit max. vodu a po "docmulani" tiez treba pockat tak 20-30 min

liv1
3. máj 2014

@emocia satku som si kupila predvcerom🙂. Ale este nepraktizujeme, prave sa susi 🙂Ani ju nemusim mat a drobec ak je hore sa aj tak krmi velmi casto. Pribera pekne, ale aj tak mam pocit ze by si dal viac. Ano ma to diagnostikovane dr. Neradili UM kedze kojim, radili zahustovac nutriton pred jedlom a hoci mu dam len tri lyzicky (oproti doporucenej davke je to minimum) zapeka ho, takze to mozem rovno zahodit. Bola u nas laktacna poradkyna pred tromi tyzdnami, velmi nam pomohla ohladne toho co sme vtedy mali. A dakujem velmi za info a rady 😉...

manuska83
4. máj 2014

Ešte mám otázku. Počas užívania homeopatík sa treba vyhýbať mentolu,, ktorý znižuje funkčnosť homeopatík. A keďže sú mentolove pasty tak sa chcem opýtať akú pastu ste používali? Ďakujem

ernina
2. aug 2014

ja som si prave kupila ricinus communis 30 čo my poradili v lekárni prave na to aby sa mi už mliečko netvorilo už odstavuje dcérku ok kojenia myslím že je najvyšši čas má 22 mesiacov ,cicik už použivala v poslednej dobe stale a potom nechcela normálne varené papať
vraj je toto dobre aj na zniženie laktácie
tak uvidíme,malinka zvláda super zatial jej cicik nechýba lebo som si natrela s horčicou a ona ked pýtala cicik tak že fúúúúúúúúúúúúúj uvidime za pár dní vysledok ale budem šťastna ked si odvikne lebo to je už aj pre mna náročne a aj v noci sa už častejšie na dudlovanie cecku budila
dudlík nemáme,trvá nám oto dlhšie zaspinkávanie ale nakoniec zaspi a hlavne bez plaču čoho som sa bála 🙂
kojenie je super vec ,videla som to pri dcérke ,prveho syna som žial nevedela dojčiť,vynahradila si to za neho dcérka 🙂

lucipac
14. aug 2017

Ja som tragický jedinec ktorému na kojenie nepomohlo absolútne nič !skúsila som úplne všetko! A to som mala v pláne jedine že budem kojit dlhšie než prvé dieťa.

romannasport
22. jan 2018

@emma_932 preco sa nesmie pit?