Ako nastaviť kojenie a umelé mlieko, aby dieťa veľmi nepribralo?

ladynaamah
6. aug 2016

Minulý týždeň sme boli na poradni a máličko drobec pribral - za 14 dní 150g, bol čisto dojcený. Doktorka teda prikázala formovanie s tým,ze mu mám dať koľko si bude pýtať. Takže týždeň som aj kojila aj prikrmovala( 60-90ml) po každom kojení. Je pravda,ze keď pýtal 90 tak veľkú časť z toho vyzvrackal. Teraz sme boli po týždni opäť na preváženie a malý pribral 670g! Ako teda nastaviť Kojenie a odmeňovanie aby pribral normálne?
Pôrodná hmotnosť bola 3400g , v 5. týždni 3650g av 6.tyz. 4320g . Kojim každé 3 hodiny. Keď si odsajem plnú dávku je to len 50 ml.

priora
6. aug 2016

@ladynaamah este pocuj predavaju od nutrilonu proti grcaniu pre kojene deti mam to doma este som neskusala.,, mam pocut ze grca uz o nieco menej predtym to bol des

7rebeka11
6. aug 2016

Nedava vobecj UM a este raz si precitaj co pise eaa. Podla mna velmi mudro, ked budes casto prikladat, mliecko sa rozbehne a nech si cucka kedy chce. Ja som take malicke babatko kojila kazde 2hodiny, istu dobu aj kazdu hodku, ako si pytala.

ladynaamah
autor
6. aug 2016

@7rebeka11 najhorsie je,ze si nepyta...spi stabilne tri hodinky a vzdy ked sa zobudi prikladam. Takže teraz si kazde dve hodinky odsavam a dufam,ze toho mliecka bude viac

ladynaamah
autor
6. aug 2016

@priora neplace, ked to takto mixnem, len pri tomto mi tak pribral..

priora
6. aug 2016

@ladynaamah lebo mne prvorodeny brutal reval ked mal malo a ked som dokrmila napr + 30ml aj tak o nicom.,, musel dostat jednorazovu davku o to zvysenu a bolo ok 🙂

ladynaamah
autor
6. aug 2016

@priora to zas nie, ako som písala... keď dám moje+ ( max) 60 ml je tichucko a zaspinka.

priora
6. aug 2016

@ladynaamah ked sa ti da tak v tom pokracuj ked vidis ze je spokojny, ja som robila tak isto po kazdom krmeni a pocase sa to znizovalo napr ze kazde druhe krmeni a potom uz iba pred spanim az uz nemusim vobec prikrmovat,. Trvalo to dlho, bolo to na nervy.,, dake 3-4 tyzdne.,, len mne mlieko odislo zo dna na den.,, a pouzivala som mozne aj nemozne na tvorbu mlieka

ladynaamah
autor
6. aug 2016

@priora snazila som sa tak, že nakojila, dala um a potom hneď ešte odsala( to bolo tak cca10-20 ml), a to som zbierala a potom raz dokrmila miesto um. Ďakujem moc za rady, vidím, že to s nami nie je ešte stratené. Hlavné ,že drobček nehladuje.

priora
6. aug 2016

@ladynaamah hlsvne nech nehladuje 🙂 ja som odsavat nemala kedy ked bola pridata stale.,, ale v noci a cez den ked spala tak vtedy som lebo vtedy tieklo kade tade.,, teraz iba v noci musim lebo prespi. Zobudim sa nato ze som mokra.,,

ladynaamah
autor
6. aug 2016

@priora to poznám, aj ja sa budím na to,ze už mám mokrú aj perinu :D vidím, že som mala dobrý štýl odmeňovania, len drobec potreboval rýchlo váhu dobehnúť. No treba naozaj aj to moje mliečko popohnat. Budem častejšie odsavat a uvidíme, či sa bude množstvo mlieka zvyšovať.

priora
6. aug 2016

@ladynaamah uvidis ze bude.,, ja som s 80ml zrazu odsala z oboch 20ml a dala som to 🙂 este nezabudni pospAt cez den ked sa da.,, a ako som hovorila tiez vobec nepriberala a lekarka povedala ze ok.,,

ladynaamah
autor
6. aug 2016

@priora uvidime o dva dni , skúsim prevazit a hádam to bude fajn, nebude mať veľa pribrate a bude spokojný. 🙂 A ja sa polepsim s odsávanim 🙂

ukulela
6. aug 2016

@ladynaamah ja len taku radu - ja som kojila cez den tiez aj kazde dve hodky. v noci maly spal aj 8 aj10 hodin - a to som si tak o jednej/druhej normalne odsala a dala do chladnicky, robila som tak aj preto, aby som rano nemala balony jak dyna a neboleli ma, ale aj preto, aby si telo myslelo, ze je pravidelny dopyt a snazilo sa pravodelne tvorit mlieko, to odsate som mu potom davala k poslednemu kojeniu pred spankom,lebo to som uz mala menej mlieka po tak castom kojeni. a ked mi zvysilo viac, tak supla do mrazaku ... inac, ja ked som mala cas, tak som si doodsavala po kazdom kojeni. a kojila som vzdy z oboch prsnikov.

ladynaamah
autor
6. aug 2016

@ukulela ďakujem za radu, keď tu vidím,ze viaceré takto fungujete hneď som kludnejsia. Stále som sa stresovala ako to vlastne má byť a vidím, že takto fungujete viaceré...keď som povedala doktorke a iným ,ze malý spal osem hodín hneď mi na to,ze to nie je v poriadku a treba ho budiť. Raz som to spravila a už nikdy,tak strasne mi ho bolo ľúto...

ukulela
6. aug 2016

@ladynaamah no ja som si po prichode z porodnice davala budik a prvu noc ho budila po 4 hodkach, potom som si dala aspon 4 a pol az 5 ... a na prvej poradni mi sestricka povedala, ze nech neblaznim, nech ho necham spat, zltacku nemal, dehydrovany nebol ... tak som sa ukludnila a dieta milovane spavalo cele noci az kym nezacali ist zuby - a tie nastastie isli az od 9 mesiaca 🙂 takze ja som si uzila 9 mesiacov relativneho spanku. preto som nemala problem si odsat aj v noci, kukla som pri tom jeden diel priatelov,alebo daco podobne a zaspala 🙂 ja som mala prve tyzdne problem s tym poslednym krmenim pred spankom, lebo ozaj som cez den kojila 8 aj 9 krat - takze aj kazde dve hodky, niekedy aj za hodinu a pol. tak to predspankove dostaval najprv aj UM a potom som si nasla ten moj odsavaci system a UM som zrusila a stacilo mu odsate. neskor sa mi tvorba ustalila a dokrmovat som nemusela ani odsatym - to som potom honobila v mrazaku a davala ho neskor do prikrmov/na kase a tak.

siska53
6. aug 2016

@ladynaamah ako ti pisala jedna - moze plakat aj preto,ze ho budis kvoli odgrgnutiu..moji si malokedy odgrgli..ked pri dojcneni zaspali,nikdy negrgali.
A skor by som castejsie prikladala,kazde tri hosiny na rozbehnutie dojcenia je malo.
To,ze malo pribral,podla mna nevadi. Neschudol a to je dolezite. Nasa mala malo priberala tiez,no dr.mi nekazala prikrmovat,na moju otazku,ci mam davat aj UM,mi povedala,ze pribera,aj ked menej. Mam radsej castejsie prikladat. Mala bola typ,co trpel na koliky,no zas vedela aj velmi dlho prespat. Preto som ju mala aj budit,ak sa v noci nezobudi ona. Aj som.to robila,no nakoiec som si nasla.lepsie riesenie,lebo nasa sa nevedela zobudit,ani po rozbaleni tak ked uz,dojcila som ju v spanku a len pred mojim spankom. Nocne zobudenie sa som uz nechala na nu.
A ona velmi nepribrala ani po zavednei prikrmov,ani po odstaveni a zavedeni UM v 2r. Vzdy bola slabsi jedlik,stacil sopel ci zuby. Az v 3r.nejak viac pribrala, teraz je tak akurat stihla.

Je na tebe,ci radsej budes nastavovat UM a kolko dat alebo radsej castejsie prilozis,nebudes zbytocne budit na grganie (ja som deti davala spat na bok, keby predsa daco grclo,ale nikdy nic a to maly trosku grckaval,ked si uz grgol,mala tusim vobec ,ta neblinkala).

jeennyv
6. aug 2016

@ladynaamah za mna urcite nebudit, dieta sa neoklame a ked je hladne zobudi sa a vypyta sa, co je to za lekarku, ze jej pripada, ked dieta pokojne spi divne, na tabulky sa vykaslia taktiez na um...nerobi dobrotu aj aj, nepoviem, ked niekto nema vobec mlieko, ae takto radsej prikladaj a pracuj na tvorbe mlieka, plus ked chce stale dudlat vyskusaj aj cumel, to je taka dedukcia, ze..... ked dieta place, ze je zakonite hladne, ako nehovorim moze, ale casto su ine a rozne priciny....

anakristina
7. aug 2016

@ladynaamah vobec ho nemas nechat plakat.dojci na poziadanie.nie kazde tri hodiny ako v sociku.zacni kojit ked sa natahuje nie ked uz reve ved vtedy uz je moc hladny.odporucam stranku mamila

monikaparson
7. aug 2016

Ja tomu ozaj neruziem. Naša nikdy nezapadala do tých ich tabuliek, nikdy nepriberala ako mala, nebola taká vysoká, taká ťažká. Dr. odporučila UM, ale nikdy som ho nedávala. Nechápem ani z akého dôvodu kojíš každé tri hodiny. Kojila som ako si dieťa pýtalo a jak živ sa nestalo, že by mala nedostatok, ani na začiatku, keď sme s tým bojovali a nevedeli, čo bude. Ja som sa snažila aj odsávať, ale to bolo pre mňa peklo, nikdy som nič nevytiahla. Nakoniec som to nechala tak, malá ťahala ako o život a upravilo sa to samé.

danii2
7. aug 2016

@priora Ano,dokonca v prepustacej sprave je napisane,ze jej davali Bebu.

priora
7. aug 2016

@danii2 tak ja som rodila na antolskej a ako co mi liezlo na nervy ze daka puca pride schovsjte dudle, klobuciky, striekacky keby nieco plne kojite.,, no ako nato som mala riadne nervy

priora
7. aug 2016

@ukulela ja tiez pravidelne o 3 cca vstavam odsajem 180ml a naspet spanok.,, a mala sa budi o 7 a to uz mam mrte plne prsia akurat vsetko vypapa 🙂 a potom vecer to uz hadzem do mrazaku.,,

petruldo
7. aug 2016

môj prvorodený, prisal sa vytiahol tak caa 20 ml, zaspal a už neťahal a nedal sa ani zobudiť. potom bol hladný rýchlo sa zobudil, zasa málo vytiahol zasa málo spal a takto dokolečka, bol besný on aj ja. on jednoducho potreboval spať 3 hodiny. tak som to vzdala a začala odsávať. zo začiatku som striedala prso + dokrmovanie mm a fľašu s mm. časom sa odstavil od prsa cez deň, a neskôr aj vnoci. cez deň jedol každé 3 hodiny, v noci okolo 23 a spal až do rána. ja som odsávala každé 3 hodiny aj v noci zo začiatku, potom už iba podľa potreby.
k vracaniu, aj môj vracal už som myslela že má reflux ale potom mi docvaklo že je iba prejedený /to tie sprosté tabuľky, koľko ml má vypiť dieťa, on nedal 150 ml ani v roku/, keď som znížila dávku mlieka, prestal vracať.
mladšia, to je prísavka obecná, s ňou nebol žiadny problém, iba ju odstaviť, má 2,5 r a kojí sa stále.
takže moja rada, krm ho ako potrebuje, t.j. koj na požiadanie, hoc aj každé 3 hod., ak je spokojný a nereve. a UM by som zrušila úplne.

niky21
7. aug 2016

@priora aby nevrackal keď mu dá aj mm aj um naraz...

priora
7. aug 2016

@niky21 deti vrackaju je to normalne len treba vediet, ze kolko aby ho neprekrnila ja som vedela ze mne pije 50ml napr tak este vypila 60ml a bolo ok.,, ale tak to hovorim o mojom dietati kazde je ine.,, ja som dlho dokrmovala svojim lebo som mala plny mrazak tak som to aspon spotrebovala.,,

susedka
1. feb 2019

@ladynaamah moja skusenost 🙂 ja som syna kojila aj prikrmovala nakolko mu odo mna mliecko nestacilo. Kazdy mi daval rady ze urcite mu moje staci ale len sa chce podudkat ze mu mam davat aj kazdu pol hodinu prsnik a ked place to nie je od hladu ale od toho ze chce byt na prsniku. Tak ako matka roka 🙂 som to jeden den takto skusila...syn bol večer od toho placu az zachripnuty chudak bol hladny.Kazde dieta je ine a niektore potrebuje aj prikrm , nerieste to priberanie on nebude tak priberat stale mesiac co mesiac, vsetko sa ustali ...dajte hlavne na samu seba a na svoju intuiciu .....moj syn ma teraz 2 r a s jedenim spekuluje niekedy az velmi 🙂