Ako poznám, že je dieťa hladné?

zuzanaklin
4. sep 2013

ahoj mamicky viem ze je to dost hlupa otazka, ja mam 3 mesacneho chlapceka a chcem mu davat papat tak po 2 az 3 hodinach ale on si niekedy nepyta tak ze place, ale len sa zlosti a ked si ho prilozim k prsniku tak chvilku potaha a potom ho len tak natahuje a vypluje a da dnu, zlosti sa aj na nom. Neviem ci je hladny alebo to robi lebo je unaveny, mliecko mam takze to nemoze robit preto ze by mu nic neslo.... prosim poradte

nikolet_89
4. sep 2013

no asi ti neostane nic ine len skusat, napr. mu das papat o 13-tej tak dalsie papanie daj az o 16-tej ak bude moc mrzuty daj skor, ak nebude a pekne sa napapa tak skusaj tie 3 hodinky rozostup i ked je to dost individualne, lebo nie kazde dieta papa presne kazde 2-3 hodiny, moja mala niekedy nepapala 4 hodiny az na 5-tu si pytala a inokedy uz po 2 hodinach a pytala si placom, ked sa zlosti dala by som mu dudel nevidim zmysel v tom aby si mu dala prsnik, ked sa zlosti tak ci tak a neukludnuje ho to a ani nepapa...

babo_n
4. sep 2013

baby ja ked som kojila moj malý papal aj každú hod a pol a to ceckal dobrých 20min....takže skor si myslím ,že je hladnunkavý..každé bábo je iné...ale to počujem zriedkavo,že 3mes bábo papá každé 3hod kojene...neviem ti v tomto pomoct skús prikladať častejšie 🙂 držím palce

evita_g
4. sep 2013

Podla mna, ak by sa zlostil preto, ze je hladny, upokojil by sa po prilozeni k prsniku. Mozno je to len maly "nervacik" 🙂

xlucia
4. sep 2013

ked netaha, hlady nie je. mozno sa mu nieco zle zazdalo. mozno ho zabolelo brusko, mozno si potrebuje prdnut,a mozno len potrebuje na ruky ku tebe... musis skusat

kikuleenka
4. sep 2013

Ahoj, tuto otazku som polozila mojej mame asi 1000x :D samozrejme odpoved som sa nedozvedela, resp. Iba taku, aku Ti teraz dam ja - nic sa neboj, naucis sa to rozpoznavat, resp. Dobre odhadnut, len to chce este trosku casu. Podla mna so 100% istotou to bude az vtedy, ked si naozaj vypyta (ham a pod.), dovtedy to bude hlavne na tvojom uvazeni a ponukani mliecka ci inej papi 🙂

lesana88
4. sep 2013

mne sa tak zlosti a nedobre papa ked je uz unavena a nevladze tahat...ak mozem poradit, nepozeraj na hodinky, pozeraj na maleho a casom sa naucis kedy davat papat 🙂 ale radsej skusat a davat castejsie!

jamabe
4. sep 2013

Skús sa pozrieť sem: http://blog.sme.sk/blog/19023/263952/Table2.JPG
Celkom zaujímavé... u nás to sedelo... 🙂

linda20111
4. sep 2013

Ahoj, moj maly sa zvykne tak zlostit vtedy ked je unaveny ale nechce zaspat, tak ho musim uspavat. Ale kym som kojila ked bol unaveny zvykol mi zaspat na prsniku..Treba skusat vsetko tak ako pisala xlucia vyssie, aby si na to prisla co vlastne chce. Moj maly ma 8mesiacov a tiez niekedy neviem o co mu ide :D vacsinou sa trafim alebo uz predpokladam co by mohol chciet ale niekedy ma spravna moznost napadne az posledna 🙂 🙂 na tvojom mieste by som skusala najprv ho podrzat hore na rukach pre pripad keby potreboval grgnut, hrat sa s nim, dvihat nozky, masirovat brusko, skusit dat aj caj lebo napr moj maly je casto smadny a mlieko vtedy nechce iba caj, skontrolovat plienku, ci nieje pokakany, pocurany, ci ho nic netlaci...

anjelicek94
5. sep 2013

ahojte moj malicky 3tydnovy synator ma z mliecka na jazycku zabu...Ako mu ju odtial vycistim??? Moze byt nepokojny kvoli tomu?
Dakujem

zuzi0110
5. sep 2013

Anjelicek94 si si ista že je to žaba? Nie je to iba mliečny kameň? Ak je to žaba tak by to mal vidieť pediater.