Ako zistím, že nemám mliečko?

ivetkab.
2. okt 2010

Náš synček má 8 mesiacov a týždeň. Asi dva týždne už odmieta prsník. Keď ho nútim, aby si aspoň raz "cucol" tak sa otočí, alebo rozplače. Priznám sa, že je to pre mňa trošku stresujúce, lebo neviem či ešte mám mliečko, či ho už nemám, či mám malého nejako nútiť, alebo čo vlastne s tým. Papká mi už všetku ostatnú stravu, takže hladný mi neostáva ... 😀

samasa
2. okt 2010

jednoducho- skús odstriekat....

anjelicek26
2. okt 2010

niektore deti sa v tomto veku odstavia a s mlieckom to nema nic. Nutit ho nema vyznam. Ak chces vediet, ci tam mliecko je, predklon sa bez podprsenky dopredu a chyt si prsniky, budes citit objem/vahu ak si ich chytis. Ak su mäkke, mlieko tam nie je... ak je tam tvrdsie "jazero" tomu hovorim ja, tak je tam mliecko. Nie kazda zena vie odstriekat - to treba robit pravidelne od zaciatku, inak neodstriekas tolko, kolko v prsniku skutocne je.

traktor
2. okt 2010

nemyslim si, ze podla odstriekania budes vediet ci mas mliecko..teda myslim si , ze U KAZDEJ Z NAS JE TO INE...pri prvych detoch som nemala problem odstriekat si mliecko, pri matkovi ano..neslo to skoro vôbec, mozno len par kvapiek, prsniky aj na omak boli akoby prazdne...a pritom krasne prospieval, priberal..takze mliecka bolo dost...8 mesiacov je vek, ked si myslim, ze vela deticiek/ nie vsetky 😉 /..zacnu akoby strajkovat a mliecko odmietaju...prisla tuha strava, idu zubky...pricin je vela..niektore deticky sa aj same odstavia...jednoducho si povedia dost a mliecko nechcu/mne sa tak patko v jeden a pol roku odstavil/...ty sa hlavne nestresuj, krasny zaklad si mu dala 😉 ..skusaj mliecko ponukat napr. len rano a vecer..neviem ci sa ti budi v noci..ak ano tak vtedy skusaj...mozno sa to podda a pôjde to..a ak nie..vsak papa uz aj ine, zarad do jeho jedalnicka viacej mliecnych vyrobkov, ktore pokryjú jeho mliecnu davku 🙂 ..ako som pisala , zaklad si mu dala , tak bud v pohode 🙂