Čím sa dá ovplyvniť dľžka kojenia?

williamjozef
3. sep 2010

ahojte mamicky ,mam jednu otazocka .
maleho som kojila len 3 mesiace,ale tentokrat by som rada vydrzala co najdlhsie,ak budem mat mlieko .
pri malom som jedla vsetko,moc som si neoddychla a dost som bola nervozna.
jedneho dna proste odmietol prsnik a skoncili sme .
mal aj koliku,velmi casto.
da sa nejako aj toto ovplyvnit,ci uz jedlom ,alebo nejako inak???/
viem ze zavisi aj od miminka,ale nieco mozem ovplyvnit aj ja.
DAKUJEM ZA ODPOVEDE CO MI POMOZU

ichbinich
3. sep 2010

Ako prve ma napada - pozitivnym pristupom 😉

Dva negativna vplyvy z posledneho kojenia si spomenula - stres a nervozitu. Koliky mozes ovplyvnit len ciastocne.
Takze, napriek tomu, ze budes mat aj velkeho syna aj malinke babo - snaz sa nestresovat.

Daj si pomoct, ci uz od manzela alebo babky alebo kamaratky. Hlavne, aby si mala pohodu a klud na kojenie. Vykasli sa na upratovanie, prvorade je babo. A ze manzel neuprace podloa tvojho standartu, kasli na to. Ked budes mach chut (!) a cas, mozes si upratat po svojom. O velkeho synceka nech sa tiez stara manzel, babka a pod. Samozrejme, ze ho nemozes zanedbat, ale uz by mal byt dost velky na to, aby pochopil, ze to male babo ta potrebuje ovela viac ako on, velky chlapec. Ale musis si najst cas aj na neho, ked bude babo spat alebo tak, aby sa necitil odstrceny. Lebo to by bol nepriamo stres pre teba a zase by to mohlo negativne ovplyvnit kojenie...

Stravou mozes ovplyvnit tvorbu mliecka pitim, cajmi na podporu kojenia, Vineou, a hlavne pestrou stravou. Ak bude treba, obrat sa na laktacne poradkyne alebo tu na annag (v teme dakujeme annag). Aj laktacne krizy sa daju prekonat, napr. aj pomocou homeopatik. Nezabudni, ze kojenie je o dopyte, ponuka sa upravi 😉

Prajem vsetko dobre a skus si pocitat v tej danej teme, mozno najdes odpovede aj na tvoje otazky a precitaj si hlavne http://dojcenie.wordpress.com/, to je stranka annnag, laktacnej poradkyne, ktora radi tu na konikovi.

Prijemny zvysok tehotenstva a vsetko dobre!

williamjozef
autor
3. sep 2010

@ichbinich dakujem ti,pocitam si 😉