Kojenie z prsníka, z ktorého som doteraz nekojila

anicka246
5. mar 2014

Ahojte mamičky, nevedela som ako nazvať túto tému.. malý má 5,5mesiaca, do dákeho 1 mesiaca som kojila z obidvoch aj ked horko ťažko čo sa týka jedného (menšieho) prsníka, malý sa nechcel chytať, robil riadny cirkus tak som to vzdala, teraz som si ale všimla že mi z neho mlieko ide, ked sa sprchujem, alebo ked si stlačím prsník.. prosím vás, je ešte šanca že by sa mi chytil na ten prsník? Bojím sa to aj vyskúšať že bude zase len plakať, a potom ledva chcel aj z toho dobrého.. aspoň vtedy, neviem či ked je teraz už väčší či by to nebolo lepšie.. prosím vás budem vdačná za hocijaké rady.. dakujem vopred

ivetoy
5. mar 2014

Urcite zacni!!!!...a predtym ako pojdes z neho kojit tak by trebalo ho presne ako v sprche teplou handrou zacat masirovat a hlavne bradavku ,aby sa dostal do mozgu impulz ,ze niekto on ma zaujem,,,takze sama ho zacni masirovat,hraj sa s bradavkou,nieco teple nan a potom ho ponukni malemu ako PRVY PRSNIK.,aby zacal z neho silno sat....a ked sa to na prvy krat nepodari nevadi,,stale to skusaj a este by som skusila z neho odsavat s odsavackou....vela vela...mozno aj v sprche ked sa mlieko spusti tak odsavaj.. 🙂
... .keby si nadalej kojila z jedneho tak sa ti zderofmuju budes ho mat mensi oproti druhemu...

katkabac
5. mar 2014

@ivetoy suhlasim....stale ponukni prvy tento prsnik hoci potiahne malo zo zaciatku.A potom ten druhy z ktoreho papa stale.Ja by som tomu dala sancu ked hovoris ze je tam mliecko tak skusit rozbehnut vo vacsom mnozstve.Ked sa stale ponuka tak sa aj viac bude tvorit mlieka.Drzim silno prsteky.Svagrina takto kojila maleho ale on az po roku zacal odmietat jeden prsnik.A veru sa hanbila v lete chodit von kvoli nerovnakym prsiam.

anicka246
autor
5. mar 2014

@ivetoy no ja som mala vždy ten problém, že jeden menší jeden väčší, preto mi aj z toho menšieho nechcel papať, aj menšiu bradvaku mám, a teraz tiež mám dosť rozdiel .. :( no vyskúšam dakujem.. to som chcela vedieť či sa to niekomu stalo, či je dáka šanca že mi ešte z neho bude papať

anicka246
autor
5. mar 2014

@katkabac presne aj ja na to myslím, že čo v lete :( a ešte v plavkách .. no katastrofa už to vidím..

pemizb
5. mar 2014

Skus v noci...ked spinka a zobudi sa na papanie....moj maly nechcel sat a v noci sa vzdy napil...cez den nie....tak skus, ked je rozospaty.

ivetoy
5. mar 2014

A ked uz mate taky nepomer prs tak by som skusila potom opacny efekt stale by som sa snazila co najviac kojit z mensieho prsnika a tym padom sa v nom zacne tvorit viac mlieka a bude sa aj roztahovat tkanivo a je tu sanca na napravu,a skuste potom po kojeni ten maly prsnik este odsat na maximum...a potom vypit pol litra vody 😀 ....Ja som mala este pred kojenim mensi nepomer ,to ma asi kazdy a tak som skusila tento recept a teraz ich mam sice male ,ale uz rovnake 😀

emocia
5. mar 2014

@anicka246 ahoj, píše ti laktačná poradkyňa: Báječné 🙂 – prikladaj ho na tento ožitý prsník v situácii, že sa iba precitá zo spánku, vtedy má dieťa viac trpezlivost vytiahnuť aj ťažšie dostupné mlieko. Hneď ako ho prisaješ, stač prsník, ruka vo forme písmena "C", palce hore kus nad dvorcom, ostatné prsty zdola zvierajú prsník. Nevytváraj pumpu, iba drž, tlač. Ak prestane sať, teda ak si urobí prestávku, tak povoľ tlak, ale nepúšťaj prsník. Hneď ako začne opäť sať, zase stlač a drž, nevytváraj pumpu, vždy iba stláčaj. Výborné je, aby si ho nosila v nejakom nosiči, aby sa mohol čo najčastejšie prisávať, počas dňa buď s ním aj v posteli, kontakt "koža na kožu", kedy sa po uložení môže na tebe možno aj vyspať, a pri precitaní sa prisať na tento objavený prsník. V noci ho ponúkaj prednostne. Veľmi držím palce! Pozdravuejm, Alena BA