Dojčenie dieťatka len v noci

mandyv
10. nov 2023

Ahojte, chcela by som vedieť, ak máte skúsenosť, ako dlho ste dojčili ak to bolo len v noci? Cez deň ju neviem udržať na prsníku, ale v noci sa mi veľmi dobre dojčí (vstávanie mi nevadí) 😊 ďakujem ..akt. máme 5 mesiacov

anjelicek26
10. nov 2023

Moj sa od 4 mesiacov dojcil len v noci a od 9 mesiacov odstavil uplne... az rok neskor mu potvrdili laktozovu intoleranciu... rozospaty tahal automaticky, ked bol hore, ani nahodou...

nelca0510
10. nov 2023

@mandyv a keby si ju mala podopretu a chodila s ňou po miestnosti?

mandyv
autor
10. nov 2023

@anjelicek26 my sme s tým doteraz nemali problém, ale posledné dni ju zaujíma všetko iné, keď ju mám na prsiach 🙄 snažím sa ju aj v takom polospánku ale cez deň to nie je ono 🤔

mandyv
autor
10. nov 2023

@nelca0510 ona sa potrebuje obzerať po miestnosti , všetko ju zaujíma a obzerá si to..preto sa mi najlepšie teraz kŕmi fľašou, ale svoje sa mi odsať nedá 🙄

mandyv
autor
10. nov 2023

@anjelicek26 a nemala si málo mlieka potom, keď len v noci? My sme to tak ešte neskúšali, ale teda v noci je to kojenie najlepšie, lebo pekne poťahá

maryetta
10. nov 2023

Ak je to “len” tym tak bysom to neriesila. Ak je hladna nebude ju zaujimat okolie. Zase uz je to babo predsa vacsie… a viac vnima okolie co je uplne normalne.
Taktiez-zacnes pomaly prikrmy a uz nebude tolko chciet prsnik ani cez den-postupne sa to vsetko ustali uvidis 🙂
Joooj az som si zaspominala ked boli v tom obdobi. Prisali odtiahli. Prisali sa odtiahli. Prisali sa a s prsnikom hlavu otocili 😂😂😂😂😂

mandyv
autor
10. nov 2023

@maryetta presne to aj robí - prisaje sa, dotiahne, usmeje sa na mňa a znova prisaje 😃 lenže toto zopakuje niekoľkokrát , potom začne dvíhať hlavičku aby sa lepšie poobzerala a ja ju len naháňam s prsnikom celý čas 😃 a potom mi malo zje a bojím sa aby nebola hladná tak jej dám ešte fľašu no a začarovaný kruh začína... Doteraz sa proste najedla a dobre a teraz takto špekuluje 😃

maryetta
10. nov 2023

@mandyv prsnik nie je iba od hladu. Ale to uz asi ja vies. Ver ze keby bola hladna tak okolie ju zaujimat nebude. Uz je vacsia. Viac vytiahne. Uz nemusi papat 10minut. Mozno jej staci polovica z toho a potom je to prsnik uz len na zabavu. Resp na taketo kontaktne mojkanie a upokojenie.
Ak je to ozaj iba to tak flasu by som nedala. Lebo zase si moze potom prsnik pytat na to “mojkanie” a bude na prsniku viac vystrajat lebo ved potom dostane flasu. Ako zase mozes byt rada ze aj flasu vobec chce. Moji flasu nechceli ani ked som im neskor cajik/vodu davala.