Dojčenie na požiadanie a občasné prikrmovanie

lucy56
26. jan 2012

Netusim ci tu je takato diskusia,ak ano admini ma presmeruju.Zaujimalo by ma ,aky mate nazor na dojcenie na poziadanie dietatka a sucasne obcasne prikrmovanie UM, lebo ja sa od zaciatku snazim mojho maleho vylucne dojcit,ale moje dieta byva hlavne navecer hodne hladne, a nestaci mu mojho mliecka a vsetky prostriedky na zvysenie tvorby mlieka mam vyskusane,vratane casteho prikladania ale proste moj maly ma aj tak malo, nestava sa to kazdy vecer, skor vzdy koncom daneho mesiaca,akoby mal vacsiu potrebu mlieka nez mam ja v prsnikoch tak davam UM, nenecham ho predsa plakat od hladu a musim povedat ze vobec neodmieta prsnik a nema problem ani s flaskou od zaciatku.Tak pridajte svoje nazory ak su tu aj take maminy,lebo ja tu vidim len dve skupiny ,tie ktorych deti su na UM,alebo potom matky co vylucne dojcia.

bleee
22. feb 2012

@lucka127 uz teraz ta obdivujem ako zvaladas 3 deti a tym nocnym budenim... pokial trochu sunaru pomoze, tak to urcite pories s nim. Idealna matka sice nebudes, ale budes spokojnejsia ty a tym padom aj deticky. Moj maly ma teraz 3,5 mesiaca a budi sa castejsie ako ked bol mensi, uz sa niekedy stane, ze aj pred polnocou, potom o 2 a 5,30 je uz zobudeny definitivne. Vstavat mi nevadi, problem je ho naspet uspat, najnovsie sa nechce uspavat pri cucani na prsniku, nacuca sa, bradavku vypluje, otvori ocka a pozera, ziva... Tejto noci som ho uspavala od 2 do 4.00, potom vsat manzel a do 5.00 ho nosil na rukach, aby zaspal. A o 5.30 mal uz definitivne rano. Este musim dodat, ze posledne 2 tyzdne som prestala vecer dokrmovat, lebo sa mi vidi, ze mam viac mlieka a niekedy sa mi uz ani nechce. Ale asi zas zacnem, lebo cele noci ho uspavat je hardcore...

lucka127
22. feb 2012

@bleee no ved to uz ked bude mat aspon ukonceny 4 ze tomu clovek pichne na vecer kasu 😀 ..ked mi je to luto aj dat mu toho sunaru ked mam tolko mliecka..a zas kazde baabtko je ine ci by nespohodlnel na flasi 🙂 chlopi su betari 😀 no ved uvidime ale zase ak mam byt cez den mrtva tak to budeme musiet poriesit nejako🙂)tiez zacina skorej vstavat nas ma 3 mesiace aj dake dva tyzdne🙂)

beton
23. feb 2012

@lucka127 snad len male upozornenie, ze sa moze stat presny opak. dieta nebude dojcene, nebude mat dostatok kontaktu s tebou a bude si to v noci este viac vyzadovat. takze mozno budete vstavat ovela viac. len kvoli tomu, ze rataj aj s touto moznostou. urcite je jednoduchsie mat prsnik a pocas spanku ju nakojit ako to potom riesit nosenim v noci. kazde dieta je ine.... 7 mesacne dieta sa samo neodstavi za ziadnych okolnosti. ty si ju vlastne postupne odstavovala, napr. aj tym sunarom. a kedze si menej dojcila, sla aj tvorba mliecka dole. moj nazor je, ze dojcenie je pre lenive a zaneprazdnene matky. nic jednoduchsie, ako utisit dieta a upokojit ho nie je ako mu "zapchat usta" prsnikom :o)) vela stastia

lucka127
24. feb 2012

@beton zlatik neviem kolko deticiek mas ty🙂)ale u nas to bola dobra volba, nebola som leniva len som jednoducho nevladala bolo toho privela, a v noci ani nehovorim, a mala bola v pohode prsia sommala neustale naliate..ale kazde dietatko to berie inak,podla mna neexistuje jeden jediny vzor ze kazda matka ma dostatok mlieka ked bude casto prikladat, vela robi podla mna aj psychika a pokial ma byt matka v strese je pre nu lepsie ist radcsej na tu um ako mat uplakane a nestastne babatko..nas prvy nebol knizny typ ani nahodou a to v nicom az doteraz je to proste taka povaha ako je,odvterdy neodsudzujem nikoho, nakolko viem ze je aj takyto typ,proste tisic ludi tisic chuti a tisic deti,myslim ze to trosku uz viem posudit vsak mam tretie🙂)

beton
24. feb 2012

@lucka127 ja vravim o sebe, ze som leniva. lebo zastavam nazor, ze dojcenie je pre lenive a zaneprazdnene matky, asi si to zle pochopila. ja sa citim zaneprazdnena matka, niekedy leniva :o)) preto odporucam dojcenie aj teba, ako vytazenej matke. je to jednoduchsia volba. onedlho vyjde clanok o nasom dojceni, dam ti potom link, aby si si to vedela porovnat, mozno aj predstavit. pravda je, ze po vojne je kazdy general :o))

lucka127
24. feb 2012

@beton jj prepac zle som to pochopila🙂)a stym generalom cita pravda hehe 🙂 kolko veci som uz pozabudlaa len teraz pri malom zistujem🙂)

timuss
24. feb 2012

@lucy56 ja som presne ten istý prípad ako ty...ja teda môžem prikladať ako často chcem, ak nie som oddýchnutá a psychicky v pohode mlieka nemám dosť...zatiaľ som sa však vyhla UM, vždy sa mi podarilo radšej si oddýchnuť a vypnúť ako donekonečna prikladať, malá vydržala a mlieko sa zase spustilo...no teraz už pár dní sme hore v noci každú hodinu a pol a aj keď ju stále v noci prikladám mlieka mám stále menej a menej...takže ja jednoducho neverím, že by paušálne platilo, že čím viac prikladáš tým viac mlieka...podľa mňa len do istej miery...lebo ak si už z toho na prášky a odpadávaš od únavy, lebo v noci nespíš a nespíš ani cez deň, tak nemáš šancu mať dosť mlieka...aj oddych je dôležitý...ja teraz neviem ako ďalej, takto už nevládzem, UM nechcem dávať, no moja malá už má 5 a pol mesiaca, tak možno začnem s mrkvičkou, možno jej už mliečko jednoducho nestačí...

lucy56
autor
24. feb 2012

@timuss to som rada ze aspon niekto to ma podobne, ja presne to iste, a tiez sa mi maly budi teraz kazdu hodinu a pol, tiez mam pocit ze mu mliecko uz nestaci, a ako sa da spat a oddychovat to netusim,lebo ja som cely den sama s malym,muz chodi o 6 domov, v noci tiez som hore iba ja aby sa on vyspal do prace a nakojit ho nemoze teda nema zmysel aby vstaval k nemu on,takze unavena som riadne,a mne metoda prikladania nefunguje od zaciatku a na unavu som nenasla tiez riesenie takze prirodzene ze je mliecka menej a mne zas nejako bytostne neva ze dam UM, aj tak moj maly by mal ako kejeny mat lepsiu imunitu a uz za 4 a pol mesiaca je druhy krat chory,takze neviem ci plati ze je kojenie lepsie pre dieta,nejako v podstate okrem financnej vyhody som inu zatial nepostrehla

timuss
24. feb 2012

@lucy56 ja nechcem UM, hovorím si, že keď som to vydržala doteraz, tak už to hádam nejak vydržím, ale inak nie som zásadne proti UM...inak dám sem príklad zo života...mňa mama kojila tak 3 mesiace, lebo začala" strácať mlieko", to jej vtedy nikto nepovedal, že to je normálna laktačná kríza, tak prešla na sunar...no a ja som nikdy vážnejšie chorá nebola, nemám žiadnu alergiu, a čo sa psychickej stránky týka som myslím celkom silná, vyrovnaná...no a moju kamošku matka dojčila 4 roky (!) a je stále chorá, mám pocit, že na všetko má alergiu a teda vôbec nie je ani samostatná, ani vyrovnaná, všetko ju trápi a stále je depresívna (napriek tomu je to super kamoška a mám ju veľmi rada🙂, takže si myslím, že nič neplatí na 100 %....
som za dojčenie, ale nie za každú cenu...🙂 inak, už stále viac si myslím, že môj problém aktuálne už nie je v tom, že nemám dosť mlieka, lebo dnes vždy, ako som ju nakojila som si dokázala niečo ešte aj vytlačiť, takže malá by dokázala ešte viac vytiahnuť, napriek tomu si už pýta každú hodinu a pol, zrejme je čas začať so zeleninou...uvidím ešte cez víkend ako bude...

lucy56
autor
25. feb 2012

@timuss tiez si myslim ze dnes je to skor o propagacii ake je dojcenie zdrave,ale asi je to ako vsetko individualne, kazde dieta je ine a inak prospieva, ja tiez som bola kojena len do 3 mesiacov a tiez som zdrava, bez alergii a celkom psychicky ok, aj ja si niekedy myslim ze maly je len lenivy tahat,papa len ked mu ide prudom mlieko a potom ked uz nie sa odpoji, jedine kedy sa naje kvalitne je v noci v spanku, no u nas prikrmovanie zeleninou som radsej odlozila kedze mrkva sposobila ze sa vyhadzal, ma silnu geneticku zataz na atopicky ekzem, takze ja s prikrmami musim opatrne a testovat aj 20 dni ci nema reakciu, a momentalne testujem kasu vecernu

timuss
25. feb 2012

@lucy56 jasné, vtedy treba opatrne...ja si myslím, že hlavné je, aby sme svoje deti milovali a v rámci svojich možností im dávali to najlepšie...či už to je dojčenie, alebo ak sa nedá tak UM 🙂 hlavne nech strávime spolu krásne chvíle 🙂

katrin20
28. mar 2012

Ahojte, prosim o radu. Mala som zapaleny psrnik a teploty. Bolo to pred 3 dňami. Mala mi z neho vysala mliecko na 2x - bol taky plny. Na druhy den uz v tom prsniku mlieko nebolo. Zápal už nie je a mliecko stale nikde. Z jedneho malej nestaci. Stale place. Vobec nespi. To prikladanie nefunguje lebo ona je jednoducho velmi hladna a nechce tahat ked jej vyjdu 2 kvapky. 2-tyzdnove babo predsa nemoze byt 12 hodin denne hore len aby salo... Ja uz neviem co robit. Mam pocit ze ju len trapim. Som uplne vycerpana. Prosim poradte

beton
28. mar 2012

@katrin20 to prikladanie je jediny sposob, ako mliecko spustit, ak mas pocit, ze tam nie je. podla coho myslis, ze tam nie je? kolko mate mokrych plienok denne?
ano, aj 2tyzdnove dieta moze byt 12 hodin hore a len chciet byt prisate...sama som si tym presla. deti su rozne. ked vela place, skus ju nosit. v satke, babyvaku. toto velmi zabera, dieta sa upokoji, ty aj nieco porobis a nie je na tebe cely cas nacucnuta.
ak potrebujes zvysit tvorbu mlieka v tom prsniku, ako pises a castym prikladanim sa to nezlepsuje, kedze nechce sat prazndy prsnik, tak potom si kup cievku CN01 (v kosiciach maju v zdravotnickych potrebach pod hodinami, oproti starej sportovej hale, ako je geriatria). a sprav s odstriekanym svojim mlieckom (v horsom pripade s UM) postup podla linku: http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
tymto sposobom bude dieta sat a zaroven nie naprazdno. stimuluje tak tvorbu mlieka. za par dni by sa to malo dostat do normalu. ty si potrebujes oddychnut, upokojit sa, aby sa tvoje obavy a nepokoj neprenasali na dieta. deti velmi rychlo vycitia, ked matka nie je ok a preberaju jej nalady. babo mas este malinke, musite si na seba zvyknut, neboj, aj to vecne knucanie raz skonci :o))

blanch12
28. mar 2012

@katrin20 presne toto som zazila....vacsina mamiciek a LP radi - prikladaj a prikladaj (okrem ineho..)....verim, ze je to asi jeden z najlepsich sposobov spustenia mliecka, ale co ked babatko nechce ani za ten svet ist na prsnik a cim viac prikladam, tym viac sa zlosti a bucha ruckami a hneva sa a place a krici a nechce tahat...mala nervna a ja na pokraji zufalstva lebo viem, ze mi mala place od hladu..skusala som vsetko mozne aj nemozne, dokonca nepomohlo na ukludnenie ani "telo na telo"..mohla som robit cokolvek aj tak som skoro tri tyzdne bola s minimom mliecka..Dr radila UM na dokrmovanie, ale ja som bola "poznacena" tym, ze MUSIM kojit - vsetci to vravia, vsade sa o tom pise.....prikladanie u mna absolutne nefungovalo!!! co vsak pomohlo namiesto prikladania bolo odsavanie(odsala som tak 20ml asi za pol hodiny z jedneho prsnika a z druheho 10 ml - ta toho mliecka naozajj nebolo ☹...mam pocit, ze som na odsavacku bola nacucnuta tri tyzdne v kuse...to co som odsala a dala do flase - to vypila bez problemov!! (hihi a dnes nechce flasu ani vidiet 😀)...a NELUTUJEM , ze som vydrzala...rozbehlo sa to, a dnes ma drobec 6,5 mesiaca a stale kojime a uz aj papame masko 😀....kojit ju a pozerat sa pri tom na nu je nadherne!!!bolo to velmi tazke a uz som bola naozaj zufala a chcela to vzdat, ale ak este vladzes - tak vydrz - skus vsetko kto ti co radi...2 tyzdne je malo na to, aby si to vzdala...urcite je to tazke - si po porode, este ku tomu aj ten prsnik - hormonalne zmeny, unava...je toho dost, ale povedz si, ze o par dni si to budete uzivat ;)

lucy56
autor
31. mar 2012

@katrin20 skor skus nejake prostriedky na spustenie mliecka,homeopatika ricinus,ale tie mne nezabrali,lepsi je more milk plus, obsahuje benedikt a senovku na mlieko a do 24 hod by malo mlieko nabehnut a malu prikladaj aby bolo prso stimulovane a skus si potom odsat, ja som mala trhlinky na zaciatku a kojila som cely den len z jedneho zakial som druhy liecila aby to tak nebolelo priserne a tiez v jednom som mala od zaciatku menej mlieka ako v druhom,a dobra rada je prilozit dieta na ten prsnik kde netecie vzdy najskor ked je velmi hladne aby poriadne potiahlo a az potom prelozit na druhe prso, a samozrejme je psychika ,teda co najviac oddychovat ale to v tych prvych tyzdnoch je skor utopia ako realita

lucy56
autor
31. mar 2012

@katrin20 skor skus nejake prostriedky na spustenie mliecka,homeopatika ricinus,ale tie mne nezabrali,lepsi je more milk plus, obsahuje benedikt a senovku na mlieko a do 24 hod by malo mlieko nabehnut a malu prikladaj aby bolo prso stimulovane a skus si potom odsat, ja som mala trhlinky na zaciatku a kojila som cely den len z jedneho zakial som druhy liecila aby to tak nebolelo priserne a tiez v jednom som mala od zaciatku menej mlieka ako v druhom,a dobra rada je prilozit dieta na ten prsnik kde netecie vzdy najskor ked je velmi hladne aby poriadne potiahlo a az potom prelozit na druhe prso, a samozrejme je psychika ,teda co najviac oddychovat ale to v tych prvych tyzdnoch je skor utopia ako realita
@katrin20 a este ma napadlo ked uz naozaj bude velmi hladna kludne daj UM, ale iba povedzme raz denne navecer aby mala lepsi spanok v noci, nic hrozne sa nestane ked si pokial sa mlieko spusti pomozes UM, ja som to tak robila uplne od mala a kojim dodnes a ver mi ze tych kriz laktacnych a rastovych sprintov som si uzila dost, maly je hlados a kazdy mesiac sme mali tyzden na UM co mu moje nestacilo

katrin20
1. apr 2012

Dakujem za rady. S tym oddychom je to pravda lebo v noci ked vstanem tak je toho mliecka predsa len viac (aj ked stale zalostne malo). Len kedy oddychovat 😉 Ja to nevzdam. Budeme bojovat dalej. Aj ked pouzivam aj UM lebo inak to v nasom pripade nejde. Ale ked spinka tak odsavam kolko sa da a potom jej dam moje. Lebo ona jednoducho nechce tak dlho tahat. Potrebuje si aj pospat lebo je neuveritelne nervozna. Uzivam aj senovku a benedikt ale nemam pocit ze to zabera. Teda neviem za ako dlho by to malo zabrat.... Este raz dakujem za povzbudenenie a rady.

zdraviezprirody
1. apr 2012

Zaujímavé je čítať, že koľko ľudí, toľko názorov. Téma dojčenia sa mi páči, mám krásne spomienky...
Ja som vychádzala z toho, že dojčiť je prirodzené, že materské mliečko obsahuje všetko, čo bábätko potrebuje. Uhasí smäd, nasýti, má ideálne zloženie, vhodnú teplotu, je okamžite k dispozícií . Vyššie som čítala názor, že je aj pre lenivé mamičky. Hrdo sa k ním hlásim. 😉 Neriadila som sa podľa hodiniek Ja som svoje deti kojila neustále,....keďže nepoznali cumlík ani fľašku, bola to pohodička 😵 .
Môj názor je, že pri dokrmovaní z fľašky riskujeme stratu mliečka. Bábätko bude ( hoci po čase) lenivé namáhať sa saním, keď z fľašky potečie...A tiež bolo písané, že mliečko sa tvorí podľa toho, koľko prikladáme, aký je dopyt. Kŕmenie z fľašky zredukuje tvorbu MM.
Som zástanca názoru...prikladať stále, keď bábätko je nepokojné....čiže na požiadanie 🙂.

boka79
6. apr 2012

@zdraviezprirody

Ahoj, ja som tiez toho nazoru, ale vsade pisu, ze nema sa prikladat castejsie ako kazde dve hodiny, koli brusku, tak ako teraz , lebo moj maly by niekedy aj za pol hodinu chcel.

mimi
18. máj 2012

Obnovujem tuto temu. Momentalne sa trapine s dojcenim. Mam pocit, ze mam malo mliecka, po krmeni som ju aj vazila a vypila iba 40ml, tak som ju musela dokrmit z flasky. Od vcera jej davam iba prsnik, ale koncime pri 1,5 hodinovych intervaloch. Obavam sa, ci to takto stale bude a ci sa mi laktacia vobec rozbehne. Doma mam este jedno dieta, ktoremu sa treba tiez venovat a vzdy ked pride za mnou, tak mam malu na cicikoch. Neviete mi poradit z vlastnych skusenosti ,ci ste castym prikladanim ziskali viacej mliecka a ako dlho ste s tym bojovali? DAkujem

cicimon
18. máj 2012

@mimi u nas bolo bezne 1,5h kojenie... teda s vynimkami ked spala.... a krmenie z flase je najlepsi sposob ako skoncit s kojenim..

mimi
18. máj 2012

@cicimon a vydrazala si kojit alebo si to ukoncila? JA by som strasne chcela kojit, ale ked mi bude mala na prsiach kazdu 1,5 hodin, tak nic neporobim 😢 Pri malom som mala podobny problem, ale tam to slo lahsie a pri tomto sa mi to zda tazsie.

cicimon
18. máj 2012

@mimi hej, kojila som 19mes
flasu, cumel a pod nikdy nevidela

mimi
18. máj 2012

@cicimon a pamatas si este ako dlho to trvalo teda to 1,5hodinove kojenie? Pri malom sme sa trapili 2 mesiace a vydrzali sme sa kojit 2,5 roka.Tiez flasku a cumel potom odmietal a hned presiel na pohar. Beriem homeopatika, pijem caje a mam pocit, ze mi to nepomaha. Najhorsie je, ze mam obavy, ci sa dost napapa, lebo ona je taka kludna, trochu potiahne a ma dost. Kontrolujem aj plienky a nie vzdy ma nacikanu, ale ked som jej davala z flasky pit, tak mala vzdy ocikanu plienocku, tak preto som taka neista ☹

cicimon
18. máj 2012

@mimi no z flase deti vypiju mozno aj viac ako potrebuju, ved to tecie lahko a ziadna namaha pri tom. pokial sa nezacali prikrmy tak urcite to bolo tych 1,5h a potom ju tiez este trebalo za kazdym jedlom dokojit, lebo ona jedla strasne malo, aj ked to uz mozno nebolo tych 1,5h

boka79
18. máj 2012

Ahoj, my tiez kojime asi kazdu 1,5 - 2 hod. , ale ide to rychlo - asi 5 min., takze sa to da. Ja by som tiez nedavala flasku, skus casto prikladat, tu senovku a neviem, ako to je s dudlom, ci mate. Ja myslim, ze u nas to potrva, ze kazdu 1,5 hodiny. Zvyknete si. Ved ked kojis, mozes velkemu citat knizku, alebo tak, my to tak robime. Ale flasku vysad, ako pise cicmon.

Ci dost papa ukaze jej vaha a jej spokojst. Nevaz pred a po, len sa zneistis, a popripade si zavolaj laktacnu poradkynu. Drzime palce

beton
19. máj 2012

@mimi tie intervaly, co pises su u takeho maleho babatka uplne normalne. a tiez ti zabezpecia dostatocnu tvorbu mliecka, takze k dokrmovaniu by som sa urcite neuchylovala. nie je to vobec potrebne. babatko si aj tak stale meni rezim, momentalne je nastavene takzo, ale ked uz bude vediet chytit hracku a pod, tak sa zabavi aj inak ako dojcenim. teraz este nic ine nevie, tak jej to dopraj. popri surodencovi najlepsie obstaranim babyvaku, ergonomickeho nosica alebo satky. tak vies aj dojcit za pochodu, behat okolo domacnosti a venovat sa druhemu dietatu. je to vyborny pomocnik, ako to vsetko zvladnut a zaroven neoodpierat tvoju fyzicku pritomnost dietatku, ktore ta momentalne straaaasne potrebuje. urcite si system najdes, da sa to.

mimi
19. máj 2012

@boka79
@beton dakujem za rady. Dnes uz treti den sa kojime, len stale mam pocit, ze mam malo mlieka, necitim vobec plne prsia. V pondelok ideme na poradnu, tak uvidime, co pribera. Ja som ju inac dokrmila, lebo sa hnevala, ked som jej dala prsnik, neviem, asi jej moc z neho netieklo no a vypila okolo 20-30ml. Skusim ju teda nedokrmovat a nemysliet na to, ci ma dost, len tie plienky ma tiez znepokojuju. Myslite, ze kazda by mala byt ocikana? Inac kaka vkuse.

lakte
19. máj 2012

@mimi dolezite je vediet, ci dieta na prsniku naozaj pije, pretoze ak na prsniku nepije tak potom moze byt ako dlho tam chce, nebude prijimat dostatok mlieka. 😉 O tom , ci dieta na prsniku pije hovori pauza v brade, skus sa ty pozriet do zrkadla co ti robi brada ked pijes napriklad vodu a co keby len na prazdno sajes 😉 Ak dieta na prsniku nepije ale saje naprazdo, pomoze stlacanie prsnika, a ak nepije ani po stlacani, treba mu ponuknut druhy, kde stlacanie mozes opakovat.Prsniky mozes prestriedat pocas jedneho dojcenia viac krat.
Ak je potrebne dokrmit, tak ako uz pisali moze sa to pokial sa dieta prisava, co tvoje sa ano, robim na prsniku, kedy sa domrmi bud tvojim odsatym mliekom, alebo UM. Pocikane plienky su ukazovatelom ci dieta pije dostatocne, no ja ti za seba odporucam osobnu navstevu poradkyne 😉 ak das dietatu po nadojceni flasku, tak si vzdy vypije, pouzijem priklad s hadicou , ak ti ju prilozia k ustam vypijes aj ked nechces. A okrem toho, sanie z flase je ine ako sanie na prsinku, flasa ma konstantny tok, dieta velmi rychlo zisti z coho tecie lahsie. A ano ak dieta neprospieva je niekedy nutne ho prikrmit, ale naozaj nieje dovod na pouzitie flase. Ked teraz pojdes k pediatricke, a prevazi ti ju a zisti ze nepribrala, tak ti odporuci dokrm, bohuzial ani nepozrie na to ako sa dojcite. Ak naozaj existuje dovod, ze dieta neprijima dostatok materskeho mlieka, existuje sposob ako jeho tvorbu zvisit, dieta sa docasne dokrmi na prsniku a ked sa tvorba mlieka zvysi plynule sa prechadza na plne dojcenie. Takze moja rada, je poradkyna pri dojceni. 🙂

beton
20. máj 2012

@mimi to, ze su prsia makke nic nehovori o mnozstve mliecka. ani ked nevies nic odsat alebo odstriekat, tak to neznamena, ze tam mliecko nie je. v prvom rade, flasku zahod. ked budes musiet dokrmovat, tak presne ako pise @lakte, urobis to priamo na prsniku cievkou, aby si si zaroven zvysila tvorbu mliecka. ak das flasku, telo nema ziadny signal, ze je mliecka malo a ma ho tvorit viac. z flasky sa navyse pije inak a babatko si pokazi techniku prisavania na prnik, takze opat dojdete k tomu, ze sa dostatocne nenapije MM a tebe sa ho nebude dost tvorit. pockame, ako dopadnete na poradni, ak pekne priberate, tak nie je dovod sa znepokojovat a uz vobec nie dokrmovat. ak vela kakate, to znamena, ze mliecka sa napije dost. najma ak je stolica hnedozlta. kolko mate mokrych plienok denne? pouzivate cumlik?
takisto neodporucam prevazovat. najma ak mas digitalnu vahu, tak tie maju take velke odchylky...pozri do letaku..., ze by som sa tym zbytocne neobtazovala a neznepokojovala. dietatko chce byt pri dojceni aj po nom hlavne v uzkom kontakte s tebou, ako si uz sama zistila. dopraj mu to a naozaj vyskusaj nosit v satke, aby si to stihala okolo starsieho. daj vediet, ako na poradni a ak bude potrebne poriesime. hlavne sa netreba zbytocne znepokojovat, lebo svojou neistotou zneistujes aj dieta. ozvite sa.