Mám 12 dňové bábo a strácam mliečko. Čo robiť?

nicebaculka
23. okt 2012

Ahojte mamicky,,,, mam 12 dnove babatko .. rodial som cisarskym a stracam mlieko kazdym dnom,,, :(.. myslite si ze je to velmi zle pre babo ked asu o tyzden budem uz len krmit nutrilonom???uz teraz musim dokrmovat po kazdom kojeni .. :(... pijem aj cajik na podporu mliecka a nic :( co mam robit?

petrake
23. okt 2012

je tu dost tem ohladom podpory tvorby mliecka , skus popozerat a hlavne, prikladaj prikladaj, mliecko sa spusti. kolko ti vypije umeleho mliecka po kojeni? a hlavne si zmen temu na diskusiu inac ti nikto nevie viackrat odpovedat

henikav
23. okt 2012

Na zaciatku to byva vselijake, nestracaj nadej, mozno sa to este rozbehne a babatko mliecko pekne roztaha. Moze to byt unavou, vycerpanostou organizmu, predsa len cisarsky je dost velky zasah do tela. Ja som tiez spociatku nemala mlieko a dokrmovala a nakoniec sa tak maly roztahal, ze som mala mlieka aj na rozdavanie, kojila som ho skoro rok. No a keby predsa len nie, tak aj tie umele mliecka su dobre, tak si nerob starosti, urob vsetko ako najlepsie vies aby si kojila a ked sa neda tak sa neda.

sachmetttt
23. okt 2012

Tak to si uplne moj príklad..císarsky rodila som 3dni....mliečko nič v porodnici sa nedostavilo...Malá v porodnici plakala odhladu nakoniec som ju tam prikrmovala...Pila som čaje vela vela vela vela vela vody,snažila som sa jest,,Malu som pomaly non stop prikladala,kupila som si osvavačku stále odsávala a ešte i nejaké špec.tabletky a nič..(po každom krmeni vážila kolko mliečka cca odo mna vypila).Bohužial asi po mesiaci alebo dvoch som to vzdala a dávame nutrilon .A myslím že malej nič nechýba má 7mesiacov 8kg a je táááák dlhá.. 🙂 .Moc držím palce nech sa dostaví

malapepka
23. okt 2012

Ahoj. Aj ja som mala málo mlieka, ale s pomocou sestry som to rozbehla - uvidíme dokedy. Pijem veľa vinei (odbublinkovávam ju), veľa čajov, meltu, rascovú polievku a brala som aj homeopatiká ricinum communis 5ch. V zálohe mám aj senovku grécku. A hlavne - stále malého prikladám. Cez deň nedávam fľašu, radšej ho po 10 min. priložím a celý deň sa iba kojíme. Dnes večer mu asi už ani fľašu nedám, lebo z toho je ten problém - na čo by drobci pracne ťahali mliečko, keď ho dostanú naservírované a bez "roboty". Kludne môžeš aj cez IP.

zuzin78
23. okt 2012

Mozno sa tvoje babo malo napapa a unavi a potom sa mu nechce tahat . Hlavne klud ked budes dokrmovat budes aj tak ta naj maminka pre svoje babo. niekto ti bude radit prikladat a niekto aby si to vzdala a dala UM Ohladom UM ti neporadim nepoznam ho starsiu som kojila 31 mesiacov a mladsiu stale kojim . Pri mladsej nic nepijem a mam mlieka dost a rodila som cisarskym , pri starsej mi mlieko nabehlo az po 3 dnoch to som rodila normalne
Drzim ti palceky hlavne klud aby si bola spokojna a aby aj babatko bolo v klude 🙂

chovancova27
23. okt 2012

Skús si zavolať laktačnú poradk., či ju správne prikladáš a tak...my sme mali lakt. krízu v 3-tom mesiaci, 3 dni malý reval od hladu, ale nedala som sa, nepodľahla nátlaku okolia zarobiť nutrilon, a mliecko sa znova krásne rozbehlo a odstavovala som ho v 18-tich mesiacoch... chce to hlavne psychickú pohodu, veľa oddychovať, kašľať na domácnosť, vždy si s malou ľahni... je tu veľa tém, naštuduj...

ludka140281
23. okt 2012

mam pocit,že ti to vyhovuje ☹ neviem prečo,ale tak to citim z tvojich slov.....žena nevzavaj sa hned po prvom pade...čo si urobila preto ,aby si si mliečko naštartovala,,,asi ani nechceš nič urobit,ved flašu jej da hocikto...skus to aspon je to ešte kratka doma,ak velmi chceš,tak to pojde 🙂 ,,tak držim prsty,ved tvoje mliečko je lacne,vždy v spravnej teplote,vždy s tebou kamkolvek ideš,,nieje nič lahšie ako priložit,nakojit a ideš,,,tak sa nevzdavaj,nie hned

alenka600
23. okt 2012

@nicebaculka pit len caj na podporu kojenia nestaci. velmi casto prikladaj, aj kazdu hodinu ked treba, pit vela tekutin,teple obklady na prsia, je aj masazny olej na prsia, homeopatikum ricinum communis 5ch 3x denne 5 guliciek (to zabera velmi dobre a stoji to par penazi, urcite ta to vyde ovela menej ako UM). Tiez som rodila cisarskym a v pohode som prekonala laktacne krizy s tym postupom co som vymenovala.

anickad77
23. okt 2012

Ahoj, ja som takisto rodila cisárskym, síce prvé dve detičky normálne, pri treťom cisársky - bol to šok, mliečko mi prišlo až na piaty deň, takisto malý stále po kojení asi 10min spinkal a potom hľadal, tak sme sa aj každú hodinu kojili, aj domov keď sme prišli, nič iné sme prvé dni nerobili, len sme sa kojili a spali, bolo to veľmi bolestivé, čo sa týka pohybu po cisárskom, no musíš zapojiť niekoho - mamku, sestru, nech ti príde pomôcť navariť, porobiť doma čo ti treba a ty sa len venuj maličkej, veľa veľa oddychuj, ako sa len dá, nie je pravda, že musíš piť veľa, aby si mala veľa mliečka - žena, ktorá dojčí sa má napiť, keď je smädná, najesť, keď je hladná - nenalievať sa a neprepchávať sa zbytočne, mliečko sa tvorí aj tak, je to len o prikladaní a správnom saní z prsníka - treba to len vydržať, je to namáhavé, únavné - no ak chceš, aby si mala noci, že nebudeš bežať do kuchyne ohrievať UM, iba si malinkú priložíš, pár krát si potiahne - stojí za to to vydržať 🙂 prajem ti veľa sily a trpezlivosti 🙂
- to sú moje rady, ja som si takisto na začiatku poplakala, že to nezvládnem, to ustavičné hodinové kojenie, ale ako hovorím, stojí to zato, o chvíľku máme 9 mesiacov a stále sa dojčíme 🙂

danjelca
23. okt 2012

aj ja som rodila cisárskym mlieko až na 4 den a prvých 5 týždnov hroza trápenie mlieka málo do toho zápal prsníka a teraz? Mlieko mi vyteká samovolne až mi je to nemilé🙂)))

zmrzlinka
23. okt 2012

ja som rodila tiez cisarsky a mala som problemi s tym,ze som mala malo mlieka......maly malo priberal,bol stale hladny a unaveny......jedli sme po hodine a pol.......moja mama aj manzel ma stale presvedcovali,ze mam len kojit a ze materske mliecko je najlepsie a maly len plakal a plakal a ja s nim......tak som to utala......kupila som mu Bebu a sme obidvaja spokojni.....zaklad je,aby mama aj dieta boli v klude a v pohode........niekto ani nevie ako a koji aj dva roky a niekto sa trapi,place a aj tak to nema vyznam.Verim ze pri druhom dietatku to bude lespie.....

cinnamon111
23. okt 2012

Strašne škaredé slová od maminy, čo reagovala, že ti to asi vyhovuje, že to cíti z tvojich slov........ Keby ti to vyhovovalo, tak nepýtaš rady... ale to sú rakcie žien, čo to asi nezažili takto zavčasu po pôrode. Ja som si tým prešla, skôr som to zle znášala psychicky. Strašne ma ponižovali a obližovali mi takéto reči......,ešte som sa vždy rozrevala a to bolo to posledné čo som mala robiť... Mne sa to nepodarilo, mlieko mi nanabehlo. Mali sme hne´d Nutrilon. Ale teraz viem, že to nie je koniec sveta nemať mlieko. Dcérka má dnes 8 mesiacov 🙂 a aká baba veliká 9,5 kg, zatiaľ zdravá....dúfam, že aj dlho bude, má 6 zubov. Tak nič sa neboj....nevzdávaj sa, všetko čo ti píšu predchádzajúce maminy rob, ja som pila aj Vineu, pila tie čaje, aj tie homeopatiká, aj tá polievka zaberá .......tak uvidíš.

svetllana
23. okt 2012

Si práve v období, kedy sa hlási laktačná kríza..Mlieka máš menej, ale nie je to dôvod na ukončenie kojenia, musíš len často prikladať..rozkojíš to, len to nesmieš vzdať..Ono sa to potom ustáli a bude dobre, len to nevzdaj! 😉 Prikladať, prikladať, prikladať...-Heslo Tvojich najbližích dní 🙂

daniela242
23. okt 2012

Ja som rodila cisárskym 2x. Pri dcérke to tiež bolo s kojením všeliaké 😝 najprv sa pekne prisala ale keď sa mi spustilo mlieko tak si ho nevedela vytiahnúť. Ale pomohlo hlavne časté prikladanie, zapni si doma TV oddychuj a prikladaj koľko sa dá, malinká sa postupne naučí vytiahnúť si aj zadné mliečko a hlavne častým prikladaním sa ti zvýši tvorba. Chce to hlavne psychickú pohodu, nestresuj sa tým že ho máš málo, proste seď a snaž sa kojiť čo najčastejšie. A na tvoju otázku ohľadom UM. Pre bábo to zlé určite nie je ale Ty stratíš mliečko úplne a to by bola škoda pokiaľ ho ešte máš. To by si prišla potom o ten komfort čo máš len s materským mliekom tzn. nemusíš nič chystať, ohrievať, riešiť cumle fľašky financie atď...Držím palce a prajem veľa pohodových chvíľ pri kojení 🙂

michaela80
23. okt 2012

Tiez mam sekciu za sebou , kopu laktacnych kriz no mala flasku s mliekom nevidela a tiez cumlik nepozna...dokrmovali sme ju vela krat po prste cez sondu kedze mala este problem prisat sa.... pravidelne odstriekavanie pre zvysenie tvorby, cajiky, mozno Costi , vyhodit flasky z domu aby neprovokovali a hlavne laktacna poradkyna 🙂 🙂 🙂 🙂 to ti pomoze nic ine.. ... my sme sa vytrapili poriadne prve 3 mesiace ale stalo to zato a mame 27 mesiacov a stale je kojena ako novorodenec casto..aj v noci 5-6 x 😅

xclusive
23. okt 2012

Senovka grecka a benedikt lekarsky...3x denne z kazdeho po 3 tabletky...alebo ..100% ucinok...donperidon...obsahuju ho napr tabletky costi...ale tie su na predpis alebo na volno je to motilium...naozaj 100% ucinnost

sante81
23. okt 2012

je len na tebe či to vzdás alebo nie. ja bojujem s dojčenskym strajkom uz 2 mes. mlieka mam dost aj pre celu pôrodnicu, ale moja madam je pohodlná a kojím iba v spánku alebo polospánku, dnes mala zase dalsí rekord a papala po 6 hod. jednoduchsie by bolo dat ju flasu, mne by to ulahčilo vlastne všetko, ale naučila som sa ovládat, nebyt nervozna a najkrajsí pocit pre mna je, ked mala papa a je spokojna a sladko zaspí.

ivuska1680
23. okt 2012

mojou odpovedou je okamzite zavolaj laktacnu poradk. !!!
aj mne poradila....nevzdavaj sa...uvidis ona Ti poradi......takze sup sup....a este je lepsie ak ju zavolas k Vam domov ako prehodis par slov cez telefon.....

lusinda1989
23. okt 2012

skus homeopatika na podporu mlieka mne pomahaju a pijem aj vinejku 🙂 a mliecka mam dooost

tetapetra
23. okt 2012

tiez som po cisarskom. Potrebujes vela tekutin. Pila som caj, bezbublinkovu vodu, vineu 😀 . Robila som si rascovo - vajickovu polievku, jedla tvarohove natierky, jogurty. Kojim uz skoro 6m. Kriza bola v 6 tyzdni a potom v 3 mesiaci. Skus castejsie prikladat, ja som prikladala skoro kazdu hodinu a hlavne v noci 😝 nie z nudy, ale, ze bol hladny 😉 . Len vydrz a pi! Mozno pomoze aj masaz prs, aj to som robila. Mala som olej zo saloos

kajkape
23. okt 2012

Ahij, necitala som vsetky prispevky od zienok-matiek... Vela robi psychika, ak si baladena 'stracam mlieko', tak mozes uzivat cokolvek, toho mliecka bude stale menej a menej... Skus si to obratit na 'no a co, tak prinajhorsom bude UM' ... Ked sa budes prilis sledovata nervacit, bude nervozne babo a ver ci nie, najviac zo vsetkeho potrebuje usmiatu, pohodovu maminku 🙂. Drzim palce...

jasmika
23. okt 2012

ja som rodila normálne a vyšli sme z novorodeneckého z nutrilonom, a s mojím zápalom na prsníkoch... a to podľa mňa len preto,lebo sestričky ked malá plakala tak jej dali nutrilon, lebo sa im nechcelo mi ju priniesť na izbu... a ked mi ju potom priniesli s ostatnými detičkami tak malá spinkala a nemohla som ju zobudiť...výsledok,ja zápal,,,z ktorého mám problémy ešte teraz skoro tri roky po pôrode a dcérka na nutrilone... ale nevzdala som sa... povedala som že budem kojiť do roka a pol.a tak som aj kojila..robila som všetko preto... a hlavne som sa nevzdala... a ano aj som kojila .. len mi je veľmi ľúto že dcérka prišla o kolostrum... 😠 😠 😠 pri druhom tehu budem múdrejšia

dominikaaa
23. okt 2012

@nicebaculka
ak velmi budes chciet kojit, moze sa ti to podarit a vyhnes sa UM.

Mne sa prvy syncek narodil cisarskym a este k tomu predcasne (34+4tt).
Prvy krat mi ho dovolili prilozit az po 2 tyzdnoch ☹ . Najskor mu davali papat sondou a neskor flaskou.
Cize cele zle a malokto by povedal, ze sa mi podari kojit.
Od 2heho dna som si odsavala mliecko kazde 3 hodiny a min. 1x v noci.
Pila som caje na podporu tvorby mlieka a myslela iba na to, ze ho velmi chcem dojcit....a podarilo sa...kojila som 2 roky 🙂
Ty si v lepsej situacii, len treba stale prikladat a ak dokrmovat, tak nie flasou. Urcite doporcujem laktacnu poradkinu.

Drzim palce 😉

mariannkkaa
23. okt 2012

ak mozes skus co najviac oddychovat, dalej pit cajiky na podporu tvorby mliecka a jest vela mliecnych vyrobkov a skus babatko nedokrmovat. ono ked bude hladne bude sa viacej snazit cucat a to mliecko sa rozbehne. si 12 dni po porode to je este velmi kratko, takze to mozes v pohode rozbehnut ak budes naozaj chciet. pokial ti babatko nezacne chudnut z nedostatu mliecka, tak to skusaj.
len pre povzbudenie, moj maly sa narodil predcasne 5 tyzdnov, bol 7 dni v inkubatore, kojit som ho zacala po 5 dnoch a aj to nie pravidelne, lebo ked plakal tak mu sestricky casto pichli flasu s UM aby s nim nemali starosti a vsetko sa postupne rozbehlo 😉
a zajimalo by ma, preco si vobec zacala dokrmovat, to ti kazali v porodnici? pokial nie je nejaky problem, tak v tom nevidim vyznam...

ssussie
23. okt 2012

senovka grecka, benedikt lekarsky 3x3 tablety a stale prikladat. nevzdavaj to, ja som vzdala a teraz lutujem :(

lucia78
23. okt 2012

rodila som dva krat cisarskym rezom a zazila pri kojeni vselico. na laktacnu krizu, ktora moze nastupit po dvoch mesiacoch a odide po tyzdni sama odseba je este priskoro. ja radim viac jest. kludne si daj 6-7 hlavnych jedal denne - toto mi pomohlo pri druhom dietati v zaciatkoch.

seva
23. okt 2012

ahoj, a ako dokrmujes ? flasou ? ak ano, velmi sa necuduj, babatku sa nechce pit z prsnika, ked z flase mu tecie "hotove". tym, ze menej saje sa aj tvori menej mliecka. ak nechces dojcenie vzdat, zavolaj laktacnej poradkyni. urcite sa da mliecko este zachranit, dcerka je este malinka. zabojuj, drzim palce!

anjelicek26
23. okt 2012

Stracas mliecko, lebo dokrmujes... kvoli nicomu inemu... ten pomer je mozno teraz v prospech materskeho mlieka, o par tyzdnov uz to bude len nutrilon. Neviem, co vas zienky napadne mat doma vobec flasku a UM 😖 Ako vobec o sebe zacnete pochybovat? Kde zacne hlodat ten cervik nedovery v seba samu? Deti sa koja kazdu hodinu a lezia aj hodinu na prsniku, to neznamena, ze mam malo mlieka... neporovnavaj to s flaskou, ze tam je za par minut hotovy, jasne, ze je, je to iny styl pitia.. neda sa to porovnat. a ani to neni ten spravnejsi,rychlejsi sposob ako mat najedene dieta... Neviem, ci sa da este v pripade zakladatelky vratit spät... ci to vobec chce.. ci si veri... a ci babo uz tu flasku nebude vyzadovat... prave tie prv dni sa to da najrychlejsie pokazit.. Ani neviem, co chcem napisat, ale vyhod flasku do kosa a pritul si maleho a hadam to pojde... ak teda chces... ak nie.. tak to uzavri, dostane flasku a bude to ok, nikto ti za to hlavu neodtrhne... kolotoc flaska a materske mlieko bohuzial malokedy funguje a je to stres pre obe strany..

vavrenka
23. okt 2012

skus sa opytat @strapco13, ona ti poradi :-;