Plač pri odgrgnutí

shiva15
18. mar 2014

Preco dieta place, krci sa, tlaci akoze sa chce vyprazdnit pri kazdom odglgnuti z flasky ? co sa tyka prsnika nastava tato situacia tiez, ale ovela menej. vyzera to, ze ak by sa mala vyprazdnila, bolo by to ok, ale ani po pouziti rektalnej rurky, kvapiek, masaze, cvicenia a naslednej stolice plac a tlacenie neustava. stolica je makka ked uz sa nam podari, preco potom ma problem sa vyprazdnit? je ale redsia ako byvala a zapacha tak kyslo. preco place a zvija sa po kazdom odglgnuti z flasky? a ako to, ze pri prsniku to az tak nerobi, ale je to to iste? hned ako sa zobudi, otvori oci a zacne tlacit, plakat., v brusku pocut zblnkanie atd.. je najedena, odgrgnuta, vyprazdnena a problem pretrvava.ma takmer mesiac. dakujem za nazor, radu.

mijunik
18. mar 2014

@shiva15 myslím, že kyslý smrad stolice znamená problém s trávením. My sme síce takýto problém nemali, takže neviem s určitosťou, ale možno maličká neznáša kravské mlieko a takto naň reaguje. A Ty ak piješ kravské mlieko, tak ho dostáva aj z Teba pri kojení, ale možno nie v takej miere (preto sú jej bolestivé prejavy miernejšie). Ale fakt si toto len myslím. Ja by som na Tvojom mieste s ňou zašla k lekárke, nech ona zistí príčinu. Možno to chce naozaj úpravu stravy - Tvojej, aby malinkej do mliečka išlo len to, čo zvládne stráviť. Alebo si len zjedla niečo, čo jej neurobilo dobre, možno nie je príčinou kravské mlieko, ale teraz keď má pokazené črievka, tak jej mlieko vadí. No v každom prípade s ňou hneď ráno zájdi k lekárke a podľa mňa zober aj vzorku stolice, ak by to chceli poslať na vyšetrenie. Veď ak nie, ľahko vyhodíš. Držím palce, nech to čím skôr vyriešite, nech je malinká spokojná pri papkaní. 🙂 Daj vedieť ako ste dopadli. 🙂

shiva15
autor
18. mar 2014

@mijunik ja vobec mlieko nepijem, ani nic mliecne. a ma to hlavne na flasi, to je horor kym dopije, dik aj tak,

mijunik
18. mar 2014

@shiva15 Chúďatko malé... ☹ Takže ak som dobre pochopila, malinká má len mesiac a už sa trápi pri papkaní? A pitie umelého mliečka z fľaše jej vadí viac ako pitie Tvojho mliečka? Teraz som si prečítala ďalší Tvoj príspevok spred pár dní, asi by bolo dobré, keby si ju len kojila, mliečka budeš mať toľko, koľko si malá vypýta (teda väčšinou to takto funguje). Ak Ti lekárka nenakázala inak, tak ju výlučne koj, daj jej napiť vždy keď si vypýta, kľudne aj každú hodinu, aj častejšie, jej sa režim upraví, mesačné bábenko je ešte malinké. Ako Ti radili v niektorom inom príspevku, kontaktuj laktačnú poradkyňu. Neviem akú máš detskú lekárku, predpokladám, že už máš teda nejaké vyšetrenie trávenia malinkej urobené, stále mi vychádza to, že kyslo páchnuca stolica znamená pokazené črievka. Proste hnačka (len u bábenka sa to konzistenciou veľmi nelíši od normálnej stolice). Možno fakt nevie stráviť umelé mlieko. Keď ju budeš len kojiť, môžeš si do stravy dať to, čo by malej mohlo pomôcť, možno aj feniklový čaj by pomohol. Alebo repík. Ale to si radšej skonzultuj, vygoogli, ja sa len snažím rozmýšľať, ako by som postupovala ja, ak by sa nám niečo takéto dialo. Ešte ma napadlo - nemôže ju aj páliť žáha? Možno je to blbosť, ale skús sa aj na to spýtať. No verím, že sa to upraví a že malinká bude papkať s radosťou.

emocia
18. mar 2014

@shiva15 ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Musíš ju dokrmovať? Ak áno, tak je aj iný, lepší spôsob ako z fľašky. Fľaška v dlhodobom horizonte ohrozuje prisatie a celú laktáciu. Pokiaľ ide o problém maličkej sa vykakať, môže to mať viaceré príčiny, je to ťažko takto dešifrovať. Každopádne môže pomôcť výlučné dojčenie a na požiadanie. Nie fľaška, tá všetko komplikuje. Zvoľ kontaktné rodičovstvo, nosenie dieťaťa v šatke. Dieťatko výlučne dojčené a aj nosené nemáva problém s vyprádzňovaním ani s odgrgávaním. Z fľaše jej môže vadiť príliš rýchly či silný prúd mlieka, aj to môže "zamiešať karty". Ak k výlučnému dojčeniu začneš dieťa nosiť v šatke, prisáva sa častejšie, čím okrem iného podporuje laktáciu, je spokojnejšie, oveľa viac spí. "Veci" fungujú lepšie, ak sa dieťa prirodzene dojčí a je v tesnej blízkosti s matkou. To je kľúčové, tak isto ako pri dojčení skvelé prisatie a použitie stláčania prsníka pri dojčení. Je možné, ak by si si nechala poradiť od poradkyne (ak si z BA, som ti k dispozícii), zistí sa, že je u vás veľa rezerv pri dojčení a náprava vôbec nemusí byť ťažká. Zváž, aby si nemusuela riešiť trápenie dieťatka. Možno sa trápite iba preto, že prišlo k nedorozumeniam. Pozdravujem vás obe, Alena, BA

shiva15
autor
18. mar 2014

@emocia dakujem, nie nie som z ba... je pravda, ze ak pije z prsnika, je to o 80 percent lepsie, trocha sa skruca, pomrnci, naje sa a zaspi i ked sa trocha kruti v spanku a j po zobudeni, no ked musim dokrmit, mam malo mlieka, niekedy jej nestaci prsnik a uz nejde mlieko, tak to je strasne z tej flasky, napije sa trocha a zacne uz ocakavat bolesti chuda a uz to ide po kazdom glgu plac, rev atd... ale aj tak je cudne, aby sa cely den dieta skrucalo a tlacilo ako na stolicu, rekalna rurka dnes nezabrala, proste cely den vidim, ze ju boli brucho, to nie je asi normalne.

bibistec
19. mar 2014

podla mna ma nejaky problem chod na gastro a neries to na MK, lekarka viac pomoze, moze mat reflux alebo alergiu na nieco...vela moznosti