Prisatie bábätka

erika33334
15. jún 2018

Potrebujem poradit pei dojceny nemam vystrcenu bradavku mam ju malua maly sa nechce prisat, skusam aj klobuciky len ho to vzdy unavi a zaspi pritom vypije nanajvys 10ml a k tomu mam este malo mlieka sa mi nerozbehlo dobre nakolko sa nechcel prisat.Poradte mi co robit aby sa prisal alebo ako ho dojcit?dakujem

bucko555
15. jún 2018

@erika33334 ja mám malé bradavky a vždy som si ich pred dojčením ako keby natiahla mala sa.pekne prisala a kojila som do 14 mesiacov keby sa neodstavila sama mojim určite dlhsie

angelyana
15. jún 2018

Prve dieta som z toho dovodu nekojila (nevedel sa prisat). Pri druhom som bola pripravena a od zaciarku som pouzivala https://www.chiccoshop.sk/p/584/korektor-prsnyc...

To iste ti urobi aj odsavacka, no toto je male a spratne.

Alebo vzdy povytiahni prstami.

bellabell
15. jún 2018

Pri synovi som povytiahla bradavku ručnou odsávačkou, dokedy maly nebol taký silný, že si ju vedel vytiahnuť sám.. mne sa prstami nedalo keď bolo prso naliate mliekom...

renatka100
15. jún 2018

Jedine odsavacka aspon orvy mesiac kym sa nevyformuje bradavka

mogaa
15. jún 2018

Ak ti papá aspom z klobúčikov, je dobre. To že zaspí, treba ho budiť aby sa napapal. Zrejme je ešte maličký a nevládze toľko sať. Kľudne si odsávaj mliečko a to mu potom daj z flaše. Za týždeň-dva sa ti z flaše neprivikne, potrebuje spevnieť aby vládal pekne sať. Neterkina maličká si nevedela chytiť bradavku(lebo mala malé ústočká a bradavka bola velká), bola malunká len 2300g, tak v pôrodnici začali striekačkou, doma najskôr odsávanie a papala z flaše, po 2 týždňoch klobúčiky a asi v 6 týždňoch už papala bez klobúčikov. Čo najčastejšie si ju prikladaj holú na prsia(koža na kožu). Čím viac budeš kojiť alebo odsávať tým viac sa mlieka začne tvoriť.

mogaa
15. jún 2018

Hlavne ak ti pár krát potiahne a zaspí, tak ho treba budiť.

marylynn
15. jún 2018

Www.mamila.sk
Klobuciky zahod.
Držím palce.

babi81
15. jún 2018

@erika33334 skus si mliecko odsavat, ja som mala to iste dcerka bola predcasne narodena takze nemala dostatok sil, a som mala male bradavky ako pises ty tiez sa nevedela prisat, prvykrat sa prisala a riadne jedla z psnika az okolo 3-4mesiaca, dovtedy som odsavala a z flasky, takze klud a urcite to zvladete.kojila som potom skoro do roka.

kahanikova
15. jún 2018

@marylynn tam je toľko poloprávd a neprávd že to až pekné nie je bohužiaľ zistila som to sama po určitej dobe dojčenia 🙂

jatva
15. jún 2018

@kahanikova co napriklad?

erika33334
autor
15. jún 2018

A nenauci sa potom na flasku ked mu to budem davat cez flasku????bude chciet potom tahat z prsnika?

jatva
15. jún 2018

@erika33334 mam skusenost, ze deti uplne tu bradavku nepotrebuju, nevadi, ze je mala ci plocha. Moji sa kopukrat pomylia a prisaju vedla a vedia dobre potiahnut, az modrinu urobit 🙂 a nie som zastanca flasky. Mne celkom zavarila. Moze a nemusi sposobit problem

marylynn
15. jún 2018

Ale podstatné je, že ak chce kojit, neviem o nikom inom na Slovensku kto by jej pomohol aspoň z polovice tak ako to vedia laktacne z mamily.
@kahanikova

babi81
15. jún 2018

@erika33334 a mne potom tahala sa ozrejme som vybrala flasku s malou dierkou takze sa musela snazit aj z nej netieklo jej to samo.mne sa najviac osvedcila momma od lansinoh.

jarunka102
15. jún 2018

@erika33334 aj ja som mala uz v pordnici male bradavky spolu s mojou spoluleziacou...jedna sestricka nam doniesla striekacky a pred kojenim sme si bradavky stale povytiahli...tak skuste niecom povytiahnut...

taga
15. jún 2018

Ja som absolútne neriešila že nemám vystúpene bradavky, vždy boli ploche až malý pri kojeni si ich upravil ako chcel. Žiadne klobúčiky som nepoužívala, bábo by sa ti malo prisavat veľkou otvorenou pusou na čo najväčšiu časť dvorca, nepotrebuje chytiť len bradavku. Fakt skús pokúkať videá na mamile možno to pomôže, určite neuškodí 😉

nattulka
15. jún 2018

@marylynn institut dojcenia, su to zdravotne sesrry ktore presli viacerymi kurzami...ja osobne im verim viac ako mamilackam, maju vyssiu odbornost, v mamile mozno robit poradkyne hocikto len nie zdravotnici. Staci kuk stranku najst niekoho v okolo a zavolat 🙂 poradia lepsie ako internet

potvora1
15. jún 2018

@kahanikova súhlasím, ja keď som to začala čítať, zistila som, že vlastne všetko robím zle, ohľadne kojenia, bola som z toho na nervy😬potom som si zakázala tu stránku čítať, a riadim sa sama sebou a v pohode kojim už 8 mesiacov..

kahanikova
15. jún 2018

@potvora1 ja tiež tak a kojím 7 bez problémov 😀 naj je veta o zlom prisávaní a strate mlieka ... držalo ma to v strese lebo 2 mesiace sa zle prisával a možno to do teraz nerobí správne kto vie 😂

kahanikova
15. jún 2018

@jatva myslím že dôveryhodnosť tejto inštitúcie upadá už pri pohľade na vzdelanie žien ktoré robia laktačné poradkyne.. úprimne psychológia 0 bodov a o zdravotníčkach ani nehovorím.. ten "certifikát" dostane hociktorá žena bez ohľadu na predošlé vzdelanie a prepáč ale myslím že na to treba trošku viac ako pár hodinového kurzu .. a úprimne si povedzme na tej stránke je písané všetko tak aby žena, ktorá kojiť nemôže z napr.zdravotných dôvodov cítila previnilo a menejcenne lebo kojenie je celý svet okolo ktorého sa točí zemeguľa

37373
15. jún 2018

@erika33334 Ja som mala ten isty problem, sestricky ma strasili ,ze takto nebudem moct kojit. Na rozbehnutie som pouzila odsavacku a davala mu aj z flase moje mlieko,zo zaciatku to hodne aj bolelo a stale som ho prikladala( prve tyzdne) lebo sa asi nespravne vzdy prisal, ale vydrzali sme...neskor sa mi bradavky natiahli a slo to bez provlemov.

potvora1
15. jún 2018

@kahanikova aj môj sa zle prisáva, krátko papá, a ešte ma aj dudlík občas na noc😀😀😀 ja som bola z tých všetkých informácií na prášky 😁ale ustála som to😁

marylynn
15. jún 2018

@nattulka vidíš. A ja radšej verím mamile. Po tom ako mi radili "laktacne" sestry v pôrodnici by som nekojila nikdy.

conquestor
15. jún 2018

ma tu ukamenuju niektore asi😎 ale tiez mam jednu bradavku plochsiu a mala nechcela sat,tak som s ju potrela medom (u nas nemame nikoho alergika) a taaak cucala...takto asi zo 5 krat a zvykla si uz sa prisat...davala som aj praskovy cukor....ide o to,aby chytila 🙂 kojila som skoro rok 🙂

conquestor
15. jún 2018

pridam este ze malu to nijak extra neovplivnilo,je z nej tenucke dievcatko kt.nebazi po sladkostiach...

kahanikova
15. jún 2018

@potvora1 môj cumeľ odmietal ale prvé 2 mesiace občas vzal potom mi ho zahodil ako 3mesačný tak som to vzdala ale určite je to zbytočné stresovanie žien, hrozný tlak z okolia že musia kojiť a pozerajú na ženu ako na vraha keď dá dieťaťu nutrilon 😂 a za to môžu z časti aj tieto popagandistky

jatva
15. jún 2018

@kahanikova stat sa lp je jedna vec, druha je byt tou co skoli a tvori ten web. To mas ako s ucitelkou. Tiez preda info studentom, ale to neznamena, ze ten student moze byt ucitelom alebo ma vsetky znalosti ucitela. Na vela veci sa robi vyskum, studie. Ony sa na to zameriavaju. Lekari kopukrat maju zastarale info, viac sa ich ta tema netyka a idu si furt tu svoju obohranu platnu.
Ale nepovedala si mi co bola napr polopravda ci loz.

kahanikova
15. jún 2018

@jatva spomenula som to vyššie napr ohľadom prisávania, poprípade cigarety a dojčenie cumlíky atď.. mám pokračovať? Nemyslím si že je potrebné 🙂 samozrejme každý ma svoj názor pravda bude niekde uprostred o to sa nebijem môže byť ale pre ženu ktorá začína kojit mi tá stránka nepríde vhodná keďže na začiatku maloktorá žena dokáže hneď filtovať informácie 🙂

jatva
16. jún 2018

@kahanikova neviem... mne pomohli. Vystresovala ma iba lekarka, lp naopak ukludnila, vysvetlila. Co sa tyka cigariet, alkohu a drog, z mojho okolia skor vidim, ze takej na nicom nezalezi, je pre nu daleko pohodlnejsie strcit decku flasu. A pre dieta je taka matka nebezpecna bez ohladu na to ci ho dojci ci nie.
Naopak ja si pripadam sikanovana okolim za to, ze kojim. A musim si to neustale obhajovat.

erika33334
autor
16. jún 2018

@potvora1 a ako si to riesila dokrmovala si ho ci?