Strava dojčiacej matky. Čím ju obohatiť?

grety
16. sep 2007

Baby, mam pocit, ze moja strava pocas kojenia je priserne jednostranna a ze v podstate jem takmer stale to iste. Napisem Vam varianty z coho priblizne pozostavaju moje jednotlive denne chody a ak mate prosim napady, cim obohatit tento jedalnicek, pripadne aj samotne recepty - napiste :

Ranajky : Ovsenna kasa, jogurt s musli, tmavy chlieb so sunkou a syrom, tmavy chlieb s dzemom, vajicka na akykolvek sposob, weetbixy s mliekom a nutellou, vyziva s piskotami, pribinacik
(mlieko ako take nam trochu robi problem, tak skusam teraz 2 dni bez mlieka)

Obed : Vyvary bez korenin, zeleninova polievka (mrkva, petrzlen, kalerab), vajcova s rascou, brokolicovy krem, spenatovy krem, Rozne druhy maska (kuracie stehna, kridla, prsia, pecienky, br.pliecko, kare, krkovicka, hov. pliecko - to som zatial jedla a oki)na masle a rasci s ryzou alebo zemiakmi, rezance s tvarohom (bol trosku problem), zeleninove fasirky, cestoviny s brokolicou a syrom, cestoviny s cuketou a baklazanom so syrovou omackou, kolienka s vajickom, tekvicovy privarok, spenatovy privarok

To je to co som jedla - idem skusit : tofu, soju, gulky v paradajkovej omacke

Ovocie, zelenina : jablka, banany, nektariny, mrkva, petrzlen, kalerab, brokolica, spenat, salaty

Budem rada ak mi date nove zaujimave inspiracie

Dakujem

mamacat
16. sep 2007

ja jem vsetko 😕

grety
autor
16. sep 2007

tak to si stastny clovek, moja mala ma priserne krce v brusku, preto musim byt velmi opatrna.

mamacat
16. sep 2007

zatial som si vsimla reakciu len na jahody, ale nie som si na 100% ista... snazim sa jest vsetko v malych mnozstvach.

zade
16. sep 2007

grety - ja nejem ani tolko pestrosti co ty, tak som fakt prekvapena, ked pises, ze je to jednotvarne. Aj my mavame krce a bolesti bruska. Ale myslim to len v dobrom.
Moja strava je doslova len chlieb s maslom a sunka, kuracie maso a dokopy nic viac aj vdaka tomu, ze v jednom kuse placeme a placeme, tak na varenie nemam absulutne ani 10 minut.

grety
autor
16. sep 2007

zade - teraz ked vysadim este aj mlieko a mliecne vyrobky, tak to bude fakt dost blbe. moja mala ma stale krce, kazdy den, je nepokojna aj pri kojeni, rozhadzuje rucickami a nozickami, odtahuje sa od bradavky, pritom papat chce, po kojeni ju to boli a potom nie a nie zaspat. My davame espumisan, ale nezabera to bohvieako super, a pri kazdom prebalovani cvicime s nozickami, masirujeme brusko, davam ju lahat na brusko a strkam jej do ritky rektalnu rurku, aj tak to nezabera. Asi budem z tej mojej "pestrej stravy" este viac uberat.

jajaalf
16. sep 2007

ahoj grety.
ja uz dva mesiace nevypila mlieko onezjedla mliecne vyrobky ☹ ☹
pytala som sa doktorky ci to cele kojenie bude takto bez mlieka a mliec.vyrobkov.odpoved bola ano tak ma moc nepotesila.ale dala mi aj kvapky na bolenie bruska

grety
autor
16. sep 2007

a ake kvapky ti dala dr.??

nenka83
16. sep 2007

no grety zavidim!!!moja mala ma vyrazky, nesmiem ovovie tropicke, cokoladu, mliecne vyrobky, ryby, vajcia, tatarku, no proste skoro vsetko co mi chuti!nemozem ovsene vlocky.trpim!!!!!!!!!vazne sa tesim ked dokojim ako sa s prepacenim dozerem!

grety
autor
16. sep 2007

nenka - a co si potom varis ??

nenka83
16. sep 2007

grety, dookola to iste.kuracie prsie, kurata a este raz kurata.rizoto, zemiaky na rozny sposob, jem dookola pecivo, polievky sunku no proste same blbosti.... uz som z toho na nervy,vcera som jedla palacinky, co som nikdy nemala rada, no uz som nevedela co zjest.a ked mi doju napady, idem sa najest k svokre.no od vcera som malu zacala prikrmovat tak uvidime.

grety
autor
17. sep 2007

baby a beriete nejake doplnkove vitaminy typu Calibrum mami alebo maderna ... ??

jajaalf
17. sep 2007

grety ja zijem v taliansku takze tie kvapky su iba tu tak zbytocne ty budem pisat nazov ked ich nezozenies.a kazde rano pijem caj feniklovy

grety
autor
17. sep 2007

jajaalf - ja tiez pijem feniklovy cajic 2 x denne rano a poobede. Ja som rozmyslala nad doplnkami stravy kvoli tomu, ze ta nasa strava teraz pocas kojenia moc bohata nie je a urcite mi chybaju vitaminy, lebo citim niekedy zmenu tlaku, normalne ked sa postavim zo sedacej polohy tak mam pred ocami take cervene bodky, musim chvilu stat a potom az mozem chodit.

jajaalf
17. sep 2007

aj ja si myslim,ze by sme mohli vsetko v priemernom mnozstve.mne zrusili mliecne vyrobky,ale sem-tam porusim a zjem.ved aj ja potrebujem vapnik nie?

riuska
17. sep 2007

kvapky su espumisan 🙂

bleskovka
17. sep 2007

baby to fakt nemozete hocico zjest? ☹ ja by som asi umrela. Ja jem vsetko, jedine, co nemozem je hrozno a slivky. Ja mam pri kojeni strasny apetit, tolko a tak pestru stravu, co jem teraz, som nejedla ani v tehotenstve. A preco nie mliecne vyrobky? 😒 Ja si myslim, ze ked sa budete obmedzovat, nebudete mat dost vitaminov a nakoniec na to doplatite, ako nase mamy ked spominaju, ze prisli o zuby, vlasy a podobne... Nechcem, aby to vyznelo nejako blbo, co pisem, ale ja som v Nemecku a tu o obmedzovani sa v jedle pri kojeni nikto nehovori. Ja som skusila jest od zaciatku vsetko a maly mi plakal jedine po tom ovoci...

grety
autor
18. sep 2007

riuska - espumisan berieme, ale nemam pocit ze robi zazraky ...
bleskovka - mne tu bsetci doktori vratane pediatricky a gastroenterologicky hovoria ze pozor na stravu, nejest milion veci ... mala ma totiz bolesti bruska, zrejme je to kolika, ma prilis tuhe crievka a tazko sa jej prda takze ak sa nechcem pozerat ako sa mi priserne puci, musim si davat pozor na stravu.

riuska
18. sep 2007

grety nam tiez malo pomahali - casto sme museli davat rektalnu tycinku, chvalabohu uz to je ok, myslim ze po ukonceni tretieho mesiaca to preslo samo 🙂

andy.a
18. sep 2007

ja som pri prvej poradni ako sa narodila malá,dostala leták,čo môžem jesť pri kojení...asi nič.. 😀
ovocie-iba jablká a banány
zelenina-žiadna,len zemiaky../ to je zelenina?? 😀 /
nepiť kávu,čaj,zákaz čokolády,pikantných a mastných jedál..
piť len detské čaje a vyprchané minerálky.. 🙂

grety
autor
19. sep 2007

bomba andy - a si to aj dodrziavala ?? Ja som napr. vcera jedla na ranajky ovsennu kasu, obed ryza dusena a pecienka dusena vsetko len so solou, vecera 1 rozok s maslom a plus pribinacik a mala mi ma krce. Tak z coho ??

ervotoc
19. sep 2007

grety mne napriklad cokolada nerobila problem...je to velmi,velmi rozne u kazdej ...sama na sebe vyskusas co je zle,a co nič nerobi...teda co mozes..po pár hodinach..ak nič,je to ok...ja som jedla casto cestoviny ,aj ryzu aj zemiaky v pohode,omacky nam nerobili problem...ale ostatne..pááápa...ale postupne som neskor začala zaradovať a bolo to v pohode..jasne ze nezješ toho tonu hned 😝 😀 a kavu som pila bezkofeinovu
pikantne,mastne,vyprazane nejedavam vobec takze to mi ani nechybalo 😀

grety
autor
20. sep 2007

baby viete poradit ake lieky od bolesti hlavy je mozne uzit ak plne kojim ??

riuska
20. sep 2007

ibalgin bez problemov 🙂

nenka83
20. sep 2007

ahojte .tak ja mam malinku zas vyhodenu.a dnes mi dr povedala jedzte vsetko, ved ona z tych vyraziek vyrastie!ale uz som so svojim mlstnym jazyckom vybabrala.nakupila som si v lekarni rozne ovocne vyzivky pre babatka a tie cuntim o sto dusu.hadam sa mi uz z toho nevyhadze.inac jogurty, mlieko, ovocie, syry, cokolada....moje tabu! ☹

andy.a
20. sep 2007

nenka,prosím ťa a čo vlastne ješ?? 😀 😠

nenka83
20. sep 2007

andy varene, co si navari, cize svabocku, ryzu, maso, cestoviny, sunku, pecivo, jablka.... ja neviem.nic chutne!a co mam robit???? ja uz neviem z coho to ma.dnes som bola u dr.lebo cez mobil, ved to isto nema take vyrazky a dnes ked malu videla tak mi uverila.tak hned 3 krat denne 5 kvapiek fenistilu .... a tak.vsak kukni do albumu ake to mala.teraz je uz vacsia.dnes bola po tvaricke cela obsypana.dr mi hovori, dufajme ze nebude mat helikobaktera ☹ ☹ ☹ 😢

andy.a
20. sep 2007

nenka,tak to ti nezávidím..ja obmedzujem hlavne zeleninu,hlavne čo nafukuje,o rajčinách som čítala,že deti majú z nich vyštípanú ritku,tak ani tie nejem..vlastne len uhorky a papriku.ale ani tá by sa nemala..ovocie nejem takmer žiadne čerstvé,ale to mi tak nechýba ako zelenina..vlastne v koláčoch a kompotové ovocie jem..bez čokolády nevydržím ani deň..kávu by som si nedovolila piť kvôli tomu,že malá je dosť živá a málo spáva,aby ju to ešte viacej nestimulovalo..syry jem normálne,iné ml.výrobky nemám moc rada.. 😉

nenka83
20. sep 2007

joj andy ja by som dokazala byt cely den n a jogurtoch a mlieku a ovsenych vlockach.tak mi to chyba.aj dost chudnem.vsetko je mi velke.teba aj maly malo buvkal nie? a keby si si lahla s malou, mne zaspi len tak, ze lahnem k nej pritisnem tvar, do 10 minut je tvrda.no inak nezaspi.dnes sme mali hrozny den.ockovali ju.plakala a plakala, as sa zadusala.davala som obklady, stiskala, mojkala.no nic nezaberalo.aj tie homeopatika davam.no asik sa chudatko vytrapila dnes.

grety
autor
21. sep 2007

boze nenka ja by som tiez aj cely den jedla ovsenne kase a musli a jogurty a pribinaciky a vsetko tvarohove .... ale moju zasa boli brusko, vcera som si napr. robila zeleninove fasirky do ktorych som nastruhala mrkvu petrzlen a kalerab dala som tam 2 vajicka a trochu struhanky a opiekla som to na olivovom oleji a k tomu zemiaky - a vysledok ?? skvrnka mala riadne krce. fakt ja uz jem len to co si napisala, a asi mozno este aj menej. zacnem uz brat calibrum mami nech mam aspon nejake vitaminy