Týždňová dcérka hľadá prsník

fila82
7. máj 2014

Ahojte mam tyzdnovu dcerku a dojcim ju, chcem sa ale opytat ako mam riesit situaciu, nakojim ju na jednom aj druhom prsniku cca po 20 min. je kludna neprotestuje, dam ju spinkat a nez ju ulozim do postielky otvara zase pusinku a otaca hlavicku zo stranyna stranu. Hlada zase prsnik, tak ideme znova dam jej zas a toto urobi aj 3 kratpotom zaspinka. Co si o tom myslite? Mne to nepripada ako by nebola najedena, niekedz sama pusti prsnik ze uz ma dost a o 10 min. Hlada zas. Mam jej dat stale ked si vypyta?

janikak
7. máj 2014

Podla mna jej kludne davaj, ked negrcka potom. Alebo si ju nechaj vedla seba na posteli a nebudes mat tolko prace s prenasanim. Iba vytiahnes prsko. 🙂

iv01
7. máj 2014

@fila82 si myslim, ze tym, ze ju prekladas do postielky sa zbytocne preberie, nechaj ju spinkat tam kde ju kojis

lulu369
7. máj 2014

@fila82 nie je to nič zvlášne, je ešte malinká a tak si možno troška poťahá z prsníka, zrejme zadrieme a tým, že ju položíš do postielky sa zobudí a potrebuje dopapať 😉 aj moja dcérka to robila, no časom to prešlo a napapa sa na jedenkrát a keď som ju dala spinkať do postielky už na nezobudila len o nejaké 2-3 hod... treba len vydržať, ono sa to časom upraví 😉

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zeytin
7. máj 2014

@janikak
@fila82
@iv01 Ja som pri prvej neprekladala, nechala som ju spat pri sebe, ale zistila som, ze to bola chyba... Mala stale citila moje mlieko a stale chcela pit. Poucila som sa, druhu som uz prekladala a dokonca od 2 mesiacov som ju nastahovala do detskej izby a osvedcilo sa mi to. Ale kazde dietatko je ine a vyzaduje iny pristup... Ale tym, ze som si starsiu nechala pri sebe som si na seba uplietla bic 😀

emocia
7. máj 2014

@fila82 ahoj, píše ti laktačná poradkyňa Alena 🙂 – Gratulujem ti k Lauruške 🙂 – správa sa ako normálne dojča, normálny cicavec... sme totiž cicavce aj my ľudia, a tak ako maličká mačička či malý medvedík či havko, aj tvoja dcérka hľadá teba, hľadá možnosť sa prisať a dudlovať si okrem prijímania potravy, aj naprázdno. Musí mať uspokojený sací reflux, inak ti začne plakávať a byť nešťastná. A potom sa pokazí aj to, čo fungovalo, častokrát sa to stáva, že od plaču a zúfalstva sa celé trávenie pokazí a dieťa často zvracia a akoby nikdy nie je spokojné... Dieťa približne do 9 mes potrebuje tesný kontakt s matkou a reagovanie na svoje potreby. Potrebuje však v tomot čase svojho života iba teba. prisávať sa na požiadanie, teda nie podľa nejakého časového rámca. Maj ju stále pri sebe, aby si videla kedy sa chce prisať. Pozor, jej potreba sa prisať nemusí nevyhnutne znamenať chuť aj papapť. Dudlvoanie je legitímna potreba malého dojčaťa, cicavčeka. Roba to všetky mláďatká, mačičky, psíčkovia, opičky, všetky cicavec... 🙂 Obstaraj si šatku a naviaž si ju, tak ak to robili naše praprapramatky, aby ich deti boli v pokoji a dojčili sa tam a ony aby mohli pracovať čo bolo treba. Aj v dnešných časoch šatka znamená veľkú pomoc tak ako kedysi. Kým ešte nemáš šatku, daj si dieťatko v noci k sebe do psotele, aby si ju mohla nadojčiť bez vstávania, neprebaľuje a už vôbec nedaj odgrgávať. je to zbytočné. Keď bude cítiť teba, bude spokojnejšie spinkať, naozaj netreba dávať odgrgávať, iba sa potom zobudí... ☹ a býva ťažké dieťa naspäť uspať... Si šestonedieľka, buď s ňou čo najviac v posteli. Neprijímajte zatiaľ návštevy, až po 6 týždňoch, babky nech nakuknú a potom ench vám dajú pokoj. Neaplikuj rady typu: nedávaj si ju do postele, nechaj ju vyplakať, aby sa veľmi nerozmaznala... dojči raz za tri hodiny... ☹ – sp to všetko veľké nedorozumenia a dokonalé nezmysly... Držím ti palce! Ak by si chcela viac rád, tak mi napíš do pošty, srdečne vás obe pozdavujem! 🙂 Alena

fila82
autor
8. máj 2014

@emocia Dakujem za krasnu odpoved, som pokojnejsia a stastnejsia, ze je vsetko o.k. a moje dietatko ma potrebuje aj ja ju potrebujem velmi a milujem 🙂 urcite napisem

emocia
8. máj 2014

@fila82 ahojček, veľmi sa teším, že som ti čo-to uľahčila a potvrdila, čo si pravdepodobne aj cítlia – že maličká potrebuje teba najviac zo všetkého 🙂 Kedysi dávno, keď ja som bola malá, "frčali" Beatles a oni mali takú super pesničku s názvom All you need is love. A to je svätá pravda, lebo ak človek nemá lásku, nemá nič. Je odmietaný, tak je smutný aživot nestojí za veľa. A to platí miliónkrát viac pri maličkých bábätkách. Blízkosť, prijatie a bezpečie, to je to, po čom dieťa prahne. Dojčenie, nosenie a takisto spanie spolu sú tri atribúty vytvárania vzťahovej väzby, čo je fenomén, ktorý funguje medzi dieťaťom a primárne matkou a potom aj medzi dieťaťom a ostatnými vzťahovými osobami – ocinkom, babičkami, atp. Ak budeš napĺňať toto, tak bude u vás veľmi pravdepodobne pohoda 😎 Ozvi sa, ak budeš potrebovať. Držím vám palce! 🙂 🙂 🙂 Alena.

malamonika
11. máj 2014

ahojte chcem sa opitat moj maly 1mesacny syncek papal pekne ale v poslednej dobe chvylu papa a potom zacne plakat a uz se dopapali co mam robiit nechcem prestat kojit viete i pooct prosim ? 😒

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
11. máj 2014

@malamonika mozno sa len nahltal viac vzduchu je to bezne treba ho dat odgrcnut a pokracovat papani drzim palceky

bianca
11. máj 2014

podla mna sa nahlta vzduchu.Ked si odgrgne,hladinka sa snizi a chce druhe kolo 😉

veva45
11. máj 2014

To su kojene deticky 🙂 pytaju ked su smedne, hladne, ked sa chce ukludnit namiesto cumlika je vlastne mamina 🙂

malamonika
15. máj 2014

no alebo u brani soplik🙂

naolina
15. máj 2014

moja dcerka to robi stale a to uz ma 10mesacov....