Je nutné budiť 5-týždňové bábätko na kŕmenie?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

mám 5-týždňové bábätko, ktoré je na umelom mlieku. Pediatrička hovorila, že máme kŕmiť každé 3 - 4 hodinky. Bežne nastáva situácia, že vypije svoju dávku a vydrží byť hore aj 2 - 3 hodinky. Následne zrazu zaspinká a tým pádom od najedenia už ubehnú aj 3 hodiny. Spinká len krátko.

Mám takúto situáciu riešiť budením?

Mám bábätko zobudiť i napriek tomu, že spí krátko a jedlo naposledy pred tromi hodinami?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko pekne priberá a nemá žltačku, nie je potrebné budiť ho na kŕmenie. Zobudí sa samo, keď bude hladné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas