Zastavenie laktácie

ludka321
17. júl 2023

Ahojte,začala som si viazať prsia aby som si ich odstavili,robím 3 deň tak ze odsajem 3 krát denne trocha a zas zviazem, snažím sa aj kapustne listy atď, dnes som odsala ráno a chcem ešte večer, prsia mam ako kamene, doslova ako keby som mala presne vykrojeny kameň,prejde to ci co mam robiť?bojím sa ze keď budem odsavat nikdy to neskončí 🤦‍♀️

pribinak
17. júl 2023

@ludka321 prečo si nevypytas lieky od gynekológa?

ludka321
autor
17. júl 2023

@pribinak pretože ma upozornil že sú časté vedľajšie účinky ako zvracanie a zavraty, mam ich doma ,predpisal mi ich ale som cely deň sama s malou a bojím sa aby som nedopadla v tých horúčavách

jarus88
17. júl 2023

Počula som, že zviazovanie škodí. Stačí odstriekat do uvoľnenia, nosiť podprsenku aj v noci, potierať octanovym krémom a piť šalviovy čaj. Mne pomohlo pri dvoch odstaveniach.

pribinak
17. júl 2023

@ludka321 nepoznám nikoho kto by z nich odpadol

lucia13022023
17. júl 2023

@ludka321 ake to sú lieky? Nedávajú vždy rovnaké, mne dali v pôrodnici jedny, to bol extrém. Až gynekologička mi povedala ze ich nemám brat. Ešteže bol doma muž, pripisovala som to zmene a hormónom, no boli to tie lieky.

stanislavicenka
17. júl 2023

@ludka321 V prvom rade prestan odsavat. Staci mlieko odstriekat v teplej vode do uvolnenia

enigmaenie
17. júl 2023

@pribinak no ja poznam - seba odpadla som zvracala musel mi muz zavolat zachranku .......

enigmaenie
17. júl 2023

@ludka321 neodsavaj do sprchy a odstriekat do uvolnenia ja som mala veeeeeela mlieka a zastavilo sa neboj . Ale neodsavaj len odstriekavaj kolko treba

pribinak
17. júl 2023

@enigmaenie však ja nikde nepíšem že nikto nikdy nemal žiadne nežiadúce účinky, píšem že ja nepoznám nikoho

Odpadnúť môžeš aj z paralelnú

ludka321
autor
17. júl 2023

@lucia13022023 medocriptine

lucia13022023
17. júl 2023

@ludka321 tie som brala aj ja... Hrozne niečo, nikdy som nemala vedľajšie účinky z liekov, ale z týchto som mala veľa. Síce som neodpadla, no neriskovala by som byť sama s dieťaťom a užívať ich.

coccinellaseptapunktata
17. júl 2023

@ludka321 lieky na zastavenie laktacie nie sú žiadna výhra v tomto prípade. Okrem spomínaných vedľajších účinkov, neucinkuju ihneď, tiež je to proces, ktorý trvá a efekt môže byť rovnaký. Mlieko sa tvorí na základe dopytu, keď nie je tvorba klesá. Čiže neodsavat pravidelne, vždy len do uvoľnenia ideálne odstriekať ručne, naozaj len tak aby sa prsník uvoľnil. Žiadne sťahovanie, podprsenka, obmedzovanie pitného režimu zmysel nemá. Môže pomôcť mäta či šalvia, ale to naozaj vo väčších množstvách. Kapustné listy sú vhodné na prvotné naliatie, v tomto prípade skôr teplá sprcha a odstrieknut do uvoľnenia. Je to proces, ktorý chvíľu trvá, ako prišiel postupne, musí aj odísť postupne.

enigmaenie
17. júl 2023

@pribinak vsak dobre 🙂 .ved ja pisem len ze ja poznam niekoho 🙂))))))

ludka321
autor
17. júl 2023

@lucia13022023 presne preto sa bojím a ďakujem už som presvedčená ze nie 🤣

ludka321
autor
17. júl 2023

@coccinellaseptapunktata ďakujem krásne za radu 😊