Boľavé bruško, kŕče, plynatosť - nie je to kolika?

veverica
1. mar 2008

zakladam tuto temu lebo uz som naozaj zufala. Zaroven prosim adminov nech nezamykaju tuto temu a neodkazuju ju na koliku, reflux a podobne temy.

Uz to je 5 mesiacov co sa trapime s bolavim bruskom. Mali sme diagnozu kolika, reflux, ale mne sa to nezda. Nech robim co robim problemy pretrvavaju. Vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne co by malo na plynnatost pomoct a az na nahodne male ustupky ziadne vyrazne pozitivne zmeny nenastali.
Cez den je moj maly syncek relativne v pohode, az na to, ze dost vela prdi. No noci su velmi tazke. Pravidelne kazdu noc sa mrvi, napina brusko, ma krce a nakoniec velke hlasne prdy, ktore ho vacsinou riadne rozplacu. Jasne, ze som skusala vsetky mozne caje, maste, masaze, kvapky a neviem co este, ale nech robim co chcem v noci to jeho prdenie vzdy vyusti do riadneho placu, ktory nakoniec utisim tak, ze mu dam napapat.

Prosim vas nemate s tym niektora skusenosti co robit? Akeho vysetrenia sa mam domahat? A o co by mohlo ist?

Dakujem!

lauricita7
26. aug 2014

my sme s malou skusali vsetko mozne.. vsetky figle. aj vsetky rozne pripravky..nakoniec nam zabrali kvapky Coliprev s enzynom laktazy.. prave vdaka tomu co obsahuju a pomahaju brusku rozlozit cukor a bojovat s mlieckom (co niektore deti sa s tym nevedeia popasovat a preto tie bolesti..a preto nezaberaju rozne ine pripravky) nam kolika postupne ubudla.. aj ked som bola zufala a myslela pomaly na najhorsie scenare.. bola to obycajna kolika a pomohli nam na nu pre mna zazracne kvapky 🙂

sarinka2012
26. aug 2014

@naty_s Ahoj,odpišem ti za nas,mali sme rovnaky problem,už som bola zufala,vydupala som si aj vyšetrenie stolice a sonografiu črievok,lebo to nebolo mozne ako mala od bolesti plakala,nezaberalo nic,žiadne lieky,kvapky a to sme vyskušali všetko dostupne co na trhu existovalo,od infacolu cez espumisan a ine lieky proti naduvaniu a plynatosti az po jemnejsie prostriedky ako biogaya a masticka na masirovanie bruska,dokonca som jej na striedačku skusala s kojenim dat bezlaktozove mlieko...nič nezabralo,uz som bola na suchych kuracich prsiach a ryži aby to malu nenaduvalo a aj tak žiadne zlepšenie,ked mala 2,5 mesiaca musela som brat antibiotika a odišlo mi mliecko,dcerka dostavala anticolikove mliecko Aptapil (kupovali sme ho v Rakusku) a odvtedy akoby mi vymenili dieta,neviem dokedy by sme sa este trapili nebyt tohoto milečka,ale samozrejme co zabralo u nas nemusi byt prospešne pre inych,stale verim že kojenie je to najlepsie pre dietatko,ale v našom prijpade to neplatilo,ked som zistila ako dcerke mliecko zabralo ani som sa uz nepokusala kojit,nestalo mi to za bolest a slzy mojho dietata,ale ako vravim,co zabralo nam nemusi druhemu,ani neviem ci je este tento Aptamil na trhu,ale predpokladam ze ano,bolo to len pred dvoma rokmi,ak ste na UM tak vyskusajte toto 🙂 Ak kojite a tie koliky nie su az take zle ako u nas,tak to vydržte 🙂 nemalo by to trvat viac ako do 4teho mesiaca

naty_s
26. aug 2014

@sarinka2012 ahoj. No ja len kojim, ale už vazne zvažujem, že prestanem. Nie som si istá, či to za tie bolesti stojí. Bojmi sa len UM, aby sme nevybrali niečo, z čoho malú zapecie. Čakali sme do povestného tretieho mesiaca a žiadny zázrak sa neudial 😉 tak možno este počkáme do toho štvrtého a dosť.

nutrimas
26. aug 2014

Pri bolestiach bruska u babätka je vo väcsine pripadoch napomocna jemna masaz bruska, ktr. je vhodne striedat s cvicenim nozickami. Na masaz odporucame pouzitie masazneho olejceka Amalka oblubenej kozmet. znacky Nobilis Tilia, zvlast vyvinuteho na tento ucel. Obsiahnute eter. oleje - harmancek, fenikel, majoranka - posobia protikrcovo, zmiernuju napätie, uvolnuju a harmonizuju travenie.
Ak dojcite, dokazete vlemi pozitivne ovplyvnit problem plynatosti,bolesti bruska stravou, ktr. prijimate. Velmi vhodne by bolo zacat prirodzenou detoxikaciou stravou, prip. ako doplnok chlorella. Nemusite sa obavat, toxiny sa do mat. mliecka vylucuju len minimalne. Velmi strucne a zjednodusene povedane, zakladom je vvlucit zo stravy kr. mlieko, biely cukor, a muku a vyrobky z nich, prijimat vela tekutin * prevarenu cistu vodu -3-4l denne, vlakniny, ovocia, zeleniny (opatrne zavadzat nove druhy a vylucit tie, ktr. nafukuju), orechov a semien.
Ponuku spominanych ako aj pestry vyber dalsich prirodnych produktov najdete na nasom eshope, pri vybere vam radi poradime 🙂

betka999
7. sep 2014

skus masirovat brusko, teple obklady a cvicenie nozickami.. nam na koliku velmi pomohli aj kvapky Coliprev s enzynom laktazy..

tamaram283
15. sep 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ma sme pri prvych priznakoch koliky nasadili Coliprev.. malej zistili ze ma problem s mlieckom a intoleranciu.. a toto su jedine kvapky ktore sme vedeli.. ze maju sancu jej pomoct.. chvalabohu.. kolika bola rychlo prec 🙂 skus zistit.. ci drobcekovi tie prejavy nemozu byt aj kvoli intolerancii. lebo to potom mozes skusat takmer vseky pripravky a tak.. ale bude mat stale tie iste priznaky.. a tu istu bolest :(

adka455
19. dec 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

my sme uzivali kvapky coliprev a 2 baby - maminky v mojom okoli tiez a pomohol, treba vraj skusat, ale ja mam dobru skusenost
kamoska ma chlapceka a vraj tym trpia chlapci viac, ale je to jedno, ked drobcek trpi :( treba pomoct 🙂

bembulka
10. júl 2015

Ahojte baby moj malý má 6 mesiacov a nekakal uz 10 dni a v noci bolo to 2x krat vcera a predvcerom velmi plakal ako v polo spanku a skrcoval pritom nozicky moze to byt z toho? dakujem

mamadana2
28. sep 2015
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

ajoj bembulka - ak tvoj malý plakal neznamená to hneď že má koliky. Pri kolikách dieťa ručí/reve a nie je v polospánku. Teda vychádzam z vlastnej skúsenosti - moja malá plakala intenzívne celé hodiny kvôli bolestiam bruška. Ak by ste mali koliky - potom ti môžem odporučiť kvapky Coliprev. Ja som ich malej dávala do UM a pomocou nich sme odstránili bolesť bruška, aj plač 🙂

pavliinaars
9. feb 2016

@elinka27 presne aj ja mam taky isty problem , malicka ma mesiac , velmi casto prdi, place pritom ,davam UM Hipp , lekarka mi povedala ,ze to moze byt aj s probiotik , Vam teda co pomohlo ??

hefta
5. mar 2016

ja dávam malej probio fix (probiotiká) a coliprev ( to je na strávenie cukru v materskom mlieku) ale ja este kojím.. a malá má 2 mesiace..a ešte sem tam ju bolí bruško ale je to už podstatne menej...

socka7
15. mar 2016

ja ma s tym tak tiez problem, maly ma 8 mesiacov a strasne tazko kaka az place. kaka kazdy druhy den. tekutin ma dost a co sa tyka prikrmov snazim sa mu nedavat stravu ktora nezapeka

kimmm1
24. mar 2016

@hefta coliprev a probiofix baby ti odporučil lekar alebo je to skúšanim a vlastnou skúsenosťou? Pýtam sa preto, lebo na probio fix je napísane, ze pre deti na UM. A ja tiez iná kojím.

evasc
15. máj 2019

@julie6 ahoj Julie, vidím, ze tvoj syn ma už od tohto príspevku krásnych 10 rokov cca, no ja zažívam to isté, a veľmi by ma zaujímalo, co to nakoniec bolo a kedy a vďaka comu to prestalo? Moj syn ma už cez rok, uz nekojim, lebo mi tiez tvrdili to isté, ako tebe, skúšam rozmd UM, a ďalej je to presne tvoj pripad. Ak si ešte tu, prosím, odpovedz. Ďakujem

vicka001
4. okt 2019

@veverica Dobry den prosim vas ako ste nakoniec vyriešili ten problem s prdikmi a krcami? My mame to iste :( Dakujem

julie6
14. jan 2020

Dievcata, ja uz tu nechodim,,,hoci mam malu dceru uz bude mat 5 rokov, no niet cas..mala detto ..a nakoniec sa potvrdila intolerancia FODMAP sacharidov u oboch,,samopatranim...resp. video Igora Bukovskeho o tej diete, imunologicka a gastro tapali, po 4 mesiacoch na FODMAP diete extra zmena, aj u mna...a to bola dcera od 2,5 roka na bezlepkovej strave zbytocne, hnacky prestali, no nepotrvrdila sa ani celiakia ani alergia na psenicu, problem robilo aj JABLKO hlavne, u syna nafukovanie zapchy,,,,u dcery opacne ,,obaja sy drazdiveho creva,,mali obaja dlhu novornar.zltacku,,precitajte si o tom, skuste vysadit fodmap sachapridy, uvidite,,test na to neexistuje iba eliminacna dieta, momentalne zaradzujeme postupne trosku raz slivka, raz jablko, cibulu min. pouzivam por do varenia,,,celkovo netoleruje vacsie mnozstvo skrobov naraz,,ale najavcsi problem robi psenica a laktoza...SPALDA OK, drzte sa