Budem zlým vzorom pre moju dcéru?

22. júl 2022

Ahojte, som maminkou ročného dievčatka a v poslednej dobe mávam občasné myšlienkové pochody ohľadom toho, aký vzor ŽENY jej poskytnem v budúcnosti.
Ide o to, že sa absolútne nemaľujem, teraz ako som doma na RD tak vôbec, predtým do školy/roboty minimálne (aj to len oči špirála - linka - max tiene) kompletný mejkap som mala iba na stužkovej a na svadbe... mám celkom dobrú pleť, nechýba mi to, nebola som k tomu vedená počas dospievania a naozaj mi je takto komfortnejšie. Ale nechcem aby sa cítila o niečo ukrátená, keď sa nebude maminke prehrabávať v makeupovej taštičke (lebo maminka žiadne šminky nemá). A tak, proste neviem či by som nemala toto zmeniť. Inak samozrejme sa o seba starám ako normálna žena, nie je to o tom že by som zanedbávala hygienu alebo tak.. :D len to maľovanie sa je pre mňa vzdialené.
Je tu nejaká maminka ktorá to má podobne a makeup nerieši?

derdia
22. júl 2022

Myslim si, ze mas prilis dobre dieta, ked stihas preberat v halve taketo nezmysli....

reanda
22. júl 2022

ja sa tiez vobec nemalujem.. desatrocna dcera ma plny suplik sminiek a namaluje sa k ranajkam aj k veceri 😀

vroni
22. júl 2022

Nemalujem sa, nikdy som sa nemalovala. Som s vlastným ksichtom spokojná, nepotrebujem si namaľovať každý deň nový. Tento "zlý vzor" som evidentne dcére odovzdala a ešte som aj na to hrdá. No, hanba mi 🙄🙄🙄

mia_von_prag
22. júl 2022

Sustreď sa na to aby si jej poskytla dobrú výchovu, vzdelanie, zdravé jedlo. Toto si porieši ona sama. Možno sa nebude chcieť maľovať. Naše mamy a babky si neholili nohy a znamená to pre nás niečo?

autor
22. júl 2022

Uf no neukamenujte ma za tu temu, ano nadpis som prestrelila lebo ano je to svojim sposobom blbost ale na tejto platforme sa toho preberaju veci z rozneho sudka 🙂
Dakujem za nazory, niektori sa aspon zasmiali/pohorsili ze niekto taketo nieco riesi, znova opakujem ze to bola spontanna myslienka nie nieco dlhodobe co ma trapi a zoziera.

ivana11155
22. júl 2022

Ja neviem, toto patrí trochu do kategórie - nemám problém, vyrobím si. A k otázke: zena vyzrieva aj vekom t.z. keď sa teraz pri 1rocnej nemalujes ešte neznamená že sa nebudeš keď bude mať napr. 14rokov. Ani ja som sa na materskej nemalovala, nepotrebovala som to. A s pribúdajúcim vekom sa starám viac a viac o seba, o pleť, vlasy, sminky, kozmetiku, proste všetko.

akbara77
22. júl 2022

Máš úplne pomýlené hodnoty.

marianarem
22. júl 2022

Jasne, ze su take maminy, ja nemam rada make-up, vadi mi a vobec nechcem menit svoju tvar, som spokojna s tym, ako vyzera, tak sa mi paci najviac. Ani na vlastmu svadbu som sa nenamalovala. Manzela som nastastie nasla takeho, ktoremu sa tiez vobec nepacia namalovane zeny.

ankare
22. júl 2022

Staraj sa o jej správny a vyvážený duchovný rozvoj, nie odmala ju viesť k povrchným záležitostiam typu "zmalovane vajce". Držím palce!

zuzitko74
22. júl 2022

Ja sa vôbec nemaľujem, ani vlasy si nefarbím, nechty mám nenafarbené. Mám dve dcéry a keď si pýtali detský lak, alebo šminky, tak som im bez problémov kúpila. Skúsili raz a neoslovilo ich to. Staršia dcéra má momentálne 13 a jej spolužiačky už s makeupom experimentujú. Na dcéru to pôsobí skôr odstrašujúcim dojmom.

bambooolik
22. júl 2022

Moja mamina sa maľovala len výnimočne keď to bolo nutné (spoločenské udalosti). Ja som v puberte chodila ako veľkonočné vajce. Teraz som dospelá a som ako ona 😁 Vekom ma to prestalo baviť, viac sa snažím starať o kvalitu pleti. Tiež som samozrejme v puberte musela mať upravené a nalakované nechty, aj na rukách. Mamina tiež viac menej po nátlaku v lete aspoň nechty na nohách. Ja teraz? Nikde žiaden lak, nemám nervy stále riešiť odlakovač a nechty strihám vždy na krátko, trošku podrastú a už ma to irituje. Takže som v tomto po mamine, nejako to vekom prišlo 😁

sense
22. júl 2022

Moja mama sa nemalovala, Max decentný rúž a ja som chodila istú domu ako veľkonočné vajce, teraz sa takmer ne maľujem a teda moja 9 ročná pozná od basy pod makeup cez linky, licenky až po fixovac makeup všetko. Ale ne maľuje sa... Ale v kabelke sa hrabe rada, nepotrebuje ani kozmetickú tasticku

vilma7
22. júl 2022

Bola som namaľovaná v živote 3 x, stužková, moja svadba a sesternicina svadba. Doma nemám nič.
A v živote by ma.nenapadlo , že bude dcéra o niečo ukrátená.
V obchodoch je toho dosť, neboj sa. Určite si svoju cestu nájde.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
22. júl 2022

@blankakorf tak ja som úplne "od prirodzenia" 😃 žiadne obočie, žiadne mihalnice, nič 😁

alvaluka
23. júl 2022

@autorka mna si tak trosku pobavila a napadlo ma, ze ak mas cas premyslat nad tymto tak mas velmi dobre dieta a vela casu, co ti zavidim ;) potom som si precitala, ze to bola spontanna myslienka.
Vela nazorov je tu podobnych a ja pridam rovnaky. Moja mama sa takmer nemalovala, alebo si to vobec nepamatam, teraz po 50tke sa tiez takmer nemaluje, ale par sminiek doma ma, nechty si nikdy v zivote nelakovala. Ciastocne ovplyvnena tymto a ciastocne mojou vlastnou povahou som na strednej make up neriesila, max som si davala spiralu a obcas som si nalakovala nechty. Jedna vec, ktora mi bola luto, ze mama ma nezobrala na stuzkovu, aby mne aj jej urobili make up. To je jedna z veci, co napriklad viem, ze ja pojdem inou cestou a mam predstavu, ze s malou si budeme robit damske dni, mala ma tri a raz za mesiac ideme len my dve spolu na zmrzku, na palacinky napriklad. Malovat som sa zacala viac na vyske, no vzdy v style make up, korektor, trosku obocie, riasy, po 30tke som si oblubila ruze, ale celkovo mam doma par zakladnych veci, lebo som po materskej, zatial robim z domu tak nepotrebujem toho drzat plny suflik.
Neviem kolko mas rovok, mozno sa tvoj postoj zmeni, mozno nie, tvoja dcera ak aj u teba toto neuvidi, rozhodne s tym pride sama do kontaktu, skor ide potom o tvoj spostoj, ktory k tomu zaujmes, ci jej nahodou zakazes, nedovolis, kupi si to potajomky.
Spatne nejako negativne nehodnotim, ani ma negativne neovplyvnilo to, ze sa moja mama nemalovala, ovplyvnili nas vztah uplne ine veci.

abet
23. júl 2022

Ja mám mamu kozmeticku salón má doma mám 4 sestry a nikdy sme jej tam nehrabali ani jednu nás to nelákalo 😀ani jedna sa nemalujeme tiež nemám nič ani len špirálu pre mňa je skôr dôležité mať pekné vlasy keď niekam ideme😂ale ako píšu ostatné baby kúpiš jej detské malovacky

aylinn
23. júl 2022

Ja ti to poviem opačne , som slobodná matka 2 ročného chlapca , malujem sa každý deň a on sa chce maľovať somnou, dokonca už vie čo je na čo , hubkou si ťapka po tvári , ceruzkou na obočie si normálne ide kreslit obočie , farebná ceruzka vie že je na pery , stetec na lica 🤦🏻‍♀️ Tak čo je horšie ?😃
Samozrejme sa snažím snim robiť všetky chlapčenské aktivity ale toto som nejak nedomyslela 🫠

mandzula
23. júl 2022

Socialku na teba!

linda117
23. júl 2022

Ahoj nahodou zaujimava tema🙂 ja rozumiem co s tou otazkou myslela.. ja sa tiez nemalujem,len vynimocne. Dcerka(2r) sa mi stale hrabe v tasticke s makeupom a keby mohla tak by cely den chodila zmalovana ako kraslica, cerveny ruz a tak:D niekedy sa zo srandy doma namalujeme,berieme to ako formu hry..

dominikamacakova
23. júl 2022

Bude mať spolužiačky, veď sa bude stretávať aj s inými ľuďmi ako s tebou. A napríklad moja starká sa vôbec nemaľovala, ale moja mama a tety áno takže... Nechápem fakt 😂 Tvoja mama sa nemaľovala a ty sa cítiš o niečo ukrátená?

dominikamacakova
23. júl 2022

@aylinn no ja som sa tiež chcela holiť s otcom, ale povedal mi, že sa holia iba chlapi a že mi narastú fúzy. Tak treba asi synovi vysvetliť, že malovatka sú pre ženy

vevapeto
23. júl 2022

Pozri, myslím, že úplne postačí, že ju naučíš starať sa o pleť, starať sa o nechty ( neobhryzat, čisté), aj niečo o móde , aby chodila pekne upravená - skôr ako vyjde z domu, ucesana, čistá , slušne šaty a samozrejme správanie - zdraviť ľudí , slušnosť . Toto keď budú mat vstepene moje dcéry tak budem spoko.

ndrag
23. júl 2022

Autorka, nemen sa ;). Ja som z rodiny, kde sa nikto nemaloval/nemaluje, nikto vzhlad neriesil. A ja som od ranneho dectva bola estet, musela som a stale musim nejako vyzerat, zit v peknom, obliekat sa pekne, starat sa o telo, tip-top makeup :D. Najlepsie, co mozes spravit, je, ze das dcere dobry vzor co sa tyka starostilivost o zdravie, zivotospravu, zaluby a podporuj ju, nech je hlavne sama sebou, to je hlavne 🙂.

rybka16
23. júl 2022

Trosku povrchne zmyslanie, ze zenu robia sminky, nie? Ozaj nie je povinnost zien byt nonstop (alebo aj vobec) ako zo zurnalu. Mame pravo existovat v sukromnom aj verejnom priestore tak, ako to vyhovuje nam. Moja mama sa nikdy nemalovala, ale mne napr. pomohla vybrat korektor ci make-up, ked som chcela v puberte zakryt vyrazky. Ja mam obdobia, ze sa malujem vela, lebo sa mi chce a bavi ma to, a potom zasa obdobia, ked sa nemalujem vobec. Nemam pocit, ze som v niektorom case viac alebo menej zenou.

mayami
23. júl 2022

No tak ja o toto moju dcéru ,,ukracujem'' tiež a teda hlavu si z toho nerobím. Môj muž by ti povedal, že maľovať sa musia iba škaredé ženy 😁. A ja s ním v princípe súhlasím. Viem, že do tejto umelej doby moc asi nezapadám, ale mám rada prirodzenosť (aj tú svoju s pribúdajúcimi vráskami) a nikdy som nevidela logiku vo vyšklbaní si obočia, aby som si ho následne dala vytetovať, v neprirodzene zafarbených vlasoch a v iných akože skrášľujúcich procedúrach. Priority mám proste inde a svoju dcéru k tomu vediem tiež.

evlyb
23. júl 2022

Moja maminka sa nikdy nemalovala, tiež k tomu nemala vzťah, sestra sa tiež nemalovala a ja total opak - každý deň od cca 8. triedy... Podľa mňa si ona sama vyberie že čo, rodičia dajú nejaký vzor aký sú oni, ale dieťa je aj tak samé sebou... 😊

ouwecka
23. júl 2022

Jasne,polka malovatiek je u mna po zaruke,vyhadzujem,resp dcere s apodari najst tak to rovno vyhadzujem
Určite si normálna 😊

macocha
23. júl 2022

Ja som sa nikdy nemaľovala, moja dcéra si ako 4-ročná vypýtala na Vianoce umelé nechty... Videla to na iných. Dnes má 14 a zo školy mi chodia poznámky o tom, že jej nemám dovoliť sa maľovať. Viete čo? Neriešim to. Ani maľovanie ani nemaľovanie pre mňa nie je dôležité.

senta_sofia
23. júl 2022

Nemyslim si, ze je to povinnost, aby zena chodila namalovana, takze neviem, preco by si jej mala byt zlym vzorom. Nemalujem sa a dceru malovatka fascinuju od malicka.