Čo mám robiť, ak dieťa stále chodí po prstoch?

domcatko1991
11. dec 2010

uz asi mesiac a pol ju davam do tych chodakov ....a stale chodi po prstoch..viete mi poradit co treba robit??

salma22
11. dec 2010

no to choditko je este na male velke preto chodi po spickach a my to neuznavame choditko naco??? musi sa naucit chodit a padat samo

ani3012
11. dec 2010

ak špičkuje,tak by nemala vôbec stáť...najskôr sa musí postaviť na celú plochu nôžky a potom je pripravená krokovať - to viem od rehabilitačnej sestry ku ktorej sme chodili.

zuziq
11. dec 2010

ja som sa na to pytala ortopeda u ktoreho sme nedavno boli na kontrole klbikov. vravel ze ak dieta uz dokaze samo stat aj sa postavit, nejakych 20 minut denne v chodaku mu nic neurobi 😉 mal by ale urcite mat pevnu obuv na nohach.. aj nas maly je ako baletka ( sam sa dokazal postavit uz na 6,5 mesiaca) a stale sa este striedavo stavia aj na spicky. Treba mu dat pevne topanocky a tym padom sa nauci aj dospalovat na celu nozicku
@ani3012 no to by ma ale potom zaujimalo, ak nema "spickujuce" dieta vobec stat, ci to dieta ma matka priviazat, ak sa stavia sam... 😀 nas uz viac ako mesiac urobi sam aj zopar krokov, do nicoho sme ho nenutili ani ho vobec nevodim za ruky.. vsetko zacal robit sam a aj tak stale niekedy spickuje

andyalukasek2008
12. dec 2010

Rozhodně tam dítko nedávej. Tato diskuze už tady byla.
Kdyby záleželo na ortopedech a ost. doktorech tady v ČR, jejich prodej by zakázali hned.
Hold dobrej byznys, ale následky...

many
12. dec 2010

my také chodítko neměli a ani jsem nechtěla, jen to kazí páteř,....
malýho jsme nechala pěkně na dece a v 7 měsících začal lozit, hned na to si sám sedl a v 8 měsících se sám postavil a začal chodit u nábytku a od 11 sám, jsem pro ho nechat být .....

hojda
12. dec 2010

Chodí po prstech, protože je v chodítku, takže vyndat chodítka a to rovnou vyhodit!

dana3262
12. dec 2010

Boty nebo backurky na kotnik.

ivett1
13. dec 2010

ahoj...tak môžem poradiť z praxe...dcérka Vikinka mala chodák...a začala sem-tam chodiť po špičkách 😝 najskôr sme sa smiali, kým nás pediatrička neposlala k ortopédovi, min. 6 hodín cez deň nosí ortopedické sandálky 😠 ...pri synčekovi Števkovi sme chodák nepoužívali a zatiaľ chodí v pohode 😉 ...žiadne špičky, takže ...urob si záver sama 🙂

beata.n
13. dec 2010

já jsem teda pro do toho chodítka nedávat,mě to přijde jako úplná zbytečnost,navíc může i docela ublížit.a řeči typu,že kdyby doma nebylo chodítko tak si ani na záchod nedojdu fakt nechápu.tak si máte dítko naučit,aby si na pár minutek vystačilo samo.nebo si ho holt na záchod brát sebou a uklízet když spí.my chodítko neměli a ani ho u druhého pořizovat nebudeme,naučili sme se chodit sami.radši dítě položit na deku,nebo do ohrádky,tam si vystačí s tím co zvládne a umí

bocinka
13. dec 2010

my jsme třeba do pavouka nedávali a malá chodila po špičkách.... teď už je to lepší.... v chodítku byla asi dvakrát u babičky.... takže to že je na špičkách chodítkem asi není.... 😉

lu777
13. dec 2010

no myslím že to chodítko není dobrej nápad... jsou i děti, který chodí po špičkách bez toho, ale prostě to chodítko dítěti určitě neprospěje...

jako chápu že to to dítko zabaví ale chodí tam vlastně dřív než je ta páteř a ty svaly okolo dost pevný na to, aby to dítě chodilo samo....
já chodítko nedávala u syna a u dcery taky nebudu.... já mám oba stejnak ubrečený od narození, nejdřív bříško, pak zuby, takže mně by stejně brečela i v chodítku, tak co z toho 😀

jinak teda musím napsat, že naučit dítko aby si vystačilo samo není tak jednoduchý... Matýsek pořád něco chtěl, ale pak se to jakžtakž naučil, malá je ale jiná a nedá se s ní udělat fakt nic, někdy i vařím s ní na ruce... zkoušela jsem si s ní dost pohrát, aby se jako nasytila, zkoušela jsem jí dát něco novýho na hraní, zkoušela jsem ji i nechat brečet, ale jedinej výsledek byl, že pak na mě visela ještě víc a brečela naprosto šíleně, až se třeba poblinkala 😔
a pak jsem ji dlouho nemohla utišit.... takže na to kašlu, na záchod vlítnout stačím, holt ty dvě minuty kdyžtak brečí....
ostatní věci stíhám když přijde muž domů nebo když je výjimečně klid, ale to je fakt svátek....
ale chodítko rozhodně pořizovat nebudu, prostě nějak nechápu to uvažování "dítě neumí chodit, tak ho nacpu do něčeho co ho udrží ve vzpřímený poloze ještě před tím než je na to tělíčko připravený" 😕 😕 😅

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mkr
14. dec 2010

ahoj, nic ve zlým, ale já nejsem zastáncem chodítek, tahání za ruce, vždy když vidím některé maminky, jak ty děti tahají za ruce a říkají ono už skoro chodí a to jim je tak 8 měsíců, tak nechápu, malá začala chodit úplně sama ve 13 měsících od 8 měsíců stála a chodila okolo nábytku, furt jsem slyšela, tak ji chytni za ruce, ale nemohli pochopit, že ještě není připravená, vše má svůj čas, na nic se nemá spěchat 🙂 oni se naučí chodit