Čo robiť keď mi bábo silno plače, že sa až zachádza?

keskaza
9. dec 2010

maly sa rozplace z nicoho nic a neda sa utisit az sa zachadza

strapco13
9. dec 2010

ked sa zachadza vtedy fukni do ust..sice neprestane plakat ale aspon sa nadychne 😅
deti maju nezrely mozgovy system..proste mozog niekedy zaveli plakat
ale vacsinou male dieta bez priciny neplace...skus zistitot dovod...chce byt s tebou, pomojkat, hladne, smadne, je mu teplo, zima, ine nepohodlie...

zmurkaz
9. dec 2010

Aj nám sa také stávalo s malou (bezdôvodný plač) aj malým (na druhý výdych v rámci plaču sa už nenadýchol)
Malá ... plakávala hlavne podvečer ... a nepomohlo vôbec nič - ani zmena prostredia, ani režimu .... ani nič ... Doktorka nám povedala, že údajne ide o tzv. večerný plač .....Tak sme sa len nosili, spievali kľudné pesničky ... hladkali - aj keď sa nám zdalo, že to je bezvýznamné - jej bolo určiete lepšie že sme boli spolu 😉 .
A to že je to silný plač (u syna) - údajne to majú detičky, ktoré sú citlivé (povedali nám 2 lekárky nezávisle nna sebe) Nám sa tiež osvečilo tváriť sa že nič sa nedeje - aby dieťa časom nezačalo situáciu zneužívať -ale zas sme ju hneď riešili - a presne ako napísala strapco fúknuť alebo oprskať vlažnejšou vodou (dieťa sa zľakne a inštinktívne sa nadýchne) ...utrieť uteráčikom, utrieť soplík a povedať - tak a je hotovo 😅
Toto som používala pri oboch deťoch keď už bolo najhoršie ....mali sme to ako rituál a potom sa nám to skrátilo tak, že keď začali plakať tak sme išli hneď umyť tváričku .. povedali sme že je hotovo a bolo po plači 😉 (Malej skončil ten večerný plač cca 5 - 6 mesiac - 😅 - ale vy to tak nemusíte mať )
Tak sa držte 😉

lenka268
9. dec 2010

Ahoj aj ja som mala podobne s malym, mal asi dva mesiace chvalabohu bolo to iba par krat ale tiez som na nic neprisla,
mozno ho aj boli brusko, skus pomasirovat brusko alebo pocvicit s nozickami

evkacka
9. dec 2010

Ahoj, no tak my sme mali donedávna toto iste, ale len ked si Adelka ublížila, spadla alebo podobne 😢 zachadzala sa, a sranda ma veru prešla ked mi v rukách cela očernela 😖 nie že omodrala, ale bola v tvaričke čierna ako uhol a už ju bralo do mdlôb no a mna veru tiež 😖 😖 😖 pomahalo nam fuknutie, ale aj prsknutie vodičkou 😕 teraz ked je už staršia som ju nechala par sekund tak, bez panikarenia, fukania a prskania a inštinktívne sa nadýchla a pomaly nám to prechádza, to mi poradila kamaratka ktora mala tiež so zachádzanim u dieťatka problemy 😖 samozejme len par sekund a v dobre odhadnutej situacii, to už spoznáš, držím palce aby ste mali takýchto kakaných zážitkov čo najmenej 😵

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivett1
10. dec 2010

ahoj...mávali sme to tiež u obidvoch detičiek...zaberalo nosenie, tíšenie...a pri zachádzaní sa od plaču...fúknutie a prsknutie vodičkou 😉 ...teraz, máva synček sem-tam takéto "záchvaty", ale to je už o inom (lebo presne vieme z čoho-keď nie je po jeho vôli- 😠 )...a aj tu mi zaberá vodička, resp. ideme si umyť tváričku a potom sa pomaly utíši...

bambulkabambulkova
25. jan 2011

maminky od vcera ked sa mali napapal reval o siedmej presne vecer dneska od rana papal reval papal reval je na nutrilone bojim sa onho ani nespal poobede len hodinku spi celu noc co mam robit???teraz spinka,ale dako vydava zvuky ze mmmehnmmm a take ma 2mesiaceeee napiste mi postu mam ist k lekarke??Bol chory pred troma tyzdnami prechladnuty

ivkaivka
18. feb 2011

ahojte, no my máme taktiež problém so zachádzaním. Olívia má už takmer 18 mes. a len nedávno to začalo. Dnes sme boli aj na neurologii, pretože sa nemôže dlho nadýchnuť...no zájde sa,len ked jej neurobím po vôli. Od neurologa sme odišli s tým,že sú to respiračné afektívne záchvaty...a dieťa z toho vyrastie. Patrí to k obdobiu vzdoru. Ale poviem vám, doma sa to ešte dá, ofrka sa vodou a hotovo...ale zažili sme to aj v obchode a sranda ma prešla...
Neurolog poradil - fúknuť do tváre, pofrkať vodou, alebo najlepšie uštipnúť...alebo to nechať tak a dieťa sa samo naštartuje, ale na to posledné by som sa asi nespoľahla, nemôžem sa na to dívať, ako sa zájde, nemôže nadýchnuť a modrie...takže asi tá vodička doma a štípanec na verejnosti 😀

all123
7. sep 2011

ahooj...aj môj malý sa sem-tam zachádza.začalo to ked bol ešte úplne maličký,mal nejaké 3 mesiace(vtedy som ešte nevedela ako sa mám zachovať ked sa mi zájde)bola som sama doma a malý bol hladný...išla som mu spraviť BEBU.kým som ju pripravovala veľmi neplakal,skôr sa zlostil.potom som ho vzala na ruky a išla mu podať fľašu,no v tom sa tak strašne rozplakal,že sa až zašiel...ústočka mal otvorené a celý bol červený až bordový...v tej chvíli som nevedela čo mám robiť doposiaľ som sa zo zachádzaním nestretla...prvé čo ma napadlo bolo to,že som ho začala mierne triasť ale on nereagoval....tak som sa s ním rozbehla do susedov,bežala som po schodoch a tam sa mi rozplakal...vydýchla som si....trvalo to iba pár sekúnd ale bol to hrozný pocit beznádeje a zúfalstva ☹ potom sa už nezachádzal...vravela som to aj na poradni a doktorka mi povedala,že je to normálne,že dieťa do dvoch rokov z toho vyrastie....nedávno sa to ale stalo zase....hral sa a odrazu sa zase tak silno rozplakal,že znova sa zašiel...no vtedy som už vedela čo mám robiť....po prvej skúsenosti som si všeličo o zachádzaní prečítala a aj som sa popýtala známych či o tom niečo nevedia..prekvapilo ma koľkí sa už s tým stretli,dokonca svokra mi povedala,že aj môj manžel sa zachádzal,ked bol malý ale že tak do tých dvoch rokov ho to prešlo....poradila mi,že ak sa mi to stane,že mám malému zdvihnuť rúčky nad hlavu a že potom sa nadýchne...alebo že ho mám chytiť za nohy a potriasť mierne dole hlavou...no nám pomáha to prvé...on sa nezachádza vždy...ale stane sa to hlavne vtedy ked sa nazlostí a od toho sa až zájde...doktorka mi vtedy poradila fúknutie do tváričky a aj to nám pomáha....najdôležitejšie je asi to aby sme si pritom zachovali chladnú hlavu lenže niekomu sa to ľahko povie že?ja vždycky spanikárim ale už aspoň viem čo mám robiť... 🙂 a čakám,že z toho vyrastie..

zuveru
8. sep 2011

aj nas to plakanie potrapilo, mala zostala normalne vystreta jak pravitko a revalaaaaaaa hisakovala.... pomohla nam dlhsia tepla kupel a nosenie na rukach.... a teraz uz viem kedy sa to zacina, tak to rychlo utlmime prsom... jo a chodime o hodinku skor spavat a mame po probleme 😀

milka10013
17. jan 2013

Ahojte ja mám 7 mesačného synčeka ale narodil sa mi 27tt,no aj mi mávame tieto záchvaty plaču až zachádzanie.Mávame to len vtedy ked je hladný a nervoznný .Ale všimla som si že pri spánku z ničoho nič začneme plakať a ked dobehnem k nemu už len otvorená pusinka bez nádychu,,,vtedy fuknem,alebo ho natrasiem pomože to,ale nechápem prečo sa z ničoho rozplače ked je v klude.Je to zlý pocit až sa bojím že mi to urobí aj v noci a že to nebudem počuť, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

84matulik
4. feb 2013

ahojte....my máme dvojky narodené predčasné v 32tt....ked sme cvičili tak veľmi plakávali, našťastie bolo treba len do šiesteho mesiaca, avšak už vtedy boli dosť veľké a veľmi sa mi bránili a jedovali sa, takže sme radi že necvičíme, no napriek tomu sú veľký nerváci....Alebo ani neviem ako to mám nazvať...vôbec nespíme celé noci, hlavne malá neskutočne plače non-stop, niekedy nespí viac ako pol hodinu a zo spánku začne veľmi plakať až sa samozrejme zobudí, napriek tomu že spí somnou....ja už fakt neviem čo mám robiť, zúbky ešte nemáme, no napriek tomu neverím, že by takto plakávali už skoro 4 mesiace len kôli zubom....malá tak plače že až zachádza ale vždy sa zatial nadýchla sama(našťastie) len má dlhší interval pri nadychovaní..... ☹ ☹ ☹