Ako môžeme predísť zachádzaniu sa pri plači u môjho syna?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň,

môj syn má 13 mesiacov a často sa zachádza, keď sa rozplače. Väčšinou vtedy, keď sa udrie niekam, alebo keď mu niečo nie je po vôli.
Dýchame do neho, trasieme, bijem ho po zadočku, dávame ruku ako pri Heimlichovom manévri. Stále zmodrie a akoby omdlieval.

Ako môžeme predísť zachádzaniu sa pri plači u môjho syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

afektívne záchvaty sú u niektorých detí oveľa častejšie ako u iných. Predchádzať sa im dá iba tak, že sa nedostane do situácii kedy sa zachádza (minimalizovať hned a pády, čo je v tomto veku asi nemožné)...

Okrem dýchania a príkazov pokojným hlasom nech sa nadýchne a ubezpečením, že ste pri ňom, by som asi iné veci nerobila. Postupne z toho vyrastie a bude sa to zlepšovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas