Manželka mi zakazuje s 2-ročnou dcérou navštevovať rodičov

brano85
2. jan 2021

Ahojte,

Ako je to u Vás?

Mne MANŽELKA MIZAKAZUJE BEZ MANŽELKINEJ PRÍTOMNOSTI NAVŠTEVOVAŤ MOJICH RODIČOV/dôchodcov s MOJOU DCÉRKOU a ich vnučkou, alebo iba vonku kočíkať s nimi bez jej prítomnosti 24mesačnú dcérou. /bývajú cca 200m od nás no nemôžem sa u nich s dcérkou zastaviť ak s nami nie je manželka a tak isto by bol oheň na streche ak by som ich náhodou stretol na ulici a dovolil podotýkam za mojej prítomnosti kočíkať babke nedajbože išiel rodičom s dcérou.

DOVOD PRECO SA NEMOZEM STÝKAŤ s mojimi rodičmi za prítomnosti dcéry? Moji rodičia jej PONÚKALI viac krát PAPAŤ to čo mne a môjmu bratovi keď sme boli malý. KAKAOVÝ miláčik, KAKAVO piť, a viac krát jej ponúkali KRUPIČNÚ kašu z čoho jej bolo 2x vracala keď sme doma skúšali, + babka sa o ňu boji a manželka nesúhlasí aby ju stále dohliadla a držala za ruku aby nespadla + že jej neustále niečo núka keď povie, že si neprosí – ako babky veď možno poznáte a pre toto mám ako otec zakázane sa čo len zastaviť tam s dcérkou u mojich rodičov?

ČO SI MYSLÍTE AKCEPTOVALI BY STE AKO RODIČ, ŽE VÁM PARTNER ZAKÁžE SA STRETÁVAŤ S VAŠIMI RIDIčMI ZA PRITOMNOSTI SVOJHO DIEŤAŤA, to sa nebavíme o tom že by som ho tam nechal a odišiel preč ani náhodou! - pre hore uvedené dôvody mám zakázané sa stretnúť ja a moja dcéra so starými rodičmi, ktoré sa mi zdajú banálne na to aby bránila aby sme sa stretávali so starými rodičmi bez manželkinho dohľadu- ponižujúce mi to pripadá. /pripomeniem, že od cca 1-2 mesiaca som dcérku prebaľoval staral som sa o ňu aj doma ju kŕmim väčšinou doma iba toto tato, takže nie som otec ktorú dcéru vidím 1 deň týždenne, že ak príde k starým rodičom, že ich nechám aby jej ponúkli hoc čo, že neviem čo môže jesť také dieťa. No manželka, že si nevšimnem a dajú je jesť niečo s čím ona nesúhlasí takže mám zakázané stretávať s rodičmi za prítomnosti dcérky ak tam nie je ona prítomná s nami. Pri tom dcérka babku a dedka ľúbi a teší sa tam a ja sa viem o ňu postarať, tak ma to ponižuje, že mi manželka zakazuje ísť s dcérkou za vlastnými rodičmi bez jej prítomnosti, čo je to za dôveru a vzťah? / vychovali 2 deti a 10 rokov na prázdniny tam nosil brat svoje deti / tiež sa švagriná sťažovala, že babka chlapcov neustále otravovala bola otravná, že ich stále ponúkala s jednom to je fakt /

Ale kvôli ho uvedenému aby som nemal nárok ako otec dieťaťa navštíviť svojich rodičov za prítomnosti mojej 2ročnej dcérky
Hádame sa kvôli tomu ponižujeme ma, myslím že som zodpovedný otec no nemám nárok ísť s dcérou k mojím rodičom.... Zdá sa mi to prehnané...

Ďakujem za Vás názor pohľad,

marseillefan
2. jan 2021

Moja bola tiež trošku prepnutá... nie až tak ako tvoja, lebo tvoja je fakt že extrém 🙂 Ale tiež sa hnevala, na tie babkovské metódy. Teraz po rokoch, pochopila, že treba deťom dať občas aj sladkosť, aby sa ukľudnili a oceňuje rokmi overené múdrosti babiek :D

sona96
2. jan 2021

@brano85 môj muž tiež nechodí bezo mňa s malým k svokre. Raz ho postavila do otvoreného okna na siedmom poschodí pozerať vtáčiky a dvakrát ho prekrmila tak, že mu bolo zle. Stačilo a nemyslím si, že by som za to bola prepnuta. Tvoju ženu tiež určite ponižuje, že ty s mamičkou nerešpektuje stravovacie návyky tvojej ženy u dcéry.

brano85
autor
2. jan 2021

Aj svokra 1x prekŕmila malú dáva jej na trávenie Pepsi piť od 1,5 roka a za to jej nezakazujem aby tam sama chodila svet nie je ani nebude ideálny....

mirro
2. jan 2021

@brano85 s rodičmi si odkomunikujte,čo na jedlo áno,a čo nie a trvajte na tom,aby nepchali do malej, čo si jej mama neželá. Ak to budú dodržiavať,bude všetko ok, aj manželkin prepínák sa zmierni.

matapo
2. jan 2021

...no to su skratka babky, akosi maju potrebu rzomaznavat svoje vnucata a dost casto cez jedlo ☹ Ja to tiez nemam rada, ale tak pokial to nie je moc casto, tak cert to vem, dieta to nezabije. Ked som pri tom, poviem nech nedava, aj dopredu sme povedali ze ked chcu nieco kupi nech im kupia ovocie ( vsetky tri deti maju radi ovocie azeleninu kazdeho druhu takze jedia to rovnako radi ako cokoladovu tycinku) alebo nech im nieco zravsie pripravia (ja moc vyprazane nevarim auz vobec nie detom a nasa babka mala vzdy obrovsku radsot ako dvojrocnej vnucke chuti rezen a klobasa ☹ tak to ako rodic tiez nerada vidim, ale ak je to raz za cas svet sa nezruti) a samzorejma ze nemusia vsetko zjest a nechat prazdny tanier, specialita mojje svokry lebo u nich sa musi zjest vsetko a neexistuj nieco vyhodit alebo dat macke ci vtakom a malemu dietatu nalozi tolko co pomaly dospelemu. Tak toto ja teda uplne neznasam, taketo prejedanie len aby tanier ostal cisty. A necudujem sa tebe ze sa citis tym ponizeny, je to prehnana reakcia tvojej zeny, je vidno ze to je jej prve dieta tam kazda matka dodrzuje vsetky pravidla a ani maly prehresok neakceptuje, ked to bude druhe a tretie tak sa pravidla isto zmiernia 🙂 Ono da sa dieta drzat bez sladkosti a presladenych potravin dost dlho ale akonahle pojde do skolky tak sa tomu nevyhne. Ale pokial je dieta naucene na ovocie, zeleninu a cistu vodu tak to bude mat rado stale a kinder cokoladka hoc aj kazdy den ho nezabije 🙂 ani nerozmazna a ani nebude tuzit len po sladkostiach. No a ja byt tebou tak sa normalne s rdoicmi stretavam, poviem im nech jej neponukaju jest to co jej nedavate im, nech jej ponuknu nejake ovocie, alebo tak a hotovo. Tvoja zena sa musi naucit doverovat ti v tychto veciach a mala by to spravit cim skor, nie je nad dobre vztahy aj s rodicmi 🙂 zasluzia si aj oni travit cas svnuckou ak maju o nu zaujem. Myslim ze keby to boli jej rodicia tak situacia by nebola az taka dramaticka, tych svojich tolerujeme akosi viac.

janulienka1103
2. jan 2021

No našťastie aj moja mama aj svokra sú také, že ak poviem, že nechcem aby malej dávali to a to tak jej to nedajú. A aj keby bola svokra taká, tak viem, že muž by jej povedal na rozum. Ale určite by som mu nezakázala, aby sám šiel s ňou ku vlastným rodičom. Podľa mňa to nie je v poriadku. Ja by som bola aj rada keby mi povie, že idú sami k babke aspoň by som mala chvíľu pre seba. Ja viem, že babky by dali všetko možné aj nemožné vnúčatam, ale určite si treba stanoviť čo im môžu a nemôžu dať.

thoughtfulweirdo
2. jan 2021

Ja pokladám za prepnute zakazovať partnerovi chodiť k rodičom, ale pokladám za prepnute aj nerešpektovať rozhodnutie rodiča, čo dieťa môže a čo nie. Napriklad na prepchavanie dieťaťa som alergická aj ja a veľmi, lebo teda je úplne super, že babička chce vnúčatku dopriať, keď potom som celú noc hore s pistiacim dieťaťom ja, že 😉 to isté o kakauku a všetkom ďalšom, keď raz viem, že to dieťaťu robí zle, tak očakávam, že dospelému človeku stačí raz vysvetliť, aby mu to nedával a už mu to dávať nebude. Otázka je, prečo neverí ani tebe, že na svoje dieťa dohliadneš. Riešenie môže byť dostatočne ukázať žene, že pri rodičoch dohliadaš na to, aby ju nepchali hovadinami. Keď bude vidieť, že mame vieš povedať aj ty, keď si niečo neželate, hádam s tým prestane mať taký problém.

lenkakravcova
2. jan 2021

@brano85 Preháňa to. A bude to preháňať kým na to bude mať možnosti. Nehľadajte sa kvôli tomu, je to zbytočné - tvoja žena chce dcéru chrániť, prehnane a neustupi. Viem ti poradiť asi len jedno - majte ďalšie dieťa. Ju toto správanie pri ďalšom raz dva prejde. Potom ocení tých starých rodičov a nebude robiť z komára somára za jednu krupicu 🙂

stela01
2. jan 2021

@brano85 otras kam toto až zašlo ! Až k zákazom že nesmieš k rodičom s vlastným deckom ?!

To je už prehnane , od toho sú predsa babka a dedko. Ponúkajú ..... ani sám nemôžeš ísť bez nej? Evidentne ti neverí to by má asi tiež urazilo .

elizabet173
2. jan 2021

@brano85 spravate sa ako male decka. Obaja. Ty si bol kde, ked tvoja mama pchala do maleho dietata to, co si tvoja zena nezela? Preco si mame nepovedal - mami toto nie, viem, ze to myslis dobre a chces malej to najlepsie, ale my jej takuto stravu nedavame, nie je zvyknuta, mohlo by jej byt zle. A tvoja manzelka sa sprava, ako by dieta dostalo bocik a pivo. Manzelke povedz, ze na prechadzky s rodicmi chodit budes, nech sa s tym zmieri a dohliadnes, aby jej nedavali jest nic nevhodne. K svokre chodte len spolu. Inak, chcelo by to druhe dieta, najlepsie keby sa zadarili dvojicky, myslim, ze by manzelka svoj postoj prehodnotila.

maximilie
2. jan 2021

@brano85 je to normálne. Ja by som moju dcéru nenechala mojim rodičom a to mame skvele vzťahy a vidíme sa takmer každý deň. Presne pre tieto dôvody. Minule jej babka urobila krupicu s polievkovou lyžicou cukru, dávajú jej brumika, čokolády a to ma 1 rok!!! Takže nie, nenechám ju bez môjho dozoru aspoň do veku, kedy budu tie sladké jedlá akceptovateľné. Pepsi??? Prepáč, naozaj sa nečudujem tvojej žene.

sense
2. jan 2021

Toto sa musíš spýtať svojej ženy...
Plus ďalšie ty nie si jej decko ani jej sluha aby ti zakazoval alebo príkazov ala... Alebo aby si si pýtal povolenie od ženy...
A tiež môžeš povedať svojim rodičom aby dieťa stále neprepchavali kadecim a už vôbec nie krupicu z kt vracia... A kakaový miláčik bol pred 35rokmi tiež o niečom inom ako teraz... A ak je problém toto nech jej to nedávajú aj babky by mali trocha rešpektovať rodičov... Ak len tieto dve veci sú problémom nonstop kŕmenie dieťaťa a ofukovanir dieťaťa aby náhodou nepadlo tak to sú veci kt pri snahe oboch strán dokážete vyriešiť...
Áno babky sú na rozmaznavanue ale tiež odtiaľ potiaľ...
A platilo to u oboch babie rovnako

elizabet173
2. jan 2021

@maximilie pepsi jej davala mama jeho manzelky na travenie, lebo ju tiez prekrmila. Neviem, ci su obaja nesvojpravni, ze do ich dietata pchaju babky co chcu

danica2711
2. jan 2021

vyjasni si pravidlá so svojimi rodičmi, majú predsa radi teba aj vnúča, určite to budú akceptovať. Ale hlavne si vyjasni pravidlá so svojou ženou. V normálnom vzťahu predsa nie je v poriadku, aby jeden partner niečo ZAKAZOVAL druhému. Konanie obidvoch svojprávnych jedincov, tvoriacich pár má byť výsledkom vzájomnej dohody a nie zákazov a príkazov!

syslik81
2. jan 2021

dnesny svet je iny ako bol ked boli babky mlade.. a dnesne matky su tym padom extremne precitlivene na deti .. a to sa zial nezmeni ... sadni si s ceou rodinou a rodicom razne vysvetli aby respektovali zenu a to ze detom nesmu davat nic co im zena nabali a zene razne (nefackat) vysvetli ze aj ty si rodic a aj ty mas pravo byt s dietatom kde chces .. to ze je ona mama neznamena ze musi rozkazozvat vo vsetkom ohladne dietata ty mas rovnake prava a povinnosti ako ona .... alebo nastol rovnake zrkadlo zene... ona sa nebude stretavat bez teba s jej rodinou znamymi ..nebude bez tvojej pritomnosti bravat dieta a o vsetkom aj tom najmensom prde ta bude informovat aby vedea ako sa citis ty

petronela1985
2. jan 2021

@brano85 priznávam, ja som bola tiež prehnane úzkostlivá matka a podobné excesy som tiež robila. Ale raz som povedala manželovi nech neberie dcérku k rodičom a teda riadne ma zjazdil. Tiež som na to nemala bohvieaký dôvod. Vtedy prvý raz v živote, dobre na mňa naziapal, že toto si k jeho rodičom dovoľovať nebudem, keď na to nemám žiadne pádne dôvody. Tak a zbalil dcérku a išli. Vtedy som to vnímala inak ako nejakú jeho zradu ale 👆 mal pravdu. Niekedy aj keď si manžel a máš stáť pri svojej manželke, tu neoprávňuje robiť v rodine rozbroje len tak pre nič za nič a pokaziť vzťahy medzi tebou a rodičmi a medzi vnúčatkom a starými rodičmi. Môj manžel mi to raz tak odôvodnil, treba sa na to pozrieť triezvo. Ak máš pocit, že manželka tvojim rodičom krivdí, postav sa za nich. Ju to prejde. Pochopí.

makova333
2. jan 2021

@brano85 "že mi manželka zakazuje ísť s dcérkou za vlastnými rodičmi bez jej prítomnosti, čo je to za dôveru a vzťah?" No zjavne si jej doveru stratil pre nieco. Ty si bol kde ked ti prepchali dieta jedlom? Zjavne si to mal ukocirovat, ale nevedel si svojim rodicom nic povedat, tak ako nevies nic povedat svojej zene. Zacni sa spravat ako manzel a to co si so zenou dohodnete napriklad urcite stravivacie navyky, tak ich respektuj nielen doma, ale aj u svojich rodicov. Ked zena zisti, ze ti moze verit a nebude celu noc hore s dietatom lebo ho boli brusko z nevhodnej alebo nadmernej stravy, urcite nebude proti, aby ste boli s dcerkou bez nej u starych rodicov.

babababka
2. jan 2021

Neviem a ani sa nechcem vyjadriť k vám ,ako rodičom.To si vy môžete a musíte predebatovať a vyjasniť.Našťastie malá je ešte "malá".To zakazovanie nebude dobré v budúcnosti,malá sa bude pýtať na svojich starých rodičov,prečo u jedných pepsi apod.,a druhých ani nepozná.Teraz môj pohľad ,som tiež babka.Aj ja rozmaznávam,kupujem hračky,sladkosti už menej,chodíme na výlety apod.Ak by sa náhodou nastala podobná situácia,že by som nevidela,nemohla by som sa stýkať s vnučkami,kvôli rozvodu rodičov,tak:by som sa všemožne snažila sa skontaktovať s nevestou,kde je problém,čo malej uvariť,čo ľúbi,aké hry sa s ňou hrať,výlety ...Aj osobne by som za ňou išla a vôbec by ma nezaujímalo,že som nevítaná.Predsa ide o moju vnučku.A ak vnučka príde na návštevu by som sa jej venovala,čo najviac spoločných aktivít.Snažila by som dodržiavať jej režim,stravovanie...Ale myslím si,že za nejaký keksík,domáci koláč ,kapustnicu sa svet nezborí.Mimochodom,minule sme s vnučkami robili šišky,staršia 6 r. zjedla na posedenie 7ks,mladšia 4 r.9 ks.A nebolo im zle.Vybehali to.Rodičom vždy poviem,čo sme robili,čo vytvorili,jedli,príp.spali.Veľa šťastia,verím,že ste všetci rozumní a vyriešite to čo najskôr.

lyci
2. jan 2021

@brano85 pravdu ma, ked nevies dohliadnut, aby dietatu nedavali tvoji rodicia take veci. prave pre taku hlupost ako jedlo odmietam nechat svoje dieta same s mojimi rodicmi. moj otec by mu hned nukal colu a podobne veci, ktore by uplne logicky nemal. a neakceptujem ani argument raz za cas. minule ho zobral partner na navstevu ku kamaratom. napchal tam do neho pekelt s mliekom, pricom z mlieka ma hnacku. stale mu hovorim, nech mu nedava nic z mlieka. potom zena radsej povie,nech nejdj nikam bez nej, ked taku jednoduchu vec nevie dodrzat. myslis, ze zo srandy si zena nezela, aby take veci dieta jedlo? ved je to jednoduchsie do dietata napchat hocico a zvlast sladke. z mojho pohladu to vobec nie je ponizovanie, ale nerespektovanie nazoru tvojej zeny na nevhodnu stravu pre dieta. to neustale vodenie 2rocneho za ruku je tiez skor na skodu, ale da sa to prezit.

panelacikova
2. jan 2021

@brano85 nečítam diskusiu, ale pozvi sem aj manželku, nech vieme aj jej názor 🙂

lune
2. jan 2021

@brano85 Uz niekolko rokov bojujem s drbnutymi navykmi svokrovcov...ktori davaju malej cokoladu, hoci ma atopicky exem a alergiu na kakao. Dieta sa vzdy vyhadze o com vedia a nespali sme koli tomu kopu noci a zhanali doktorov a vhodny krem, aby som nemusela dat kortikoidy... Stalo ma to kopu nervov, placu a energie a hoci mam dobreho muza obcas som myslela, ze toto nedame. Nepomohli prosby...Vraj im aj povedal a pohadal sa s nimi a vies co? Robia to doteraz. Zastanem sa manzelky. Mal by si vediet dohovorit svojim rodicom a ked robia dietatu nieco co mu skodi MAS TOMU ZABRANIT. Pochopitelne, ze ked ju nerespektuju nechce ku nim dieta posielat. V prvom rade si urob poriadky s matkou, potom si udobri zenu. Skuste tam casom ist spolu a vysvetlit si to navzajom...v klude.

cookie29
2. jan 2021

No @brano85 môže to vyzerať ako extrém, ale rada by som poznala aj manželkin názor, lebo je šanca, že tam toho bude viac a nie len jeden miláčik. Predpokladám, že Tvoja žena sa doma snaží a chystá malej zdravú a vyváženú stravu a babka ju chce napchať sladkosťami. Aka bola Tvoja reakcia na Tvoju mamu? Povedal si jej, že si to neželáte? Alebo si s úsmevom nad tým mávol rukou, že nevadí? Pripomenulo Ti to spomienky na detstvo... vieš kedysi pediatri radili lyžičku cukru do prvých príkrmov, aby to deti jedli a mamky sa snažili... dnes vieme, že to nie je dobre, že dieťa ma “čisté” chute a veci ako soľ či cukor čo najneskôr. A u takého malého dieťaťa určite nie.
Reakcia Tvojej ženy je možno prehnaná na prvý pohľad, ale snaží sa chrániť Vaše dieťa, pretože podľa všetkého Ty si to neurobil.

makova333
2. jan 2021

@lune juj to mi je luto, ze niekto blizky takto vedome len pre svoje ego ublizuje dietatu. Ja mam nastastie uzasnu svokrus v tomto. Ked tam idem este mi vola ci toto moze varit ci to maly moze jest. Uplne respektuje dokonca meniace sa tolerovane a netolerovane potraviny. A to ako byvala detska sestra by si tiez mohla povedat "ja viem co moze". Respektuje nas rodicov.

amelia000
2. jan 2021

@brano85 je tu skupina pravneho poradenstva, skus svoju otazku sformulovat tam, ak to chces riesit.

diewcatqoo
2. jan 2021

Moj syn ma histaminovu intoleranciu a aj ine potravinove alergie. Vacsinou pri histaminovej intolerancii byvaju kozne problemy, bolest hlavy, zvracanie, hnacky, plynatost... no nie je vyluceny ani anafylakticky sok. Uz mam odpozorovane, co moze a v akom mnozstve a co nie.
Nie som matka, ktora v strave ide presne podla tabuliek, ale vzhladom na synove alegie, mam cely jedalnicek odkomunikovany s alergologom.
Starych rodicov sme x krat upozornili na jeho problemy, na to, co moze a co nie. Ked bol uplne malicky, bala som sa ho nechat im ho sameho. Raz som ho nechala a oni mu drbli jahody. Sak male decko predsa nemoze mat alergiu, to len ja som uzkostliva matka a vsetko prehanam. Az ked videli, ako z toho cely opuchol a vysypal sa a ked potom este dalsie 3 dni zvracal, uznali, ze urobili chybu. A to podotykam islo o mojich rodicov, nie o svokrovcov. U svokrovcov sa stalo nieco podobne, nastastie, tam to bolo bez opuchu a vysypu, ale len zvracal a tiez sa zlakli a uznali si chybu.
Niektorym rodicom zo starej skoly jednoducho nevysvetlis, ze dieta nemoze to a to. Pokial ale vase dieta nema nejake zavazne problemy, nevidim nic zle na tom, ak si da napr. kakao (co by som ja dala za to, keby si moj syn mohol dat).
Pride mi prehnane riesit to sposobom, ako to resi tvoja zena, ale rozumiem jej. Vykomunikujte si to vy dvaja medzi sebou. Ak ste dohodnuti vy dvaja v tom, ze dieta bude mat taky a taky jedalnicek, tak svojich rodicov by si mal napomenut, az mu nabuduce budu pchat nieco, co nemoze, ze si nezelas, aby mu to davali a hotovo. Nie sediet ticho a potom sa divit, ze je zena nahnevana.
Vy dvaja ste rodicia a vy si medzi sebou musite odkomunikovat styl vychovy vasho dietata. Verim, ze niektorym matkam hrabne a chcu ultra mega zdravu stravu dietatu a nedovolia ani gram cukru navyse a ze okoliu (tebe) to moze ist na nervy. Ale skuste medzi sebou najst nejaku zlatu strednu cestu. Lebo ak sa neviete dohodnut len v takej malickosti, ako je strava dietata ci (ne)pomahanie dietatu pri prvych krockoch, ako budete dalej riesit ine problemy vo vychove...

hermionia
2. jan 2021

@brano85 vieš buď ľúbiš mamičku alebo manželku vyber si ktorú rešpektujes, prečo sa tvoji rodičia nepýtajú ženy čo môžu a čo nemôžu dať dcére? Dnes sú iné jedlá, iné alergie, mama vie najlepšie čo je pre dieťa vhodné a ty sa konečne vzchop a buď chlap. Keď chces ísť k rodičom chod a kľudne aj sám, keď to potrebujes. Prečo nezoberú dcéru na prechádzku, hrajú sa s ňou? Ako? Jedlo nie je všetka starostlivosť...

lyci
2. jan 2021

@brano85 plus argument my sme to vsetci jedli, ked sme boli deti a tu sme. no vtedy neboli take vedomosti ake mame teraz. cize aj keby nemalo dieta ziadne alergie, niektore potraviny su jednoducho nevhodne. napr. aj ten obycajny cukor na navsteve a dieta potom doma zacne odmietat normalnu stravu a bude pytat len sladke

terezka1947
2. jan 2021

Nemusela som suhlasit so vsetkym,co svokor robil....ale nikdy by mi nenapadlo zakazat vidiet vnucata a uz vobec riesit,aby mohol,ci nemohol ist manzel k.otcovi s detmi.
Uz niektorym mamickam naozaj nerozumiem.
Ja,ja,ja.
Ale pomoc od starych rodicov a peniaze,to ano.
Otszka na autora:
K.svojim rodicom s dietatom manzelka chodi bez teba,vsak?
Aj vsade inde?😁

terezka1947
2. jan 2021

@petronela1985 pekne napisane.

cookie29
2. jan 2021

@hermionia pretože väčšina starších ľudí (a teraz ich nehádžem do jedného vreca, česť výnimkám) prejavuje lásku v podobe cukríkov a sladkosti... akože môjmu malému ponukali predavačky v obchode lizatko (mal 9m), babky v kostole pravidelne vyťahujú cukríky z kabelky a podobne... proste kedysi to bola vzácnosť.

Osobne nie som žiadna bio-matka, už je syn väčší, občas dostane aj cukrík, aj Tvarohacik atd... ale úprimne, väčšinou sa matky snažia a obetujú, chodia na poradne, snažia sa nájsť to najlepšie pre dieťa... a často je k tomu únava... a do toho babička kazí výchovu a muž nielenže ženu nepodporí ale tvári sa, že sa nič nestalo. Akoby tej žene hodil do tvare, že všetko čo robí je zbytočne 😢