Materská školka a nedokončené povinné očkovanie

sasika6
2. máj 2016

Ahojte mamičky, 🙂

dnes som si bola zobrať prihlášku do MS, keďže dcérka bude mať v auguste 3roky a od septembra by som ju chcela dať do školky. Problém je, že nemáme posledné povinné očkovanie MMR a do prihlášky sa musí po "novom" vraj napísať veta, že: Dieťa má všetky povinné očkovania. Aj vy ste sa s tým stretli?? 😕
Neviem o tom, že je taký zákon na SR (možno mi niečo uniklo), ktorý prikazuje zverejňovať takéto informácie o dieťati. Podľa môjho názoru je to dosť diskriminačné! 😒

sasika6
autor
2. máj 2016

@katka1981....... tento systém, ktorý núti robiť rodičov rozhodnutia, nechať na svojom dieťati robiť pokusy ako na králikovi, aby niekto BOHATÝ bol ešte bohatší 😖 ... to je proste otras a smutné...no to je na dlhú diskusiu...a aj veľa bolo o tom povedané.

No čo robiť? Nechať napichať, aby mohlo ist dieťa do školky a potom sa báť, že čo, zas z toho bude....

evittam
2. máj 2016

@sasika6 Radšej budem "žrať trávu a piť vodu" ako nechám robiť na svojich deťoch pokusy a napichať ich vakcínami. Radšej s nimi budem doma. 😉

sasika6
autor
2. máj 2016

@evittam 😅

katka1981
2. máj 2016

@sasika6, na nase rozhodovanie nebude mat skolka ziadny vplyv, aspon dufam, teraz by sme mali stihnut ockovanie u dcerky do 4.6., lenze mala kiahne a pol roka byva po nich imunita oslabena, to riskovat nebudem, akoze nestihame to do terminu, tak neviem.... mali sme odklad, povedala, som ze kvoli tomu ze ma nizsi hemoglobin. Ale ja sa bojim, lebo ma celiakiu a nerada by som k tomu pridala cukrovku, epilepsiu, alebo dalsiu chutovku. Ale samozrejme, ze sa bojim aj inych chorob.

maminkasisa
2. máj 2016

my ked sme boli mali, vsetci sme boli zaockovani a tu sme, a minule mi jedna starsia sestricka v nemocnici vravela, ze ked neockovane dieta dostane nejaky cierny kasel, tak potom sa len bude trieskat o hlavu.... moje deti su zaockavne a nebanujem, nemali sme ziadne vedlajsie ucinky....

evittam
2. máj 2016

@maminkasisa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Prepáč, ale musela som - to je taká milá veta:
"...my ked sme boli mali, vsetci sme boli zaockovani a tu sme".....
Ale je to skôr na plač ako na smiech.

jatva
2. máj 2016

@evittam mame nejake nasledky po tom ockovani? Nemas nejaky link?

maminkasisa
2. máj 2016

@evittam preco, mala si tuberkulozu, alebo ine choroby? neviem, preco Ti je to smiesne..... ved aj ked ides niekde napr. do Indie, tak sa davas zaockovat, alebo nie? opytaj sa mám, ktorym dieta malo velmi ale velmi zly priebeh kiahni, ci keby sa dal vratit cas, ci ich nedaju zaockovat..... a to ani nie je povinne ockovanie.... svagrinej syn ako 2 ročny mal rotavirus, boli vyše tyzdna v nemocnici, vravela, ze keby to vedela, da ho hned zaockovat a to je prosim pekne velka odporkyna ockovani.... a po tejto skusenosti a dala doockovat povinnymi ockovaniami....

evittam
2. máj 2016

@maminkasisa Môj názor sa nezmení. Moje deti mali perfektný priebeh kiahní, majú perfektnú imunitu. A čo sa týka vakcín proti rotavirusom - očkuje sa len proti pár druhom a druhov je omnoho viac...takže zase len "ruská ruleta" so zdravým tvojho dieťaťa - ako pri všetkých vakcínach. Ale ja tu nie som na to aby som ťa o niečom takom presviedčala a ani ty mňa nepresvedčíš o opaku. Žiadna vakcína ti nezaručí, že tvoje dieťa danú chorobu nedostane a nezaručí ti ani jej lepší priebeh. A téma je o niečom inom ako o prospešnosti dnešných vakcín. 😉
@jatva Našťastie nie a už ani nikdy mať nebudeme. 😉 Ak máš záujem o seriózne informácie tak nech sa páči:
https://www.modrykonik.sk/group/1799/

katka1981
2. máj 2016

@evittam, toto je najkrajsi argument, velmi sa mi paci v suvislosti so "zdravym stravovanim". My sme jedli vsetko a sme zdravi. Hm, plne cakarne s chorymi klbami, sama rakovina, vysoky tlak a obezita, cukrovka.......... Rozdiel je len v tom, ze kedysi sa o negativach ockovaniach nehovorilo, takze sme nevedeli, pokial sme to nezazili alebo nevideli v okoli. Dnes je ina doba, nic uz nie je tabu ako kedysi. A negativne informacie sa siria neskutocnou rychlostou. Taktiez je ovzdusie kazdym dnom znecistenejsie a to prispieva k chorobam vo velkom. Je to naozaj na kazdom, aku cestu si vyberie, nemusi suhlasit s nazormi laikov, lekarov, ludi z MK, kazdy ma slobodnu volbu a svoje skusenosti. Ale naozaj mna vzdy dostane argument, moja babka..... a dozila sa 90 rokov a my sme na tom vyrastli a sme tu. Toto mi vzdy na tvari urobi neskutocny usmev, pri kt. krutim hlavou....

evittam
2. máj 2016

@maminkasisa A mne nie je smiešny priebeh závažných chorôb - ale to si vlastne nepochopila ako čítam. Mne je smiešny ten výrok, ktorý si napísala.
@katka1981 Niekto ma pochopil. 🙂

sardinka335
2. máj 2016

ale ale prrr....ja by som bola veeelmi opatrna s vyjarením ze ,,mame perfektnu imunitu,,. Uz sme to spominali drahá @evittam obyčajne kiahne prezila aj moja 9 mesačna bez toho aby sme si to vobec všimli, ale prave kiahne tvoje deti neprekonali s perfektným priebehom ....takze tak. A zrejme sa ani nestretli s inymi ochoreniami - tak ako väčšina ved kde by sa nabrali ze, ked sa proti nim očkuje? Ale ako nech si kazdy robi ako chce...len nemam rada ked sa povie A nech sa povie aj B....

katyt
2. máj 2016

@sasika6 ani by ma nezaujímalo či dôvod neočkovania riaditeľka pochopí, alebo nie, veď je to Tvoje rozhodnutie a ona sa nemá do toho čo starať. Ja som neočkovala preto, lebo viem, že v tej vakcíne je kopa bordelu, najstarší syn síce očkovaný je, lebo to som si ešte myslela, že očkovanie je super, ale preočkovať ho už nedám a neskôr pri ďalších deťoch keď som sa o to začala viac zaujímať, tak som pochopila, že to až také úžasné nie je, takže ďalšie dve deti toto očkovanie už nemajú. Ale poznám vo svojom okolí asi 3 mamičky, ktorých deti z toho majú následky, konkrétne z MMR, cukrovku a neurologické poškodenie.

silvid
2. máj 2016

Uplny suhlas s
@evittam az ten kto zazije neziaduce ucinky u svojho dietata tak pochopi....a uz to nikdy v zivote prezit nechce...presli sme si tym ale nastastie so stastnym koncom

katka1981
2. máj 2016

@evittam, ja som tiez zvazovala ockovanie proti rotavirusom. Nasa pedina, kt. ockuje a ked som sa aj bala dat zaockovat, ma vzdy ukecala, aby som dala, mi na margo ockovania proti rotavirusom povedala: date ju zaockovat proti rotavirusom, a dostane adenovirus. Priebeh je uplne rovnaky. Podla nej, zbytocne ockovanie. Nedala som. Tiez som zvazovala proti kiahnam, bala som sa jaziev. Nechala rozhodnutie na mne, s tym, ze v tom velky zmysel nevidela. Dcerka mala kiahne teraz, super priebeh, od nej ich dostal muz, chvalabohu dobre to zvladol. Obrovsky strach maju ludia pred chorobami, z toho tazi farmapriemysel. Ja ho mam tiez, preto som na vazkach.....ale rovnako sa bojim negativnych ucinkov z ockovania...

evittam
2. máj 2016

@sardinka335 Vieš, že my dve máme väčšinou rovnaké názory alebo podobné ale nie v tejto téme. Takže to nechaj tak. Ja mám svoj názor a ty svoj. A k tomu "B" sa budem zase a znovu opakovať - faktom zostáva jedno - žiadna vakcína nikomu nezaručí, že chorobu nedostane alebo jej lepší priebeh. A áno zatiaľ si dovolím tvrdiť, že moje deti majú zatiaľ dobrú imunitu - na rozdiel od niektorých detí vo svojom okolí. Aj keď teda sú ešte malé.
A neodbočujme už, dievčatá, od témy. 😉

sardinka335
2. máj 2016

@katka1981 ty si ako decko poznala niekoho kto by mal NU po očkovani? Alebo niekoho kto ma alergie?
Bavime sa o cca začiatku 90 tych rokov. Ludia sa medzi sebou ako nerozpravali alebo? Tabu boli postihnutí a retardovaní ludia v spoločnosti - tí boli odkladaní do ustavov, ludia s pychoporuchami...ale mamičky na pieskoviskách asi kecali podobne ako my, sice nie cez soc. siete, takze keby to bolo nejake rozmohnuté tak o tom vieme aj my laici - nebolo. Doba sa zmenila, buchol Cernobyl...priroda sa niči, ludia su čoraz haklivejší a tí čoraz háklivejší plodia háklivé deti....plus x decák ,,splodených,, umelo - prirodu neoklames, plus prezivaju take deti, ktore by zial pred x desatročiami zomreli a taký ,,chrontaví,, potom plodia aj takých potomkov. Všetko maju zapisané v DNA a širi sa to dalej. Tazke ja sa ani nečudujem, ze ludstvo stale suzuju choroby, alergie a pod.

katka1981
2. máj 2016

@sardinka335, ved to, ze nevieme co bude o 10 rokov..... nasa mala naposledy (pred 3 rokmi) imunitu tesne pod normou a kiahne zvladla super, je najzdravsia z rodiny, ja mam imunitu uplne v haji. Uvidim dam jej zobrat krv na imunitu o pol roka, som zvedava v akom stave ju ma, ale podla mna ju ma urcite lepsiu ako hranicnu vdaka diete. Nebyva casto chora, chvalabohu. Na druhej strane, chapem ludi, kt. dieta malo vazne reakcie na ockovanie, ze o ockovani nechcu ani len pocut, to je uplne jasne.

majka99999
2. máj 2016

@maminkasisa moje mensie dieta malo 5-mesacne rotavirus a v nemocnici dostalo 2 infuzie a raz Nurofen. O 4 dni sme boli doma so zvyskami hnacky. Ockovat by som ho nedala. Starsi nema MMR a ma to napisane aj v prihlaske, minuly rok ho nevzali samozrejme, vzali aj mladsie deti, tu v Petrzalke by bolo treba zdvojnasobit kapacity, aby prijali vsetky deti. Tak chodi do sukromnej na pol dna, kym som doma s krpanom. Aj keby mladsi neockovany mal chodit do sukromnej, aj tak ho nedam ockovat. Ostanem este rok doma, aby stacila poldnova dochadzka este rok pre starsieho, ak ho nevezmu.

katka1981
2. máj 2016

@sardinka335, ano poznam. Poznam dvojicky chlapcov, mozu mat teraz medzi 50-60 rokov, zaockovali ich, jeden ostal potom hluchonemy, cela dedina ho poznala. Moj muz ma rodinu, kde chlapec, moze mat teraz 30 rokov ohluchol po ockovani. Nie su to dohady, ale naozaj sa to stalo. Aj tym ze je internet, je vela informacii, kt. by sa ludia kedysi nedozvedeli. A boli aj alergie, mam kamaratku, kt. ako babo stale grcala, ma asi o 2 roky menej ako ja, potom zistili, ze jej vadi mlieko. Ale ano, dopomohol aj Cernobyl, ludia su stale viac a viac degenerovani, rovnako aj zvierata. GMO potraviny, uzasne postreky, dalej ani nema vyznam hovorit. Nie je za vsetkym ockovanie. Skor si myslim, ze ti ludia, co su proti ockovaniu, chcu deti ochranit od dalsej zbytocnej chemie. Lebo tie normy v nich su ozaj prekrocene, ajked sa tvaria mnohi, ze je to ok. A popravde, komu vezmu pred ockovanim testy, ci ma imunitu v norme? Koho poriadne vysetria? Nemyslim len prehmatanie uzlin a kuknutie do hrdla, ci popocuvanie....

sardinka335
2. máj 2016

@evittam aaale šak ano, ano...ja by som bola najradšej keby sme nepotrebovali ziadne lieky, lekarov ani nič ....ja sa bojim chorob ako čert kríža.

A k teme, takto vam poviem ,,kamarati,, ako človek zo školstva. Riaditel určuje koho prijme....takze tak. Mam skusenost, ze treba zasponzorovat, ist osobne za riaditelkov ,,či niečo netreba,, - našťastie mne školky vzdy ,,vyšli,, takze klop klop....a to byvam v BA v časti kde je celkom nátresk. Pripadne skusat cez poslancov ,,véúcéčky,, ked tam niekoho poznate....Je to tak. Si pamätám v roku 2003 ma prepustili lebo ze nie su deti...pozatvarali školky, mnohe zdevastovali feťaci a bezdaci, nechali tie objekty chatrat. Neviem čo robia na tých štatistických uradoch, prehlad o narodených maju. Potom začali deti pribudat a tie zatvorene školky začali chybat....kocurkovo, čo vam poviem.

majka99999
2. máj 2016

@sardinka335 presne, teraz idu obnovovat skolku nedaleko, ked uz roky je ta situacia kriticka.

sardinka335
2. máj 2016

@majka99999 aj u nas to iste len v ,,bledoružovom,, krásna školka, nádherná, velké okná, presvetlená, vlastné ihrisko v tichej štvrti. Všade zelen a stromy. Do dnes si pamätám ako to zavreli. Samozrejme netrvalo dlho a začali tam chodit bezdáci a ,,vykuchali to,, - pračka, postele, radiatory...všetko vonku pohadzane, bordel, x krát tam volali hasičov čo tam tie socky robili ohnik. Z nádhernej budovy ostala ruina! A deti nebolo kam umiestniť. Paradoxne ten objekt chcel odkupit jeden pan, ze tam bude mat dielnu - vraj nepredajné! Niekto uz na to mal zalusk, proste nikomu to nechceli predat az potom vysvitlo ze nejaky developer to ma, chce tam stavat bytovku - no päsť na oko by to tam vyzeralo, tak potom ludia pisali peticie, stretavali sa s Pekarom az sa dohodli na nejakej nizkej budove....Developeri to je jedna ,,pakaž,, čo postaví bárs čo bez ohladu na krajinu, na to či sa to tam hodi, jedno ze tym zničia cely ,,ráz krajiny,, a kvalita zivota domácich sa zníži. Ludi oblbnu ze ved len 4 podlazia....a potom postavia 8 a zaplatia pokutu....vysmech toto. Burať všetky cierne stavby! Ale nie len ciganom! Ale to uz je ina tema, pardon za odbočenie.

timea7
2. máj 2016

@sasika6 ak má škôlka plný stav, zobrať ti dieťa nemusí, vlastne ani nemôže. Týmto sa často utešujú rodičia predškolákov, že im riaditeľka dieťa zobrať musí,lebo je predškolák. Lenže ak jej odchádza do školy osem detí a na ich miesta sa hlási 14 predškolákov, tak ich poberie ťažko....

@evittam rozmýšľam, ako asi môže neočkované dieťa ohroziť tie očkované.....to by bolo treba potom tasiť očkovacie preukazy aj v materských centrách, obchodoch, reštauráciách, kúpaliskách...nie? Celé na hlavu....

timea7
2. máj 2016

@sardinka335 bohužiaľ na SK smutná klasika....len by ma zaujímalo, kto "múdry" toto kedysi schválil 😒 😒 😒

alietam
2. máj 2016

a baby a potom je to ako so skolou ktora je povinna a dieta nie je zaockovane?to potom akoze dieta nezoberu do skoly , ked skolky vymyslaju? je to len moja otazka skusenost nemam len to ma teraz napadlo ked citam .

evittam
2. máj 2016

@alietam No veď viac-menej o tom to celé je 😀 . Začína stúpať počet rodičov čo neočkujú-zisky klesajú (a nielen to...)-treba robiť "bu-bu-bu" na nás a niektorí sa aj zľaknú......
Napríklad -keď budem chcieť dať predškoláka do MŠ a uzákonia to čo v ČR - tak ho nevezmú - má 5 rokov - o rok - ZŠ - má 6 rokov žiadny problém. Čo k tomu dodať....😀 😀 😀 Či skôr na plač.......

alietam
2. máj 2016

ja kebyze mam daslie dieta tak je neockovane takze by som bola potom zvedava co by robili ked je skolska dochadzka povinna by ho co nezobrali lebo je neockovane ozja chore vsak nehadam sa ale sa miz da ze v rakusku nie je povinne ockovanie (neviem ci mam pravdu alebo nie) a maju to v pohode

evittam
2. máj 2016

@alietam No u nás zatiaľ - nesmie byť dôvod na neprijatie do škôlky (od 3 rokov) neočkovanie-je to protizákonné. ZŠ je povinná.

alietam
2. máj 2016

@evittam len ten dovod je sprosty ze do skolky nie lebo co bubu ale v skole to uz vadit nebude vsak to mi nejde do hlavy vsak aj tam je v kolektive aj tam je v kolektive a je len na mne ci si dam dieta zaockovat ja by som uz nedala ale je to chore Kamoskin zaockovany a aj tak mal cierny kasel daslia zaockovana rotavirus aj tak skoncili v nemocke