Nervozita a nekľud p Vigantole

zuzaniita
4. máj 2018

Prosim poradte mi 😞 Dcerka mala 30.4. mesiac. Po poslednej kontrole nas doktorka "zdrbala", ze za 2 tyzdne pribrat 600 gramov je moc veľa, aby som jej davala aj cistu vodicku (obcas este kojim ale davame aj UM lebo mam malo). Vyzeralo byt vsetko OK az kym nam nepredpisala Vigantol. Po nom bola nervozna, nekludna, nevedela sa vykakat, tak som vynechala dávku a vsetko bolo v poriadku, aj sa pekne vykakala. Tak sme skusili zmeniť za ine D-cko, ale mam pocit, ze sme natom rovnako ako pri Vigantole... Som uz zufala,

nika898
4. máj 2018

@zuzaniita urcite ano 😉

jana_eyre
4. máj 2018

@renatka100 mam knihu o detoch zo 69roku.. je tam pisane o vitamine D, ktory sa ma podavat v zimnych mesiacoch a cez leto sa ma dieta davat na slnko.. neviem ci je to dostatocny dokaz pre teba ze aj v minulosti sa to riesilo.. rachtitida sa kedysi volala aj anglicka nemoc a spajali ju prave s tym, ze sa ludia viac stahovali do miest a slnecnych lucov si moc neuzili..

kazdemu dietatu sa vitamin D aj vstrebava uplne inak.. ja mam tri deti a vigantol som zo zaciatku davala vsetkym rovnako.. prvi dvaja nemali problem.. ale tento treti? ma 20m, byval velmi chorlavy, ma stale velku fontanelu, pomaly rastie, ma krive nohy a je velmi drazdivy.. lekarka este nariadila davat dalej vigantol a o 2m uvidime.. nedostatok vitaminu D nie je sranda a ked uz clovek tvrdi, ze ideniba o loby, mal by aj vediet historiu nedostatku toho vitaminu a dosledky, pretoze to co tvrdis nie je pravda..

ikissedagirl
4. máj 2018

nasho pediatra som sa tiez pytala na zmenu vigantolu za ine vitaminy (hoci nase deti ho znasali dobre, ale vystrasili ma biofora biomatiek ) a neodporucal mi. Vraj ine sa horsie vstrebavaju.

Mila mamicka, uz si len vyber mensie zlo, ktore vykonas svojmu babatku. Neskor pridu dilemy ohladne uspavania, nosenia, opalovacich kremov, biozeleniny, barefoot/ortopedickych topanociek. Ako sa z toho nezblaznit? zelam vela sila vsetkym zmatenym matkam. Som jednou z nich ;)

conspi
4. máj 2018

Nerob stres 🙂 my sme na začiatku za dva týždne dali raz aj 800 😂 vigantol nerobil dobre ani nám. 5mesiacov sme sa trápili. Nevedel kakať a bol podráždený. Vymenila som ho za D-čko od Jamieson a od vtedy kaká každý deň sám a kľudnejší je tiež.

kikus48
4. máj 2018

Je jedno aka forma vitaminu d hlavne ho treba podavat do 3 rokov a v zimnych mesiacoch cele detstvo. Detsvo je obdobim rastu. 90 perc kostnej hmoty sa tvori v detsve. V dospelosti sa uz len straca. Zaklad je genetika a potom vapnik -vitD a pohyb. Vigantol sa dava do mlieka. Dvit netreba do mliecka. Zaklad je podavat akukolvek formu - podla tolerancie dietata. Teraz v lete sa d vit vytvori aj v kozi. Zas ked budeme deti natierat 50 opalov kremom ziadne d sa nevytvori.

kvojtanikova
9. máj 2018

@zuzaniita dufam ze ste u lekarky pochodili, nasej to bolo jedno, ja som povedala ze vigantol robi dcerke zle, sama odporucila Devit a je dobre. Ani ho nejako pravidelne nedavam no ale moja uz je starsia a chodime vela von.

lubik87
4. jún 2018

@renatka100
@katlenad
@zuzaniita takže dievčatá..dala som si tú námahu a zavolala som na infolinku Devit či je potrebné kvapky dávať na lyžičku s mliekom alebo sa môže dávať bez mlieka..odpoveď bola že sa MUSÍ užívať s tukom ! Mlieko , mäso ...hocičo čo obsahuje tuk ináč ak sa kvapne do úst a dieťa ho nezapije mliekom.ale. vodou ako vitamín prišiel takmaj odíde bez vstrebávania...tak.isto som volala do Nutrilon , Beba , HiPP a Sunar že keď ich mlieka obsahujú vitamín D či je nutné podávanie ďalšieho..odpoveď z každej strany že MUSI pretože vitamín D v práškovej forme je vstrebatelny len z 10% takisto nepodavanie vitamínu D v neskoršom veku dieťaťa môže spôsobovať a spôsobuje nerovnomerný rast kostí ich hustotu ..doživotné neliecitelne následky....a ďalšie matka co dojčí si nikdy nezvýši dávku vitamínu D v mlieku pretože prebytok sa vyplavuje von z tela môže zjesť aj pol krabičky liekov a výška D sa v mlieku nezmení ......takže asi toľko.k tomu ....

katlenad
4. jún 2018

@lubik87 no pekne. Preco potom v letaku maju ze mozes priamo kvapnut do ust??? Kazdopadne istota je dat to do tuku. Ale nemali by zavadzat

uzanka16
4. jún 2018

@katlenad mne to bolo vysvetlené lekárkou lebo si myslia že keď sa dá hneď ten vitamín dieťa ho v momente zapije mliekom,preto píšu že sa nemusí dávať do mlieka a stačí do ust

lubik87
4. jún 2018

@katlenad môžeš kvapnut do úst ale musí to zapiť mlieckom ...tak ako píše.uzanka
.podľa mňa je to aj lepsia varianta ako.lyzicka lebo takto naozaj ten vitamín má v puse cely...ja som len bola zvedavá keďže dávam.um či musím dávať aj D ..aby som.nerobila zbytočné veci....

katlenad
4. jún 2018

@uzanka16
@lubik87
Dakujem za vysvetlenie 😉

uzanka16
4. jún 2018

@lubik87 no ja musím odstriekat mlieko a dať na lyžičku lebo môj veľakrát hneď prsník nechce aby zapil

lubik87
4. jún 2018

@uzanka16 no tu je to horsie pri dojčení 🙂