Trojročný syn ma odmieta

kamajka
14. jún 2014

Ahojte zienky. Trapim sa ako taky kon,a kedze som nenasla diskusiu,tak zakladam. Mam problem s mojim najmladsim syncekom. Prve dve deti mam z manzelstva,posledne mam z dalsieho vztahu,ale zijem s detmi sama,obcas,ked ma ex volno,tak pride k nam,ma rad aj najmladsieho a vzorne sa o neho stara po vsetkych strankach,vychadzame inak spolu povedala by som velmi dobre. S otcom najmladsieho to nie je take fajn,ale vieme sa dohodnut,maly k nemu chodi pravidelne a rad,kedykolvek potrebujem tak ho vezme,vsetko ok. Odkedy tam chodi maly aj na noc zacali problemy,maly ani nechce ist odtial domov,ani uz nepovie,ze domov ale povie nechcem ist ku vam,ja nechcem u vas byvat,nechcem ani teba. Uplne ma odmieta. Pri kazdej veci,ktoru nechce robit,mi povie,ze ma nechce a place. Napr.ked poviem ze ideme spat,papat,alebo ze von pojdeme ked navarim a upracem. Som z toho strasne nestastna a neviem ako to mam riesit,nemozem kvoli tomu uz ani spavat. Ak mi viete niektora poradit,pomoct,prosim napiste. Budem vam velmi vdacna.

090379
14. jún 2014

@kamajka ešte to môže byť tým, že doma máte ešte deti a tam je on sám, nemusí sa s nikým deliť o priazeň, všímajú si len jeho a doma máš detí viac a on to možno aj preto robí že vystrája

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka aha, no tak sa ho opytaj co sa mu nepaci, co by si mohla urobit aby sa mu pacilo...... 😉 Neboj na nieco isto prideme 😉

matozazzo
14. jún 2014

@kamajka No, je viavej moznosti, ze ho priatel hucka proti tebe. A on tomu este nerozumie. Alebo mu vsetko dovolj, nemusis spat atd.. alebo mu jednoducho chyba otec. Nepises ci priatel ma ak ine deti, ak nie tak sa venune len jemu, kdezto ty vsetkym detom. V 3 roku zacinaju deticky vnimat viac rodinu, samych seba, preto aj to obdobie vzdoru. Skusila by som ho viac objat pohrat sa snim a ked ti povie, ze ta nechce, daj mu pusu, poved nevadi, ja ta lubim a pohladkaj ho. Podobne nam toto robi 3r dievcatko v skolke. Otecko opat odisiel na dlhsie prec a ona nechcs mamku. Cim viac krici, tym horsis.

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 nie som si ista,ale myslim,ze nie,preco ?ako by to mohlo na to vplyvat?

090379
14. jún 2014

@kamajka Tak možno by aj ona mohla niečo čo to synovi porozprávať a pod., ale ak nie, tak to bude fakt asi tým, že tam môže všetko, je stredobod záujmu,dostane čo chce , doma to má ťažšie, keďže sú súrodenci...ak je to teda tým, tak sa myslím nemusíš báť, časom sa to upraví...hlavne nebuď nervózna, deti to veľmi vnímajú, ukazuj mu že ho máš rada, hovor mu že ho chceš, že ho ľúbiš...až bude starší, všetko sa zmení, neboj sa...

kamajka
autor
14. jún 2014

@matozazzo pokial viem,tak ine deti nema
@svetluska82 cokolvek m poviem,alebo sa opytam,vzdy len ta ista pesnicka,nechcem ta a hotovo. Ked povie ze ma nelubi,poviem nevadi,ja ta lubim,a on zacne kricat,ze ho nesmiem lubim,ze ho mam nechat tak a ze mam ist prec,kope do mna,krici na mna,aj mi vynada medzitym sa smeje ze aku srandu povedal a ked vidi ze ma to nerozhadze,tak zase zacnr vrieskat ze ma nechce.

090379
14. jún 2014

@kamajka ešte by si mohla aj tak bývalému dohovoriť, aby nedal malému všetko čo si zmyslí, povedz mu čo by mal robiť a čo nie...lebo on ho má iba chvíľku, ale ty si s ním dennodenne.

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 velmi v to dufam,ze to prejde,je to tazke pre mna strasne. Svoje deti velmi lubim,toto strasne boli ako sa maly sprava.

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka no tak mozno to bude aj tým, ze ex mu hovori, ako bude potom sam., a smutny bez neho a pod. kraviny. Mala by si hodit rec s ex....a mozno je to obdobie vzdoru ...ktoré pominie.

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 to som uz skusala,nepomohlo,vravim,ze im sa neda dohovorit,oni len po svojom....tak na co zase hadzat hrach o stenu

kamajka
autor
14. jún 2014

@svetluska82 a to na take reci reaguju deti takto?

090379
14. jún 2014

@kamajka Hlavne sa fakt porozprávaj s ex..povedz mu aké máš problémy, že ak to tak bude pokračovať, tak budeš musieť s malým k psychológovi. Ak ho hucká proti tebe, tak sa možno zľakne že si narobí problémy. Hlavne nebuď ticho a hovor o tom s ním

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka no deti reaguju kadejako...Ak ma v tom chaos...Pricina moze byt kludne aj ina. Ak pride maly domov v nedelu, tak sa sprava takto ako dlho? Cely tyžden? alebo len par hodin? Starsie deti nereaguju voci tebe takto agresivne?( puberta a tak)...Nema kamarata v skolke, ktorý sa takto sprava?Ci to nahodou od niekoho neodkukal,,,

090379
14. jún 2014

@kamajka takéto deti reagujú na všetko...sú až veľmi vnímavé...môj má 3 roky, tak o tom viem svoje.Niekedy myslím že nepočúva čo sa rozprávame, ale on vníma všetko

miciatko
14. jún 2014

@kamajka co ak ho nehucka tvoj partner,ale babicka ,babicky si vedia ziskat deti a este sa spytam ako reaguje maly na ex ked si brava vsetkych,chce ku nemu chodit,mozno by som zvolila ze jeho si necham doma a uzijete si to spolu.

kamajka
autor
14. jún 2014

@svetluska82 v skolke neviem,to tazko povedat,hm,ale asi nie..a starsie deti nieeee,kdeze,oni su strasne zlati,a ked v nedelu pride maly,tak ho toto spravanie intenzivne drzi niekolko hodin a potom lepsie,ale neprejde den,ze by nepovedal,ako ma neznasa a ako so mnou nechce byt.

kamajka
autor
14. jún 2014

@miciatko maly s exmanzelom je rad a velmi,tam nie je ziadny problem. Ta babicka je velmi zaujimavy napad..ona je tak trosku sibnuta,ona nevie ani rozpravat inak ako maznavo...asi predsalen budem musiet zajst za psychologom.

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 urcite mu to nemozem povedat,hned by to obratili s jeho mamou proti mne..on je dost aj pod jej vplyvom,myslim otca maleho,ze je pod vplyvomsvojej mamy

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka no najlepsie sa popytat maleho...Samozrejme nenapadne. Ak sa s ex neda rozpravat rozumne. Ale a ex by som sa zatial nerozpravala asi, ked je vec takato. Len by mu to dvihlo ego a ktovie co by nataral malemu. Mozem TA uistit, že syn TA urcite ma rad 😉 nemaj stresy z toho. Len treba zistit, preco sa takto sprava a preco to intenzivne stale opakuje. NA druhej strane mu potom treba aj nejako raznejsie naznacit, že to nemusi stale opakovat, že o tom uz vies. A ze sa to nepatri. A ak bude chciet, zby si mu nieco kupila, tak mu to obas kludne nekup, a vysvetli mu to tym, ze sa k mamke nespraval pekne....alebo nieco podobne...ab pochopil, že taketo reci nemoze hovorit.

vefi89
14. jún 2014

@kamajka nečítam predošlé príspevky, len ma napadlo, či to nemôže byť skôr tým, že sa mu venujú riadne a naplno, a nevedia mu povedať nie. a potom príde domov, kde má mamička povinnosti a už sa mu to nepáči, lebo u otca a babičky má viac pozornosti 😕

090379
14. jún 2014

@kamajka Tak tam zrejme fakt bude problém aj u jeho mamy...na to pozor, viem o čom hovorím...dokážu urobiť hocičo...

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 tak oni mi svoju zakernost uz ukazali v plnej parade,prave preto mam strach s nimi hovorit o takejto citlivej veci. Napriek tomu ale viem,ze drobec za to nemoze a takisto su jeho rodinou,uz nech su akikolvek.

kamajka
autor
14. jún 2014

@svetluska82 viem,ze ma lubi,ved kolkokrat za den ma postiska,vybozkava a vzapati mi vynada,ako ma nechcea nema rad,snazim sa nevsimat si to,ziadne reci typu ze ma to boli alebo ze som smutna ked sa ku mne takto sprava,nechcem ho citovo vydierat,len je to otrasny pocit,zvlast ked to urobi ked ma ist od otca domov.

wyerka
14. jún 2014

@kamajka ja ti poviem uprimne, ze ja som toto zazila ako dieta a doteraz si to pametam... Sme 3surodenci, rodina otec+mama klasika, ale to nic nemeni na veci, lebo som chodila k starkym a tam som sa chcela aj prestahovat, takisto som mamu odmietala, chcela som len starkych, lebo u nich som bola len JA 😅 proste som na surodencov ziarlila, mala som pocit, ze surodenci maju pozornosti od rodicov ovela viac a ked som zacala chodit na vikendy u starkych tak tam som mala celu ich pozornost len ja. Same pochvaly aka som sikovna (to som od rodicov pocula malokedy) , dobrotka po obede (doma nie lebo budeme ako z divych vajec), moznost spat rano dokedy chcem (doma nie lebo treba upratat a pod) ... Doslo to az tak daleko, ze som sa chcela k starkym total odstahovat, ze vsak nasi maju aj tak este 2 deti, ze ja im chybat nebudem...
Tvojmu malemu urcite tak isto ako mne vtedy nieco chyba a treba rychlo zistit co to je..ak to nepovie teba tak skus psychologicku, lebo ja som mala 10rokov este potom problemovy vztah s rodicmi az kym som sa uz ako dospela neosamostatnila

090379
14. jún 2014

@kamajka To máš pravdu....v každom prípade držím veľmi palčeky, viem aké to máš ťažké, mňa zase moc nechceli priateľove dcéry, ktoré vychovávame spolu a ešte so spoločným synčekom...ale časom sa to upravilo...tiež za to že ma nechceli mohla priateľova ex svokra...daj vedieť ako to s vami dopadlo...ak budeš chciť pokecať tak kľudne napíš 😉

aha1
14. jún 2014

tiež mám syna vo veku tvojho syna a robí to čo tvoj s tým rozdielom, že môj takto nechce odísť od babky sem tam, keďže máš aj staršie deti, ktorým sa musíš venovať tak on v tom druhom prostredí je stredobodom pozornosti a to sa mu nechce opustiť. Keď bude troška starší tak to prejde. 🙂

aha1
14. jún 2014

A ešte niečo otecko a babka ho majú len občas babka navarí uprace a vtedy sa mu venuje otecko a opačne ak ma otec prácu venuje sa mu babka a ty si na všetko sama čiže ak máš prácu tak ju jednoducho musíš urobiť a on musí počkať a to sa mu zrejme nepáči.

kamajka
autor
14. jún 2014

@wyerka a tebe co chybalo,pozornost rodicov? Ja sa snazim aby moje deti mali vsetky rovnako vela pozornosti,dokonca mam pocit ze najmensiemu sa jej dostava najviac,teraz este zvlast,kd mame taketo problemy,zrejme ani tvojirodicia sa nevedeli viac roztrhat,ani to nechapem,preco si u babky bola iba ty a tvoji surodenci nie? Ci oni nie su jej vnucata?

kamajka
autor
14. jún 2014

@aha1 a ty to ako riesis s malym?

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 je mi luto,ze si mala s dievcatami problemy,my sme to mali opacne,moje dve deticky z manzelstva otca najmladsieho brali,on ich naoko tiez ale ako sa nam narodil maly,tak uz nechcel o nich ani pocut ani ichvidat,len maleho,odstahoval sa k mame a tak...ani teraz sa im ani nepozdravi na ulici,ale s tym ja nezmozem nic.s dcerou som aj k psychiatricke kvoli tomuto chodila dva roky,nezvladla to.ale tak to uz je v tomto pripade vedlajsie,hlavne toto s malym ma trapi,ako sa sprava,podla mna to nie je celkom prirodzene.