5-ročná dcérka odmieta škôlku

nely2018
24. sep 2023

Zdravím vás potrebujem radu
Moja 5 ročna dcérka odmieta chodiť do škôlky
Zapísala som ju tam od minulého roka keď mala 4 roky do triedy išla v pohode usmiata,potom začala veľmi plakať plakala tam polhodinu a učiteľka mi hneď volala že veľmi plače a mám ísť preňu,tak som ju zobrala domou na druhý deň sme šli,a že to isté veľmi veľký plač učiteľka bola v triede a mi sme na chodbe ju prehovárali že tam je dobre že bude mat kamarátov a není tam sama lebo má tam sesternicu v jej veku,ale učiteľka nemala asi záujem prísť ponu a vziať ju do triedy a upokojovať,a to sa opakovalo tak sme sa rozhodli skúsiť o rok keďže má povinnú.Prvý deň sme išli opäť do škôlkyna škôlku sa veľmi tešila,ale keď sme tam boli začala plakať ja som odišla a nechala ju tam samozrejme nastal veľký plač počuť ju bolo až vonku plakala 30minut a prestala učiteľka mi posielal fotky ako kreslí a hraje sa .. išla som prenu usmiata rozprávala mi o škôlke večer začala plakať že ona tam už nechce ísť na druhý deň plakala nepustila má valal sa po zemi plakala 5 min a bolo dobré a tak sme ju nosili ale ona mi stále plakala v doma a aj ráno že nejde vracala mi každé ráno ale keď sme išli do triedy bolo všetko pohode takto boli 3tyzdne nastal deň kedy plakala celý deň lebo kamarátka mala v škôlke teploty a išla domou od vtedy v škôlke plače vracia má stres doma mi nechce jesť nechce sa hrať s ostatnými deťmi len stymi ktorými si ona pripušta veľmi je najmä naviazaná že ona to tam bezomna nezvládne od vtedy mi aj schudla keď spí plače ráno mi vstane a plače aj cez víkend pritom vtedy je doma poraďte mi už som .... bojíme sa že to bude aj keď bude chodiť do školy zúfalá

lienka2407
25. sep 2023

@nely2018 ale Ano a stale to bolo iba o tom ze nechcela a zrazu mam školácku a uplne v pohode je.vyrastie to z toho.

miska1145
26. sep 2023

ja keď som bola malá plakávala som a potom ma to prešlo skús sa jej opýtať či tam má kamrátov či jej tam nikto nerobí zle alebo že či sa niečoho bojí alebo možno chce byť s maminkou my nemáme takýto prípad lebo dievčatám sa v škôlke veľmi páči majú tam sesternice aj bratrancov

pabe
20. nov 2023

My máme podobné skúsenosti s veľkým plačom v škôlke. Dcérka má ale separačnú úzkostnú poruchu. My to riešime so psychológom a s pokrokmi. Do škôlky síce ešte nechodí, ale napredujeme dobre. Ona je o rok mladšia ako Vaša dcérka. Nad výmenou škôlky by som tiež pouvažovala. My dieťa určite nevrátime späť do rovnakej škôlky. Neviem odkiaľ ste, ale aj medzi mestskými škôlkami existujú také, kde povoľujú postupnú adaptáciu. Môžno sa treba poobzerať po takej. Alebo zvoliť súkromnú škôlku. Ak dieťa plače dlho a nedokážu ho upokojiť, je tam (z vlastnej skúsenosti) hlbší problém. Možno Vám psychológ pomôže odokryť ho.