Čo hrozí, ak odmietnem povinnú predškolskú dochádzku?

24. jan 2020

Ahojte,

Neviete mi poradit, kde najdem info alebo co mi hrozi, ked odmietnem dat moje 5 rocne dieta do skolky? Alebo ako tento absurdny zakon obist???

Nechapem ako rodicom nemoze vadit, ze im chce stat zobrat deti uz od 5 rokov😭😭

limetka69
24. jan 2020

Ja nechapem rodicov co ukracuju svoje deti o normalny vyvoj ku ktoremu patri zdrava socializacia.

autor
24. jan 2020

@limetka69 si myslis, ze sme zavreti doma ci co???

michu_
24. jan 2020

malo by sa to dat rovnako ako domace vzdelavanie ZŠ, ze budete/budeme zapisani v nejakej skolke a potom nejake to "preskusanie,ci vie,co ma 😉

a uz je to schvalene??

michu_
24. jan 2020

btw-dost vela rodicov je rado ked im stat berie dieta uz v 3 rokoch 🚀

autor
24. jan 2020

@michu_ ja nie a neviem ako tvoja poznamka suvisi s tym, co sa pytam

katren
24. jan 2020

@limetka69 moja isla rovno do skoly a o nic neprisla 😉

autor
24. jan 2020

@michu_ schvalene to je, plati to od 2021, ked bude mat moj maly 5.....
Tak dufam, ze sa to bude dat urobit tou formou:((( a z coho ho akoze preskusaju? Ci vie byt socialny? Cele zle toto:((

michu_
24. jan 2020

Nechapem ako rodicom nemoze vadit, ze im chce stat zobrat deti uz od 5 rokov😭😭

na margo tohto. ;)

michu_
24. jan 2020

plati od januara 2021. parkrat tu na koni boo vysvetlene,ze ma trvat jeden rok,takzee by mala vraj platit az pre deti,kt.nastupia do predskoskej v sept.2021, aspon ja som to tak pochopila,nas bude mat tiez 5 ..

denisa0504
24. jan 2020

Nie každý chce alebo je povinný svoje dieťa hneď vopchať na starosť niekomu inému... Sociálne a múdre deti vedia byť určite aj bez škôlky. Tento zákon je riadna stupidita a je len kvôli menšine. Za to, že osadníci svoje deti nedávajú do škôlky, ani sa im nevenujú a potom sú hlúpi ako ich rodičia. Keby politici mali rozum, keďže nechcú vyzerať ako rasisti že iba deti z osád, pre to musia podľa nich trpieť úplne všetci, aj tí normálny. Mali to spraviť formou skúšky. Ak to dieťa je riadne vychovávané a inteligentné už z výchovy doma, malo ostať doma ďalej. Ak nič nevie a je hlúpe, potom ho mali dať na povinné učenie sa do škôlky. Samé hlúposti vymýšľajú v tom parlamente a snáď sa to v budúcnosti zmení alebo sa nájde nejaká možnosť ako to obísť

autor
24. jan 2020

@michu_ ano tak, vychadza to na mojho tiez

michu_
24. jan 2020

predpokladam,ze to bude len take akoze "preskusanie, nejaky taky zaklad do skoly,kt.je potrebny, co vedia v podstate takmer vsetci predskolaci aj bez predskolskej;)

elementissa
24. jan 2020

Zasa strašná tragédia za to, že tu niekto nemôže mať nalepené dieťa na cicku do 18 tky, ale zlý zlý zákon vyžaduje ročnú predškolskú dochádzku, aby si dieťa zvyklo na kolektív (a napríklad aj kolektívne choroby a nevymeskalo celý prvý ročník doma so soplikom 😉)... Akože niektorí by fakt mohli prestrihnut pupocnu šnúru a nechať to dieťa sa aj rozvíjať.

michu_
24. jan 2020

@elementissa niektori mozno chcu pre dieta aj nieco ine nez ako im moze ponuknut klasicka skola ;)

patka06
24. jan 2020

@michu_ "niečo iné" otázka len čo to dieťaťu prospeje

elementissa
24. jan 2020

@michu_ tak ja by som tiež najradšej mala homeschooling, lebo naše školstvo je v príšernom stave, učiteľstvo študujú ti, ktorých nikam inam nezobrali, takže spodina (málokto je tam taký, čo bol najbrilantnejší mozog v svojom ročníku... Bohužiaľ.. Toto bolo kritériom kedysi...za učiteľov išli tí najlepší z najlepších).. Ale zase verím tomu, že kým môj syn pôjde do školy, tak sa odstahujeme odtiaľto na druhý kraj sveta, kde školstvo nie je na takej mizernej úrovni ako v tomto prehnitom vytunelovanom štáte a dostane kvalitné vzdelávanie bez toho, aby som ho musela učiť doma ja

autor
24. jan 2020

@elementissa wau, ako sorry...nemam co k tomu povedat. Ano, stat vie lepsie ako ja, co a kedy je vhodne pre moje dieta....dik✊🏻 Ze odstrihnut pupocnu snuru....ty si dobre mimo ked v dalsom komentari Aj tak nadavas na skolstvo..,mas schyzu?

michu_
24. jan 2020

ale ten zakon sa robi..vieme kvoli komu..

stela01
25. jan 2020

@elementissa zas to je prehnane , že školstvo študuje spodina ....

stela01
25. jan 2020

Štát ti berie dieťa ? Kam na toto chodíš ?! Kam ti ho berie ?

lula313
25. jan 2020

Podľa mna je to dobre opatrenie, pretože dieťa má byt aj v kolektíve a naucit sa nejakému inému režimu, aby potom pre neho skola nebola sok.. ja si na obdobie škôlky spominam pozitívne, dokonca som si tam nasla najlepšiu kamaratku, s ktorou sa kamarátime dodnes..

evittam
25. jan 2020

@michu_ Mňa tiež pobavilo "štát vziat deti". Ved mi ich nikto nevezme. Su len v škôlke, neskor skole.
Btw.k otázke - tiez si myslím ako pises.

jenny224
25. jan 2020

Ja som do škôlky nechodila, doteraz si pamätám ten pocit, aká som tam bola nešťastná. Potom prišla škola, a adaptovala som sa absolútne normálne, bez problémov. Paradoxne deti, ktoré do škôlky chodili, v škole prvé dni revali ako najaté. Takže je to individuálne

jana_eyre_2
25. jan 2020

@limetka69 zvláštne myslieť si, že socializácii dokážu učiť iba v škôlke 🤔

jana_eyre_2
25. jan 2020

Ja svoje deti mám v škôlke od 4r, ale teda aby mi dával niekto príkazom od 5r je podľa mňa dosť zvláštne.. áno, iste sú rodičia čo nezvládajú výchovu - ale opäť plošné príkazy nebudú riešiť nič a zase len doplatia na to rodičia čo sa o svoje deti starajú radi, dobre a chcú ich mať doma.. keby sa radšej zamerali na skupinu ľudí pri ktorej je problem, ako to robia v organizácii "cesta von" venujú sa rizikovým deťom a rodičom od narodenia a pomáhajú im sa o nich starať tak aby sa to naučili.. tomuto by sa mal stat venovať a podporovať ich..

A v neposlednom rade - zase tým vznikne len vacsia patová situácia pre rodičov malých deti, ktorí sa budú chcieť vrátiť do práce po 3r.. škôlky sa nenafuknu, ale už budú plné predškolákov aj takých, čo by nezaberali miesto deťom, ktorých rodičia by ich tam dali od 3-4r..

luxus10
25. jan 2020

povinna predskolska dochadzka je nezmysel, o ktorom rozhoduje stara dievka ...

klarissa25
25. jan 2020

Stát ti zoberie deti...? To skôr ty preháňas trochu dosť.... Nechces si ho doma nechať až do 18tky?

autor
25. jan 2020

@klarissa25 neviem co teba alebo niekoho ineho do toho aky zivot vedie moja rodina....

Ak nechapete, ze stat svojimi zakonmi nakazuje rodicom odovzdat svoje deti do jeho ruk (skolky, skoly) tak je to dost smutne. Ja sa proti tomu postavim a este pojdem do vazenia. A vy to obhajujete. Ide mi o princip, nie o skolky... nic tazke na pochopenie

Vy si kludne dajte svoje deti aj z porodnice rovno nejakemu “profesionalovi”, lebo tak sa to obhajuje. Ale ja a moja rodina by rada mala slobodny vyber co a kde bude robit....

A neviem preco si hned myslite, ze tym ze nechodi do skoly (rozumej nie je zavrete niekolko hodin medzi 4 stenami s rovnako starymi detmi) nie je socializovane. Viete hovno o nasom zivote, kde denne travime cas a medzi kym. A doma to je vacsinou len na prespatie.....
ja nemam problem s vasim sposobom zivota, tak by som bola rada aby vy ste zacali rozmyslat, ze nie vsetci potrebuju dat svoje deti cez den prec ale ze sa im dokazeme naplno venovat aj v 5 rokoch...

klarissa25
25. jan 2020

No takto. Dieťa som dala do škôlky od 3 rokov čo je podľa mňa úplne super nakoľko je medzi kamarátmi... Určite nie je zatvorený medzi 4 stenami nakoľko je to tam veľké a chodia pravidelne von... A za ďalšie si tam buduje imunitu co mu ty doma nevybudujes len tak...

autor
25. jan 2020

@klarissa25 neviem ci nevies citat alebo chapat co pisem....ale nevadi. Skus si to este raz precitat