Čo všetko treba platiť v štátnej škôlke?

pillipilli
18. sep 2016

Ahojte chcem sa u vas zeny informovat a porovnat co vsetko platite na zaciatku roka v skole a na co su tie peniaze pouzite. Teda ci vam to aj nejako rozpisali naco sa pouziju peniaze napr. zo ZRPŠ . Potom otazka pre mamicky co maju dieta v skolke na pol dna ci nemaju nejake ulavy , kedze je tam ich dieta len doobeda. Dakujem za odpovede

timea7
26. sep 2016

@vevesh nemýľ si to, na SK v štátnych škôlkach neplatíš za opateru, tú máš od štátu zdarma, ale komu to príde drahé, môže skúsiť opatrovateľku, tá má hodinovú taxu. A nezabúdaj, že opatrovateľka môže kľudne pozerať pri dieťati pozerať priblbnuté seriály a len dohliadať, aby sa neprizabilo, nemusí ho nič naučiť. inak daj návrh, podľa akého kľúča by si tú platbu vyberala? Podľa výšky platu? Nesúhlasím. Prečo by mal niekto, kto sa roky pripravoval na VŠ na povolanie a je v práci 12 hodín denne platiť viac, ako ten, čo má tri roky učňovky, alebo väčšinu života presedí na podpore? Nechcem sa nikoho nijako dotknúť, naopak, vážim si prácu každého, lebo každá je potrebná. V štátnych škôlkach ide naozaj o nízke poplatky, tak mi pripadá scestné riešiť, či má dieťa, ktoré je v MŠ prijaté na pol dňa platiť menej....niektoré deti sú v materskej škole denne od 7,00 do 16,30, iné od 8,00 do 14,30 aj to treba odstupňovať? A čo deti, ktoré bývajú často choré? Chýbajú niekedy aj polovicu mesiaca? nedá sa všetko merať hodinami, príjmom, vekom. Ako k tomu napr. príde dôchodca, ktorý nikam vlakom nejazdí, že ostatní môžu ísť zdarma? Skutočne sa bavíme o nepodstatných veciach.

marcelatje
26. sep 2016

@vevesh ked je nieco "zadarmo" tak to zvycajne ma nejake nedostatky. O tych ale vie resp. si ich moze zistit kazdy jeden rodic a podla toho sa rozhodnut. Tu hovorime o par eurach mesacne. Nejde ani o jednu desiatku. Preto ak sa to niekomu zda vela ma slobodu rozhodovania a moze sa zariadit inak. No verim ze ziadnu lacnejsiu alternativu nenajde...pretoze dietatu ani len tu celodennu stravu za 1,19 denne nezabezpeci.

romco3
3. okt 2016

chcel by som sa spytat ci niekomu z vas dali platit malovanie triedy a koberec? Lebo u nas chcu aby sa rodicia deti z danej triedy zlozili na koberec.

timea7
3. okt 2016

@romco3 s tým nech sa obrátia na zriaďovateľa, nie na rodičov, aj ako učiteľka, aj ako mama by som bola zásadne proti.

romco3
4. okt 2016

@timea7 uz to je rozhodnute, budeme platit

timea7
4. okt 2016

@romco3 tak to som zvedavá, ako by niekto donútil platiť mňa za maľovanie v škôlke, alebo kúpu koberca.....

romco3
10. okt 2016

@timea7 ze vraj rodicia deti, ktore chodili do tej triedy predosle roky, tak sa skladali na novy nabytok... Skolka je sice super, ze vraj najlepsia v meste... ale uz vidim preco... - lebo rodicia sa skladaju na vybavenie. Poznam skolku ktora zmakla prerabku a zariadenie skolky bez toho aby pytala od rodicov peniaze. Cez projekty. Len ta je 80 km od nas 🙂

sardinka336
10. okt 2016

@timea7 tak ale to je najjednoduchšie hodit to na rodičov nie? Ktorí rodič nepodporí triedu v ktorej ma dieta? A zriadovatel bud ušetri alebo aj tak ušetrí...
Toto musia byt poplatky na dobrovolnej baze..lenze...vieme ako to je, jeden bude platit a druhy nie? Pokial mi je známe, tak rodičia sa skladaju na taketo veci len po vzajomnom suhlase resp. odsuhlasia to na rodičovskom zdruzení...
Je to všetko o šikovnosti alebo nešikovnosti riaditela. Niektorý to vie cez projekty spravit a niektorý nie.

jasminet
10. okt 2016

@romco3 tak u nas sa maluje, koberce kupuju, aj skrinky, prerabaju kupelne - bud z penazi zriadovatela, alebo z penazi co ziskali z 2% z dani... a granty tiez vedia ziskat na kadeco...

papricka33
10. okt 2016

@ivetkab. Prosím Ťa 8 € ZRPS je na mesiac, ci na rok?

romco3
10. okt 2016

@jasminet vsak prave

timea7
10. okt 2016

@romco3 najprv ti napíšem, že kvalita škôlky sa neposudzuje podľa nového nábytku a kobercov, ale samozrejme že je odpudzujúce, ak sú deti v ošarpanom prostredí. Ja by som sa neskladala ani náhodou, keď sa ostatní rodičia chcú skladať, nech sa páči, je mu úplne jedno, ako by na mňa pozerali. A píšem to napriek tomu, že viem, že riaditeľky škôlok sú profesionálnymi žobrákmi, že zháňajú kde sa dá, oslovujú kde koho, po večeroch a víkendoch robia projekty a nemajú za to ani cent. Tiež som to robila, ale povedala som si stačí. Alebo je škôlka súkromná a má na vybavenie z poplatkov rodičov, ak je štátna, tak nemajú čo manželia riaditeliek a učiteliek robiť sponzorov s kancelárskym papierom, tlačením grátis všetkých možných dokumentov a pracovných listov vo svojich firmách a opravárov toho, čo sa v škôlke pokazí. A riaditeľky s učiteľkami za vatikánsku menu sa zapájať do projektov, aby získali pre škôlku peniaze, maľovať, natierať, upratovať po maľovaní a z každej strany počúvať, ako sa majú dobre, lebo majú kopec prázdnin a čo si to dovoľujú pýtať vyššie platy. Takže nech si každý urobí, ako uzná za vhodné, ja sa odmietam takýmto spôsobom podieľať na vylepšení vybavenia škôlky za situácie, keď sa v štáte strácajú milióny eur za tichého súhlasu všetkých tých, ktorých by to malo zaujímať.

ivetkab.
10. okt 2016

@papricka33 u nás je to 8Eur ZRPŠ na mesiac.

emilia25
10. okt 2016

U nas strava vyse 20eur 2 je predskolak za neho len tu stravu a 3 syn ma 4 tak za neho 12eur skolne zrps je u nas 18eur pol rocne.to je vsetko.

romco3
24. okt 2016

takze my 30 eur ZRPS rocne, 10 eur triedny fond, skolne 14 eur, 2 e rezie strava, stravne neviem presne - vyse 20 eur. 25 eur sme sa skladali na koberec, 10 eur na vymalovanie triedy.

romco3
24. okt 2016

este dodam ze nebyvame ani v hlavnom ani v krajskom meste.