Pomohol vám logopéd rozrozprávať vaše dieťa?

darina1978
22. sep 2016

Pomohol vam logoped rozrozpravat vase dieta?..alebo su to len zbytocne sedenia a dieta musi zacat same od seba,
kym pride jeho cas ?Moje dieta ma o chvilu 3 roky a okrem mama,co mu niekedy vypadne a ano
nic ine nepovie a ani nenapodobnuje zvierata .Mali sme nejake 4 sedenia s logopedom,ale nechcel velmi spolupracovat,takze ci sa stresovat a niekam s nim chodit,
ked je z toho cely znudeny,alebo cakat...Dakujem za nazory.

pribinak
22. sep 2016

Najlepsie spravíš ak sa poradis s pediatrickou
My tvojho syna nevidime, z toho co si tu napisala len tažko zhodnotíme aky je jeho celkový vyvoj, ci ta rec fakt je slabšia, alebo nie
Uškodiť mu to nemoze, mizno ked di dáte 2-3 mesiace pauzu, tak sa chytí, predsa len este nema 3 roky a v jeho veku su aj 2-3 mesiace dost

inulienka11
22. sep 2016

Ahoj.maly ma presne tri roky a tiez velmi malo rozprava.boli sme 4 krat u logopeda.on s nou pekne spolupracuje ale nevidim moc rozdiel.ona skor zistuje ci rozumie a chape.tak tiez uvidim

sardinka336
22. sep 2016

A vy ake zazraky chcete za 4 sedenia? 😕 😕 😕 My chodime na logo 2 školské ROKY!!! 😀 kym sme nacvičili L, kym sme nacvičili č, kym nacvičime R..to je hlavne o domacej praci s dietatom, tam nam ukazu čo a ako a trenovať to treba doma. A všetci vieme ako to je tie sinusoidy. Raz je to lepšie je viac času potom zase je menej času, choroba, dovolenka, lenivost.
Sedenie u logopeda uškodit nemoze keby som mohla a mala tu moznost tak tam chodime aj raz týždenne. V 3 rokoch by uz podla mna dieta malo niečo ,,muknut,, to moja vyše ročna uz povie hav, tam, ham...a napr. vidim ze reaguje. Neviem či sa to vyrieši len čakanim snad aj ten logoped vam dal nejake vyjadrenie či? Na druhej strane tažko byt objektívny ked sme dieta nevideli.

darina1978
autor
23. sep 2016

zeny klud,ziadne zazraky necakam a uz vobec nie za 4ry sedenia...akurat sa zamyslam nad tym,ze prave preto,ze este nemukne...
sardinka336 este tu nejde o korekciu reci ako u tvojho dietata...logoped je samozrejme za sedenia...ja len ziskavam info od vas mamiciek a vase skusenosti,lebo doktory toho niekedy narozpravaju...

sardinka336
23. sep 2016

Mali sme nejake 4 sedenia s logopedom,ale nechcel velmi spolupracovat,takze ci sa stresovat a niekam s nim chodit.... - ja som len reagovala na toto tvoje tvrdenie. Si tam 4x aj s cestou a uz ste znudeny...no dost skoro 😀 😀 Modry konik toho narozprava ešte viac. Ale velmi si kamaratky chvalia inštitut reči Dialog kde sa kamaratke podarilo rozrozpravat dieta za pomoci odbornikov.Podla mna naozaj tažko radit lebo nič o tvojom dietati nevieme, je vylučena nejaka organicka porucha? ako sa vyjadril logoped v čom vidi problém, čo navrhuje. Chapeš...toto je varenie z vody.

katinka71
23. sep 2016

@darina1978 nas zacal rozpravat ako 4 rocny,chodime teraz lu logopedovi a nas sa velmi tesi vzdy a spolupracuje minuly tyzden mali temu ze nas je predavac zeleniny a ovocia mal si rodelit tovar v obchode ,mal polkadnicu aj peniaze ozajstne,tento tyzden jej musel doniest spolocensku hru a vysvetlit pravidla a hrala sa snim.buduci tyzden maju temu ze buldu robit ovocny salat cistit ,krajat ovocie ta robit misu,a chce spolupracovat ked vidi logopedicku tak mu iskria oci od radosti

bocianka123
23. sep 2016

@darina1978 môj osobný názor i skúsenosť - počkaj do 3 rokov... sedenia u logo neuškodia, ale závisí od toho - aký je to logopéd? klinický? či len taký, od korekcie výslovnosti, ako napísala @sardinka336 ? Lebo klinikký ide viac do "hlbky" a rieši nielen korekciu ... nuž to si musíš zvážiť už sama. či sa ti javí, že dieťa má aj hlbší problém alebo nie... a ako napísala @pribinak - najskôr porada s pediatričkou, zhodnotí jeho celkový výoj .. ved ona ťa k logo poslala, nie? a potom sa pohnúť ďalej. nestrácaj nádej a dúfaj ... a ver...

darina1978
autor
23. sep 2016

@katinka71 to je super ! moj hned zacne zivat,chcel si robit po svojom,nechcel jej sediet...hmmm...bude mat o mesiac 3 roky,tak to pripisujem aj veku,no a zacali sme skolku,tak cakam,ze sa nauci sediet vklude,ked uvidi ine deti 🙂 ...a mozno ho nevie logopedicka zaujat..no uvidim,zaciname od buduceho tyzdna intenzivne sedenia ,v juli sme mali take "zoznamovacie cvicne " 🙂

darina1978
autor
23. sep 2016

@bocianka123 dakujem a silno verim a dufam..uz sa mi aj sniva o tom...len ho nechcem nejak nasilu tlacit,ak sa tam citil nepohodlne,potom bol doma cely rozladeny,dokonca sa mi pocikal ☹

katinka71
23. sep 2016

@darina1978 ja som to zacala riesit v 3 r ale dr detsky stym cakal ,kym som sama neobratila na specialneho pedagoga a ten nas odporucil do psychologickeho centra kym sme postupili vsetky vysetrenia bez ktorych sme sa nedostali na logo a dolezite mali sme ich schvalene ubehli 2 roky ,my zijeme v rakusku

sardinka336
23. sep 2016

@bocianka123 aj klinicky logoped sa venuje korekcii vyslovnosti 😉

bocianka123
23. sep 2016

@sardinka336 lenže klasický logopéd sa venuje IBA korekcii výslovnosti (česť výnimkám). ja som poukazovala na rozdiel, že klinický nie je IBA od korekcie, ale ide okrem korekcie ešte aj do "hlbky" ...

esther03
23. sep 2016

@darina1978 odporucam psychologicke vysetrenie dietata (idealne aj so speci pedagogom), na zaklade toho sa urci ci nejde o narusenu komunikacnu schopnost a podobne. A potom moze logoped pracovat cielene. Btw napodobnovanie zvierat resp. gesta su zakladom detskej reci.

maria286
23. sep 2016

Jednoznačne ist k logopedicke - začali sme niečo po 2. narodeninách lebo nehovoril skoro vôbec. Logopedička pomohla vlastne hlavne mne. Na tých stretnutiach som sa vlastne ucila ako mám nanho ist doma + jasne ciele ktoré sme si vzdy stanovili na najbližší mesiac. Este nemá 3 a rozpráva celé vety🙂 Ale je pravda že vela závisí na logopedicke - ja som sa vtedy stretávala aj s názormi ze do troch rokov netreba atd... ale ja nelutujem ze sme tam chodili

katka48
23. sep 2016

ahoj, ma sa cakat do 3 rokoch a fakt z vlastnej skusenosti potvrdim, ze je to pravda 🙂 syn rozpraval minimalne a v 3 rokoch fakt odrazu zacal rozpravat komplet cele vety, zrozumitelne, skratka zacal uplne normalne komunikovat. uzi si to, lebo teraz ma 11 a klapacka sa mu odvtedy nezavrela 🙂

katka48
23. sep 2016

@maria286 super . ono je to asi individualne. mne fakt zacal syn kecat v tych 3 rokoch, dcera son mnou normalne komunikovala v roku a teraz krpec ma cez dva a teda tiez toho vela nenakeca 🙂 a pristupujem k nim uplne rovnako 🙂

malabiba
24. sep 2016

@darina1978 ako pisu vyssie v 3 rokoch ho nechaj na pokoji...nech si uzije pekne detstvo...ries tak o rok, dva...chalanom sa nechce

esther03
24. sep 2016

@katka48
@malabiba keby ja cakam pri dietati do 3 rokov tak teraz mame jo sakra problem s komunikaciou pred skolou. Narusena komunikacna schopnost, vyvinove dysfazie a pod. neodstranis len tak lahko a uz vobec nie bez pomoci odbornika. Cim skor sa zacne tym lepsie.

malabiba
24. sep 2016

@esther03 samozrejme, ze poradit sa s odbornikmi...len ame podotklo, ze trebars moji synovia do 3 rokov vobec nerozpravali a od 3 plynule cele vety...je to individualne

lublana1
24. sep 2016

...ja som s malym zacala chodit k logopedicke v piatich rokoch a ano, pomohla nam, chodime tam uz rok, sedenie raz za mesiac... podla mna v troch rokoch je to este skoro 😉

esther03
24. sep 2016

@malabiba vyssie pises nieco ine, ze v troch rokoch mu ma dat pokoj a riesit to o rok dva...To by znamenalo riesit to s dietatom ako so 4-5 rocnym co je neskoro. Poradit sa mozes len vysetrenim dietata nijako inak, lebo ziadny odbornik bez toho aby dieta videl nepovie, ze je ok a rodicia maju cakat...V 3 rokoch nerobit ani zvuky nie je ok!

malabiba
24. sep 2016

@esther03 jejda ved kazda mama vidi ako to s dietatom je, on zvuky vydava, len sa mu nechce...preto poradit sa s odbornikom...

fedanka
24. sep 2016

áno nám pomohla návšteva logopédie... chodila som s tromi deťmi... začali v cca 4 rokoch... lebo skôr, dieťa nevie spolupracovať... teraz už mám ukončené chodenie aj s tretím... teraz v septembri mal 5... pred rokom sme začali a za rok zvládol všetko... raz mesačne sme navštevovali logopedickú ambulanciu

esther03
24. sep 2016

@malabiba mamina pisala, ze nenapodobnuje zvierata, to su gesta zaklad reci... poradit sa s odbornikom znamena to co som napisala vziat tam dieta, co ona spravila, chodia logopedovi. Normalny logoped by mal NKS zistit.

bocianka123
25. sep 2016

Ak nema zvadnute prekurzory reci v 3 rokoch tak to moze byt jo sakra problem... Trbars ukazovanie, zdielanie pozorno sti-na nieco ukazuje a pozera sa na osobu,s ktorou to chce zdielat... Alebo ocny kontakr a pod.

darina1978
autor
25. sep 2016

@bocianka123 toto vsetko zvlada a kontaktuje intenzivne,nosi hracky,chce sa hrat,reaguje na meno,rozumie reci dokonca mame zmiesane manzelstvo,takze rozumie dvojjazycne,akurat nerozprava ☹ zial

darina1978
autor
25. sep 2016

@bocianka123 pozna farby,ucili smesa podla karticiek a aj cisla 1-9..ja uz neviem,ci sa trapit,alebo ...

bocianka123
26. sep 2016

@darina1978 btw - krásne meno . aj moja mama sa tak volá.. . takže už sme zrejme prišli na "koreň" veci.. dvojjazyčnosť. nebojsa ty nič .. čoskoro sa rozbehne.. u dvojjazyčných manželstiev je to bežná vec, že dieťa počúva dva jazyky a hľadá , v ktorom sa lepšie vyjadrovať... takže ak má všetko iné zvládnuté. nerieš to fakt... btw - logopédka vie o tom,ž e na neho hovoríte dvojjazyčne?..

inak takéto príspevky, že dieťa nerozpráva atd atd atd .. no aj tu sa ukázalo, že treba riešiť komplexne, aj to, že dieťa vyrastá v dvojjazyčnom prostredí - je dôležitá informácia, ktorú my rodičia nepovažujeme až za takú podstatnú.. ale potom, ked sa pátra čo a kde je problém, zrazu sa tu len tak mimochodom objaví takáto info, ktorá by možno mala byť povedaná/napísaná hned na začiatku... ale tak MK nie je o tom, aby riešil, diagnostikoval a stanovoval liečbu, hoci niekedy sa to nám rodičom zdá , že to aj tak má byt... @darina1978 - to nie je o tebe. to len tak som napísala svoje postrehy... .

darina1978
autor
26. sep 2016

@bocianka123 o dvojjazycnosti logoped vie,ide o to,ze nenapodobnuje ani zvierata,preto si robim starosti...preto zhanam info aj od vas matiek,co mate skusenosti s logopedmi

jonnie
26. sep 2016

@darina1978 ako v kolektive s inymi detmi? Nechyta sa? Nemam skusenosti-ale vraj to je uz na korekciu reci-no mozes skusit DvD Lucinka Pusinka.