Čo nám odporúčate, keď dieťa v 15. mesiaci ešte nerozpráva?

Zodpovedané
4. nov 2020

Dobrý deň,

synček má 15 mesiacov a nerozpráva. Niekedy okolo roka sa mu podarilo zopárkrát povedať “mama a baba”, inak vôbec. Rozprávam na neho, čítame knižky, nič. Nenapodobňuje ani zvieratká.

Naša pani pediatrička povedala, že nám proste malý ešte nemá čo povedať, ale mne sa to nezdá. Inak je to živé dieťa, motoricky veľmi šikovné, ale toto ma trápi.

Mám to začať riešiť u neurológa, alebo máme ešte čas a je len lenivejší?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade sa ospravedlňujem - posunula sa mi otázka, takže som odpovedala na inú.

Teraz už k Vašej otázke:

po 12. mesiaci by dieťatko už malo čo-to povedať, aj keď samozrejme sú rozdiely medzi jednotlivými detičkami.

Avšak je vhodné vyšetrenie na ORL, aby sa vylúčila nejaká poruchu sluchu.

Synček Vám určite má, čo povedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas