Úraz v škôlke. Ako postupovať?

larati
19. mar 2018

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o pomoc ako postupovať prípade, keď sa synovi stal úraz v škôlke, pani učiteľka nič nevidela, ževraj padol na pieskovisku( pieskovisko pozakryvane tehlami), mal dieru na čele, bolo potrebné šitie. Zvažujem aj sťažnosť na pani ucitelku,nakoľko nie je to prvý úraz v jej prítomnosti.Ale teda tento je najvážnejší...ďakujem za každú jednu radu

larati
autor
19. mar 2018

@maciatkolulu ja nepíšem o pomazánkach ani sirupoch, strava je tam vyborna, ide tu o to, ze má rozbitú hlavu a nikto nič nevidel

pininka
19. mar 2018

No som v soku vo tu pisete za dristy. Nemate ani sajnu, ake su niektore ucitelky total nevsimave a kaslu na svoju robotu. Robila som v skolke a videla som,ako si ucitelka sadla chrbtom k detom pri jedeni a mala total v trubke ze su tam dvojrocne deti,ktore sa mozu obarit a nevedia este poriadne same jest. Ja som behala od decka k decku a ona s prepacenim zrala a este povedala,ze kucharka ma najprv naberat jej jedlo a nie detom,lebo ona chce viac zemiakov. Druhy pripad som zazila ako matka,ked mi ucitelka povedala ze riaditelka odmietla vyradit uplne pokazene odrazadlo, ktore sa rozpadalo pocas jazdy, vyberal sa mu volant. Vysledok bol ze viacere deti mali skarede odreniny, moj syn komplet celu zodretu tvar, a vrchol vsetkeho bolo ze mi ani nezavolala ani na naliehanie ostatnych zamestnancov,ze dieta malo uraz. A to nebolo spadnutie, mal narazenu lebku!! To by som bola zvedava aky cirkus by ste robili keby ste to zazili osobne. Ako v kazdom zamestnani aj v skolke sa najdu ucitelky,co tam absolutne nemaju co robit. Lebo prisla super doba ze kazda sa zrazu citi na to robit v skolke, zrobi si dvojrocnu nadstavbu a uz je akoze pani ucitelka. Bez psychologie,bez didaktiky a pod.

simsalabim
19. mar 2018

@larati staznost by som nedavala. Ale skolka je isto poistena- spisat zaznam, potvrdit uraz u lekara. A dostanete par drobnych. Moja dcera cca 20€ za odbity zub. Z komercnej poistky dostala podstatne viac. Ale kupila si 2 knizky a tesila sa.

lolita555
19. mar 2018

@pininka no to bolo vo vasej skolke u nas su ucitelky svedomite co viem na 100%percent a aj tak sa uraz stane.takze to je diskutabilne.ucitelky su vseliake to ano ale ked nie som stotoznena so skolkou a s jej obsadenim tak si tam dieta neumiestnim

kacena4
19. mar 2018

ahoj my sme mali uraz (v skole) neviem aky postup chces pocut, kedze si dostala "rozne odpovede vacsinou neadekvatne" postup je takyto. v prvom rade sa osetri dieta - prva pomoc, vola sa rodic co sa stalo a aby si prisiel po dieta, ak je vazny stav, vola sa sanitka ak nepride rodic sanitka osetri/odvezie dieta a rodic ked pride sa zariadi ako treba. ak sanitku netreba ide s dietatom bud k dr. alebo domov. nasledne sa spise zapisnica o uraze pospisu ju vsetky zainteresovane osoby ktore boli pritomne pri uraze a rodic by ju mal dostat v originale s nou som si potom uplatnovala narok na odskodnenie v skole kedze deti boli poistene aj v sukromnej poistke + dolozila lekarske spravy ale az po dolieceni zalezi aky to bol uraz. na spisanie zapisnice je presny postup do kedy ju treba spisat neviem ci do 6h ci do 24hod. (neviem to len hadam) hlavne o to ziadaj v skolke aby ju spisali lebo oni su povinny spisat kazdy uraz aj drobny do knihy urazov, lebo sa mozu nasledku prejavit dodatocne, napr. rozbita hlava - otras mozgu o par dni, ci nedaj Boh epilepsia ako nasledok padu ☹ .... drzim palceky nech ste hlavne zdravy

larati
autor
19. mar 2018

@kacena4 ďakujem 🙂

larati
autor
19. mar 2018

@kacena4 písali len do knihy úrazov o zápisnici nič nevraveli, riaditeľka bola mimo a zástupkyňa tesne pred mojím.prichodom.odisla...preto som chcela vedieť ako postupovať.

kasokri
19. mar 2018

@larati Aj keby bol s tebou na ihrisku , tak mozno by sa ti tiez nieco take stalo. Na koho by si sa potom hnevala?

alexa21
19. mar 2018

@kasokri nic v zlom naozaj,porovnavas neporovnatelne.
A myslim ze maminu metrapi len uraz ako taly ale aj to ze si nic nevsimla ucitelka.
Zvlast ked neslo o prvy pripad maminu chapem

kacena4
19. mar 2018

@zuzana76 dik dobre vediet toto som nevedela ani ja ked sa nam stal uraz my sme marodovali dlho a boli aj v nemocke takze som vobec neriesila to ze nebola v skole a kolko ale zasa som o nieco mudrejsia - registrovany a neregistrovany...

larati
autor
19. mar 2018

@zuzana76 ďakujem 🙂

porubcanska
19. mar 2018

@kasokri
@kacena4 jedná sa jej o prístup učiteľky v škôlke ak ste dobre čítala. Z vlastnej skúsenosti viem, ako to majú na háku a to som z okresu Žilina, čiže ako vidím je to rovnaké. Učiteľky debatia kde je aká akcia a deti si robia čo chcú. Keď sa niečo stane, tak len jej ja som to nevidela, choré.

maciatkolulu
19. mar 2018

@alexa21 akoze teraz nerozumiem. Ucitelka nic nevidela.... to je dost normalne,kedze jej tam pobehuje xy deti a kazde je niekde inde,tak.nemoze mat oci len pre jedneho. Ani ja som.velakrat nevidela akonspadol moj syn.... ked ucitelka postuppvala.ako mala,tzn.osetrila,volala rodicovi,pripadne vaznehonstavunsanitka,tak naozaj neviem.co viac. Spisat zapisnicu,nuz a ked sa chce stazovat tak ma moznost. Ked nie,tak pptom.neviem co.vlastne autorka chce

porubcanska
19. mar 2018

@larati Keď sa vyhovárajú učiteľky, čo je samozrejmé, je to treba riešiť s riadieľkou školy, majte pri sebe záznam od lekára, že si nevymýšľate. Ináč sa nápravy nedočkáte.

pininka
19. mar 2018

@porubcanska presne ako pises, my sme mali novu riaditelku,ktora si na to davala velky pozor,za dva roky nebol jediny uraz, a chorobnost klesla, rodicia nam chodili dakovat,neexistovalo zeby isli deti von nezakasane, bez ciapky v zime a sedeli na zemi. Kedze som na materske isla som sa minule prejst okolo nasej skolky, a zaplakala som v duchu. Zamestnanci sa vymenili, deti sedeli v zime v tenkych leginach na studenej gume od pneumatik vyse desat minuymt, zvysok sa valal v blate na zemi a ohadzovali sa, ucitky chrbtom k nim spolu kecali. Nevravim ze deti nemozu spadnut, ale ked total kaslu na deti, tak sa necudujem ze takto akoze padaju az to treba zasivat.

suesue1983
19. mar 2018

Aj moj mal dnes uraz spoluziak mu nechtiac rozbil hlavu barlou.Ale teda aj ucitel je len clovek,zle sa stane raz-dva.

kacena4
19. mar 2018

@porubcanska ono to nie je take jednoduche ked tam ma ucitelka 20deti casto sa jej schovavaju za stromu za kriky behaju kade take na preliezky na smyklavky.... prepac ale ucitelka nema 20 oci aby videla vsetky deti a urcite nie rontgenove oci aby videla vsade ja ked strazim 4 deti mam obcas problem nie to 20!!!! a ano obcas kukne aj do mobilu kolko je hodin co jej to piplo kto jej vola.... sme predsa ludia a chce vediet kedy maju ist na obed, dovnutra ci ako dlho este byt vonku.....

kasokri
19. mar 2018

@alexa21 ucitelka si nevsimla, ze ma dieta rozbite celo??? Ale uraz sa stane aj ked je dieta s rodicom. Ona tam má 20 deti. nemoze kazde dieta vodit za rucku. Ale samozrejme, ucitelka by mala venovat zvýsenu pozornost detom. Ako mamku aj mna by to trapilo, ale treba sa pozriet na zaležitost aj z druhej stránky.

katarinka289
19. mar 2018

@larati 22 moze byt v jednej triede. Dve sme tam len od 10:30 -11:00 do 12tej, ked isu spat. Jena zostava v spalni, druha si ide este zapisat triednu nihu a 12:30 odchadza. My sme mali pred mesiacom uraz. Deti sa hrali, dievcatko prislo, ze boli ju prst, ze sa udrela o strom. Vobec neplakala.Vyzliekat sa sama nechcela, ani lyzicku chytit pri obede a stale ruku drzala, ze ju boli.... Po obede som si vsimla, ze ma pri malisku modrinku a ma ho trocha opuchnuty.Volali sme rodicov. Mesiac mala sadru. Komplikovana vyklbenina a zlomenina. To dievca ani nezaplakalo, este nechcela ist domov, ked maminka pre nu prisla. A doma, ze sa etse potkla a narazila hlavou do radiatora

alexa21
19. mar 2018

@maciatkolulu ja som reagovala iba na vetu..keby sa to stalo tebe na ihrisku?
Aj moj syn mal uraz v skolke a ja nepatrim k maminam ktore idu podavat zalobu aj za skrabanec na kolene,ale ak mamina tvrdi,ze toto nebol prvy uraz v pritomnosti kokretnej ucitelky tak by ma to ako matku mrzelo tiez..
Samozrejme ze ucitelky su len ludia,osobne mam pred ich pracou obrovsky respekt,ale z odovedi maminy mi prislo,ze pani ucitelka asi nieco zanebala..ale mozno sa mylim,

porubcanska
19. mar 2018

@kacena4 píšem z vlastnej skúsenosti, viem, že to učiteľky to nemajú ľahké pri toľkých deťoch, ale pravdy sa človek nedovolá, pokiaľ to razantne nezačne riešiť. A najmä, keď to nie je prvý úraz pri tej istej učiteľke. Ja so mala iný problém, ja mám hyperaktívneho syna, a učiteľka aby mala pokoj mi ho zatvárala do miestnosti kde ukladajú hračky bez okien, syn sa mi od strachu začal v noci pocikávať a odmietal mi chodiť do škôlky, samozrejme učiteľky sa zaručovali jedna za druhú , že to nie je možné , ale 1 dieťa si to vymyslí, ale nie ďalších 5detí, ktoré mi opakovali, že bol znova zavretý v miestnosti s hračkami. Riešila som to s riaditeľkou škôlky a odvtedy sa to neopakovalo.

alexa21
19. mar 2018

@kasokri ale ved v potiadku..ja som toho isteho nazoru a vzdy sa snazim pozerat na vec z oboch stran
Syn ked mal rok spadol a na hracke si urobil monokel.
Na prehliadke u dr ma dr varovala ze ak by sa stal v bl.dobe este nejaky speci uraz,bude musiet volat socialku..takze ano,aj pri rodicovi sa stane a ja tu ani nerobim z ucitelku nejaku kravu ktora si dieta nevsimla lebo fajcila za rohom..
Len by som uraz v skolke neporovnavala s urazom doma.

andreadanisova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenqua_12325
19. mar 2018

Chudera mamicka ziada radu a pride vlna neg. reakcii. Zažila som na vlastné oči dve skupiny deti na školskom dvore. Dve učiteľky v kraťasoch a vyhrnutom tielku po podprsenku lezali na lavičkách a opalovali sa. Mali zaujímavú tému - rande...deti sa blaznili a oni to mali v pazi kym jedno nespadlo a nevyrazilo si dych a normalne dieta sa neblaznilo len islo po takej nebezpečnej preliezke...je pravda, ze je chyba systému, ze 20 deti ma na starosti 1 zena, ale nedám predsa dieta do skolky zmierena s tým ze sa mi prizabije a bude to "normalne" ....zial najdu sa aj decka co sa nevedia zmestit do koze a odnesu si to aj tie jemne a poslušne. Preto uz len dieta do skolky nedam.
(Zle sa mi pise ak by niekto isiel komentovat gramatiku )

majka010689
19. mar 2018

Ja neviem konkretne ako postupovat. Ale malemu ked sa stal uraz tak spisali do zosita urazov a pospisala som,ze som bola informovana. keby jomi aj nasledky aby bolo zaznamenane,ze co a kde sa stalo a ohladne ten ,,vsimavitosti" uciteliek. Nie kazda je taka to je jasne. Ale aj ja mam osobne skusenost ,ze maly mal uraz a az ja som ich na to upozormila ked som sa pytala a odpoved od ucitelky neviem co sa stalo nevidela som. Presne tp je to,ze idu aj dve ucitelky s detmi a aj u nas sa dali do kolecka a rozpravali sa a iba obcas len tak kukli na deti. A aj na dvore ked boli som si prisla pre dieta na obed a ucitelky na telefone a deti si behali kade chceli a robili co vhceli. V dnesnej dobe uz je maaalo uciteliek ktore su svedomite a bavi ich praca a su zodpovedne. Bola som na karnevale svojho syna a boli 3 triedy na chodbe cize tam bolo 6 uciteliek ale bolo ocj viac plus asistentky a dievcattko si vyvrtlo clenok a oni jej boli chrbtom 5 minut sedela a plakala na zemi kym som ju nezdvihla a nedala do triedy a nesla za ucitelkou,ze co sa jej stalo. To je o zodpovednosti. A pokial je dieta v skolke tak zodpovednost ma ucitelka! a ak vedeli,ze maju pieskovisko zakrite tehlami a deti tam pobehovali mohli byt trosku viac ostrazite kedze tam bol predpoklad horsieho urazu.

sassannka
19. mar 2018

@larati Ahoj. V prvom rade ma mrzí, že máte taký nešťastný úraz ☹
Ja by som sa však na učiteľku nehnevala, v podstate sa to mohlo stať, aj keby ho držala za ruku. Skôr by som riešila to pieskovisko, kde spadol, či nie je nebezpečné aj pre ostatné deti. Sama píšeš, že je pozakrývané tehlami. Hmm, neviem si to predstaviť.

xantipa163
19. mar 2018

@larati Pravdepodobne na tom pieskovisku nemal čo robiť. (nerešpektoval pravidlá?) Pochybujem, že sa deti aktuálne hrajú na pieskovisku, v zime. V triede 4-ročných je bežne 24 detí. Na jednu učiteľku. Ako rodiča by ma to tiež určite mrzelo, hnevalo, takže chápem rozhorčenie. Ale veci sa majú riešiť s chladnou hlavou, nie sťažnosťami bez premyslenia.

osky
19. mar 2018

@larati od rana do obeda jedna,od cca 10.az do konca prevadzky druha.
Cize od tej 10 do cca 13 su pri detoch 2.inak po jednej.
Aspon takto je to v standartnych skolkach pokial viem.moja mama-byvala ucitelka v MS 🙂

katarinka289
Autor odpoveď zmazal
Zobraz