Krstný syn mal úraz v školskej družine. Má nárok na odškodnenie?

Zodpovedané
23. jan 2024

Dobrý deň,

krstný syn mal úraz v škole, resp.v školskej družine, teda po vyučovaní. Zlomil si ruku, obidve kosti. Pani vychovávateľka úraz zapísala do knihy úrazov.

Má nárok na nejaké "odškodné " zo strany školy za úraz?

Ak má škola uzatvorenú poistku, vzťahuje sa to aj na aktivity mimo vyučovania?

Ak áno, ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

škola nie je povinná mať uzavreté súkromné poistenie.

Prípadnú existenciu poistenia a podmienky, za akých má zranené dieťa nárok na poistné plnenie si musíte teda overiť priamo v dotknutej škole. Okrem toho by teoreticky prichádzal do úvahy nárok na poistné plnenie úrazovej poistky, ktorú dieťaťu v jeho prospech uzavreli zákonní zástupcovia/iní príbuzní.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk