Vylúčenie zo škôlky kvôli pocikávaniu

barnes
19. nov 2020

Ahojte, mam 3r a 2 mesiace stareho syna, ktory pred dvoma mesiacmi nastupil do skolky a pravidelne sa nam stava, ze sa pocas poobednajsieho spanku pocikava. Nie kazdy den, ale skoro kazdy den. Po mesiaci nam bolo povedane, ze ak to neprestane tak ho budu musiet vylucit. Do skolky chodi rad, ma tam vela kamaratov a jediny problem je to pocikavanie. Proste tak tvrdo spi, ze sa nedokaze zobudit, ze mu treba, dokonca sa ani nezobudi ked uz je mokry a v klude si spi dalej. Ked sa aj pocika vobec si z toho nic nerobi, prve co urobi ked vstane tak sa chyta medzi nohy ci nie je mokry a ked ma suche pyzamo tak krici na vsetkych, ze sa nepopisal a tesi sa tomu. Urcite v skolke nema ziaden stres ani nic, doma sa pocika iba obcas ci cez den alebo v noci, je pravda ze doma si ho viac ustriehneme, chodi cikat pravidelnejsie a castejsie. Chapem, ze v skolke kde je 20 deti sa nebudu venovat len nasmu synovi, ale sme uz naozaj z toho zufali, lebo nechceme aby ho kvoli tomu vylucili a stratil by svojich kamaratov 🙁

kiki68
20. nov 2020

Dajte mu tu podlozku. Alebo plienku. Ucim v skolke a toto sa stava. Nie kazde dieta ma ten system tak zrely. Ta jedna plienka by Ich nezabila

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h_petra
22. nov 2020

Mne je z tohoto strasne smutno. Som nevedela, ze si niektoré riaditeľky materských škôl zámienaju tuto inštitúciu a povinnou vojenskou službou, alebo co.
Otras. Robia s malými deťmi, to si nevšimli?

dominka63
22. nov 2020

@barnes naša mala normálne na spanie plienku v statnej

barnes
autor
25. nov 2020

@mogaa tak dohodli sme sa, ze maly dostane sancu este 4 tyzdne navyse, aby sa prestal pocikavat. Nechcem ho podcenovat, ale ono to proste tak nefunguje, ze za 4 tyzdne s nim urobim zazraky. Taktiez sme sa dohodli, ze mu mozem kupit nepremokave plachty, ale ak to neprejde tak si ho tam nenechaju, ale este je teda moznost, ze by sme ho na obed bravali domov a myslim si, ze tak to aj skonci. Nebudeme mat inu moznost ked ho naozaj nechceme presuvat do sukromnej skolky medzi nove deti a ucitelky.

mogaa
25. nov 2020

@barnes u nás sa to upravilo do normálu, v ich triede boli deti choré tak na týždne bola v strednej triede - tam ani hryzenie ani pocikávanie.....už je naspäť vo svojej triede a teda už ani nehryzie ani sa nepocikáva.....takže to naozaj pripisujem tej adaptácii alebo tej jednej učiteľke že bola prísnejšia a kričala...

mogaa
25. nov 2020

@barnes ak by sa stále pocikával, po troch týždňoch povedz že kým sa to neupraví, budeš preň chodiť pred spánkom....nech sa tam naobeduje a spinkať bude doma....ak chodíš do práce a muž či nikto z rodiny nie je tiež doma, tak na 4 hodiny opatrovateľka...

79viktoria79
25. nov 2020

@barnes ale niekde musi biť chyba,ked v skolke sa pocika a doma nie,ci doma ma plienky a plachtu a narychlo ste ho oducili aby mohol ist do skolky? tak to nefunguje,ale je pravda ze u nas v skolke dovolia plienky

barnes
autor
27. nov 2020

@mogaa uz sme sa s tym zmierili, ze budeme prenho chodit na spanok domov, lepsie akoby ho mali vylucit. Mozno sa bude s nimi dat dohodnut, aby aspon raz za tyzden tam spal, aby si uplne neodvykol tam spat.

barnes
autor
27. nov 2020

@79viktoria79 doma si nan davame pozor, vidime kolko pije a hlavne kolko pije pred spanim, malokedy sa nam pocika, ale samozrejme ze aj doma sa mu to podari, ale malicko.

stanulienkat
27. nov 2020

My sme museli dieťa mať odplienkovane, muselo vedieť samoobslužné činnosti,muselo sa samé vidieť najesť. Keby sa im 5 deti v triede pocikávalo, nevedeli by sa obliecť,alebo najesť, tak by sa tie učiteľky zbláznili pri takom kvante detí. Treba to pochopiť aj z tejto strany. Keď sú raz podmienky také, že tam plienka nemá byť, tak tam asi nemá byť. A neberte to tak, že veď učiteľka prebali, učiteľka umyje a učiteľka opere. Učiteľka tam je na niečo iné. Potom by sa druhá skupina mamičiek sťažovala, že učiteľky za celý deň deti nič nenaučia. Žiadne básničky,ziadne vystrihovačky a žiadne kreslenie.
@h_petra takze ziadna vojencina,normalne pravidla

1gabriela13
27. nov 2020

@barnes akože toto som ešte nepocula. Mamina je 30 rokov pedagogicka síce učila už všade na výške, strednej, teraz na základnej a chodí zastupovať aj do škôlky odkedy je korona a tiež hovorí ze sa jej tam deti pocikavaju a to nielenze počas poobedneho spánku ale aj cez deň im ujde a ona chytí utrie, prezlecie a hotovo. Takže skôr si myslím ze to je o prístupe pedagóga. To dieťa zato nemôže, nerobí to vedome a naschvál a vylúčiť ho kvôli tomuto je maximálne "kruté". Ak im to tak vadí, tak nech mi dajú plienku? To je taky problém preboha? Dat dieťaťu na spánok plienku? Ved moja mamina minule zobrala plienky co ostali ešte mojej dcére že ona tým pár deťom co sa pocikavaju na spanie tie plienky dá. A problém vyriešený. Ale ako hovorím to je o prístupe pedagóga. A veru za mňa taky pedagóg co ide vylučovať dieťa z takého dôvodu pedagógom nie je.

simkakr
27. nov 2020

Zienky vy ma asi ukamenujete, ale ked je raz podmienka prijatia do ms odplienkovanie, tak predsa nebudu davat plienku niekomu na spanie. Ked sa to stava casto... Je to naozaj problem. Nehoda je ine, ale skoro kazde spanie? A ako sa mozu citit mamicky ktorych deti este nemohli nastupit do ms kvoli pocikavaniu? Je rozdiel medzi skolkou a jaslami... Proste musia byt urcite podmienky splnene. A nemyslim to nijak zle, mojej dcerke tiez trvalo dlhsie odvyknutie si od plienok na spanie.

1gabriela13
27. nov 2020

@stanulienkat áno je to pravda ze pri takom kvante deti sa to nedá. Ale stále sa to dá poriesit. Nech mi nik nehovorí že natiahnuť dieťaťu plienku na spanie zaberie pol hodinu. Akože neviem, moja mamina hovorila, ved co, to je dieťa, nemôže zato, je ich tam 5 takých z 20ich.ked sa ide spat dáme im plienku a hotovo. Nikto nič nerieši. Predsa dieťa vylúčiť z kolektívu kvôli tomu ze v tuhom spánku sa pocika. Neviem. A je to tiež štátna škôlka.

stanulienkat
27. nov 2020

@1gabriela13 Možno preto to tvojej nevadí, lebo tam brigáduje iba chvíľku . Nie je vyhoreta, nerobí to roky rokúce a doma na ňu nečakajú malé deti s rodinou a s celou domácnosťou . Učiteľky majú tiež svoju rodinu a svoju domácnosť a nie riešiť veci, ktoré mali byť už vyriešené. Vieš tu ide o to- päť detí sa pocikáva, ďalších šesť nevie samo jesť a ďalších osem sa nevie samo obliecť. Potom o čom je to ? ako má tá učiteľka učiť deti a vzdelávať?

1gabriela13
27. nov 2020

@stanulienkat aha 30 rokov učí. K tomu aj integrovaných atď. Hovorila ze škôlka je oproti tomu nič. A "brigádu je" tam od marca a k tomu ešte aj učí a ma doma rodinu aj domácnosť aj vnucky aj vnukov a ešte k tomu aj doucuje. Ale zas je pravda ze ona sa pre túto profesiu narodila a zbožňuje ju. Takže to berie inak ako ten, ktorý chodí do práce aby si odrobil a dovi.

silvika99
27. nov 2020

@barnes no som zvedavá ako to z vami dopadne akože je to sila ....tiež sa bojím toho že sa nám to stane a potom čo? Musím dať výpoveď len kôli tomu že sa dieťa pocikava v spánku???

dzina007
27. nov 2020

ako prve popros ucitelku nech mu obmedzi polievku a nasledne vodu za obedom... obmedzenie pitneho rezimu pred spankom by malo pomoct. je to standardny postup aj pri nocnom pocikavani. proste dieta by hodinu pred spanim nemalo prijmat tekutiny

zuzanaete
27. nov 2020

@stanulienkat Pocikavanie v spanku je nieco uplne ine, ako pocikavanie sa cez den. 1-2 z 10 deti sa pocikava v spanku aj po 5 roku. Su tieto deti tiez neodplienkovane? Nikto nechce od uciteliek, aby cele dni prebalovali deti Ale dat dietatu plienku pred spanim nie je prebalovanie. Su natahovacie plienky, ktore si dieta moze dat aj same. Toto je o praobycajnej ludskosti a pochopeni fungovania tela.

zuzanaete
27. nov 2020

@1gabriela13 Som rada, ze aj v nasej skolke sa najdu ucitelky telom aj dusou a plienku na spanok daju. Naco zbytocne trapit deti a rodicov, ked existuje jednoduche riesenie.