Archív: Marec 2011 - Marec s vodou Drobček - Pýtajte sa MUDr.Jany Gáborovej - vplyv vody na zdravie.

voda_drobcek
17. mar 2011

Pani doktorka Janka Gáborová je naším spolupracovníkom v poradenstve pitného režimu a vhodnosti dojčenských vôd pre matky a detí. Súhlasila, že vám rada odpovie na vaše otázky o pitnom režime detí a o vplyve na ich zdravie.
Odpovede môžete klásť do nedele 20.3.2011. V priebehu utorka a stredy zverejníme odpovede na Vaše otázky vo fóre aj v našom fotoblogu.
MUDr. Janka Gáborová pracuje ako detský lekár a dlhoročne poskytuje lekársku starostlivosť pre deti a mladistvých. Každý deň prichádza do kontaktu so zdravotnými problémami dojčat a detí. Keďže má veľa skúseností z praxe, poradí vám čo vaše deti potrebujú.
Týmto otváram túto tému, pýtajte sa. Daniela

tronia
25. mar 2011

dobry den pani doktorka chcela by som sa opytat,mam10mesacneho syna aneviem co mu mozem davat jest,teraz mu davam len mlieko nutrilon,zemiaky mrkvu krupicu hami,kuracie maso.jablcko a stalo dookolo,,,maly sa vyhadzal vyrazkami a kozna doktorka povedala ze nevie ci to neni atopycky ekzem. na banan som zistila ze ma alergiu alepovedala ze mame skusat z coho sa obsype,Dala man aj krem advantan a kvapky fenistil.

gmail
25. mar 2011

Dievcata, nemate pravdu, prvy kontakt na p.Gaborovu aj telefonatom, aj sms-kou bol 30.12, tj. v pracovny den a dokonca pocas jej ordinacnych hodin, tj ej pracovny cas, a dieta v tedy malo len 38... a samozrejme, ked dieta malo 41,4 prve co urobila kamaratka - chytila dieta a na pohotovost. odtial mi volala. tato teplota uz bola 2.1. ale p. Gaborova nepovazovala za potrebne 30.12, 31,12 a ani dalsie dni sa ani spytat co sa vlastne deje napriek dohode s mojou kamaratkou o platene sluzby. bere, sviatok, odcestovana, ale skuste mi prosim logicky vysvetlit naco potom ponukla kamoske svoj sukromny mobil a pristupila s nou na dohodu o platenych sluzbach? Nikoho nikdo tu neuraza, ale naozaj, radu od doktora, ktory po vlastnej dobrovolnej dohode nema zaujem o svojho pacienta /preboha, jednalo sa o BABO!/, osobne ja - NECHCEM! JA tiez m am dieta, moja dcerka je starsia od kamoskinehp babatka o polroka, ale neviem si predstavit ze by nasa pani doktorka mi neodpovedala na telefonat alebo sms. napisala som to ako napisala a berte to ako chcete. za svoijm nazorom stojim. radu o pitnom rezime a vode da kazdy jeden doktor a vsade. tesim sa za tych, kto s p. Gaborovou je spokojny, a naozaj zo srdca Vam prajem aby ste NIKDE nezazili tu zivotaohrozujucu situaciu babatka, co prezila kamaratka. P.s. Len tak, pre zvedavych - dietatko skoncilo v 2 nemocniciach, a cely problem, ako sa vyjadrili lekari v nemocniciach po dokumentach co mala kamaratka u seba - vznikol daleko pred decembrom - tak malickost, len znizena hladina zeleza, na ktoru p. Gaborova doporusila pridat hovadzie maso a spenat... smutne dievcata... ale ja Vam prajem vsetkym plnu spokojnost s p. Gaborovou. snad Vase dieticky nikde nebudu choru A Vy neprezijete to peklo, co kamoska ma za sebou... vsetko dobre!

gmail
25. mar 2011

@googlik ahoj, robila som dlho s francuzmi, vselicomu ma nauchili, ale jedna rada je na zaplatenie! =, ked nieco je perlive- nalej si tu vodu do polvice pohara, a daj dnu servitok, klasicky servitok, a uvidish co sa stane, odbubluje ti vodu v pohare, zopakuj si tolko krat, kolko vyjdu bubliny. Ale ja som nepila nic perlive asi do 2 mesiacneho veku dcerky, a malinka nemala ziadne problemy. mozno aj tym, ze som od prveho jej dna s nou cvicila, a uplne pravidelne som ju otacala na bruchno a snazila som sa ju ulozil na pokrece kolienka.... a ked som si len raz dala vineu - dieta bolo strasne nekludne, takze pozor na hrozno, aj ked sa odporuca.

slovakia13
27. mar 2011

chcem sa poradit. moja dcera je po zapale pluc a stale u nej pretrvava zvysena teplota 37.8-37.9 ked som volala GPmu tak teplota podla nich je normalna. je mozne ,ze este nie je dolieceny ten zapal? kontrolny xray sa tu nerobi. zijeme v UK a to je obrovsky problem 😔 zdravotnictvo tu funguje uuuuuplne inak....dakujem za odpoved

minimi2111
27. mar 2011

@slovakia13 Ahoj neviem kolko ma malinka zapal pluc ale moj syn ked mal zapal pluc tak horuckoval dva tyzdne 40 a potom este tyzden tak do 38 boli to hrozne muky ale potom to preslo zo dna na den nieje dobre ked ma teplotu dlho pretoze telo sa brani proti niecomu a musi byt unavene.ATB nam zabrali az po tyzdni pri 40 horuckach vobec nam nezaberali ani do zili vytery jej robily lebo nam az po vyteroch pomohli ked zistili aka bakteria to sposobila nasli nam streptokoka a zlateho stafylokoka dokonca maly bol na tom tak zle ze skonicli sme na are na kramaroch pretoze prava pluca mu uz nefungovala a zacalo sa to u nas iba teplotou uz sa dlho liecite

slovakia13
27. mar 2011

@minimi2111 v podstate horuckovala od januara s prestavkami ked brala ATB teplota klesla na normalnych 38 inak 40-41 vysoka ako aj u vas. len tu ju liecili na zapal priedusiek a hrdielka ,takze cely cas brala nespravne atb ktore nezaberali.to bolo 4x .gp sa stale ohradzal ,ze to koli tomu ,ze zacala chodit do skolky atd . ked sa to zopakovalo ten 4x som to uz nezvladla ,normalne som sa u dr zlozila. tak nakoniec nas poslali na pediatriu kde zistili 3tyzdne dozadu zapal pluc.teraz zas zacala kaslat a teplota stupat ,asi ma uz z toho vystre ako tu na vsetko kaslu 😢 teraz som jej nasadila imunoglukan ,tak cakam na zazrak

minimi2111
28. mar 2011

@slovakia13 no to je dost dlho od januara chudatko malinke drzim palceky nech ste cim skor zdravy vzdy to zacina prieduskami aj u nasho maleho moj maly kym nechodil do skolky tak vlastne do troch rokov nebol chory nevedela som ze ma dieta ale ako nahle nastupil islo snim dole vodou a teraz uz chodi do skoly a je na tom stale zle nieje dna keby nemal sopel a kasel to dieta berie v kuse uz styri roky atb a stale je na nejakych liekov som z neho uz strasne unavena a strasne utrapena ked mu nemozem pomoct berie aj lieky na alergiu ze by sa mu malo polepsit ale nic lieky nelieky je stale na tom istom bode neviem co si mam uz o tom mysliet uz my to pripada ze iba skusaju na nom co zaberie a hrabu si peniaze pre seba a do poistovni cim viac pacientom tym viac penazi ani tu nieje bohvie co od torch rokov nebol este ani jeden mesiac co by nejake lieky nebral pre tom som ani malu svoju druhu dceru nedala do skolky od troch rokov ale zostala som snou este doma kym sa da a zatial sa mala drzi byva do roka chora mozno dvakrat a atb berie max raz do roka co maly bral atb kazdy druhy mesiac skoro cele tri roky pokial chodil do skolky tyzden bol skolke a mesiac doma a takto to bolo dokola cele tri roky bolo to hrozne nakolko maly je hyperaktivny a nedalo sa ho unavit ani zabavit ak mas tu moznost a mozes vydrz s malinkou doma este rok aspon do styroch rokov a uvidis ci sa jej zlepsi stav do skolky chodia dost chore deti rodicia su niektory nezodpovedny ale aj to chapem v dnesnej dobe treba peniaze.Mojmu malemu nezaberali ziadne taketo imunitne lieky boli to vyhodene peniaze a zase len to bol zase obchodny tah a pojedol ich dostatocne vela rozne kury po troch mesiacoch dokonca aj pol rocnee ale ze ma mala od januara teploty s prestavkami to by sa my nepacilo je to podla mna dost dlha doba a vytery robily alebo sa vykaslali daj je spravit vytery a co crp moj maly mal crp 279 ked mal zapal pluc a to je hroza lebo CRP byva tak maximalne do 20 u dospeleho ani si nevies predstavit ako sa tvarili lekari ked to uvideli a to boli vtedy fukoty maly mi vtedy utiekol z hrobarovi z lopaty ako sa hovori davaj pozor CRP je dolezite koli zapalu v tele a hlavne tie vytery lebo sa presne vie co sa ma nasadit .Drzim palce bud silna malinkej je urcite horsie ako tebe tak sa drz poznam to prezila som to a viem ako sa citis nervozna unavena nevyspata a psychicky znicena ale musis byt silna.Psychika je dolezita velmi.

voda_drobcek
autor
29. mar 2011

@tronia Vášmu 10 mesačnému synčekovi by sa malo pridať vo výžive postupne viac druhov zeleniny a mäsa. U detí s podozrením na atopický ekzém by bolo lepšie využiť zeleninu a mäsko v presnidávkach bežne dostupných v lekárni alebo obchodoch. V nich nie sú dusičňany a iné nevhodné látky. Zeleninu a ovocie, z ktorých mal problémy by som nepoužívala. Dá sa použiť aj ovocie a zelenina, pri ktorých pestovaní neboli použité chemické látky. Vzhľadom na to, že teraz nekonzumuje ovocie, len jabĺčko doplnila by som ešte c vitamín (napr. Cabionom kvapkami)

voda_drobcek
autor
29. mar 2011

@slovakia13 Niekedy po akútnom ochorení môže pretrvávať zvýšená teplota stav po zápale pľúc sa dá skonzultovať aj popočúvaním dieťaťa nie vždy sa musí kontrolovať RTG. Vždy je dôležitý celkový stav dieťaťa. V prípade ak by stav pretrvával je potrebné znovu skontrolovať stav dieťata (krv, moč, podľa potreby).

tronia
29. mar 2011

@voda_drobcek Dakujem pekne pani doktorka za odpoved...zacinam mu davat aj bravcove maso,po troske a berieme ten cebion od narodenia.